Автор Тема: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ  (Прочетена 62539 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #30 -: Март 12, 2008, 17:45:53 pm »
Доста интересна информация!
Можеш ли да ни разкажеш още?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #31 -: Март 12, 2008, 18:16:50 pm »
Доста интересна информация!
Можеш ли да ни разкажеш още?

За кое по-точно: за ударните групи след 09.09.1944 г., които ръководеше Тодор Живков и избиваха по-богатите българи за да им вземат апартаментите и парите; за еврейските му съветници; за концлагерите които се създадоха по негово време или за това как ограбиха държавата?!?  :-\
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен valent

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #32 -: Март 12, 2008, 18:35:09 pm »
Коя е истинската рожденна дата на Тодор Живков?

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #33 -: Март 13, 2008, 16:55:52 pm »
За еврейските съветници и за ограбването на държава-
та. Другото не ми е чак толкова съкровен въпрос  :)
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #34 -: Март 16, 2008, 12:54:11 pm »
Докторе, говориш сякаш си бил свидетел. Тодор Живков влиза с партията по време в което комунистите са преследвани в България. После минава в нелегалност, т.е. така наречените партизани.
Чели сме какви ли не неща против Живков и никога подкрепени с доказателсва.
И сякаш Тодор Живков е бил император. А той, напротив, става държавен глава по късно. Просто по времето на войната е имало едни българи, които са се противяли срещу нацисткият курс на България, и други, които са преследвали и избивали първите. Избивани са семейства на партизани, това защо спря да се споменава?
И след 9-ти някои от жертвите са си го връщали, защото насилието поражда насилие. Така насилваните са се превърнали в насилници.
Костите на Левски бих изхвърлил в чувал? От какво съображение го е направил? И какви доказтелства има?
Странно е, че още се човърка срещу Живков. Циганинл бил, това бил, онова бил. Незнам какво е бил, но хората го помнят с добро. Хора, които са имали някакъв контакт с него го помнят с добро. Живков е имал уважение към обикновеният човек, и много пъти е казвал, че той не е всесилен, и да се говори за Живков като тиранин е георгижековщина.
Аз няма да убеждавам хора с миленето на Георги Жеков, защото няма смисъл.
Няма да убеждавам хора с миленето на Георги Жеков.
Доктора прочел нещо в някоя книга, и го пресъздава, сякаш го е видял с очите си.
По цитата от Живков:
Кому беше нужно това, което се разигра?
Мисля, че то бе необходимо за успокоението на нечия гузна съвест, съвест, която с отчаяни действия искаше да отклони милиони човешки очи от собствените й тъмни дела. А методите поразително напомняха за най-престъпните и мръсни методи от времето на Сталин и Берия! Не говорят ли те за някаква дълбока генетична връзка? Връзка не само по дух, но и по кръв...

Доста интересен цитат, бих казал.
http://vip.portal.bg/tzhivkov/book/
Ще я прегледам, и големите противници на Живков, мисля че и те трябва да я прегледат.

Интересен е този разговор с Горбачов от който се вижда, кое е било по важно за Живков - партията или държавата. Затова си държа на мнението, че Живков е един от най-добрите ни държавници. А такива в политическата ни история са лукс.

Ако трябва да сравнявам икономическата идея на Живков може да се сравни в това, което се случи в Китай. А политическата идея явно е била, безкръвно и приливно да се осъществи промяна.
Ние сме свидетели, че навсякъде края на комунизма, доведе до огромни икономически и политически колапси. В каква услуга на държавата беше това? може би предизвикан процес, който беше последван от ограбване на държавите в смутни времена.
Свободата се изроди в свободия, безчинства и кражби. А колко по добре би било да се осъществи тази идея партията да се отдели от държавата без ексцесии. Така постепенно би се стигнало до регулиране на политическата система, до провеждане на нормални избори. Но икономиката нямаше да се сгромоляса.

