Автор Тема: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 470519 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
За това имаме надежда в частната техника. Забелязваш ли, че компании като Спейс Екс вече построиха ракети че и достигнаха Космоса, нищо чудно скоро да има частен пилотиран полет...
То вече имаше макар и суборбитален. Пак човека достигна Космоса. 2003 година - Спейс Шип Уан.
А политическото желание може да дойде много скопо. Виж Китай какво правят... те се стремят към Луната... може да има нова Лунна надпревара.

Леле, това съм го пропуснал. Има статия в сайта на НАСА за Лунната конспирация:
http://science.nasa.gov/headlines/y2001/ast23feb_2.htm

ей сега ще го прочета.

Начи нека да помислим логично просто !
Това винаги ми е помагало защото за разлика от другите съфорумци не изпъквам с кой знае какви познания ...
Надявам се всеки да направиш същото, без да мисли "колко греша" докато чете поста ми.

Защо им е на НАСА да се мъчат да оборват някакъв конспиративен филм ?! Та нали това са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ, и ВСИЧКО е грешно !?!?!?
Ако трябваше всеки път да го практикуват тва, щеше да им е необходим цял ОТДЕЛ, който да се занимава само с това  ;D
И защо са оборени само някои "лъжливи факти" ?!
Обяснението за камерата беше меко казано тъпо ...
Лунните камъни още по ! Особенно онова доказателство че са на 3 билиона години щото не били разрушени от вода ...
От къде знаят че тогава е нямало вода на Марс ?

И накрая едно ЛИЧНО мнение: Цялата статия издиша по шевовете
Направо е ЪбсуРдЕн факта че кацаме на луната с космически кораби а неможем 1 снимка кат хората да щракнем ...

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Смърфа,

гледай сега: Едно е да щракнеш с диджитала на земята, съвсем друго е да щракнеш с фотоапарат от 60-те години, и то на Луната. Не прави прибързани изводи, кое издиша и кое не....Светлината там е съвсем друга, а и лунната повърхност както бе разяснено, отразява с доста по-голям интензитет, отколкото земната, заради липса на атмосфера. Ако питаш мене, дори са направили перфектни снимки. Личен извод: снимките са истински и са от Луната. Друг е въпроса за цензурата и за това, колко снимки НЕ са видели бял свят. Да не говорим, че са се мотали 1 час в лунния модул, преди да излезнат, и постоянно са обеснявали на Хюстън, че отвън има нещо и т.н

Хендъл
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Аааа :)
Ми именно, то че има снимки има, но не са истински  ;)
Просто направи сравнение м/у конспиративните доказателства и тези на на НАСА, не скрили НЕЩО, а почти ВСИЧКО

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Аааа :)
Ми именно, то че има снимки има, но не са истински  ;)
Просто направи сравнение м/у конспиративните доказателства и тези на на НАСА, не скрили НЕЩО, а почти ВСИЧКО

И защо не са истински според теб?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Ми ето тук например има някои интересни снимчици, надявам се да им обърнеш внимание:

http://www.ufos-aliens.co.uk/cosmicapollo.html
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 16:04:41 pm от H. »

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Ракетен двигател


Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Сигурно е от картон, нали не са ходили на Луната, зако да се хабят:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Кой казва, че не са ходили на луната ? От съфорумците  :---

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Здравейте! От известно време тази тема ме гложди доста, защото интересът към Луната като че ли се завръща.
Какво имам впредвид?

1. 2003 година - старт на европейската сонда СМАРТ 1 ( вече в миналото )
3. Само след месец - старт на японската Кагуя ( СЕЛЕНА ). Сондата е най-тежкия полезен товар, извеждан от ерата на Аполо насам.
4. Горе долу по същото време - първата китайска сонда на Луната - Chang'e ... Китайците много крият така че не ме интересува за нея особено.
5. Догодина - първата сонда на НАСА от години насам - Лунър Риконисънс. Включва и снаряд, който ще се разбие върху самата повърхност.
6. Луна-Глоб ... мисия на Русия... ако намерят пари.
7. Чандраян - мисия до Луната на Индия, в проекта съм чувал, че участва и България.
8. Германска орбитална лунна мисия ( ако се намерят пари също )

