Автор Тема: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ  (Прочетена 62526 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #105 -: Септември 02, 2009, 23:46:28 pm »

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #106 -: Септември 04, 2009, 02:33:14 am »


Тодор Живков - Титан на завършила Епоха

Предисторически факт – през 80-те години България беше средно развита европейска държава със силна икономика, армия и завидни социални условия… През 1992 г. Държавният секретар на САЩ, Джеймс Бейкър отчита с явна гордост пред конгреса:

-„Ние изразходвахме над 30 милиарда долара, за да победим в студената война срещу СССР и неговите сателити, за да предизвикаме материален и духовен срив”...

През април, 1985 г. Съветския лидер Михаил Горбачов обявява нов курс - този на Перестройката. Същевременно с това в социалистическите страни започват да звучат искания за радикални промени на системата. В мемоарите си Тодор Живков казва, че Перестройката е промяна, която е довела до разруха Съветския съюз. След смешният съдебен процес срещу него, той често повтаряше в интервюта, че сегашните политици работят за чужди разветки (разузнавания) и получават пари от други държави и корпорации. Това са факти без съмнение днес! Живков предупреди, че България отива към пълна катастрофа. Навсякъде в социалистическите страни протекоха промени... Можеше ли България да остане извън тях? Тодор Живков винаги е бил лоялен към Москва. Но с идването на Горбачов, той се обяви против неговата политика. Отношенията между двамата се обтягат още при първата им среща. Горбачов идва на власт и всички държавни ръководители от социалистическите страните идват в Москва, за да се запознаят с новия лидер. Там е и Тодор Живков. Той е един от най-старите държавни ръководители и решава да сподели своя опит. Но Горбачов не обръща внимание на думите му:

-„Кой е той, за да дава съвети? Генерален секретар на малка партия, в малка държава...’’ - бил отговора на Горбачов.                                                                                                                                       Икономически и политически България напълно зависеше от Съветския съюз. В случай на конфронтация българския лидер нямаше шанс да отстоява позициите си. Силите бяха явно неравни. На 9 ноември 1989 г. Тодор Живков взе решение да подаде оставка:

-„Днес на заседанието на Политбюро ще подам оставка”! – това споделя първо пред Григор Стоичков(член на ЦК на БКП). Той отговаря, че това е разбираемо и човек не може да работи цял живот. Въпросът бил доколко момента е удачен за такова  действие. Тодор Живков отговорил, че за ръководството на ЦК на КПСС и особено за Горбачов, той е нежелан човек. България не може да се развива без Съветския съюз и се виждал като пречка на тези отношения. Пленумът на БКП приема оставката на Тодор Живков.

    
                                                                                                                                            
На негово място е избран Петър Младенов. Той изказа благодарност на Тодор Живков за всичко, което е направил за България. Младенов и Горбачов имаха чудесни отношения.   След 10 дни Петър Младенов свиква нов Пленум, на който се разглежда отнемането на абсолютно всички привилегии на Живков.
Разглежда се и повдигането на съдебни обвинения срещу бившия първи. Бившият лакей и вече послушна марионетка - Петър Младенов дава открито писмо на Живков, в което го разобличава и казва, че не е съгласен с диктаторските методи на управление. В писмото се твърди, че Живков е довел страната до дълбока криза и диктаторските му методи са съизмерими с тези на Чаушеско. След седмица Тодор Живков е арестуван. Защо? Пратиха го в затвора. Защо? Никой не може да каже това! По внушение и заповеди отвън! Цяла опиянена и зомбирана България шокирана гледа развитието на събитията. На съдебната скамейка се оказва човек, с чието име е свързана цяла епоха. Съпроводен от конвой Тодор Живков влиза в залата на съда. В 10:30 часа съдията обявявя процеса за открит. Една от първите точки е обвинение в сътрудничество на окупационните войски. Обвиниха го в толкова откачени грехове – глупостта, че като един от ръководителите на партизанското движение през Втората световна война е присвоявал част от иззетите пари. Простотията, че е бил информатор на царската охрана, че е издавал нелегалните дейци, партизани... Основното „доказателство” за виновността е, че той никога не е залавян от Гестапо. Зомбираните обвинителите твърдяли, че ако той никога не е залавян има само едно обяснение - че е сътрудничел на окупаторите... Пълно малоумие! Тодор Живков е осъден на седем години лишаване от свобода(под домашен арест), по обвинение в корупция. През това време, почива брат му и сестра му. Тодор Живков не е допуснат да каже последно сбогом и да отиде на погребенията. След шест години, обвинения към  Живков са снети окончателно.

