Автор Тема: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 470559 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Уникално 2 мин. видео в което астронавти ходили до Луната се държат агресивно, налитат на бой, удрят крушета и ритат журналисти, отказват да отговарят на въпроси за Луната или пък да се закълнат в Библията  ;)


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Не мога да не отбележа и статията на А. Петухов “Оживялата Селена” намерила място пак в страниците на сп. “Природа и человек”. Тя откровено ни запознава с някои нови прояви на лунните феномени и аномалии за да постави неочаквано рязко почти фантастичния въпрос – Има ли живот на Луната? Още от ученическия чин тъй убедително са ни доказвали, че “мъртвия земен спътник” е лишен от атмосфера, вода и топлина, та ако се случи да прочетем статията отзад напред, ще си помислим, че с нас се шегува не кой да е а член кореспондентът на АН на СССР Ф.Купревич:

Създава се впечатление че под това топло одеало (повърхностния лунен слой) защитаващо “тялото” на Луната от въздействието на Космоса, може не само да се запази, но и активно да се развива живот – на известна дълбочина под повърхността. Нещо повече, някои живи същества в тези условия са способни дори да еволюират.Колко далеч е отишла еволюцията е трудно да се каже. Но тъй като на дълбочина няколко метра температурата не само е постоянна , но вероятно е и положителна еволюцията е напълно възможна... 

А. Петухов привежда зашеметяващи  наблюдателни данни от 1715г. до наши дни. Отново и отново се потвърждава, че върху лунната повърхност многократно е наблюдавано движение – на петна, тела светлини. От  дълбините на Луната изригват нажежени газове (наблюдение на астрофизика Н. Козирев – 1958г.), гореща пара (американско наблюдение от 7 март 1971г.) и реактивен стълб  - изхвърлил “продуктите си” на височина 162 км. със скорост  1350 м/сек. (25 април 1972г. заснето от обсерваторията Пасау). Нещо повече – оказва се че в лунната почва има вода, според някои изследователи  - до половин литър на  50кг. твърдо вещество!

Статията отново поставя на вниманието ни   и редица техногенни загадки – при кацанията на “Аполо 11” и “Аполо 12” са открити разтопени скали в сравнително малки участъци (свидетелство за близко въздействие) – облъчени според професор Голд преди 100 хиляди години от мощни потоци енергия ; освен това уредите на сложния измервателен комплекс доставен на Луната от “Аполо 12” и “Аполо 14” са давали странни показания – сеизмографите отбелязали серия от удари върху лунната повърхност, а след това с пълна мощност заработили йонните детектори; на всичкото отгоре апаратурата неочаквано се “самоизключила”, а след време се “самовключила”, заработвайки с необикновена сила. Авторът на статията изтъква:

Батериите на автономно захранване на комплекса явно нямат намерение да се изтощават, нито да излязат от строя. На Луната те работят така, сякаш някой ги дозарежда  или редовно ги подменя... 

Нашият “мъртъв спътник” ни изненадва  според цитираната статия  и с някой минералогични  и магнитни загадки. На първо място – оказва се , че  пясъкът на Луната е с повече от един милиард години по-стар от  скалите. И още – че остатъчният магнетизъм там би могъл да се обясни само с въздействието на мощно магнитно поле в продължение на милиард години , но “генераторът” не е открит. И още – че на Луната се среща месинг в естествен вид какъвто на Земята няма. И още ....

От книгата на Д. Делян "Сериозно за НЛО" -  Консултант -  В. Ажажа

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
може ли да попитам нещо извън темата много ми е интересно защо когато изпращат примерно някаква сонда на луната (примерно) и никога не се движи по права линия а  някой беше споменал майче не съм сигурен

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Защото двете тела са в постоянно движение. Ако бяха статично стоящи, щяхме да ходим по права линия. Траекторията се изчислява предварително, и сонадата се изстрелва в точно даден момент, така че да стигне до Луната. Влияние оказва и гравитацията. Когато сондата лети директно към луната, а не по заобикаляща крива, земята я привлича по силно, отколкото ако тръгне да заобикаля. Не знам дали ме разбра:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Ето... най-сетне статията е преведена в пълния си вид:

http://www.cosmos.1.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=156&Itemid=27

И ето част от нея на форума тук:

Цитат
Специални благодарности на Фил Плейт, Лошият астроном, който даде позволение да публикувам негови материали на моя сайт! Статията в оригинал се намира тук: http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html !

