Автор Тема: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4  (Прочетена 28895 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2005, 18:47:06 pm »
Уфф... Не разбирате какво искам да кажа...
Както и да е.

Gil-Galadh, между окултизъм и езотерика има разлика май, а? Егрегор и другите термини са езотерични.
"Магия" в добрият смисъл не съществува.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2005, 20:57:27 pm »
Отново зависи какво разбираш под магия.И далеч не смятам че влиянието на Тъмните е свързано с магията,по този начин по които аз я възприемам и изпозлвам.
 Между езотериката и окултизма границата не стига че е тънка ами е и размита.Една книга например лесно може да се причисли и към едното и към другото.
   Имам една дузина книжки на "магическа тематика" в които се говори за егрегори,мисъл-форми и направа на духове,щото т'ва си е чиста магия.
   Ако под окултно разбираш нещо тъмно и гадно като например масоните,илюминатите и тяхните им си занимания-да с теб съм-не понасям кабала,иврит,разните му ордени и техните занимания.Бях писал преди за отношението ми към магията,и към висшата конкретно-щото тя наистина си е гадна.
  Моята магия(ако мога да се изразя) така е по-скоро природно ориентирана и следя да не навреди на никой,дори когато се лигавя и я използвам за чисто материални глупости(и тук пак уточнявам че в такъв случай я ползвам като помощ,а не тя да ми свърши цялата работа). Отново казвам че има огромно значение отношението към нещата.Като всяко нещо,тая работа може да се използва и за добро и за лошо.

-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #17 -: Ноември 24, 2005, 02:17:22 am »
Трябва да отворя няколко теми само по писанията от поседното ти мнение ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2005, 07:21:50 am »
Gil-Galadh донякъде е прав щото тези учения могат да се ползват за създаване или рушене в зависимост от волята на човека. Принципно обаче доста по-голям е шанса да се използват за рушене щото е по-лесно. А и едва ли има някой оттука дето в даден момент от живота не му се  е преисквало да хване някой за косата а и да го метне на  100метра - независимо дали става въпрос за самозашита от някой или просто щото са го раздразнили. И в този момент може да стане страшно.
А за окултното аз също немисля че трябва да му се дава само негатвно значение. Дънов също говори постоянно за окултното и виаги разяснява че това са просто закони, които действат и от тяхното познание човек вече може да манипулира своята реалност съобразно волята си. А има и друго в момента доста такива закони почват да губят силата си и не действат както преди заради промените на Земята. Нова Земя - Нови закони - в новата няма ти се налага да ядеш например дори и кислород може да не  ти е нужен докато сега ....
« Последна редакция: Ноември 24, 2005, 09:07:20 am от Alien »

elionora

  • Гост
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2005, 08:49:10 am »
Да но окултното учение на Дънов говори за развитието на Духа и  в никакъв случай да не нарушаваш целостта на някой. И преди е ставало дума за магията. Като цяло приемам че няма черна и бяла магия - има нарушение на волятата на някого. Няма значение каква е целта. Говорите за магията като за нещо което може да контролирате???????????????????
Съгласна съм с Алиен - Нова земя нови закони. Но основата винаги е една е съща. Защото силата съществува от време оно и няма значение как я наричаме. А колкото до книгите на Потър намерих нещо в тях докато ги четях - учат децата на психозащита.  :o :o :o

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #20 -: Ноември 24, 2005, 15:58:14 pm »
Определено магията не е нещо което се контролира.И още нещо-терминът магия е много по удобен от психо-енергиина манипулация например,нали?
 Това са си нормални човешки функции отслабени по една или друга причина(църкви,властимащи,разни ордени дето нямат интерес тва знание да се разпространява и т.н.).
 Ще ми е интересно да ги видя тея теми,винаги може да се научи нещо ново
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

elionora

  • Гост
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2005, 16:25:47 pm »
психо-енергиина манипулация 
Това ме навежда на мисълта да поговорим за ПСИХО КИНЕТИЧНА ЕНЕРГИЯ Някой от вас има ли идея какво може да означава този термин???????????????????????????????????

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2005, 16:53:14 pm »
Самата дума "окултен" в момента носи лоша вибрация. "Магия" също, защото функциите и значението им са се променили. Който може да усеща вибрациите на думите да каже, че да не ме мислят за луд...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2005, 18:01:45 pm »
Зависи кой и с какъв умисъл ги казва тея думи.Умисъла е тва дето определя вибрацията.И пак има нещо вярно в това дето казваш.Я кажете заместител на тея лоши-лоши думички ;)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2005, 18:10:50 pm »
Там е работата, че няма значение вече кой се казва. С този термин толкова се спекулира, че на самата му вибрацииона рамка се е запечатало лошото. Дори и да се каже от чист човек.

С "езотерика" също много се спекулира.

И двата термина много са се размили. Да не говорим за "магия". Хората като чуят "магия" и си казват: "Ооо, супер cool!"... И бягат да си купят "Магия за тийнейджъри"...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2005, 18:44:13 pm »
Адски вярно и доста тъжно :(
Дай да му казваме психарщина или приложна Юргенистика
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2005, 18:53:27 pm »
Agree ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2005, 19:10:08 pm »
За магии може да се използва чудеса или вълшебство - малко е архаично за свят с развити технологии ама ко да са прай  :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2005, 22:29:51 pm »
Ех тоз Хари Потър ве даже извън Земята го гледат  :P :P :P


Екипажът на МКС гледа новия епизод на “Хари Потър”
24/11/2005 18:26
Екипажът на Международната космическа станция /МКС/ очевидно държи да е в крак с най-новото в световното кино и изгледа последния епизод на “Хари Потър”, съобщи днес “Warner Bros. Pictures”.

Във вторник американската космическа агенция НАСА прожектира и излъчи към МКС новия епизод за малкия магьосник “Хари Потър и огненият бокал” по молба на своя астронавт Уилям Макартър, за да осигури на двамата с руския космонавт Валерий Токарев малко развлечение. Информацията е на БГНЕС.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #29 -: Ноември 25, 2005, 00:20:57 am »
Абе мани - мания...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27