Автор Тема: Температурата  (Прочетена 24368 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Температурата
« Отговор #15 -: Март 28, 2008, 22:09:54 pm »
Ммда... Краката в леген с морска сол и гореща вода, увит в одеало и чай от лайка :-* Ех, Родино обична, единствена си ти със своята мъдрост... :-*

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Температурата
« Отговор #16 -: Март 28, 2008, 22:59:19 pm »
По първото - става дума да бактерии и вируси, ти да не би да познаваш други болестотворни агенти.

"Болестотворни" са само в очите на официалната медицина. Именно заради това се учудих, че уж говорят за алтернативно лечение, а пък "трепят гадовете" и то така, че
Цитат
не оставало и следа от никакви чужди организми
  :o Точно това ме изумява: тази стерилност,която искат да постигнат, което е типично за традиционната медицина.  Но както и да е..Разни школи, разни ид- еали. :D

чай от ...
липа  :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Температурата
« Отговор #17 -: Март 28, 2008, 23:35:23 pm »
И не съм съгласна,че този,който  от време на време боледува с температура има по-малък шанс да се разболеe от рак.Просто не е вярно.
Защо, това е всеизвестно твърдение? Пък и думите ти: "Просто не е вярно." намекват като че ли за незнание по въпроса.

Ами не съм се обосновала,това не значи незнание.Има логика в изказването на вестника,което съм чела и на други места,но не може да се твърди с убеденост,че тези,които не вдигаме Т от години, ни заплашва рак.Причините за рака са съвсем други,което говори и за твоето незнание,но някой ден може да ги откриеш.


Има си механизми,които човек може сам да задейства и да повиши Т на тялото си,но не всички ги умеят.
Цитат
Съжалявам, но май отново те хващам /предполагам/ в незнание :-*. Не че не ги умеят, но не ги знаят. В хата йога има методика за повишаване на телесната температура с намазване на тялото с рициново масло и заставане на слънце. Тогава температурата може да достигне до четирсет градуса. Това е само един пример.

Това знам в коя книга си го чел,казва се йогийска сауна,обаче никъде не пише,че Т се вдига до 40 градуса.Аз мога да не я вдигна дотолкова.Не е необходимо на всяка цена да си на слънце,може и в затоплено помещение-само внимателно,че има опастност от хлъзгане и чупене на крайници. :)
Всъстност нямах впредвид изобщо това.Има някои йоги ,които могат да си повишават телесната Т със силата на мисълта.Което не означава,че е нещо ново,обаче и не означава,че можеш да го направиш без тренировки и техники.
Това им помага при отрицателна температура навън да не се навличат с кожуси и шапки примерно.

Иначе по темата-Т се сваля и с клизми,така се е практикувало масово в миналото.Има и други бабини лекове-намазване на ходилата с чист пчелен мед;обтриване с хладка вода,сода и оцет(без консервантите)-това е само за случаите,когато се налага да се свали и др.И най-важното са течностите.
« Последна редакция: Март 29, 2008, 00:57:10 am от H. »

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Температурата
« Отговор #18 -: Март 28, 2008, 23:54:25 pm »
18. Бацилите на рака могат да бъдат локализирани и убити с Огъня на сърцето. Липсата на психична енергия благоприятства тяхното развитие, а сърдечният Огън -- висш израз на съзнанието -- ги унищожава. Висшата енергия изпепелява бацилите с лекота, но и физическият огън носи известно облекчение. Корените на много растения са богати на растителни огньове. Те са полезни в случаите, когато Огньовете на сърцето още не действат.

Magnolia,не ти ли напомня НГМ?Само че това е агни йога.
Всъщност тъсех нещо съвсем друго да постна на SMSI-H,но попаднах на това.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Температурата
« Отговор #19 -: Март 28, 2008, 23:58:47 pm »
Тук и сега,
Мисълта ми беше, че с прекарването на температура понижаваме риска от раково заболяване. Предполагам разбираш, че исках да кажа точно това.

Всъстност нямах впредвид изобщо това.Има някои йоги ,които могат да си повишават телесната Т със силата на мисълта.Което не означава,че е нещо ново,обаче и не означава,че можеш да го направиш без тренировки и техники.
Това им помага при отрицателна температура навън да не се навличат с кожуси и шапки примерно.
А това в Тибет се практикува наширото и се нарича ТУМО. Но няма нищо общо с йогийската сауна, която се прави с рициново масло. Тумо е резултат от медитация и концентрация. Процесът се учи понякога с години и може да не се достигне до никакъв резултат, зависи от индивида. Не съм срещал медицински публикации с изследвания върху явлението Тумо, но повишаването на телесната топлина при тази медитация е напълно съзнателна и под контрола на индивида. Докато температурата, предизвикана от заболяване е нещо съвсем друго. Тя е съзнателен отговор-отбрана САМО НА ТЯЛОТО срещу външните атаки, като съзнанието на мозъка не взема никакво участие в този процес. Докато Тумо цели развитието на индивида във всяко едно отношение /ментално, духовно и телесно/, но всичко Е ПОДЧИНЕНО НА СЪЗНАНИЕТО. В това е главната им разлика, въпреки че става повишаване на температурата на тялото и в двата случая.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Температурата
« Отговор #20 -: Март 29, 2008, 00:12:01 am »
Докато температурата, предизвикана от заболяване е нещо съвсем друго. Тя е съзнателен отговор-отбрана САМО НА ТЯЛОТО срещу външните атаки, като съзнанието на мозъка не взема никакво участие в този процес.

