Автор Тема: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ  (Прочетена 62537 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #90 -: Декември 18, 2008, 22:08:22 pm »
20 години чалга и демокрация нал виждате до каква държава доведоха??? А по времето на Тодор Живков имахме икономика, имахме безплатно здравеопазване, безплатно образование, което беше на едно от първите места в света-на олимпиадите по математика винаги имаше българи,също така какво имахме преди, а сега го нямаме-например, преди нямахме престъпност, можеше да се разхождаш по всяко време на денонощието където ти е кеф, а сега малко като че ли не е така ))) , сега си имаме престъпност известна в целия свят. Преди, по времето на Живков, нямаше безработица, нямаше бедни и нямаше просяци, е сега благодарение на демокрацията и вълчия капитализъм -знаете може би как е???? С две думи колкото и да е промит един мозък то би трябвало да се замисли поне от малко над тези елементарните неща. И след това да почне да плюе диктатор  не диктатор-видяли ли сте вие диктатура?
« Последна редакция: Декември 19, 2008, 19:16:22 pm от Mirotvorec »

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #91 -: Януари 10, 2009, 17:59:09 pm »
Гого, ти си сбъркан бе човек, как можеш да възхваляваш престъпници! Сегашното положение е просто продължение на пост комунистическата политика и действия!  :D
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

cdms

  • Гост
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #92 -: Януари 11, 2009, 11:27:48 am »
Живковото управление има една хубава страна - сигурност. Държавна сигурност, не толкова структурата, колкото това обикновения човек да е сигурен. Винаги по онова време е имало, какво да се яде, какво да се работи и къде да се живее. За сметка на това свободата е била доста ограничена.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #93 -: Януари 11, 2009, 12:01:00 pm »
Гого, ти си сбъркан бе човек, как можеш да възхваляваш престъпници! Сегашното положение е просто продължение на пост комунистическата политика и действия!  :D
:-\
   Можеш да сравниш тогавашните със сегашните престъпници ли?
   Пост комунистическата политика и действия? Не знаех, че Тодор Живков е пост комунист?!
   ПОмня, че по негово време събираха лентяите от заведенията, за да работят. Сега пращат желаещите да работят в кръчмите...
   Бих се радвал на коментари от хора на около и над 40 години. Те сравнително добре помнят и минапото и сегашното ...
   Когато бях 1985г. в Полша на състезание , наречено "Лагер-сбор на дружбата", поляците ни казваха: "Трябва да сте благодарни на Тодор Живков, че ви предпазва от СССР." Това бяха хора, свободомислещи, още от тогава членуващи в различни организации. А на нас офицерите ни казаха: "Няма значение как ще се класирате. Важното е да ги агитирате." Не им се получи. Около нас имаше народ от всякаква националност. Пяха с нас "Пътнико свиден, пътнико млад." Русите ги съжалихме, много самотни си стояха. И разбира се, само те и ние не бяхме допуснати в уникалната тогава хокейна зала в Катовице на концерт на Металика(ако не греша). Не ни пуснаха нашите ръководители. Но иначе видях рамо до рамо рекламни билбордове на Сони и Балканкар (ако някой още си спомня).

   Та кой е Тодор Живков?
   Един човек живял живота си както го разбира.
   Мир на праха му(по традиция дето се вика)
   Ако ще ловим вещици нека първи да замерва онзи, който е безгрешен.
   Успех в евентуалните последващи словоблудства.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #94 -: Януари 11, 2009, 13:47:39 pm »
Гого, ти си сбъркан бе човек, как можеш да възхваляваш престъпници! Сегашното положение е просто продължение на пост комунистическата политика и действия!  :D
:-\
   
   Бих се радвал на коментари от хора на около и над 40 години. Те сравнително добре помнят и минапото и сегашното ...
   

Ами аз съм на над 45 години! Това удовлетворява ли те! Помня ясно всички престъпления на комунистите и Тошо Правешката кратуна!  :-X
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #95 -: Януари 11, 2009, 14:21:16 pm »
Доктора, както и преди съм казвал - фанатизма и тоталното отричане на всичко, в името на максимата, че 'нашата истина е най-истина', не води до нищо добро.
В живота няма само черно и бяло, та се дърлиш толкова ожесточено, че видите ли, преди 10-ти всичко е било черно.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

