Автор Тема: Температурата  (Прочетена 24363 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Температурата
« -: Март 28, 2008, 10:24:50 am »
Прегледах здравния форум и май никъде не срещнах тема за температурата на човешкото тяло. В наши дни това състояние се третира от малоумните ни лекари като болест. Бяс ме хваща, като родители разговарят, че и при най- малкото повишение на температурата дават лекарства за нейното понижение. На много малко хора е известно, че това е защитна реакция на организма /отговор на имунната система към външен отрицателен фактор/. Така, че като смъкваме температурата, позволяваме на вируса или бактерията да се развива още повече. Аз не практикувам така. До 38,5°C тялото е способно да се справи и изобщо не бива да се дават лекарства. При по- висока t°, над 40°C нещата стоят вече по друг начин, там съществува реална опасност. И всички тези горещи напитки като Fervex и други подобни, съдържат Paracatamol, а той понижава t°, така, че не трябва да се пият с лека ръка.Ако оставите тялото само да се справи с вируса, оздравяването настъпва по- бързо. И антибиотици, само в изключително краен случай!!!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Температурата
« Отговор #1 -: Март 28, 2008, 10:38:59 am »
Здравей, Майко на котките.

За антибиотиците си сто процента права. Това е дивотията на негремотниците де дават антибиотик когата им скимне.
Така, парацетамола не действа при температура над 38 градуса, дава се нурофен, а над 39 градуса само течен аналгин сваля температурата. Когато си с отслабнал организъм едва ли организма ти ще се справи с 38.5 без да полежиш някой друг ден, а ако първоизточника на темепературата е корав бацил може и да ти пеят ангели небесни. Затова трябва да се правят изследвания и да пиеш правилното лекарство.
Фервекс, колдрекс и подобните им, не лекуват, а само облекчават симптомите - това го пише на листовките им. Трябва да се чете. :D :D :D :D

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Температурата
« Отговор #2 -: Март 28, 2008, 12:48:11 pm »
Аз до 39.6 температура не свалям. :P Тя сама спада, когато и дойде времето. :) Повече течности и почивка!

Впрочем в много случаи след насилствено сваляне на температурата, изходът от болестта е фатален.
« Последна редакция: Март 28, 2008, 12:53:56 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Температурата
« Отговор #3 -: Март 28, 2008, 13:15:55 pm »
и почивка!

То все съм тръгнал да нося тухли и вар при температура 39.6  ;D
« Последна редакция: Март 28, 2008, 15:14:25 pm от Eon »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Температурата
« Отговор #4 -: Март 28, 2008, 15:10:25 pm »
и почивка!

То все съм тръгнал да носа тухли и вар при температура 39.6  ;D

За теб не знам, но някои го правят.  ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Температурата
« Отговор #5 -: Март 28, 2008, 15:14:07 pm »
Живи и здрави да са.  ;D

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Температурата
« Отговор #6 -: Март 28, 2008, 15:24:39 pm »
Живи и здрави да са.  ;D
На тях не им е смешно. Като те притисне Системата, имаш няколко гърла за хранене, "бялата престилка" ти изпише 3 листа лекарства, шефът не плаща болнични, всички около теб правят еди- как си, а ти слушаш, какво ще ти каже би- ти- ви- то и нямаш друг достъп до информация.. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Температурата
« Отговор #7 -: Март 28, 2008, 15:43:03 pm »
Впрочем в много случаи след насилствено сваляне на температурата, изходът от болестта е фатален.
Знам че нямаш предвид сваляне на температури от рода на 38 градуса, но все пак някой, който не се сети може да изпита нужда да направи epic facepalm.  ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Температурата
« Отговор #8 -: Март 28, 2008, 16:07:40 pm »
Впрочем в много случаи след насилствено сваляне на температурата, изходът от болестта е фатален.
Знам че нямаш предвид сваляне на температури от рода на 38 градуса, но все пак някой, който не се сети може да изпита нужда да направи epic facepalm.  ;)
Имам предвид насилствено сваляне на температурата. Не се ангажирам с градуси, защото различните хора вдигат по различен начин. Не е важно, колко е висока, а с какви темпове се покачва. Освен това, да вдигнеш 39.5 даже е по- добре, отколкото 38.5/това пак условно, казах за темповете вече/. Това означава, че организмът ти може да си позволи този "лукс". ;) Общо- взето, ако си здрав, храниш се балансирано и здравословно и не си в голям стрес, организмът се справя сам бързо с всичко. Ако горните условия не са изпълнени, пак ще се справи, но по- трудно.
« Последна редакция: Март 28, 2008, 16:08:24 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Температурата
« Отговор #9 -: Март 28, 2008, 18:03:44 pm »
Темата е актуална!