П.С.За Иван. Относно комунистическата идея - от думите ти личи че и ти не разбираш комунистическата идея. Тя и затова се провали. Идеята е много добра, но неприложима, защото изисква приблизително еднакво ниво на съзнания у отделният човек.
« Последна редакция: Март 16, 2008, 13:27:24 pm от Ashaman »

Неактивен valent

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #35 -: Март 16, 2008, 14:10:14 pm »
Мистерията и конспирацията около Тодор Живков е доста интересна и явно в този форум няма хора, които да знаят повече от това, което се лансира в общественото пространство. Ще уточня една подробност - Тодор Живков е насочен неслучайно да учи в печатарския техникум в София. Още като ученик и млад работник в печатницата той е изучен от Гешев, харесан от него и подготвян за внедряване в РЪКОВОДСТВОТО на партизанското движение около София. Т.Ж. е готвен като перспективен агент, който да  влезе в управлението на държавата след края на 2-та световна война. Гешев е бил невероятно умен и прозорлив човек и е виждал развитието на събитията в перспектива. Още повече, че самият той е бил свързан с английското разузнаване, зад което се знае, че стоят хора от световното правителство. С други думи изборът на Гешев е бил съгласуван някъде в Лондон. Впоследствие на базата на компрометиращите го материали Т.Ж. е превербован от Москва. Така се постига баланса между световните сили , който дава възможност на Т.Ж. да се задържи на гребена на вълната 33 години. Как Т.Ж. е ограбвал държавата? Този въпрос е безумно наивен , елементарен и може да бъде зададен само от журналист или хора правещи се на такива/т.е. които се плъзгат само по повърхността на нещата и не разбират от нищо/. Държавата никога не е била ограбвана. Тя е била източена с цел преминаване на финансовия й ресурс в ръцете на определени хора. Тези хора изпраха няколко пъти този ресурс и постепенно го вкараха в държавата отново, само че сега го управляват известните от масмедиите лица.Това е резултат от взетия през 1982-84 г. курс от Политбюро за подготовка и реализация на партийната политика в условията на разпаднала се социалистическа система. Това означава запазване на властта в условията на пазарната икономика /който плаща - той поръчва музиката/. Източването е организирано перфектно, но независимо от това много неща се знаят. Друг е въпросът, че за тях не се говори.През периода 1990 - 1995 г. бяха организирани много мероприятия и събития, чиято цел бе прикриване на следите от предходните подготвителни етапи.  Хората, които ръководеха тези процеси вече не са живи, а техните наследници реално управляват процесите в държавата.
Та да се върнем на Т.Ж. Какво според вас е търсел Тодор Живков заедно с дясната си ръка Мирчо Спасов на 10, 11 и 12 септември 1944 г. в архива на Дирекция на полицията и как така те са успели да го пренесат в Княжево и да го обърнат наопаки през следващите няколко месеца? В тази връзка , с какво според вас се занимаваше Йордан Соколов в качеството си на вътрешен министър в правителството на СДС. Ами със същото. И защо ли ? Отговор : неунищожени следи. Защо според вас Тодор Живков  си е сменил рожденната дата ? Отговорът на този въпрос  съдържа един много ясен джокер.
И въпреки всичко Тодор Живков беше многократно по-умен , по хитър и по-предвидлив от жалките управляващи днес, които са заслепени единствено от алчността си и манията си за власт. Не знам обаче, дали тези които им плащат по сметки в Швейцария са ги уведомили за наближаването на 2012 година и за това какво може да се случи тогава.   

