Автор Тема: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 470406 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
SPACE искаш да ми кажеш, че кацането на луната НЯМА НИЩО СЪМНИТЕЛНО, ВСИЧКИ снимки, филми и т.н. са на 100% нормални и естественни.


Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Аз не виждам причина да не са естествени. Да, всичко е така както ти го виждат очите.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Космическия, ти си забавен човек. Филмчето съм го гледам по Дискавъри, за което говоря. Много готино се вижда как астронавта е повдигнат. Намери го:)
Ако не вярваш в НЛО, ще ти пратя едно филмче, да видиш как обстрелват НЛО от Земята. Ако започнеш да го увърташ, май няма да се получи конструктивен диалог м/у нас:)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
space-bg.org,за да си малко по-обективен в мнението си за "величието" на американската астронавтика и провалите на руснаците,прочети малкои източници и от другата страна,а не само манипулациите на NASA, например http://forums.airbase.ru/ , а и си помисли колко човешки жертви са дали едните и другите през последните 20-30 г

Eon

  • Гост
Айде гласувайте да видим.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Аз незнам кой изобщо от тук поддържа тезата че не е стъпвано на ЛУната ? Спора е единствено върху това дали показанато оттам е фалшиво. Така че въпроса трябва да е  дали  показаното е фалшиво а не дали е ходено  ;)

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Айде гласувайте да видим.

Добре а какъв е смисъла от тази анкета?
На нас ни трябва не мнението на хората. На нас ни трябват доказателства, с каквито не разполагате... Още чакам линкове за лунната конспирация с доказателства, че е изфалшифицирана. Къде са те?

Eon

  • Гост
Няма да е правилно да се направи анкета върху това дали снимките или видеото или каквото и да е там е истинско или фалшиво защото има сигурно хиляди снимки и видео, от които може да има и истински може да има и фалшиви. Така, че този вариант според мен отпада. Освен ако не поснем една определена снимка и да гласуваме за нея.


Айде гласувайте да видим.

Добре а какъв е смисъла от тази анкета?
На нас ни трябва не мнението на хората. На нас ни трябват доказателства, с каквито не разполагате... Още чакам линкове за лунната конспирация с доказателства, че е изфалшифицирана. Къде са те?
Ми чакай ги, аз не взимам участие в темата. Нито изказвам мнение. А и като не искаш мнението на хората, защо изобщо пусна тази тема?
« Последна редакция: Август 16, 2007, 22:21:35 pm от Eon »

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Аз незнам кой изобщо от тук поддържа тезата че не е стъпвано на ЛУната ? Спора е единствено върху това дали показанато оттам е фалшиво. Така че въпроса трябва да е  дали  показаното е фалшиво а не дали е ходено  ;)

Да, ама това граничи с друг вид конспирация: Какво са видяли астронавтите на Луната? Чел съм истории за НЛО и прочие, ама не вярвам...
Защото това, което астронавтите са описали като НЛО всъщност е било горната степен на ракета Сатурн 5...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Аз незнам кой изобщо от тук поддържа тезата че не е стъпвано на ЛУната ? Спора е единствено върху това дали показанато оттам е фалшиво. Така че въпроса трябва да е  дали  показаното е фалшиво а не дали е ходено  ;)

Да, ама това граничи с друг вид конспирация: Какво са видяли астронавтите на Луната? Чел съм истории за НЛО и прочие, ама не вярвам...
Защото това, което астронавтите са описали като НЛО всъщност е било горната степен на ракета Сатурн 5...


Еми естествено че има друг тип конспирация. Когато  учени от американски университет какзват че ако в момента има полет до луната с хора на борда шанса да се разбие летатления апарат при прилуняването е 85% и това е официална информация съвсем логично е да си зададеш въпроса щом сега е такова положението през 69г. онези да не са хванали господ за шлифера че са имали такъв невероятен късмет ? Или май са ползвали по-различни технологии че да успеят ?
« Последна редакция: Август 16, 2007, 22:26:38 pm от Alien »

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Ако следиш технологиите за меко кацане ще си наясно, че от 99 година не е изпращан спускаем апарат до друга планета във вариант подобен на Аполо. Тогава 99 година беше изпратен Марс Полър Лендър към Марс също със спирачни ракетни двигатели, но той се разби. Така че ако се върнем в 1976 година и си зададем въпроса: Тогава или сега имаме повече шанс да стъпим на Луната без съмнение ще отговоря тогава... Но наскоро излетя Марс Феники който също е със спирачни ракетни двигатели. Нека да изчакаме 10 месеца да видим дали тази технология ще проработи отново.
Ейлиън: Откъде пък я изкопа тази информация? От кой университет го казват? Как е документирано? Чакам да видя статии най-сетне, сериозни научни статии. Специално за спускаемия апарат 60-те години нещата опират до съвсем проста технология. Хиперголично гориво ... Смесваш, запалваш, когато искаш спираш двигателя. Това е. Нищо сложно! Откъде ти е тази информация защото е много съмнителна.

