Автор Тема: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 465156 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Не е задължително.
Кое, да са от обратната страна или да не ги виждаме дори и от светлата страна?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Това, че може да са на светлата и да не ги виждаме. Мисля, че отдавна трябва да си разбрал колко илюзиорно е естеството на "виждането", което имаме ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Да бе, да, ние сме с несъвършено зрение, а те са в друго измерение (ей сега ще дойде Еон) ....    ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Не е задължително и да са в другото измерение.

Здравчо

  • Гост
Добре.
Обясни ми, като изключим въображението, как точно можеш да видиш тези чудесии, освен ако не действаш по самовнушение.
Или говориш за вътрешността на лната, под повърхността?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Gabaro  ще ти дам един елементарен пример за разликата между писатели на научна фантастика и такива служили в американската армия с достъп до по-секретна информация! И разликата е че писателите фантасти не ги убиват! Или поне не и заради това , което пишат.  В случая за съжаление Купър е застрелян.

Може да му прочетеш биографията  и после пак приказвай за  фантaстика, мърмоти и т.н  http://www.hourofthetime.com/william.htm
« Последна редакция: Март 14, 2007, 23:33:30 pm от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
А аз искам да знам как, като изключим снимките на НАСА и гледането с мизерен телескоп от терасата, можеш да ми кажеш какво има на Луната.

Пак ще завъртя темата в посоката за двойния стандарт, в която се дъните много жестоко. Хем сте "око да вид - ръка да пипне", хем вярвате просто на снимки и на официални институции. Ако НАСА каже утре, че е намерила оазис на Луната защо ще й повярвате? Само защото го казва НАСА ли? А до вчера сте се смеели на същото?... Колко галилеовци изгаряме на клада всеки ден? Някой знае ли им броя?

Докато не отидете на Луната и не ми разкажете с ръка на сърцето какво има там, изобщо не ме занимавайте. Там може да има всичко. Или си спазвайте "око да види - ръка да пипне" докрай, или изтрийте целият този модел от главите си. Доказателствата, на които вярвате като овци са манипулируеми. Още повече - те ви се предоставят от хора. Да търся ли ваши мнения из форума какво представлява човека? Дискусиите затова са още прясни. Долно, зло и безкруполно същество. В НАСА не работят ангели. Работят хора. Тези, които им дърпат конците обаче, не са хора.

Науката и конкретно, космическите изследвания се приемат на вяра. Те не са константа. По простата причина, че не е възможно да бъдат всеобщо проверени. Не е като да си завъртиш крана и да текне вода. Вие си имате вашата илюзиорна вяра, ние - нашата. Не мисля че сме в конфронтация. Смешно е, който и да е било от нас да тропа с крак и да набива в главата на другия, че е прав на всяка цена.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Мислех си за друго... Снимките на НАСА ги отхвърляме, гледането през домашните телескопи-също.  Не може да няма някакви средно мощни телескопи, които да не са под шапката на "богоизбраните" и чрез които да се наблюдава лунната повърхност. Нямаше ли на Рожен такъв? И все пак няма по-различни от познатите ни снимки. От там стигам до извода, че да, Луната не е това, което на нас ни изглежда, но  каквото и да има на нея то е в някаква друга, различна от нашата реалност.
Не съм сигурен за телескопите, така че приемам критики.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен halen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
А причината,поради която луната все гледа към нас с една и съща страна е проста-благодарение на гравитацията на Земята скоростта на околоостно въртене на луната е почти същата като тази на въртене около орбита и.


първо здравейте всички.тука било страшно интересно-направо зарибяващо и се чудя what the bleep досега съм правил и не съм намерил това място. ;D

а по повод това че Луната има скорост  на въртене около оста си равна със скороста по орбитата около земята ми се стори меко казано много странно.Много по-вероятно/според мен/двете скорости да са различни както е при другите естествени спътници

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения

а по повод това че Луната има скорост  на въртене около оста си равна със скороста по орбитата около земята ми се стори меко казано много странно. Много по-вероятно/според мен/двете скорости да са различни както е при другите естествени спътници
Вселената е едно странно място :D :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Наш филм разгадава мистерията на Луната

Standart

Г-н Лазаров, какво ще видят зрителите на bTV във филма "До Луната и назад"?
- В тази серия ще разкажа фактологията покрай решението човек да бъде изпратен на Луната, цялата космическа надпревара между СССР тогава и САЩ, както и материалите, които има като архив за покоряването на Луната. Ценното е, че един от най-големите и популярни изследователи на мисиите "Аполо" - англичанинът Дейвид Пърс, се съгласи да разговаря с нас и ни предостави огромна част от изследванията си. Той като независим изследовател на мисиите в началото е бил убеден, че има някакъв проблем. Не е мислил, че американците може и да не са кацнали на Луната. Започва да открива във фотосите и във видеоматериалите на НАСА много странни неща, интересни детайли, които не би трябвало да са там. За първи път пред нашата камера застанаха едни от най-добрите специалисти по космически изследвания от цял свят, включително и български специалисти, които работят в най-модерните и секретни лаборатории в целия свят. Официалната теза на НАСА е, че човек е кацнал на Луната. Но много учени и независими изследователи твърдят, че вероятно кадрите и архивните материали - фотоси и снимки от кацането шест пъти на Луната на хора, всъщност са фалшифицирани, а част от тях са заснети в студио. Открих много интересни неща, ровейки се последните три години в целия фото- и видеоархив на НАСА, който е обществено достъпен. Например на астронавтите им е било абсолютно забранено да насочват фотоапаратите и камерите си директно към слънцето, за да не се стопят лентите. Зрителите ще видят великолепни снимки, в които слънцето свети право срещу камерите и всичко е наред. Тези неща са малко странни. Изследователите на мисиите "Аполо" и учените обаче в един момент споделят едно и също мнение - на 430 км от земята започват едни огромни радиационни пояси. Всички кораби, совалки, космически станции летят до този периметър. Единствено "Аполо" успява да премине поясите на смъртоносна радиация, отива на Луната, каца и се връща. И то 6 пъти успешно. Това е много странно, защото Слънцето непрекъснато изригва всевъзможни потоци радиация. Това са опасни за хората частици, които са по-бързи от куршум в пространството. Според учените астронавтите от "Аполо" са били "късметлии". А според Дейвид Пърс
това не е възможно да се случи
- с нивото на техниката и вида на корабите да минат през радиационните полета, да стигнат до Луната и да се върнат. Не искам да влияя на хората. Те ще видят мнението на учените, фактите им и сами ще преценят.
- Всички сме виждали снимката на първия американски космонавт, стъпил на Луната?
- Интересното е, че малко след като Нийл Армстронг се връща на земята, той веднага се усамотява, отказва да се среща с журналисти. На 99% от снимките от Луната не е той, а неговият колега, който стъпва втори. Онази прословута снимка не е на Армстронг, а на колегата му.