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #36 -: Март 16, 2008, 22:00:11 pm »
Тодор Живков е комунистически изрод и палач!
Ашмен, няма нужда да чета книги за този правешки боклук - аз съм живял през времето на тиранина Тодор Живков и знам за какво говоря! Не те знам на колко години си, но май си пропуснал този печален за България период?!? Ако е така мога само да ти завиждам! Не че и сега е "по-розово", но нещата са различни! Тодор Живков е тотален престъпник (лично е извършвал убийства след 09.09.1944 г. заедно с ген. Мирчо Спасов, Антон Югов и евреина Лев Главинчев! Последния е убил собственоръчно над 250 души!) и съжалявам че не беше разстрелян за назидание през 1989 г. подобно на Николае Чаушеско! Ако го бяхме направили, сегашните управляващи нямаше да бъдат така нагли, крадливи и безочливо нахални!!!... :-X
« Последна редакция: Март 16, 2008, 22:02:08 pm от Доктора »
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #37 -: Март 17, 2008, 12:45:45 pm »
Е, и аз съм живял малко по него време. Ако бях роден в "демокрация" щях да изкяря с това, че щях да съм малко по-млад.
Но точно това ми дава право на по-точна преценка. От тези, който са се изграждали като личности преди комунизма и от тези след комунизма.
Запознат съм с книжките, които се нароиха след 10-ти. Чел съм какви уникални глупости пишат в тях. Разбира се доказателства йок.
Аз няма откъде да знам, дали Тодор Живков е участвал в саморазправи след 9-ти. Но съм убеден, че ако имаше доказателства, без съмнение, щяха да го съдят и за това. На фона на това, че се чудеха за какво да го съдят и се получи нелепо-трагикомично някак си.
Прав е Живков, и подобно схващане споделям много отдавна. Има една порода хора, който са натам накъдето духне вятъра. Преди 10-ти бяха върли комунисти, след 10-ти станаха върли антикомунисти.

Но, добре да предположим, че Живков е участвал в саморазправи. Ако е така, няма извинение. Но ти не можеш да си представиш нещата. Кога и къде не е било така?
Коя революция го е отминала? Разбира се днес е модерно, революциите да се наричат окупации, а робството - присъствие, но какво от това, аз не съм се водил от модите. Що се отнася цялостно, етс. че след 9-то е имало убийства. Едно на ръка е имало саморазправи. Но дали Живков е участвал в тях? Ти незнам какво си чувал, но аз знам как са избивани семействата на партизани. Но пък какво ли ти говоря, ти си от тези, за които партизаните са терористи. Втора на ръка, навсякъде има хора, готови да се облагодателстват  от смутните времена, без оглед действията си.
Книжката на някой си самозван антикомунист, който преди 10-ти е бил най-птилежният партиец ли е доказателство. Ти имаш ли представа колко върли антикомунисти днес са бивши комунисти, или такива, които не са били допуснати до партията, колкото и горещо да са го желаели.
Какво знам аз... знам че смейството на Живкови е направило много за България. Знам за Людмила Живкова. Знам как Тодор Живков е гостувал сред хората и ги е питал "с какво е известен вашият град". И след него я музей, я училище се строи. Не съм чувал с някой обикновен човек да се е държал като нещо више, помагал е на много хора.
Това се нарича лов на вещици и всеки такъв има гнили основи. А и вече е с подменено значение, днес не е лов на вещици а отклоняване на вниманието.
Караш ме да се смея, но смеха е трагичен. Какво общо има Чаушеску с Живков? Това са два тотално различни режима и крайно различни хора и методи.
Това, което говориш за разстрели, говори какъв безумец си ти.
Веднага ще позная, че те влекат неонацистките идеи. Цялото ти говорене е една празна реторика. Детайлите въобще не те интересуват. Звучиш ми точно, като Георги Жеков, а той е твърде противен.
Това, кеото казваш всъщност за мен е наопаки. Ти поставяш всичко лошо от комунистическият строй на плещите на Живков, аз напротив смятам, че на фона на този стой той е направил много добро.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #38 -: Март 17, 2008, 13:53:01 pm »
П.С.За Иван. Относно комунистическата идея - от думите ти личи че и ти не разбираш комунистическата идея. Тя и затова се провали. Идеята е много добра, но неприложима, защото изисква приблизително еднакво ниво на съзнания у отделният човек.

Значи сме на едно мнение, че идеята е неприложима. Изискването за еднакво ниво на съзнание е възможно ней-безсмисленото изискване именно поради невъзможността да се постигне. Говорим за невъзможност на ниво фундаментални основи на мирозданието. С едно изречение - съзнанието е лично достижение и път, всяка личност следва безкрайния си и уникален път. Логиката е точно обратната на комунистическата - пътят естествено води до все по-голямо разнообразие в нивото и качеството на съзнанията, а не обратното - сходимостта им в една точка.