-„Аз разбира се, че имам грешки. Аз съм жив човек и на съда заявих, че аз - Тодор Живков съм обикновен човек. И аз, както всички хора на тази планета дишам, кашлям и понякога се прозявам. Но аз съм Тодор Живков престъпление срещу народа си нямам.’’

Вижте много повече във руския филм „Tодор Живков - Титан на завършила епоха”(2008 г.)
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 02:53:12 am от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #107 -: Януари 21, 2010, 21:55:07 pm »
Спряно интервю с Живков в „Свободна Европа” възкръсва във Frognews.bg
http://frognews.bg/news_19282/Spriano_interviu_s_Jivkov_v_Svobodna_Evropa_vazkrasva_vav_Frognews_bg/

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #108 -: Януари 21, 2010, 22:47:21 pm »
Доста интересни неща разкрива.
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #109 -: Януари 22, 2010, 21:42:00 pm »

Ех, поне човекът успя  за времето си с помощта на Русия да ни предпази от "извънземи" и "генномодифицирани човешки съзнания",  както и от турци и Арийски черни гурута, може би  и с циганите би  се справил ако не бе дошла американската демокрация на наша територия..... 8)
Зингфрид, гледаш много субективно на нещата и винаги изхождаш от частен случай!

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #110 -: Януари 23, 2010, 01:22:09 am »
20 години чалга и демокрация нал виждате до каква държава доведоха??? А по времето на Тодор Живков имахме икономика, имахме безплатно здравеопазване, безплатно образование, което беше на едно от първите места в света-на олимпиадите по математика винаги имаше българи,също така какво имахме преди, а сега го нямаме-например, преди нямахме престъпност, можеше да се разхождаш по всяко време на денонощието където ти е кеф, а сега малко като че ли не е така ))) , сега си имаме престъпност известна в целия свят. Преди, по времето на Живков, нямаше безработица, нямаше бедни и нямаше просяци, е сега благодарение на демокрацията и вълчия капитализъм -знаете може би как е???? С две думи колкото и да е промит един мозък то би трябвало да се замисли поне от малко над тези елементарните неща. И след това да почне да плюе диктатор  не диктатор-видяли ли сте вие диктатура?

За да подкрепя с факти това което написах отгоре в предишния си пост(който другарите цензури ще изтрият веднага след като го видят) четете този малоумен пост на другаря Gogo и после нека някой каже ,че в този форум - комунистическата пропаганда не се толерира.

