Автор Тема: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4  (Прочетена 28982 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« -: Ноември 20, 2005, 03:48:49 am »
Хахаха... направо съм поразен. Вчера гледах Хари Потър 4... Започна разбиващо като на два - три пъти пуснаха в кадър българското знаме. Викам си... случайност ама после... взеха че излезнаха цял отбор български магьосници на мача по куидич... и това което ме разби - КРУМ, капитана на българския отбор беше световен шампион... а по късно беше с главна роля в целия филм... Не истина btw колко яки моменти имаше откопирани от прабългарите... Особено с премятаният по метлите... Тези от вас, които не са го гледали да го гледат само заради това... И представяте ли си... българите не бяха чак толкова лоши. Малко Тъпички и Неговорещи но ЗДРАВИ И ПЕЧЕНИ...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2005, 20:35:56 pm »
Хахаха... направо съм поразен. Вчера гледах Хари Потър 4... Започна разбиващо като на два - три пъти пуснаха в кадър българското знаме. Викам си... случайност ама после... взеха че излезнаха цял отбор български магьосници на мача по куидич... и това което ме разби - КРУМ, капитана на българския отбор беше световен шампион... а по късно беше с главна роля в целия филм... Не истина btw колко яки моменти имаше откопирани от прабългарите... Особено с премятаният по метлите... Тези от вас, които не са го гледали да го гледат само заради това... И представяте ли си... българите не бяха чак толкова лоши. Малко Тъпички и Неговорещи но ЗДРАВИ И ПЕЧЕНИ...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

<in random>
хехе--

ако прочетеш книгата Крум не е толкова "physical being" както се изцепва Хермионе. В книгата той си е нормален, обаче май не знае много добре-английски и като цяло не се намеква, че е глупав- просто писателката не му дава много място за изява. Крум е пекан и докато останалите се чудят и маят кого да поканят на бала, Крум, братко, действа не си играе... :P

...drugo...

Във филма не стана много ясно, че Karkaroff (тва име дали ще да е от Кракра Пернишки) е от лошите, но Виктор не е..

! даже и гайди имаше на заден фон се чуваха...

Tази Rowling доста добре се потрудила над европейската интеграция- визирам, Румъния, България, Унгария, даже има и имена от Полски произход.

Та тъй де, очаквам Крум да се завърне в последната част, понеже то книги не останаха.

И BTW: във филма беше намекнато тъкмо обратното на това, което е в книгата: тука има една любовна драма между Хермионе и Крум и даже те се целуват и после ще си пишат по-късно... но стига и аз като една клюкарка дето гледа сапунени сериали по цял ден :P :P  ;D ;D ;D ;D ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2005, 22:22:07 pm »
Хахаха - "Хари Потър" - най-поръчковата окултно-масонска книга :D :D :D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2005, 01:32:39 am »
Тъкмо се въодушевиха момчетата и Хорус пак ги секна.  ;D
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2005, 15:25:51 pm »
Тъкмо се въодушевиха момчетата и Хорус пак ги секна.  ;D

:D
хохохохохо така си е... :-\


:)

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2005, 15:36:58 pm »
Хахаха - "Хари Потър" - най-поръчковата окултно-масонска книга :D :D :D

абе, може да се твърди, че има масонска символика на моменти - черепа със змийския език- но пък да е поръчково.. кой знае... :-\

Иначе, nе съм внимавал, докато съм чел книгата, за масонски символи и намеци. И въпреки това, щеше да направи впечатление, ако се беше наблягало на някои масонски символи- може би освен черепа със змийския език, метлите; друго не се сещам.  ???

Хорус- можеш ли да дадеш други примери?
 :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2005, 15:49:02 pm »
Нека не забравяме,че черепа със змията е знака на гадния пич.
А к'во му е масонското на една вещерска метла?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2005, 16:00:24 pm »
Нека не забравяме,че черепа със змията е знака на гадния пич.
А к'во му е масонското на една вещерска метла?