Интересна картина, нали? Ще е много интересно да има нова лунна надпревара. Но нещо не ми се вярва...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Най-удобното място за среща на земните правителства с извънземните(каквито и да са те) е Луната. Хем близичко, хем ще може да се скрие всичко от целокупното население  laugh

Абе това на майтап го написах, ама...знае ли се...?  :-\
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Ама чакай... ако преместим имотите на Симеончо на Луната той ще заеме половината й територия... Но поне целия български народ ще е щастлив нали така  ;D

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Знае ли човек? Винаги съм се чудил за преустановения интерес към Луната, защо спряха полетите, защо не се построи  база на Луната?
Когато китайците изявиха интерес към построяване на база на Луната, тогава всички се разбързаха.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Виждаш сам какво става с базите в близкия космос. Критични апаратури ( като кислородни генератори ) се повреждат непрекъснато. Това е недопустимо да се случва на Луната.
Иначе има и още една причина да не се строи база на Луната - възможността на ракетите. Давам ти няколко примера.

Ракета Восток - извела Юрий Гагарин на орбита и първите безпилотни сонди към Луната. Възможността ракетата да изведе в околоземна орбита полезен товар е най-много 4 700 килограма. Ако използваме Восток за ускоряване на сонда до Луната ( добавяме допълнителни степени и гориво ) - капацитетът е само 500 килограма. Факт! Да приемем хипотетично, че тези 500 килограма са заделени за транспортен кораб до Луната. Но този транспортен кораб трябва да има системи и са приземяване. В най-добрий случай възможността му няма да е повече от 100 килограма. Недостатъчно да осигури лунна база.
Ракетата Сатурн 5, извела Аполо 11 до Луната. Възможността й да извежда товар в близкия космос в цифри изразено е 118 888 килограма ( така е извела станцията Скайлаб ). Като добавим горни степени полезния товар, който остава до Луната е едва  47 000 килограма. Цифрите не си ги измислям.

И така, виждаш колко по-лесно е да се изведат модули на околоземна орбита ( Салют, Скайлаб, модули на Мир и МКС ). Та какво остава за Луната?

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Виждаш сам какво става с базите в близкия космос. Критични апаратури ( като кислородни генератори ) се повреждат непрекъснато. Това е недопустимо да се случва на Луната.
Иначе има и още една причина да не се строи база на Луната - възможността на ракетите. Давам ти няколко примера.

Ракета Восток - извела Юрий Гагарин на орбита и първите безпилотни сонди към Луната. Възможността ракетата да изведе в околоземна орбита полезен товар е най-много 4 700 килограма. Ако използваме Восток за ускоряване на сонда до Луната ( добавяме допълнителни степени и гориво ) - капацитетът е само 500 килограма. Факт! Да приемем хипотетично, че тези 500 килограма са заделени за транспортен кораб до Луната. Но този транспортен кораб трябва да има системи и са приземяване. В най-добрий случай възможността му няма да е повече от 100 килограма. Недостатъчно да осигури лунна база.
Ракетата Сатурн 5, извела Аполо 11 до Луната. Възможността й да извежда товар в близкия космос в цифри изразено е 118 888 килограма ( така е извела станцията Скайлаб ). Като добавим горни степени полезния товар, който остава до Луната е едва  47 000 килограма. Цифрите не си ги измислям.

И така, виждаш колко по-лесно е да се изведат модули на околоземна орбита ( Салют, Скайлаб, модули на Мир и МКС ). Та какво остава за Луната?

Спейс, защо тогава американците са имали планове за заселване на Луната, не са ли ги знаели тези работи?

Цитат
Ох, Сила Силааааа, стига писа по теми дето са ти толкоз далечни:))))
Какво й е апетитното на Луната?

Ами на Антрактида? Вярно, че има нефт, но при тези условия все едно го няма. Ама всеки се надпреварва да си присвоява територии, нали. Защо?
« Последна редакция: Август 28, 2007, 12:13:22 pm от Eon »

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Брех!

А аз си мислех, че е по-добре да сложим телескопа в някоя от точките на Лагранж.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27