Ахаа... и ако наистина трябва да опираме до информация от университетите, ето ти този линк, хостван на сървъри на университета Аризона... Какво ще кажете?
http://pirlwww.lpl.arizona.edu/~jscotti/NOT_faked/
« Последна редакция: Август 16, 2007, 22:39:13 pm от space-bg.org »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Лека грешка 76% но е достатъчно голям процент и при тва става дума за 2018г.  Нещо логиката се губи как половин век след стъпването на Луната технологиите толкова са деградирали че нямаме шанс да стъпим вече  ;)

Цитат
Кацането на Луната ще е по-трудно, отколкото на Марс

 Кацането на космически кораби на Луната ще е много трудно и доста рисковано, защото науката засега не разполага с точни карти на сателита, съобщиха американски учени в сп. "Ню Сайънтист".
    Инженери и физици от Масачузетския технологически институт изчислиха, че ако първите пилотирани полети към естествения спътник на Земята се осъществят към 2018 г., както обеща американският президент Джордж Буш, рискът екипажите да загинат още при прилуняването е към 76 процента. Според тях кацането на Марс ще е значително по-лесно, понеже повърхността на Червената планета е добре изучена и старателно картографирана. А релефът на Луната не е изучен и крие много повече опасности, отколкото радиацията и падащите метеорити.
    Американските учени предложиха на НАСА и на Руската космическа агенция да изпратят на най-близкото до планетата ни космическо тяло апарати-разузнавачи, чиято апаратура да обследва метър по метър повърхността й. Засега реакция има само от НАСА - през 2006 г. ръководителите на американската астронавтика планират три полета на автоматични сонди към сателита. Земните съгледвачи ще изследват релефа с инфрачервени и ултравиолетови лъчи, а уреди - последен писък на техниката, ще анализират физико-химичния състав на почвата.
« Последна редакция: Август 16, 2007, 22:51:53 pm от Alien »

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Току що драснах един и-мейл на хората от Аризона, и без това ги занимавам с глупости за спускаеми апарати, че да ги занимавам и с подобни абсурдизми.
Че терена не е проучен е известно още от кацането на Аполо. Нийл Армстронг е поел ръчен контрол над спускаемия апарат веднага щом е видял, че теренът за кацане е опасен, но въпреки това е успял да намери подходящо място.
Бих казал, че информацията леко е подвеждаща. Защо ли? Пропуснах ли да кажа, че астронавтите от Аполо са кацали в съвсем ограничен район около екватора? Просто възможностите на ракетата са били ограничени. А да се проучат екваториалните райони и да се направи локална карта не е толкова сложно. Сега обаче при кацането през 2018 година се разглежда възможност за кацане и на други региони от Луната. Става въпрос най-вече за проучени от сондите Клементин и Лунар Проспектор полярни региони, за където се предполага че има воден лед ( места, до които никога не достига слънчева светлина ). Разсъждавайки в тази насока и разбирайки, че НАСА ще иска да осъществи кацанията си именно по на юг от екватора с цел евентуален строеж на база разбирам нуждата от картографирането на цялата повърхност.  И риск наистина има.
Но да се твърди, че Луната е меко казано недобре картографирана в сравнение с Марс също е подвеждаща информация. Лунар Проспектор и Марс Глобъл Сървеър излетяха по горе доу и също време.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Така така ами айде пак чисто логически ми кажи защо  толкова дълго време на луната не се прави нищо -  нито се ходи нито се строят бази (поне официално)? След като  сега  трябва да е значително по лесно и откъм сигурност (с тези развити компютри) и откъм цялостен напредък на техниката. Чисто еволюционно и логично беше досега тва да е рутина процедура и да се ходи няколко пъти годишно, но изведнъж задачата се оказва "непосилна" и се получава парадокса 50 години след първото стъпване на луната да с е раздваме че някой е стъпил отново. Голям напредък голямо развитие няма що. Просто не се връзва. Логиката е че на луната се ходи и се действа (просто не се споменава тва на простосмъртните). Докато не влезе в плана да се споменава...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
А и в допълнение щом сегашните технологии  са им толкова  проблематични относно риска за астронавтите - ми да пуснат технологията от 69г. дето с нея стана от раз  :D. Нооо понеже трябва да има някакво оправдание например едно извинение от сорта на "няма кинти" звучи добре нали  ;) Нищо че интереса от заснемането на видеоматериала ще е толкова голям че само от това парите ще си ги избият....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27