cdms

  • Гост
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #96 -: Януари 11, 2009, 14:34:00 pm »
За някои може и да е било черно. Ако са били "вредни" за партията, 100% че не са си живеели живота мирно и кротко.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #97 -: Януари 11, 2009, 16:33:21 pm »
Имах щастието да се запозная с един от истинските дисиденти на страната ни, който беше арменец (бил е на 2 год., когато родителите му бягат от Истанбул, вследствие гоненията слещу арменците и се установяват в София). Той рядко говореше за живота си като дисидент, но в моментите, когато успявахме да го уговориме да ни разкаже нещо за живота си, той само с най-леки черти ни каза за времето си прекарано по затворите по времето на соц-а. Как ви звучи единочка килия и когато не успяват да те сломят да те сложат в ковчег жив в продължение на дни, без да те пускат изобщо да излизаш и да се протегнеш поне за кратко. Тогава ти остава само силата на духа и волята да дадеш пример на другите политически затворници.

След 10.11 го "забравят" всичките изявени "дисиденти", такива като Желев, Костов и кръга около него от СДС. А и той никога не е искал нещо от тях. Този човек беше много по-известен в чужбина с дейността си и отпора си на управлевието по време на соц-а. Никога не е гласувал по времето на соц-а, въпреки че са го насилвали да го направи - и с добро и с лошо, защото в конституцията и тогава е пишело, че гласуването не е задължително. А той не е одобрявал воденето на политиката по това време и се е борел за правото на свободното изразяване и на словото. Едва не е бил убит. Живяло е семейството му и през 70-те год. на газена лампа в метална барака, тук в София, в старата част на "Овча купел" и едва когато това нещо стига до Франсоа Митеран, и до известни западни медии и идва тук журналист да пише за него, от партията му дават жилище на него и семейството му само за няколко дена, за да не се излагат пред "загниващия" западен строй.


Този същият човек никога не създава собствено семейство, защото целият му живот минава в борбата за правото на собствена изява на отделния индивид, а не под строй с измислени "мантри" на социализма.
В затвора е бил  за пример и по него, са се водели даже криминалните престъпници, въпреки че са го държали постоянно в "единочка".

Но този човек винаги казваше, че най-лошото за нашата държава е това, че се премахнаха полезните придобивки от времето на Тодор Живков - безплатното здравеопазване и образование, а също и това, че всички лентяи и безделници бяха карани да работят.

И след 10.11. той също никога не ходи да гласува, защото не беше съгласен с политиката, водена от "върлите антикомунисти", защото доведоха обикновения човек до едно оскотяване и бездушие.

Това беше човек, завършил и право, и история и Консерваторията, знаеше около 8 езика, енциклопедист буквално, създаде арменско-български речник, постоянно пишеше статии в един арменски вестник и най-вече беше, заедно с една бивша съдийка, едивствения човек, който даваше изцяло безплатни адвокатски консултации до самата си смърт.

Радвам се, че такъв човек ни беше допуснал до близкия си кръг приятели и се понаучих на някои неща от него, беше ми като дядо. Познавах го последните му около 10 год, преди да почине. И почина така бедно, както беше живял, не даваше да му се помага, не искаше нищо от никого, а се раздаваше докрай на другите, приемаше помощ само от сестра си.

Този човек за мен беше светец. Името му бе ХАЙГ-АРАМ ПИЛИГЯН.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #98 -: Януари 11, 2009, 20:28:17 pm »
Арменска литература V-ХVIII век. История и христоматия  Автор: Арманд Басмаджиян

Днес, в края на XX в., ни призовават да забравим всичко онова, което са преживели предците ни. В интерес на истината, страданията не могат да бъдат забравени. Могат да бъдат опростени, но забравени... Когато в паметта изплуват разказите на дядо ми, когато си спомням прегръдките и обичта на осиновената сестра на моята вуйна, изгубила в щастливите години на детството пред очите си Всички близки по Време на трагичния геноцид, когато през Вековете до нас достигат плача и страданието, документирани от книгите и снимките, е трудно да забравиш. Очите на истината не могат да бъдат завързани, ушите не могат да бъдат запушени. Единствено покаянието е в състояние да заглуши болката. За да не се повтаря трагедията.
Това може да прозвучи патетично и да не е характерно за сериозно изследване, но и двата клона на моя род Водят началото си от тези територии - от Сивас или Себастия, през Истанбул и Кайро до София, и от Ани, през Крим и Румъния до Свищов. А ако един изгнаник — бантухд (пандухт) — каква тъжна и красива дума имат за тези хора арменците, не знае къде са били корените му, то за какво е живял?
На българския читател, уверен съм, много от имената, за които ще стане дума по-нататък, ще са непознати. Някои от тях ще бъдат трудни за произнасяне, но онова, което ще научи след като затвори последната страница на книгата, ще е един нов свят — вече познат и по-близък, а заради това си струва малкото усилие.
Тези записки са събирани като отделни статии в продължение на повече от десет години и поради това в тях има известни повторения, там където не беше възможно да се избегнат. Освен това, ще срещнете всяко име в два варианта — единият е според произношението на западните арменци, които живеят в България и извън територията на днешна Армения, а в скоби е същото име според, така да го наречем, източния диалект, употребяван на територията на арменската държава и в преводите на книгите на руски език. Тук бих искал искрено да благодаря на моите редактори и консултанти Хайгарам Пилигян, Зари Танкаранян и Пол Боварян за тяхната безкористна и искрена помощ.
http://www.knigabg.com/index.php?page=book&id=5679

