Голям лешояд е! ;D
Аз четох за неговите прогнози в ДарикФинанс:
Трейдър: За по-малко от 12 месеца спестяванията на милиони хора ще изчезнат
Европейските пазари ще се сгромолясат. След по-малко от 12 месеца спестяванията на милиони хора ще изчезнат и това ще е само началото. Най-големият риск, който може да поемете сега, е да стоите със скръстени ръце и да не правите нищо!
Това каза в откровено интервю за BBC трейдърът от лондонското сити Алесио Растани. Пред телевизионните камери той обясни защо смята, че събитията ще се развият точно по този начин.
Европейските пазари ще паднат тежко, защото на тях в момента властва страхът. Инвеститорите, умните пари, големите фондове - те не купуват от тези спасителни планове, те са наясно, че пазарите са "изпържени", свършени са. Тези играчи в момента местят парите си не за друго, а за да спасят активите си и това е причината за интереса към държавните ценни книжа, 30-годишните облигации, долара и така нататък. Това обаче няма да проработи, смята Растани.
Аз съм трейдър. Ако видя възможност да се правят пари, отивам там. Аз и хората като мен не се интересуваме от това как да възстановим икономиката, как да оправим ситуацията. Нашата работа е да правим пари от това. От три години насам мечтая за този момент. Всяка вечер си лягам с мечтата за нова рецесия, за момент като този. Може би хората не помнят, но депресията през 30-те години не бе просто пазарен срив. Имаше едни хора тогава, които бяха подготвени за този спад. Те направиха пари от него. Мисля, че не е нужно да си част от някакъв елит. Всеки може да го направи, смята трейдърът.
Когато пазарите се сриват, това е възможност. Ако знаеш какво да правиш, ако имаш правилен план, можеш да направиш много пари.
Тази икономическа криза е като раково заболяване. Ако само чакате и си мислите, че най-страшното може и да ви е размине, ракът ще се разраства докато не стане твърде късно. Ето защо ви казвам: "Подгответе се! Няма време!".
Онова мислене с надежда, че правителствата ще спасят света, е наивно, смята Растани.
Не са правителствата, които управляват света. Голдман Сакс управлява света. Голдман сакс не се интересува от тези спасителни пакети и фондове.
Първото нещо, което хората трябва да направят, е да се опитат да запазят това, което имат, защото прогнозата ми е, че за по-малко от 12 месеца спестяванията на милиони хора ще изчезнат и това е само началото. Така че бъдете готови да действайте сега. Най-големият риск, който може да поемете, е да не правите нищо.
http://darikfinance.bg/novini/62931/%D2%F0%E5%E9%E4%FA%F0%3A+%C7%E0+%EF%EE-%EC%E0%EB%EA%EE+%EE%F2+12+%EC%E5%F1%E5%F6%E0+%F1%EF%E5%F1%F2%FF%E2%E0%ED%E8%FF%F2%E0+%ED%E0+%EC%E8%EB%E8%EE%ED%E8+%F5%EE%F0%E0+%F9%E5+%E8%E7%F7%E5%E7%ED%E0%F2