На 15 февруари 2001 година телевизия Фокс излъчи програма: "Конспирационна теория: Кацнахме ли Луната наистина?". Програмата беше около един час дълга и включваше интервюта от куп хора, които вярват, че НАСА е излъгала за лунните кацания през 60-те и 70-те години на миналия век. Най-важният човек от тази програма е Бил Кайсинг, който твърди, че е намерил куп доказателства, включително снимки от Луната, инженерни детайли, дискусия с физици и даже церемония от някои астронавти. Цялото заключение на програмата е, че лунното кацане е изфабрикувано в пустинята Невада ( Area 51, разбира се ! ). Според програмата НАСА е нямала технологията необходима да изпрати човек на Луната, но лунната надпревара и студената война със СССР е принудила агенцията да изфабрикува кацането.
Звучи глупаво? Разбира се, че звучи така! То е! Така че нека да го кажа от самото начало: Цялата програма е боклук.
От самото начало да самия край програмата е пълна с лошо мислене, грешни предположения и изключително погрешна наука. Аз успях да взема копие предварително и въпреки че очаквах, че програмата ще е ужасна, аз все още не мога да се съвзема от изненадата колко е отвратителна! Аз си направих четири страници записки. Няма да ви занимавам със всички, защото ще отнеме часове. Аз само ще се спра на главните моменти от шоуто и ще покажа колко много тези хора грешат.
Така, нека да разгледаме всички доказателства, които представят конспираторите.


ПОГРЕШНО ТВЪРДЕНИЕ: Още от самото начало програмата има забележка:

Тази програма се занимава с противоречив предмет на размисъл. Теориите представени тук са само едно от възможните обяснения за полетите на Аполо. Зрителите са поканени да направят свои собствени заключения според всичката информация с която разполагат.

ИСТИНАТА: Последното нещо, което искат собствениците на програмата е да накарат зрителя да вземе правилното решение. Ако това беше вярно на зрителите щяха да се покажат и плюсовете и минусите на този противоречив предмет на размисъл. Вместо това по-голяма част от времето се дава на хората, които вярват в лунната конспирация и само малко информация от хората, които не вярват. Така че единствената информация, която получавате е тази, която те ви казват. Разбира се, има много хора, които ще ви кажат същото.

ПОГРЕШНО ТВЪРДЕНИЕ: Шоуто показва, че около 20% от хората не вярват, че сме стъпили на Луната

ИСТИНАТА: Това твърдение е подвеждащо. Анкета от Галъп през 1999 година показва, че точната цифра е около 6%. Сайтът на Галъп ( информацията вече не мога да я намеря ) твърди:
Въпреки, че ако го вземем буквално, 6% се трансформира в милиони хора не е трудно да схванем защо много хора се съгласяват със всяко твърдение, което им кажеш. Най-логичното обяснение за това е, че точно тази конспирационна теория не е добре разпространена
 
Освен това много зависи какво имаш впредвид под "не вярват". Това наистина ли означава, че тези хора са убедени, че хора не стъпвали на Луната или просто предполагат, че НАСА са изфабрикували кацането? Това са много различни неща. Не само, че програмата не казва това, тя премълчава от къде намира източниците си за тези 20%.

още на страниците на сайта...
Тези, които намерят грешки в изказа, в граматиката или правописни грешки за поканени да помагат :)
Приятно четене!

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Тоя говори все едно е живял на Луната 5 години и е минавал през радиационни пояси всеки ден.Като е толкова отворен да отиде да стои на един рентген един час постоянно под облъчване,въпреки че рентгена е хиляди пъти по-слаб.Те затова ли след въпросната експедиция полетите на човек в космоса са все в уютното електромагнитно кожухче на Земята.Луната няма загадки за изследване ли,какво?
Малко ОФФ:
И немога да разбера какво си се изпружил да доказваш,че не сме на прав път.Голям сухар и подтисник си.Душманин такъв.Такива като теб манипулират децата като  карат нещата които виждат да изглеждат глупаво с още по-глупавите си аргументи и ги навират в коша. :( :-X >:(
Ти си идеалното доказателство,затова че човека е единствената твар на тази Земя при която възрастните индивиди са по-глупави  от децата си по отношение на околният свят .
Ами(а)н.Поздрави. :)