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #99 -: Януари 11, 2009, 23:19:20 pm »
Доктора, както и преди съм казвал - фанатизма и тоталното отричане на всичко, в името на максимата, че 'нашата истина е най-истина', не води до нищо добро.
В живота няма само черно и бяло, та се дърлиш толкова ожесточено, че видите ли, преди 10-ти всичко е било черно.

Адер, къде го видя този "фанатизъм"?!? Тодор Живков е просто един пресъпник, кйто трябваше да бъде съден и наказан за извършените злодеяния! Естествено, че нещата не са само черно и бяло, но отчаяните опити тук на някои да защитават обречени комунистически каузи са просто смешни и жалки. Глобализма е също толкова гаден като комунизма, фашизма и ционизма; даже бих отишъл и по-нататък да твърдя, че той е една сполучлива комбинация от трите! За това сме на това дередже щото се правим на големи отворковци, демократи и прощаваме на изродите и дегенератите престъпленията! Още обаче Шекспир го е казал: "ОНЗИ КОЙТО НА УБИЙЦИТЕ ПРОЩАВА ТОЙ САМ В УБИЙСТВАТА ГИ НАСЪРЧАВА"!!!......Запомни го добре това!  :-X :-\
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 23:21:31 pm от Доктора »
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #100 -: Януари 14, 2009, 17:45:28 pm »
Госпожи и господа, НИКОГА  недейте забравя, че Тодор Живков е бил инструмент в ръцете на еврейската руска и международна мафия. Вероятно е правил най-доброто, което е могъл при създадените условия. Какво означава, че всички негови "съветници" са етнически евреи??? Та те са го "съветвали" по изключително всички въпроси. Техните съвети са били задължителни!!!
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 18:01:33 pm от Mirotvorec »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #101 -: Януари 15, 2009, 15:55:02 pm »
Ами аз съм на над 45 години! Това удовлетворява ли те! Помня ясно всички престъпления на комунистите и Тошо Правешката кратуна!  :-X
   Аз пък съм вече на 40. (след 5 дни) :)
   Едва ли ще се намери човек, който да отрече, че и тогава имаше престъпления. Но може ли да се сравняват по агресивност, безнаказаност, мащабност и брой извършители, тогава и сега? Онези с белите якички, с бухалките, с веригите, с боксовете, с ножовете, с комплексарските коли сега са повече. За огнестрелните какво да коментирам, почти всеки има вече някакво пушкало. Усетили, че нещо мърда между краката им и вече тръгнали да се правят на мъжаги, но поради липса на покритие ползват прикритието на алкохол, дрога, оръжие и(или) тълпата.
   Основна грешка, според мен, беше, че тръгнаха да ликвидират всичко що беше създадено, без да се консултират или поне от кумова срама да попитат уж избралите ги. Въобразиха си, че са на върха на интелектуалната верига и се самозабравиха.
   Верно, сега имаме малко повече свобода, малко повече средства, но за мен това малко повече е илюзорно. Свободата деградира за мнозина в слободия поради липсата на лична отговорност. Дори задобрелите във финансово и имотно състояние са бедни от към щастие (за морала няма смисъл да се казва нищо). Защото за тях е най тежко когато осъзнаят, че не имането те прави щаслив и доволен от живота и тепърва започва трагефията им. От този момент за тях става първостепенно да поддържат вече създадения имидж и илюзия осъзнавайки, че лъжат себе си а и всички около тях разбират измамата (но колко ли са готови да бъдат честни и открити?).
   Винаги е лесно да кажем неща от рода "Този е бил такъв, онзи онакъв." Лесно се отсъжда и сочи с пръст. Колко обаче се запитват някога "Аз какъв бях и какъв съм сега? За това, че са ме лъгали и мотали, пак ли онези ще обвиня? Пак ли по лекия или да поема по-отговорния път? "
   Доктора изреди всички модерни обществени строеве като пропусна капитализма. Очеизвадно е, че всички са прогнили и май не зависи от строя а от хората в него... Добре докторе, а какво лечение ти предлагаш? Щом си видял не само симптомите но си разкрил и причините (според теб) Какво да е лекарството?
   