Мили ми комунистчо дето въздишаш като ... (хайде да не казваме като какво) по "ПРЕКРАСНИЯ" комунизъм ,ти "другарю" знаеш ли ,че България преди 9-ти 1944 е била на 3-то място в Европа И К О Н О М И Ч Е С К И ,знаеше ли го това ,НЕ нали . Знаеш ли ,че в "лошата" както неграмотните тъпири я наричате ФАШИСТКА а тя е НАЦИСТКА Германия престъпността е била  
0 %  здравеопазването,образуванието и тн и тн всичко е било БЕЗПЛАТНО ,примерно знаеш ли защо Хитлер създава Volkswagen VW за да може всеки Германец да има евтина кола ,Хитлер казва трябва да създадем Народна кола която да е на цената на мотор и всеки да може да си я позволи и Volkswagen до 1945 г. е достъпен за всеки Германец и тн и тн. Такива като циганина от правец и комунистическите му другари докараха Българския народ до просешка тояга и УНИЩОЖИХА Българската икономика.Едно време ние служащите се правихме ,че работим а комунистическата държава се правеше ,че ни плаща,знаеш ли,че един висшист преди 10-ти 1989 г. взимаше към 142 лева заплата а работниците с ОСНОВНО ОБРАЗУВАНИЕ взимаха заплата - 250 лева а и повече , в работата където ръботех аз висшистите взимахме 142 лева а среднистите 132 лева да червени ми "другарю" "супер"беше по време на комунизма ,супер беше за КОМУНИСТИТЕ ,но за Българския народ беше АД ,да не ти разправям какво беше да си наследник на фабриканти и Фашисти ,но ти забрави да споменеш с  патос и възторг " НАЙ прекрасното " деяние на т.живков и неговата КОМпартия тези "прекрасни" НЕГРАМОТНИ събрани от кол и въже хорица избиха (без какпка състрадание и съжаление) ЦВЕТА НА БЪЛГАРСКАТА НАЦИЯ след 9-ти 1944 г. това как си пропуснал да споменеш незнам, като още нещо " ПРЕКРАСНО" и "ХУБАВО" от времето на 45 годишната кървава комунистическа ДИКТАТУРА .    
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 01:36:14 am от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #111 -: Януари 23, 2010, 02:41:37 am »
Вместо да се прехласвате по Тодор Живков и "онова време", прочетете "40-те безотговорни дни" на Никола Николов.
Аз не можах да я прочета цялата, много тежка книга...

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #112 -: Януари 23, 2010, 10:41:50 am »
Вместо да се прехласвате по Тодор Живков и "онова време", прочетете "40-те безотговорни дни" на Никола Николов.
Аз не можах да я прочета цялата, много тежка книга...

В четвъртия том на "Български хроники " на Стефан Цанев, нещата са дадени много по-подробно.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #113 -: Януари 23, 2010, 18:10:10 pm »
Аз съм се родил,когато вече не е управлявал България.Не знам как е било по негово време,но хора,които са ми разказвали за това време са ми разказвали и хубави и лоши неща за това време.Също нещата,които гледах и четох за него разбрах,че все пак се опитвал,а и е защитавал интересите на България.Не както сега.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #114 -: Януари 23, 2010, 22:46:20 pm »


Цитат на: Зингфрид
Знаеш ли ,че в "лошата" както неграмотните тъпири я наричате ФАШИСТКА а тя е НАЦИСТКА Германия престъпността е била 
0 %  здравеопазването,образуванието и тн и тн всичко е било БЕЗПЛАТНО ,примерно знаеш ли защо Хитлер създава Volkswagen VW за да може всеки Германец да има евтина кола ,Хитлер казва трябва да създадем Народна кола която да е на цената на мотор и всеки да може да си я позволи и Volkswagen до 1945 г. е достъпен за всеки Германец и тн и тн

А знаеш ли каква е цената, която трябва да се плати от всеки човек за всичките тези постижения на Германците? :)
Знаеш ли също, че истинските собственици над тази индустрия, зад която си мислиш че стоят Германци по документи са индийци... :)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #115 -: Януари 24, 2010, 15:37:55 pm »
За да подкрепя с факти това което написах отгоре в предишния си пост(който другарите цензури ще изтрият веднага след като го видят)

(другарите цензори /и по-точно АЗ/, за разлика от многопродуктивно пишещият другар Зигфрид, са прочели цялата тема, и са видели, че ТУК http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,4007.msg71481.html#msg71481, в същата тема, на 2-ра страница, го има написано точно това, което той, 8 страници след това ПАК цитира. )
Явно за ВАС, другарю  Зигфрид, е важно да драскате глупости, а не да четете и обсъждате ФАКТИ, и по стар, комунистически почин, преповтаряте и предъвквате едно и също нещо, нали любимият ви Гьобелс го е казал - "Една лъжа, повторена сто пъти, става истина“.
Само че има хора, дето не паметта им не е за по 2 дни, та в бъдеще се въздържайте от определения по адрес на Администратори и Модератори, още повече, когато са необосновани и клеветнически.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #116 -: Януари 25, 2010, 00:19:00 am »
да не ти разправям какво беше да си наследник на фабриканти и Фашисти   
АААА къде било разковничето :writer:
Дам колкото и да ти е тъжно враговете на народа си получаваха заслуженото, престъпниците беха по затворите.Имаше си власт и полиция, опа милиция която спукваше от бои всеки един които дръзнеше да нарушава реда!Вратите не се заключваха и така натам все неща които са ти неизвестни.Разбира се ти не виждаш по далеко от носа си така че писането на тази тема е малко излишно но все пак сега съм в настроение да си почеша пръстите... :blum2:

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #117 -: Януари 25, 2010, 11:56:39 am »
(другарите цензори /и по-точно АЗ/, за разлика от многопродуктивно пишещият другар Зигфрид, са прочели цялата тема, и са видели, че ТУК http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,4007.msg71481.html#msg71481, в същата тема, на 2-ра страница, го има написано точно това, което той, 8 страници след това ПАК цитира. )
Явно за ВАС, другарю  Зигфрид, е важно да драскате глупости, а не да четете и обсъждате ФАКТИ, и по стар, комунистически почин, преповтаряте и предъвквате едно и също нещо, нали любимият ви Гьобелс го е казал - "Една лъжа, повторена сто пъти, става истина“.
Само че има хора, дето не паметта им не е за по 2 дни, та в бъдеще се въздържайте от определения по адрес на Администратори и Модератори, още повече, когато са необосновани и клеветнически.

Първо да ви кажа  само ,че другар мога да бъда САМО за другарите ми от NSDAP .
Второ гУсин Адмионистратор с тези саркастична обида, които използвате като ме наричате  комунист е доста смешно ,но ако ми позволите да отбележа, аз лично в това единствено виждам безсилие от ваша страна.
Наистина не съм прочел ,че на 2-ра страница има същия коментар и повярвайте ми наистина не знаех,че повтарям написаното там и като възпитан човек искам да се извиня за повторението,  ИЗВИНЯВАЙТЕ !Просто когато видях ,че има тема за индивида т.живков, веднага постнах това за произход му. Отново искам да отбележа,че  съжалявам ако съм засегнал някой толкова силно с повтарянето на една истина.

АААА къде било разковничето :writer:
Дам колкото и да ти е тъжно враговете на народа си получаваха заслуженото, престъпниците беха по затворите.Имаше си власт и полиция, опа милиция която спукваше от бои всеки един които дръзнеше да нарушава реда!Вратите не се заключваха и така натам все неща които са ти неизвестни.Разбира се ти не виждаш по далеко от носа си така че писането на тази тема е малко излишно но все пак сега съм в настроение да си почеша пръстите... :blum2:
Ето един индивиТ към който можете да се обръщате с ДРУГАРЮ ,вижте идивиТа с какъв ПАТОС заклеймява Фашистките "мръсници" като мен и ОДОБРЯВА УБИЙСТВОТО на над 350 000 Българи. Ех болшевишко "сладурче" Gogo ако дядо ти го бяха изяли прасетата в Белене дали така щеше да ръсиш глупости и простотии !!!??? Какво да ви кажа,на мен не ми е тъжно а ми е жал за такива жалки болшевишки създания, ,които благодарение на СЪВЕТСКАТА ВЛАСТ имаха възможността да изпълзят от селската си идилия и да дойдат в големия град ,за да правят простотии с малоумните си коминтерновски "идеали".Преди 10-ти 1989г. :lol: Вратите не се заключвали ,абе ти данеби скоро да си дошъл в София ,защото аз и по времето на комунизма си заключвах доста сериозно вратата(по селата незнам как е било) и не беше чак толкова безопасно, колкото ти си мислиш ! Сигурен съм ,че ти не си и помирисвал комунизма а и си роден доста след 10-ти 1989 г.,нали така?