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Аз ли съм глупав или ти? Аз ли вярвам на безпочвени твърдения на които нямам твърда основа или ти? Аз ли трябва да престана да гооря или такива като теб с безсмислени твърдения? Специално за тази конспирация няма нито едно твърдение което да лежи на твърда основа, нито едно, за което да се намери сериозно доказателство. Всичките ви псевдодоказателства могат лесно да се опровергаят!
За вас може да се направи едно единствено нещо и за това сам съм си виновен че не го правя - да не ви се обръща никакво внимание. И без това истинските учени ви смятат за псевдоучени и хаховци. За съжаление това не е далеч от истината. Щеше ми се да имате наистина солидни и твърди доказателства за които може да се проведе научен спор, ама с изказвания като по-горното разбирам, че човек само ще си загуби времето с вас.
Тъй като смея да твърдя че съм обменял приказки с хора от НАСА както и с хора, които директно са общували с астронавти ( макар и не със самите астронавти ) и съм провеждал сериозни разговори на техническа тематика ( например как един спускаем апарат функционира на Марс ) ... то какво мога да кажа за вас които не знаете дори как функционира ЛМ-то на Аполо 11?
Към по-горния пост... като намериш истински доказателства за лунната конспирация, тогава ми се обади! Засега е безсмислено да си губя времето с теб.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Странен човек си ти Българския космос.
Да, аз примерно не ме кефи твоя сайт и не ходя в него, предпочитам space.com, а не някакъв  сурогат с неизвестен произход на инфото в него.
Това е, остани си със здраве.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Информацията в моя сайт е вземана от сайтовете на НАСА и ЕСА и не е с никакъв съмнителен произход. Като не си чел FAQ-то какво да кажа.
Пък и то е напълно ясно, че посетители от такъв форум не биха идвали в моя. Защото там е сериозно, докато този форум е абсолютно несериозен гледайки темите изписани в този раздел. Пък и този Astrophysics team ранг нещо не ти подхожда. Защото се съмнявам че имаш и елементарни познания по нещата. Явно съм започнал да си губя време по посредствени форуми...
« Последна редакция: Август 16, 2007, 15:35:36 pm от space-bg.org »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Първо, съфорумеца Трандев е ядрен физик.
Второ, стига повтаря колко ни е посредствен форума, че взех да ти явярвам:))

Трето, статията е дорба. Що се отнася до снимките без звезди, това е така - врътката е в експозицията.
За сенките пак си е така, дори има снимка на Земята като доказателство.
Какво му се нахвърлихте на човека? Както вие си мислите, че всичко е било фарс, така той си мисли, че всичкое било ок:)

Въпрос: защо на кардите от Луната, на които един весел астронавт се шматка, прахта която се завихря зад гумите, пада много бързо, а не да речем с 1/6 от скоростта, с която би падала на Земята:)? Ей това ми обясни:)

Хендъл :P
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Хммм... за съфорумеца Трандев в профила на starrydreams не пишеше ли, че е търговец? Разбрах че се интересува от НЛО...
Пропуснах ли да отбележа, че не вярвам в НЛО? Явно съм пропуснал.

Това за праха не знам откъде си го гледал, обаче мисля че отговора е много прост.
Вземи няколко прашинки и ги пусни на Земята. Измери времето за което те ще паднат. Сега изтегли въздуха  в една тръбичка и ги пусни отново. Няма сили на триене, няма сили на съпротивление. В безвъздушна среда те ще паднат много по-бързо поради тази причина. Не е само гравитацията отговорна за времето, за което леките прашинки ще паднат. Мисля че това лесно може да те заблуди. И ако Трандев наистина има познания по физика може да го потвърди.

Отговорих на въпроса без да съм гледал въпросните клипове и снимки. Ще помоля ако ми задавате въпроси да ме насочвате към линкове или да поствате снимки с аномалии.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Не вярвам в Лунната конспирация,но това нищо не означава. При положение, че нямам първична информация не мога да се произнеса в една или друга посока, а цитираният от теб сайт за лошата астрономия - списващия го, изглеждаше достатъчно изперкал тип за да ми вдъхне увереност.  :D
Както съм казвал в други постове - отричането на съвременната наука не те прави велик езотерик, както и застъпничеството и оплюването на опонента не те прави велик учен.

Един чудесен пример - Шкловски - наистина велик човек и учен, надявам се че си чувал това име. :-\
« Последна редакция: Август 16, 2007, 16:30:45 pm от Trandev »

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Не е само този сайт. има един руски сайт- skeptik.net който засяга въпроса. И много научно обясняват къде е проблема.