Шекспир го е казал: "ОНЗИ КОЙТО НА УБИЙЦИТЕ ПРОЩАВА ТОЙ САМ В УБИЙСТВАТА ГИ НАСЪРЧАВА"!!!......Запомни го добре това!  :-X :-\
   Ако не простиш на убиец, следва ли и ти да станеш убиец (на убиец)? Не разбира се. Но ако върнеш съразмерно, превръщаш наследниците му в още по ангажирани негови последователи. (има и изключения) А "убиец" е много широко понятие, ако се замислят някои ще разберат, че нищо не са знаели.

   За да не се отклонявам привидно от темата ... Кой е Тодор Живков?
   Най-изгодния сапун за някои да си измият ръцете.
   За финал ще си позволя да споделя едно мое наблюдение:
   Когато няма овчар, кой е виновен, че стадото е паднало в пропаста? Овена или самото стадо?
   За мен всяка овца персонално. Никой не и е виновен, че е бляла.
   Ако овчарите ни бяха от висока класа .... нали още щяхме да сме си овце? Доволни но овце.

   Време е да поемем своята си отговорност. Така ли не се намери никой, бил той политик, бизнесмен, конспиратор или антиконспиратор, да излезе и да каже "Хора аз сгреших в това и това."
   Толкова ли сме безгрешни всички ние, че все критикуваме, съдим и заклеймяваме, къде справедливо къде само по умозрения? Никой ли от нас, съфорумци, не е направил поне едно закононарушение?
   Аз, като ученик съм присвоявал обществено имущество - алуминиеви кабели. Правех си антени за да гледам гръцка и турска телевизия.(имах единични приемания на руска и италианска:))
   Минавал съм на червено и съм карал с несъобразена скорост.
   Преписвал съм на изпит. Т.е. излъгал съм, че знам.
   Пожелавал съм жената на ближния (е, не ми беше много ближен). Изневерих. Напивал съм се 3-4 пъти. Пропуших.
   Излизал съм непозволено от казармата в "презоградска". И това беше единствения път когато пях заловен и освободен. А често излизах....
   Това ме промени. Разбрах, че съм бил достатъчно време безотговорен и е време да поема по единствения верен път който виждах - Истината.
   Парадокса е, че когато това се случи хората започнаха все по-малко да ми вярват.... :-\
   Като кажа, че не знам нещо - не вярват. Като кажа пък, че знам друго пак не вярват. Иди ги разбери. Същото е с моженето и неможенето.
   Сега ако си призная, че съм пребивал човек, малцина ще ми повярват - но съм го правил. И животински трупове ям... но термично обработени (по цивилизовано изглежда)

   Някой беше писал, че първата ни грешка е, че сме изпълзели от океана. Аз бих коригирал. Добре, че сме излезли, че големо врящо блато щеше да е.

   Гледам из форума основно темите са за нещо вече отминало. Било то история, конспирация някаква... а вперени погледи напред почти не съзирам. Кон, който гледа назад неминуемо ще се препъне. Ако не - отдавна е спрял. Едно е да знаеш и помниш истината за миналото, друго е то да ти е основен време-убиец.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #102 -: Януари 22, 2009, 13:52:39 pm »
А какво мислите за този материал?


Дисидентската закуска с Митеран, а с Вайцзекер?
http://lubamanolova.info/210109-com.html

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #103 -: Януари 22, 2009, 13:57:03 pm »

"Една нация не е нация, когато мисленето не е качество, а улика..." написа класикът Станислав Стратиев

Неактивен HauBeH

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #104 -: Март 05, 2009, 23:32:21 pm »
Нямах време да чета всички постове (а и ме мързеше), ама (не знам и точния цитат) той е казал- "Като умра искам да ме заровите легнал, та след време да идвате да ми целувате задника". Така и стана, колкото и глупости да кажат за него, България е била във възход. Почти се е отървал от турската сган (не искам да обидя никой). Дори някъде бях чул, че Ахмед Доган се е разминал с депортиране за някакви си 12 часа, след като е паднала власта законите се менят и той остава, че и свободен.....
« Последна редакция: Март 06, 2009, 00:52:48 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27