Автор Тема: Температурата  (Прочетена 24468 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Температурата
« Отговор #45 -: Ноември 18, 2010, 13:08:31 pm »
Цитат
но е много по-издържливо от възрастните (тук говоря за възрастни, с които имам контакт, не за всички).
ОК, да  кажем, че е така според наблюбенията ви.  Аз  лично не бих експериментирал колко е издръжливо.
И не казвам, че не трябва да го къпем периодично...и, че чрез къпането не пада температурата и не существува този тип лечение в някаква степен, но това се прави обикновенно след, като се припоти с цел да се отмият извърлените токсини чрез потта. За туй му олеква на детето. Айде да е 12-16 годишно разбирам, ама за дете на 3 и под 3 год. е твърде рисковано.
« Последна редакция: Ноември 18, 2010, 13:09:43 pm от fishbone »

Неактивен sineglazka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:Температурата
« Отговор #46 -: Ноември 18, 2010, 15:32:32 pm »
Може би си прав, но пак повтарям, много е важно да се следи температурата постоянно и ако има риск се предприемат други мерки, било то лекарства. До сега не е вдигал по-висока температура от 39,2, която поне според мен не е рискована, ако бъде овладяна навреме. Къпането в случая е с цел да охлади тялото, не да го излекува.
« Последна редакция: Ноември 18, 2010, 15:34:32 pm от sineglazka »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Температурата
« Отговор #47 -: Ноември 18, 2010, 15:41:48 pm »
 :hi:sineglazka,Това е съвсем друго вече. Напълно съм съгласен в този случай. Трябва да се знае какво да се прави релано и с най-малко рискове в такива ситуации. Макар, че каквото има да става няма да се размине.
Цитат
Къпането в случая е с цел да охлади тялото, не да го излекува.

 Точно така и иименно затова водата трябва да нито хладка нито гореща. Като си топннеш пръстчето да ти е приятно.

Неактивен sineglazka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Re:Температурата
« Отговор #48 -: Ноември 18, 2010, 15:53:48 pm »
Водата задължително трябва да бъде обичайната за къпане на детето (казвам "обичайна", защото има деца, които са къпани с по-хладка вода - родителите го смятат за закаляване, има и деца, които са къпани с по-топла вода - родителите се страхуват да не го простудят). Не мога да рискувам,а и не искам да правя експерименти с детето. Преди за температура му давах лекарства, но след 1 час температурата се повишава отново, а на листовката пише да има времетраене между приемите от 4 часа. Тогава опитах с къпането, което ми предложи педиатър (не съм решила да експериментирам на своя глава), и то помогна горе-долу толкова около 30-45 минути. Така реших, че ако не е наложително е по-добре да не го тровя излишно с лекарства.  ;)
« Последна редакция: Ноември 18, 2010, 16:00:02 pm от sineglazka »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27