Та, не исках да се обясняваме на тема комунизъм, защото знаех, че любителите на тая идеология приемат желаното за действително. Първият и най-важен въпрос пред комуниста би трябвало да бъде - "мое ли е всъщност желанието за комунизъм?". Трябва да се отчетат реално действащите сили и принципи в света.
Тук ще хвърля един мост към други теми. Има светове, където идеите на комунизма са постижими. Това са тъкмо светове, където личностите са почти на едно и също ниво на съзнание - това са световете на последователно инкарниращи се. Четящите тук знаят, че има сведения за такива светове.
Ако разбирате за какво говоря, драги ми Ashaman, значи можете да проверите това - дали идеите на комунизма не са донесени от представители именно на тези светове и внедрени в умовете на тези земни жители, които са естествено податливи на влияния поради липсата на свой собствен светоглед (например евреите, които са комунистите на всички времена)?! Да, според мен има достатъчно основания да направим такъв извод.

За пореден път се убеждавам, че любителите на комунистическата идея са наистина любители.
« Последна редакция: Март 17, 2008, 14:29:49 pm от Иван »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #39 -: Март 17, 2008, 18:08:06 pm »
Аз харесвам идеалната част на първоидеята, не приложението и, или трактовките в учебниците. Самата идея е идеята на подтиснатия, на бедния, на този който не иска да бъде държан на дъното, заради статуквото, там се ражда тази идея. И нищо от това не ме прави комунист, аз за разлика от много хора, мога да построявам теоретични постановки, щото всъщност така става изследването на една идея. Иначе е софизъм от типа, коня е кон, защото е кон.
Мислил съм по тези въпроси, и съм сравнявал идеята за единобожието и идеята за равенството - защото точно това е социалната идея. И двете са хубави, но и двете са изродени на практика. Това е така, защото нивото на хората е различно. Но защо приравняваш неспособността за приложение със качествата на идеята? Аз пак по същата причина не вярвам, че говоренето за издигане на масовото съзнание се случва, защото пак опира до същото.
Но все пак относително равенство би могло да бъде поддържано. Модела се прилага успешно в скандинавските страни. Докато напротив, дивият американски капитализъм е закона на джунглата или на каубоите и е съвсем нормален за тяхното мислене. На мен не ми харесва.


Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #40 -: Март 17, 2008, 18:26:02 pm »
Е, и аз съм живял малко по него време. Ако бях роден в "демокрация" щях да изкяря с това, че щях да съм малко по-млад.
Но точно това ми дава право на по-точна преценка. От тези, който са се изграждали като личности преди комунизма и от тези след комунизма.
Запознат съм с книжките, които се нароиха след 10-ти. Чел съм какви уникални глупости пишат в тях. Разбира се доказателства йок.
Аз няма откъде да знам, дали Тодор Живков е участвал в саморазправи след 9-ти. Но съм убеден, че ако имаше доказателства, без съмнение, щяха да го съдят и за това. На фона на това, че се чудеха за какво да го съдят и се получи нелепо-трагикомично някак си.
Прав е Живков, и подобно схващане споделям много отдавна. Има една порода хора, който са натам накъдето духне вятъра. Преди 10-ти бяха върли комунисти, след 10-ти станаха върли антикомунисти.