Въпроса е, че има хора които продължават да тръбят: Ама тя Русия беше толкова по-напред от САЩ в космическата техника, как не са изпратили човек на Луната? По-напред ли? Да ама не - поредния мит! Сравнявайки дори първия полет на Гагарин с полета на Алън Шепард - Восток 1 нямаше Launch escape tower или с прости думи система за аварийно спасяване и не е кацнал в спускаемата капсула, а е катапултирал във въздуха? Защо това не се знаеше до скоро ли? Защото според правилата на Федерацията по аеронавтика за да се квалифицира един полет като успешен астронавтът трябва да е кацнал в рамките на  космическия си кораб без да излиза от него и без да катапултира...  Алън Шепърд наистина не достигна орбита, но корабът му беше оборудван със системи за аварийно спасяване и се приводни във същата спускаема каспсула с която излетя.
Освен това прогреса на Русия по отношение на ракетната техника до момента, в който САЩ изпратиха човек на Луната беше почти нулев. Един от ключовите моменти при разработката на ракетата Сатурн 5 извела Аполо е успешната разработка на двигатели, които работят с горивна смес водород/кислород. На Русия - Р7 семьорката работеше с керосин/кислород, по-късните варианти след които днешния Союз - също. За Русия тази технология не беше разработена до осемдесетте години, когато полетя Енергия с Буран. Към 1969 година те разчитаха на лунна ракета Н1, която не успя да извърши и един успешен тестов полет и също работеше само с керо/локс. Приумица на тогавашните инженери за да се пести време при разработката.
Ако бяха акцентирали Руснаците върху ракетата Протон ( която работи с хиперголично гориво ), можеха да успеят да осъществят поне облитане на Луната. Кацане - съмнявам се... И истината е, че днес Протон е разработен, Союз е разработен и трябва само малки модификации на горна степен на Протон за да може Русия да осъществи орбитална мисия. Само че руснаците вече нямат пари! Защо от тогава никой не е кацнал на Луната ли? Ами много просто - техниката на САЩ отиде в задънена улица с тази совалка, която наистина може да служи за база на орбитална конструкция, но е лимитирана до ниска околоземна орбита. Сега се надяваме на Орион и Арес 5, но при разработката на последната толкова много НО-та лежат че аз се съмнявам, че и до 2020 година ще имаме ново кацане на Луната.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Това с пясъка е едно обяснение, ама айде:))))
И аз не вярвам в лунната конспирация, ама има съмнителни моменти:) Класика в жанра е, как на видеоматериалите, има един много сюблимен момент: единия от астронавтите пада, а другия се опитва да му помогне. Още не подал ръка, другия се изправя сякаш повдигнат от невидима ръка. За част от секундата се вижда проблясъка на тънкия кабел, който го държи. Съмнително.
Сега, аз мисля че са били там. Обаче НАСА толкоз ли чак пък са тъпи, да направят така нещата, че да има пролуки в материалите?
Някак си оставам 50/50%. Не мога да заема твърда позиция, защото наистина има няколко доста сериозни питанки:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Много трябва да се внимава с твърдения за кабели и конци които държат определени неща. Защото преди време попадна една снимка, на която имаше един камък с буквата C. Обяснението беше доста просто и наистина достоверно- косъм, който е попаднал на лентата. или... забравих вече къде беше.
За това видео за което говори Handle- т рябва да се провери къде е и дали е достоверен източника... За да не се получи манипулация на видеоматериал както в този случай:

http://www.zazz.bg/play:8daa1db6

Голяма подигравка наистина.
Между другото интересен факт, за който е добре да се спомене е че снимки на руски мисии страдат от същите дефекти както и на американските снимки. Все пак, в успеха на Русия никой не се съмнява ( и никой не се съмнява в полета на Гагарин - по-скоро има данни, че хора са летяли и преди него ). За да постигнат СССР меко кацане на Луната са потрошили куп сонди там. Даже успеха на Луна 9 става малко изневиделица, но в последния момент системата за кацане сработва ( последната информация не помня откъде я имам ). И Луна 9 се води като спускаем апарат с твърдо кацане - т.е. един човек на мястото на апарата не би оцелял. Американците първи тестваха технологиите за меко кацане със Сървеър 3. Руснаците - по-късно.
Покрай спускаемите апарати на Америка се шири мнение, че прототипите на Земята са били много нестабилни. Ами разбира се - даже марсоходите Съджърнър, Спирит и Опортюнити се проваляха на тестовете в наземни условия докато стабилизират мисията. Със лунния модул имаме нещо подобно. При първата мисия на САЩ, която обикаля Луната - Аполо 8... та тя не лети със ЛМ-то. А ЛМ- то е тествано при Аполо 9 в околоземна орбита и то доста успешно, преди да отпътува на борда на Аполо 10 като репетиция. Затова лунното кацане се осъществява чак при Аполо 11.
Интересно е да се знае, че руснаците също са тествали лунен модул в околоземна орбита и то доста успешно. Така че ако ракетата Н1 не им е изиграла лоша шега или програмата им е била по-различна те са били почти готови за пилотирано спускане на лунната повърхност.
 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27