Автор Тема: Странна фигура в небето  (Прочетена 15825 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #15 -: Август 21, 2008, 17:35:24 pm »
Мислих, дали не е някоя звезда която се е размазала заради треперенето на ръцете ти докато обективът е бил отворен. Току що го опитах и не става. Когато светлината е постоянна, като от звезда, и следата, която оставя е постоянна линия. При деб са точки. И цветът им е малко странен. Но най-интересното за мен е, че вътре, в рамките на обекта са и най-тъмните места, които са по-тъмни от общата осветеност на самото небе. Самите тези тъмни пиксели описват издължен овал. Ако имаш фотошоп вдигни експозицията до макс., почти до бяло и ще ги видиш. Което ме кара да си мисля, че има обем. Няма никакви други звезди на снимката освен едно мноооого леко петно, но може да е от обектива. За мъглявина, според мен, не може да се говори. Щяха да се виждат още хиляди други звезди. На твое място бих излязла да снимам същото парче от небето тази вечер.

Снимах го на по-следващия ден и нямаще абсолютно нищо в този сектор - е може да не съм оцелил съвсем точно и ще пробвам пак. И аз си мислех че се е получило от треперенето на ръцете (защото минава поне 15сек)и това да са много наброй звезди но чак пък до толкова че да се получи такава фигура и то само на това място. А сега това дето казва Plutos за летателния апарат - честно казано се съмнявам но ще го погледна пак.

Ами да - наистина сега го увеличих 10 пъти и го осветлих и наистина вътре има по-тъмни петна от общия фон освен това има някакви прави линии все едно е изрязвано, но понеже си знам че аз съм си го снимал това ме изумява още повече.Имам чувството че наистина "някой" ми показа нещо и после  го "скри" от небето.

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #16 -: Август 21, 2008, 19:05:32 pm »
Това са звезди бях заблуден докато не филтрирах обекта :-X искате ли да видите какво всъщност е "пилето" :-X

http://i536.photobucket.com/albums/ff322/outlawzla/indexjpeg.jpg

http://i536.photobucket.com/albums/ff322/outlawzla/pileto.jpg

« Последна редакция: Август 21, 2008, 19:16:21 pm от Plutos »

stiver

  • Гост
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #17 -: Август 21, 2008, 19:11:39 pm »
Какви филтри точно си използвал?

« Последна редакция: Август 21, 2008, 19:21:19 pm от stiver »

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #18 -: Август 21, 2008, 19:28:49 pm »
Ако някой се съмнява да си филтрира снимката и ще види че пак същото ще се получи ;)

Filter>Distort>Glass
« Последна редакция: Август 21, 2008, 19:31:45 pm от Plutos »

stiver

  • Гост
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #19 -: Август 21, 2008, 19:30:59 pm »
Какви филтри си ползвал? Във фотошопа има поне 100 на пръв прочит. Никой няма време да се рови докато успее да манипулира снимката и да я докара до твоите бели пиксели на зелен фон. А май и copy > paste е имало тук?
« Последна редакция: Август 21, 2008, 19:35:15 pm от stiver »

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #20 -: Август 21, 2008, 19:34:09 pm »
Filter>Distort>Glass

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #21 -: Август 21, 2008, 19:37:41 pm »
Само че не от мен Copy/Paste   що не свалиш снимката на автора и нея да филтрираш и ще видиш че пак това ще излезе.. нещо си се объкал не аз съм я поствал първата с пилето в темата >:( ясно се вижда че не съвпада нали затова ви показах аз нищо не съм манипулирал.
« Последна редакция: Август 21, 2008, 19:43:23 pm от Plutos »

stiver

  • Гост
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #22 -: Август 21, 2008, 19:40:46 pm »
Plutos, ти трябва да се шегуваш. Това е дисторция а не извличане на цифрови данни от снимката. Знаеш ли какви павета мога да направя на небето за 3 сек. с фотошоп. Не се занасяй с хората. Това е твоята "манипулация" която сложих тук. Снимката на Alien не съм ч пипала. Само и вдигнах експозицията за да видя всичко в нея.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #23 -: Август 21, 2008, 19:51:44 pm »
Filter>Distort>Glass

С този филтър в зависимост от зададения параметър мога да получа 1 милион различни фигури като например тази. Има ли някъде да пише че с този "филтър" могат да се изчистват разни неща ? Защото според мен прави точно обратното.

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #24 -: Август 21, 2008, 19:53:48 pm »
добре що излизат звезди и то добре се вижда бе братче  :-X

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #25 -: Август 21, 2008, 19:58:36 pm »
добре що излизат звезди и то добре се вижда бе братче  :-X

Ми защото очивидно това прави филтъра да пръска нещата на точки  ;) А то че иначе са си звезди така или иначе едва ли е голяма новина  :P

stiver

  • Гост
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #26 -: Август 21, 2008, 20:02:02 pm »
добре що излизат звезди и то добре се вижда бе братче  :-X

Защото филтърът стъкло деформира пикселите, променя формите и прави текстури. Филтърът имитира деформация на обектите през декоративна, неравна стъклена повърхност. Ето го по-долу същият ефект на моя аватар. Много е яко, но е само за ефекти.  :) ;) :-*

Някой нали после ще изтрие излишните картинки след мен?

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #27 -: Август 21, 2008, 20:07:35 pm »
Като са звезди що така спорите по тая логика аз мога да кажа че от това http://i536.photobucket.com/albums/ff322/outlawzla/fgggf.jpg със същия инструмент е направено пилето ама айде laugh

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #28 -: Август 21, 2008, 20:11:20 pm »
Да не е някаква мъглявина, на мен на тва ми прилича...
По-скоро е някакъв провален холограмен образ ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Странна фигура в небето
« Отговор #29 -: Август 21, 2008, 20:11:35 pm »
Като са звезди що така спорите по тая логика аз мога да кажа че от това http://i536.photobucket.com/albums/ff322/outlawzla/fgggf.jpg със същия инструмент е направено пилето ама айде laugh

Еми защото ти гарантирам че снимката не е манипулирана по никакъв начин освен това, което е направил самия фотоапарат.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27