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
ем както и във филма за НЛО - нишо ново
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Аз и преди мисля,че бях дал мнение за филмите на БЛазаров, трябва да се гледат като клюка, от тях да се научи нещо ново е като да сае научи нещо ново от учебник за 2 клас Съжалявам, но повечето от съфорумците се занимаваме с тези проблеми отдавна и не може един човек получил задание от шефовете си да направи филм да ни покаже нещо ново, както всичко в БТВ и това е манипулативна БОЗА, създадена да се печелят парички, после ще ги пуснат и в Стандарт да си ги купим и да въздишаме по бозаджията Лазаров
Аз казах 8)
 :D :D :D :D :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
То че е поръчка е ясно тъй като с теорията за фалшифицирането на ходенето на Луната се цели  да се докаже че въобще не сме ходили, което разбира се не е вярно  ;) А едва ли филма ще спомене за много по- достоверната теория че е ходено, но с други технологии. Щото за това, че с онези технологии не е можело да стане без сериозни жертви трябва да е ясно и на малките деца вече   :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
“Студена война” между Русия и САЩ заради Луната

Втората надпревара на човечеството за покоряването на Луната ясно придобива чертите на студена война, след като Руската космическа агенция обвини своя отколешен съперник – НАСА, в отказ от съвместния проект за изследване на Луната, пише “Дейли телеграф”.

Това изявление идва на фона на подозренията на Москва, че САЩ се опитват да не допуснат Русия до изотопите, каквито има в изобилие под повърхността на Луната и според мнозина могат да заменят изкопаемите видове горива и дори да сложат край на заплахата от глобалното затопляне, пише британският вестник.

Новата ера в международното космическо сътрудничество като че беше настъпила, след като САЩ, Русия и други страни обявиха намеренията си за първи път след 1972 г. да изпратят хора на Луната. Докато обаче НАСА се обявява за подкрепа от страна на Британската и Европейската космическа агенция, Русия се оплаква, че нейните предложения редовно биват отхвърляни.

Ръководителят на Роскосмос Анатолий Перминов каза следното: “Бяхме готови за сътрудничество, но по неизвестни причини от НАСА заявиха, че те ще разработват своя програма. Това е много странно, тъй като на САЩ не им достигат експерти за реализиране на лунна програма”.

През декември НАСА обяви плановете си за построяване на международен базов лагер на един от полюсите на Луната, който се планира да бъде изцяло комплектуван до 2024 г. Руският производител на ракети “Енергия” съобщи през август миналата година за още по-амбициозна програма – планове за построяване на постоянна база на Луната през 2015 г. Въпреки че американците винаги са говорили уклончиво по тази тема или изобщо са отричали каквото и да е, Русия открито казва, че основната цел на лунната програма е промишлен добив на хелий-3.

Макар че критиците сравняват надеждите за хелий-3 със средновековните опити за превръщане на оловото в злато, някои учени казват, че той може да се окаже решението на много проблеми на човечеството в областта на енергетиката. Нерадиоактивният изотоп на хелия – хелий-3 е мощно гориво за ядрен синтез, толкова мощно, че само 6 метрични тона ще осигурят достатъчно енергия за една средна по население европейска страна за една година. Тъй като хелий-3 не замърсява околната среда и е много ефикасен в малки количества, много страни се отнасят крайно сериозно към идеята. Германия, Индия и Китай, който през септември планира за изпрати лунна сонда за изследване на технологиите за извличане на хелий-3, изследват начините за добиване на изотопа.

“Който първи покори Луната, първи ще получи печалба”, смята ръководителят на китайската лунна програма Оян Цзиюан. “Енергия” заявява, че ще пристъпи към “промишлени доставки” на хелий-3, който ще се транспортира с товарни космически кораби, не по-късно от 2020 г. Според слуховете руският държавен енергиен гигант “Газпром”, който е пряко контролиран от Кремъл, горещо подкрепя проекта.

САЩ като че са много по-предпазливи - не на последно място, тъй като учените все още не се разкрили всички тайни на мащабния ядрен синтез. Много представители на космическата програма в Москва са убедени, че действията на Вашингтон по отношение на лунната програма са продиктувани от стремежа към монополизиране на добива на хелий-3. Те твърдят, че президентът Джордж Буш е назначил експерти по хелий-3 на ключови постове в консултативния съвет на НАСА.

Руският академик Ерик Галимов смята, че този заговор “ще помогне на САЩ да установят контрол над енергийните пазари за 20 години напред и да поставят целия останал свят на колене, когато пресъхнат източниците на въглеродни горива”.
/БГНЕС

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27