Тъй- Тъй... просто се чудя къде е масонското (айде, че е окултно, си е) :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2005, 16:38:23 pm »
Съгласен съм че метлата има доста добро окултно приложение(за очистване,можеш да си скриеш жезъла в нея,да я ползваш за пращане на съобщения ,за защита и т.н.) но не виждам какво общо имат масоните тука
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #9 -: Ноември 22, 2005, 15:21:50 pm »
Абе момчета. Недейте бре :D
Има книга на български даже за масонщината и окултизма в "Хари Потър"!!! Правят паралел между Блаватска и "Хари Потър". Блаватска трябва ли да казвам за пореден път от кои е?

Имаше даже мп3-ойка-интервю в торента за конспирации за "Хари Потър"...
Знаете ли защо е вредна? Защото в момента всички деца искат да са магьосници. Впоследствие, като разберат, че тези неща от филма наистина са възможни всички се обръщат към окултизма... А "окултен" означава "таен, скрит, но тъмен". Т.е. от Тъмната страна. Някой задава ли си въпроса защо има над милиард книги в момента по пазара тип "Магия за тийнейджъри"? 80 % за това е виновен "Хари Потър". Да не кажем, че писателката започва да пише книгите си на гърба на сметките от супермаркетите, защото няма пукнат цент! И "изведнъж късметът и излиза"... Бахти късмета - спонсорство отгоре...
Да не говорим за какъв егрегор става въпрос около "Хари Потър"... Мания, която влече децата към материалното... Чашки, чинийки, лепенки, часовници, плакати, филми, книги, салфетки... Аре да *^$@&#@&)@#І$&@$(*&#*@...

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2005, 15:28:59 pm »
хорускче, не се притеснявай в следващата книга идват 10 Юргена и Хари само половината от тях побеждава - другата половина го "смазват"
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #11 -: Ноември 22, 2005, 15:32:29 pm »
Ухаааа - не съм чел нито една книга, ама тази ще я прочета :P

Говорим си ние, и до мен едно момиче в залата гледа новият "Хари Потър" на най-ужасното качество, което може да съществува. Разбирате ли за какво говоря???

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2005, 16:06:48 pm »
Абсолютно. Само дето според мен целта на Грънчаров е профанизацията.
Нашите младенци би трябвало да са малко по-събудени ида чувстват подобни неща близки.И изведнъж идва пропаганджата-виж колко е яко да си магьосник,
получаваш всичко  и то лесно и т.н. Сериозни неща се принизяват до чисто материалното им ниво.тук таме някои младеж се пробва с някоя от споменатите книжки и вижда че всъщност нещата нещо не стават от първия път и се отказва от детството с твърдото убеждение че магия няма и хубавата детска отвореност се превръща в закостенелия материалистичен ум на възрастния.Откъде започва манипулацията....
  occultus : hidden, concealed / secretly.-нещо скрито,никъде не пише тъмно.Окултизъм е просто нещо скрито,дума наложила се заради гоненията които е имало към хората с подобни търсения."Егрегор" е термин от окултизма,както и адски много други неща които тук се говорятр са си баш окултни,тъй че стига сте чели прпагандни статии от фанатични християнски сайтове,щото те са същата манипулация...
    токоз мързи ме да пиша повече

п.с. Правя уточнението че използвам думата магия в изцяло положителен смисъл и като изключвам от нея целенасоченото влияние върху другите и разните му гадни практики(т.е. на лошите :))
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2005, 01:27:30 am »
А тоз Виктор Крум го играя някакъв българин Станислав Яневски

elionora

  • Гост
Re: Българското знаме се вее в ХАРИ ПОТЪР 4
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2005, 16:56:27 pm »
Да и утре 24 ще е на гости при Слави. Питай децата за това :o :o :o
Но не разбирам защо толкова много редове изписвате за Потър. Поне за мене е факт че книгите за Хари Потър научи децата ни да четат - колкото и тъпо да звучи. А колкото до цялата символика погледнато реално за мен авторката не е наясно с много неща. Използва символи митове легенди но в такъв коктейл...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27