Искам да ви споделя информация, която я знам от около две години.

Основата на мисълта ми е тази, че който от време на време боледува с температура, му се намалява риска да заболее от рак и такива хора май не боледуват. Запомнете това.

Та значи така. Преди две години във вестник "Психо" имаше публикувана статия за начин на лечение на инфекциозни заболявания в Русия с безлекарствен метод. Целта е много проста, изкуствено да се повиши температурата на организма, с цел обеззаразяване и ликвидиране на болестотворните агенти. Това е опасно до към 40,5-40 градуса целзий. Над тази граница официалната медицина твърди, че започва разграждане на белтъците в клетките и организма. Но това се опровергава от руския лекарски колектив. Лошото е, че над 40 градуса организмът може да изпадне в конвулсии, а това оказва негативно и трайно влияние върху нервната система, което има последствия през целия останал живот. Целта е била да се повиши температурата над 40 градуса, повишават я изкуствено до към 41,5 градуса в продължение на няколко часа с пълна упойка. Упойката се прави за избягване на конвулсивната реакция на нервната система, която в един момент командва мускулите да се свиват в спазъм и за предотвратяване на неприятното чувство от високата температура. Това не е вече експеримент, защото лекарският колектив редовно е практикувал този безлекарствен метод на лечение. С температурата се постига унищожаване на болестотворните агенти, а за да няма неприятни последици върху организма и за да не се преживява болезнено самият процес пациентите са поставяни в пълна упойка /разбира се под пълния контрол на всички жизнени процеси в организма с необходимата апаратура/. В резултат за няколко часа не оставало и следа от никакви чужди организми и експериментаторите открили нещо много по-съществено... Те размислили логически и приложили процедурата върху болни от злокачествен рак. Успехът бил неминуем и закономерен. Това бил елементарен метод за лечение на злокачествени тумори в напреднал стадий само за няколко часа. На следващия ден след процедурата пациентите били изписвани от болницата.

Не помня точно в коя болница в Русия е извършен този експеримент. Не знам и дали още пазя статията, така че подробности не мога да ви дам. Но според мен в лечението с температура има много хляб...

Вие какво мислите...

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Температурата
« Отговор #10 -: Март 28, 2008, 19:15:56 pm »


Вие какво мислите...
Прекалено обстоятелствено, насилствено, изкуствено, далеч от природата, ненужно..
Не ми се нрави..
Скептична съм.
Това, че високата температура е механизъм на организма за самолечение, е известно отдавна н аалтернативните школи.
Обаче където се намеси" медицинският гений ;D", работата здраво може да замирише. ;)
« Последна редакция: Март 28, 2008, 19:21:25 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Температурата
« Отговор #11 -: Март 28, 2008, 20:35:01 pm »

Цитат
Вие какво мислите..
.
Мисля,че руснаците винаги са били доста по-напред от Запада по отношение на алтернативите.
Иначе и аз смятам,че не е нужно да се предизвиква изкуствено повишаване на Т.Има си механизми,които човек може сам да задейства и да повиши Т на тялото си,но не всички ги умеят.Иначе за лечение на рак има достатъчно алтернативни методи.
И не съм съгласна,че този,който  от време на време боледува с температура има по-малък шанс да се разболеe от рак.Просто не е вярно.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Температурата
« Отговор #12 -: Март 28, 2008, 21:31:38 pm »
И не съм съгласна,че този,който  от време на време боледува с температура има по-малък шанс да се разболеe от рак.Просто не е вярно.
Защо, това е всеизвестно твърдение? Пък и думите ти: "Просто не е вярно." намекват като че ли за незнание по въпроса.
Има си механизми,които човек може сам да задейства и да повиши Т на тялото си,но не всички ги умеят.
Съжалявам, но май отново те хващам /предполагам/ в незнание :-*. Не че не ги умеят, но не ги знаят. В хата йога има методика за повишаване на телесната температура с намазване на тялото с рициново масло и заставане на слънце. Тогава температурата може да достигне до четирсет градуса. Това е само един пример.
Пък и темвпературата никога не се повишава изкуствено, както твърдиш. Тя по-често е резултат на външни на тялото фактори, най-вече на микроорганизми. Другите фактори могат да бъдат вътрешни, както например масово разпадане на левкоцити за кратко време. Но по-честите причини са външни. С повишаването на температурата тялото се защитава. Това е използвано от този лекарски колектив, за да се преодолее ненормалното раково образувание.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Температурата
« Отговор #13 -: Март 28, 2008, 21:54:15 pm »
Я да видим пак, кой в какво не е сигурен:

Тук не си много убеден, но все пак ни казваш да запомним това.
Цитат
Основата на мисълта ми е тази, че който от време на време боледува с температура, му се намалява риска да заболее от рак и такива хора май не боледуват. Запомнете това.

Цитат
Целта е много проста, изкуствено да се повиши температурата на организма, с цел обеззаразяване и ликвидиране на болестотворните агенти.
Какво "обеззаразяване", какви "болестотворни агенти"? Вируси, бактерии?

Цитат
Целта е била да се повиши температурата над 40 градуса, повишават я изкуствено до към 41,5 градуса в продължение на няколко часа с пълна упойка. Упойката се прави за избягване на конвулсивната реакция на нервната система, която в един момент командва мускулите да се свиват в спазъм и за предотвратяване на неприятното чувство от високата температура. Това не е вече експеримент...

Чист експеримент! Какво като са го правили много пъти?!Както казах, всеки има различен праг на поносимост на високата температура. Тези изкуствени повишавания/ и това в болнична обстановка, което само усилва стреса!/,тези упойки, тези измислици, са абсолютна глупост!/ И как така избиват въпросните "болестотворни агенти" и ракът си заминава?! Точно гъбите и бактериите играят огромна роля за некротизиране на туморите..

Да ти кажа: Нещо не си разбрал или вестникът се опитва да ни пусне по пързалката.
все пак ми е интересно, какво точно са правили и кои болести са лекували. Ако намериш по- подробна информация, ще те помоля да я пуснеш тук.

Апропо, помня, че като малка само така  ме лекуваха вкъщи: топли бани и дебело вълнено одеало. Вдигаш температурата и на сутринта си "кукуряк!  ;)
« Последна редакция: Март 28, 2008, 21:55:33 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Температурата
« Отговор #14 -: Март 28, 2008, 22:05:50 pm »
Какво "обеззаразяване", какви "болестотворни агенти"? Вируси, бактерии?
---------------------------------------------------------------
Да ти кажа: Нещо не си разбрал или вестникът се опитва да ни пусне по пързалката.
все пак ми е интересно, какво точно са правили и кои болести са лекували. Ако намериш по- подробна информация, ще те помоля да я пуснеш тук.
---------------------------------------------------------------
Апропо, помня, че като малка само така  ме лекуваха вкъщи: топли бани и дебело вълнено одеало. Вдигаш температурата и на сутринта си "кукуряк!  ;)
По първото - става дума да бактерии и вируси, ти да не би да познаваш други болестотворни агенти.

По второто - съжалявам, но статията беше само от три колони и според мен е есествено всичко за тази методика на лечение да се укрие. Наистина може да има пързаляне, но аз се хващам в логиката на тази теория, защото тя е правдива. Така че въобще не се надявам да излезе нещо повече като информация по въпроса. Така ще стане, щото най-лесните решения са и най-простите. А медицината нали трябва да печели и ние да сме болни, за да печели.

По третото - благодаря за подкрепата ти! :D :D :D По принцип и аз така се лекувам, когато имам температура. Даже я повишавам изкуствено с ел.възглавничка, изкарвам колкото се може без храна /ако има как и без чай даже/, температурата се вдига, поддържа се висока и в един момент идва изпотяването, на тялото ти олеква, влизаш в банята и си като нов.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27