А знаеш ли каква е цената, която трябва да се плати от всеки човек за всичките тези постижения на Германците? :)
Знаеш ли също, че истинските собственици над тази индустрия, зад която си мислиш че стоят Германци по документи са индийци... :)

На тебе ,като ти чета глупостите,освен че винаги ужасно ме забавляваш а и започвам да си мисля ,че най - малко си на Деветдесет и няколко години, бил си свидетел на всичките събития,които коментираш в Германия и явно си бил от тези дето са ходили с Жълтите шестолъчки по време на управлението на NSDAP  :lol:. Имаме новина всичките уникални технически открития на Националсоциалистите са "ОТКРАДНАТИ" не от кай да е а от най - напредналата в техническо отношение нация в света ИНДИЯ  :lol: :lol: :lol:  Не знаех ,че Фердинад Порше е Индиец, "благодяря ти за безцената информация" :( Очаквайте още забавни открития от Z-931 !

Вместо да се прехласвате по Тодор Живков и "онова време", прочетете "40-те безотговорни дни" на Никола Николов.
Аз не можах да я прочета цялата, много тежка книга...

Ето един хубав пост ,Браво xnet ,човека много хубаво ви е написал за - 40-те безотговорни дни на 1944 г.е една Историческа книга на Великия Никола Николов ,която доста Нежно описва това, което се е случило след 9-ти 1944г. прочетете я наистина,книгата е доста добра,а тя се отнася САМО за едно МАЛКО Българско градче и какво става там след като идват комунистите на власт,освен това прочетете задочните репортажи на Георги Марков и те доста ще са ви от полза,но вие си знаете, със здраве.


« Последна редакция: Януари 25, 2010, 12:29:27 pm от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #118 -: Януари 25, 2010, 15:45:24 pm »
Не е въпроса, че си пуснал статията, въпроса беше, че ЯВНО не си правиш труда да прочетеш какво са писали хората преди теб. И то в тема, която е само 8 странички.
Което, най-малкото, говори за неуважение. Отделно говори и за това, колко те интересува истината и колко самият процес на сеене на полуистини.
« Последна редакция: Януари 25, 2010, 15:50:22 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #119 -: Януари 25, 2010, 18:02:14 pm »
Не е въпроса, че си пуснал статията, въпроса беше, че ЯВНО не си правиш труда да прочетеш какво са писали хората преди теб. И то в тема, която е само 8 странички.
Което, най-малкото, говори за неуважение. Отделно говори и за това, колко те интересува истината и колко самият процес на сеене на полуистини.

Е сега пак ли ще се заклеймяваме, 1-во някой виждал ли е Националсоциалист,който се държи неуважително  8),ОК спирам с майтапите ?
Относно полуистините ужасно е смешно ,че по определени теми за България,поради политическа пристрастност , комунистите вярват в някаква си тяхна истина а опонентите им се опитват да им обяснят обосновано,че истината няма две страни като монета, а има само ЕДНА, като например:
1)Имало ли е след 9-ти IX 1944г. пълна комунистическа АНАРХИЯ,ИЗВРАЩЕНИЯ,Изнасилвания, безпричинни УБИЙСТВА,пълна НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ на Имуществото на ВСИЧКИ Българи НЕЗАВИСИМО дали сa Богати или Бедни, ИЗбиване на Най - Богатите и Успели Българи във всички Околия на България (Без АБСОЛЮТНО никакви съдебни процеси - това ИСКАМ ДА ГО ПОДЧЕРТАЯ ДЕБЕЛО) и хвърлянето на труповете НА УБИТИТЕ по ВАРВАРСКИ в общи ями,за да се прикрият престъпленията.
-Комунистите казват ,че такива неща нямало а СВИДЕТЕЛИ ИМА И ДО ДНЕС,за тези ИЗРОДЩИНИ!
2)Имало ли е "народен съд" в който Е ИЗБИТ ЦВЕТА НА Българската НАЦИЯ !? Комунистите доста време обясняваха ,че нямало такова нещо.
На 1 февруари 1945 г. Народният съд осъжда на смърт тримата регенти - принц Кирил Преславски, Богдан Филов и ген. Никола Михов, 22-ма министри, 67 депутати, 47 генерали и полковници. Това според вас нормално ли е ? Ами СМЕШНИЯ Нюрнбергски процес осъжда 10 ПЪТИ ПО МАЛКО хора на СМЪРТ !
До кончината на Нашия цар Принц Кирил никога се е занимавал с политика,ето тук идва първия абсурд.Проф.Богдан Филов-този искрен приятел на Българо-Германското приятелство,беше човек на науката,до 1940 на практика той също беше вън от всякакви политически дейности.У Филов нямаше войнската сила на един водач.Стигаме до генерал-лейтенант Никола Михов.Наистина един храбър български войн,но с никакъв политически опит,генерал Христо Луков,един Голям Българин и Войн,но на 13 февруари 1943г.е Убит от комунистката-еврейка - Виолета Якова и тн и тн.
3) Има ли в България един единствен ПАМЕТНИК на Германския войник или на Германската Войска с който да отдадем признанието си на верните ни Бойни другари за това ,че върнаха в пределите на Отечеството ни всички ОТКРАДНАТИ Български територии от еврейския ньойски договор - НЕ НЯМА, а е ИМАЛО ПРЕДИ 9-ти 1944 г.но комунистическите ИНТЕРНАЦИОНАЛИСТИ ги разрушават след 9-ти 1944г..

