Автор Тема: Странна фигура в небето  (Прочетена 15767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Странна фигура в небето
« -: Август 19, 2008, 19:21:05 pm »
По време на пълнолунието реших да снимам нощното небе и този път използвах "нощния мод" на апарата за снимане (който се оказа че е доста бавен и дори отнема време за обработка) но когато после видях снимката много се изненадах защото в небето се появи огромна фигура (която с просто око не видях) силно приличаща на птица. Ясно ми е че това в голяма степен се дължи на това че ползвах нощния мод за снимане който по някакъв начин е допринесъл за  "резултата" но все пак мисля че това което се появи е уникално. Снимките са с оригиналната си резолюция като съм отрязъл само малка част на която се вижда балкона. На първата е само фигурата в оригиналния си размер (можех и да я увелича ама няма нужда) а на втората е на фона на небето както е снимана.

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #1 -: Август 19, 2008, 21:52:27 pm »
Има форма на кокошка :D Иначе доста странен обект чудя се с какви размери е :o аз обяснение нямам за това нещо ::)

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #2 -: Август 19, 2008, 23:29:58 pm »
На мен ми създаде асоциация на птица с човешка глава. Много е интересна.

stiver

  • Гост
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #3 -: Август 20, 2008, 12:14:44 pm »
Alien, възможно ли е това да е самата луна по време на пълното затъмнение. Въпреки, че и аз правих няколко снимки в същия мод и далеч не изглеждаше така. А и затъмнението не беше пълно. Но скептикът в мен да си попита все пак.

Другото за което си мисля - току що прочетох в един форум, че напоследък хората все по-често забелязват слаби мигащи светлинки на в небето, които понякога се раздвижват и се струпват на групи. Забелязват ги предимно някъде вляво на опашката на Голямата мечка. Човекът дори молеше, ако може, хора живеещи на различни места да проверяват небето вечер за такива светлинки - много бледи и мигащи на определени интервали. Твоята "кокошка" ми прилича на нещо такова, както го описват.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #4 -: Август 20, 2008, 17:43:13 pm »
Със сигурност не е луната щото тя беше в съвсем друг квадрант от небето и се виждаше перфектно. Освен това я снимах ама не стана хубава снимка.А иначе изненадата беше огромна за мен защото фигурата която се появи е относително доста голяма а с просто око в тази област се виждаше 1 единствена звезда  ;)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #5 -: Август 20, 2008, 17:51:33 pm »
Да не е някаква мъглявина, на мен на тва ми прилича...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #6 -: Август 20, 2008, 18:14:14 pm »
Ами логично е да е нещо подобно, но при всички случаи е странно на фона на черно небе да излезе само това. Този мод ще тряябва да го пробвам пак да видим дали няма да поднесе някой друго чудо. Въпреки че обикновено когато стават такива неща стават от първия път и после и 1000 пъти да снимам все тая  :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #7 -: Август 20, 2008, 18:19:01 pm »
Al, стига си ги мъчил и им кажи най-накрая за какво става въпрос :P
« Последна редакция: Август 20, 2008, 18:31:42 pm от H. »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #8 -: Август 20, 2008, 18:29:27 pm »
Al, стига си ги мъчил и им кажи най-накрая за какво става въпрос :P

Еми ок мяза малко на Хорус  :D


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #9 -: Август 20, 2008, 19:05:32 pm »
Намери координатите на някоя мългявина, например на M31 - Галактиката Андромеда.

Снимай въпросното място и виж дали ще ти се получи нещо подобно.

Иначе и на мен ми заприлича на фтичка  ;D

Ся Алиен, ако се бъзикаш с нас ще назнача Peacekeeper лично да те посети  8)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #10 -: Август 20, 2008, 19:47:23 pm »
Не бих си позволил да си правя майтап за тези неща в ден различен от  1 април (или около него). Снимката не е манипулирана по никакъв начин от мен освен  че съм използвал нощния мод на апарата - даже Хор има оригинала с балкона  :D Но наистина птичката мяза леко на соколчето което се отъждествява с Хор. Ся ако бях и по-религиозен щях да кажа че господ ми е пратил знак ама  сега трябва да изляза с тезата за извънземните  :P . Абе като шанс да снимам картина с толкова ясна фигура си мисля че съм уцелил десятката.

stiver

  • Гост
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #11 -: Август 20, 2008, 23:13:46 pm »
Мислих, дали не е някоя звезда която се е размазала заради треперенето на ръцете ти докато обективът е бил отворен. Току що го опитах и не става. Когато светлината е постоянна, като от звезда, и следата, която оставя е постоянна линия. При деб са точки. И цветът им е малко странен. Но най-интересното за мен е, че вътре, в рамките на обекта са и най-тъмните места, които са по-тъмни от общата осветеност на самото небе. Самите тези тъмни пиксели описват издължен овал. Ако имаш фотошоп вдигни експозицията до макс., почти до бяло и ще ги видиш. Което ме кара да си мисля, че има обем. Няма никакви други звезди на снимката освен едно мноооого леко петно, но може да е от обектива. За мъглявина, според мен, не може да се говори. Щяха да се виждат още хиляди други звезди. На твое място бих излязла да снимам същото парче от небето тази вечер.

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #12 -: Август 21, 2008, 09:35:12 am »
Не знам, защо но ми прилича на TR-3B Astra. :D

(въпреки, че се съмнявам)
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #13 -: Август 21, 2008, 11:14:39 am »
Почнете да въртите под друг ъгъл обекта ще се видят интересни неща и като обработите малко :o гледах го известно време и ми заприлича на летателен апарат нещо като самолет който има отгоре нещо :-\ вижте внимателно

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #14 -: Август 21, 2008, 16:55:37 pm »
Мислих, дали не е някоя звезда която се е размазала заради треперенето на ръцете ти докато обективът е бил отворен. Току що го опитах и не става. Когато светлината е постоянна, като от звезда, и следата, която оставя е постоянна линия. При деб са точки. И цветът им е малко странен. Но най-интересното за мен е, че вътре, в рамките на обекта са и най-тъмните места, които са по-тъмни от общата осветеност на самото небе. Самите тези тъмни пиксели описват издължен овал. Ако имаш фотошоп вдигни експозицията до макс., почти до бяло и ще ги видиш. Което ме кара да си мисля, че има обем. Няма никакви други звезди на снимката освен едно мноооого леко петно, но може да е от обектива. За мъглявина, според мен, не може да се говори. Щяха да се виждат още хиляди други звезди. На твое място бих излязла да снимам същото парче от небето тази вечер.

Снимах го на по-следващия ден и нямаще абсолютно нищо в този сектор - е може да не съм оцелил съвсем точно и ще пробвам пак. И аз си мислех че се е получило от треперенето на ръцете (защото минава поне 15сек)и това да са много наброй звезди но чак пък до толкова че да се получи такава фигура и то само на това място. А сега това дето казва Plutos за летателния апарат - честно казано се съмнявам но ще го погледна пак.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27