Ами тялото от къде се командва? :)То да не е независима еденица?

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Температурата
« Отговор #21 -: Март 29, 2008, 00:27:38 am »
Magnolia,не ти ли напомня НГМ?Само че това е агни йога.
Напомня леко, ако го гледам от самолет. ;D Разбирам накъде бият, но е доста отвлечено..Не е точно и ясно, като при Хамер. И пак бацили трепят и те. 8)Което не значи, че не са прави де..Трябва да прочета повече, за да кажа.
« Последна редакция: Март 29, 2008, 00:30:59 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Температурата
« Отговор #22 -: Март 29, 2008, 00:40:37 am »
Отвлечено е,защото е учение,а не медицина.Имах впредвид прилика с лечението,а не "бацилите",за които аз така или иначе продължавам не съм съгласна съвсем с Хамър,но това е друга тема.
« Последна редакция: Март 29, 2008, 00:42:04 am от Тук и сега »

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Относно: Температурата
« Отговор #23 -: Март 30, 2008, 16:02:31 pm »
Искам да споделя, че веднъж имах ужасна разправия с една лекарка защо съм оставила детето с 38°C . Знаела ли съм аз колко бързо децата покачват температурата и ако се получело гърч... Да, ама като се прибрахме вкъщи, всичко беше започнало да се оправя от само себе си, организмът след естествената си реакция, беше започнал да нормализира температурата си и детето на другия ден беше съвсем добре, беше се справило с вируса. Без абсолютно никакви лекарства! Та, мисълта ми е, че докторята преди всичко целта им е да ни разболеят повече отколкото сме и после да ни тъпчат с лекарства. Дали Хипократовата клетва не се е видоизменила през последните години?! А за това, коета казва SMSI-H, мисля, че е важно да се провери дали раковите клетки издържат на висока температура. Ако не могат, може би има известна логика, че организмът може по този начин да се справи с тях. Все пак има граница, на която организмът издържа, надвиши ли се, белтъците в тялото буквално се "сваряват". И наистина да не забравяме легена с морската сол и гореща вода, а за възрастните, наздраве с една домашна греяна ракийка!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Температурата
« Отговор #24 -: Март 30, 2008, 21:02:58 pm »
Клетвата си е същата, просто никой не я спазва, съзнателно или не. Аз затова много рядко се кълна.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Температурата
« Отговор #25 -: Март 30, 2008, 21:54:25 pm »
Клетвата си е същата, просто никой не я спазва, съзнателно или не. Аз затова много рядко се кълна.
Не е същата. Има промени във формулировките.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Относно: Температурата
« Отговор #26 -: Март 31, 2008, 13:09:28 pm »
Лекар /алопатичен/ ми каза преди 10 години, че има статистика, показваща, че сред хората с рак много малък процент са тези боледували често от грип.
За мен това не означава, че ако човек не боледува от грип, настинки и пр. ще се разболее от рак...просто статистика :)
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Температурата
« Отговор #27 -: Март 31, 2008, 14:14:04 pm »
Лекар /алопатичен/ ми каза преди 10 години, че има статистика, показваща, че сред хората с рак много малък процент са тези боледували често от грип.
За мен това не означава, че ако човек не боледува от грип, настинки и пр. ще се разболее от рак...просто статистика :)
... и съвсем просто предположение. В буквалния смисъл.  ;D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Температурата
« Отговор #28 -: Април 06, 2008, 06:33:32 am »
Аз съм ставал свидетел как се смъква температура за 1-2 часа след като "обекта" се намаже по цялото тяло с ракия! Намазване, завиване, температурата му изчезна за 1-2 часа и на сутринта беше добре.

В момента съм хремясъл. В вторник контактувах с много болни от грип и на другия ден почнах да кашлям и да ме боли малко главата. Приложих тактиката, която винаги правя - веднага унищожих на гладно един лимон и ударих упсарин след това. На другия ден бях пърфект. Да ама петък ходих бос цял ден и ме хвана хрема, което и сега ме държи, само хрема без кашляне и главоболие. Пак ядох лимон и упсарин, но си мисля, че все още не минава, защото от самото начало не съм пил чай. По принцип удрям и чай наред с лимона и упсарина и това е достатъчно, но сега изтървах. Утре ще гледам да се изпотя, да видим дали ше има ефект.
Това е моята рецепта, номера е да се направи веднага щом усетите първите симптоми и да не се чака, а да отрежете болестта в началото. Ако чакате, болестта следва нормалния си ход и за да спре трябва да премине през целия си период на развитие и отшумява в пика си.

П.П. Също не ходете боси когато е студено :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Температурата
« Отговор #29 -: Април 06, 2008, 12:11:35 pm »
Намери си нещо такова



действа без откат при хрема,както е добре да се прави и профилактично поне веднъж в седмицата.Може и с малко чайниче-това е йогийския метод Нети.Носа се промива с топла вода и морска сол.
Може да направиш лапа с настърган хрян,брашно и вода.Замесваш питка,увиваш в кърпа или кухненска хартия,мажеш лицето с мазнина да не изгори и го запеляш на челото 3-8 мин. 3 пъти на ден.За 3 дни максимум хремата я няма.



 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27