Някой може ли да ИЗБРОИ, колко паметника има в България на ОКУПАТОРИТЕ от СЪВЕТСКАТА АРМИЯ ?
Някой може ли да ИЗБРОИ,колко КОМУНИСТИЧЕСКИ паметника има в България на някакви си комунисти "партизани и ятаци" ,аз ви казвам ,че и ДО ДЕН ДНЕШЕН във всяко село има по един такъв!?
Някой може ли да ми каже с колко ПО - МАЛКИ като големина са паметниците на ВЕЛИКИТЕ  Българи - ВАЗОВ,БОТЕВ,ЛЕВСКИ,РАКОВСКИ,КАРАВЕЛОВ и тн и тн  от паметниците на някаква си СЪВЕТСКА АРМИЯ , ние в СССР ли живеем  или в България !!!???
На Филов даже  улица не посмяха да кръстят,защото НЯКАКВИ ЧИФУТИ го обявиха за Фашист и тем подобни глупости,да не говорим за ген. Луков,какво те не са ли Българи ?
Но   АЛЬОША може да размахва шпагена си над Пловдив ,да не говорим за УЛТРА ГИГАНТСКИЯ паметник на съветската армия в София ,а другите съветски и комунистически паметници в Борисовата.
Ами колко улици има като - комунистически манифест,георги димитров,д благоев а и на ДРУГИ измислени комунисти в София и останалата част на България .
Ами какво ще кажете ,че и до момента има градове с имена на Комунистически престъпници -  ДИМИТРОВГРАД, БЛАГОЕВГРАД ами на цариградско най - голямата  печатница как се казва - пак е кръстена на комуниста д.благоев !!!???
А какво ВСИЧКИ други ВЕЛИКИ БЪЛГАРИ, КОИТО обаче НЕ СА КОМУНИСТИ нямат право да бъдат ПОЧЕТЕНИ ПОДОБАВАЩО,тях няма смисъл да ги ПОЧИТАМЕ ТАКА ЛИ ?
Аз лично НЕ ЗНАМ НЯКОЙ КОМУНИСТ ДА Е НАПРАВИЛ НЕЩО ЗА БЪЛГАРИЯ ,а велик комунист също не знам да има !

....
Паметна плоча на Германските войни,на гробището в Гоце Делчев...............................и паметника на жертвите на комунизма до НДК

Може ли да ги сравните с ГИГАНТСКИТЕ -паметници :- на съветската армия ,альоша и стотици други ГИГАНТСКИ комунистически недуразомения,които стоят непокътнати до ден днешен, хайде дайте си мнението.
« Последна редакция: Януари 26, 2010, 12:56:07 pm от Зигфрид »
"Wir sind wieder da!"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27