Но, добре да предположим, че Живков е участвал в саморазправи. Ако е така, няма извинение. Но ти не можеш да си представиш нещата. Кога и къде не е било така?
Коя революция го е отминала? Разбира се днес е модерно, революциите да се наричат окупации, а робството - присъствие, но какво от това, аз не съм се водил от модите. Що се отнася цялостно, етс. че след 9-то е имало убийства. Едно на ръка е имало саморазправи. Но дали Живков е участвал в тях? Ти незнам какво си чувал, но аз знам как са избивани семействата на партизани. Но пък какво ли ти говоря, ти си от тези, за които партизаните са терористи. Втора на ръка, навсякъде има хора, готови да се облагодателстват  от смутните времена, без оглед действията си.
Книжката на някой си самозван антикомунист, който преди 10-ти е бил най-птилежният партиец ли е доказателство. Ти имаш ли представа колко върли антикомунисти днес са бивши комунисти, или такива, които не са били допуснати до партията, колкото и горещо да са го желаели.
Какво знам аз... знам че смейството на Живкови е направило много за България. Знам за Людмила Живкова. Знам как Тодор Живков е гостувал сред хората и ги е питал "с какво е известен вашият град". И след него я музей, я училище се строи. Не съм чувал с някой обикновен човек да се е държал като нещо више, помагал е на много хора.
Това се нарича лов на вещици и всеки такъв има гнили основи. А и вече е с подменено значение, днес не е лов на вещици а отклоняване на вниманието.
Караш ме да се смея, но смеха е трагичен. Какво общо има Чаушеску с Живков? Това са два тотално различни режима и крайно различни хора и методи.
Това, което говориш за разстрели, говори какъв безумец си ти.
Веднага ще позная, че те влекат неонацистките идеи. Цялото ти говорене е една празна реторика. Детайлите въобще не те интересуват. Звучиш ми точно, като Георги Жеков, а той е твърде противен.
Това, кеото казваш всъщност за мен е наопаки. Ти поставяш всичко лошо от комунистическият строй на плещите на Живков, аз напротив смятам, че на фона на този стой той е направил много добро.

Да смяташ, че палачът Тодор Живков е "мил човек", базирайки се на повърхностни представи и разни поръчкови филми от рода на "Човек от народа" говори, или че си голям наивник или , че си извличал някакви облаги от оня строй! И ако обичаш не се опитвай да ме сравняваш с нещастника Георги Жеков, защото той е от номенклатурно семейство и е поръчков журналист (ако въобще можем да го определим като журналист), а аз не съм такъв! Освен това интелекта на Жеков е колкото на едно пиле! Аз винаги съм бил антикомунист и националист - много години преди 1989 г. Да кажем от 1972 г., когато съм бил по-осъзнат! Гадовете трябва да се разстрелват! Защото както е казал още Шекспир:"ТОЗ КОЙТО НА УБИЙЦИТЕ ПРОЩАВА - ТОЙ САМ В УБИЙСТВАТА ГИ НАСЪРЧАВА"!!!..... :-X
« Последна редакция: Март 17, 2008, 18:30:16 pm от Доктора »
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #41 -: Март 17, 2008, 21:20:19 pm »
Аз не те сравнявам, просто звучиш като него. Впечатленията ми за Живков не са от филми, а от хора. От случки. Освен това сем. Живкови са били близки с Ванга и за мен това е достатъчен авторитет. За Л. Живкова, какво ще кажеш, и тя ли е гад, който е трябвало да бъде разстрелян. Просто начинът по който разсъждаваш е допотопен. Нещата не са просто черни или бели.

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #42 -: Март 17, 2008, 23:16:28 pm »
Това, което е свършила любимата ти Людмила Живкова може да го свърши всеки един средно интелигентен човек, особенно ако има зад гърба си баща начело на държавата и цялата власт на Партията (БКП), която тогава беше № 1 в България и контролираше всичко и всички!.... :-\
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #43 -: Март 18, 2008, 00:41:52 am »
Доктора, живял съм точно толкова години при управлението на Бай Тошо, колкото и при управлението на 'демокрацията', и ще ме прощаваш, но просто си един от многото промити мозъци.
Имаше ги и преди, има ги и сега.
С такива като теб не може да се спори, както не можеше да се спори навремето с убедените комунисти.
Та или цитирай ФАКТИ, а не клюки, или по-добре не пиши врели-некипели, тук не е мястото дето ще хванат декиш.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Кой е ТОДОР ЖИВКОВ
« Отговор #44 -: Март 18, 2008, 11:22:03 am »
Доктора, живял съм точно толкова години при управлението на Бай Тошо, колкото и при управлението на 'демокрацията', и ще ме прощаваш, но просто си един от многото промити мозъци.
Имаше ги и преди, има ги и сега.
С такива като теб не може да се спори, както не можеше да се спори навремето с убедените комунисти.
Та или цитирай ФАКТИ, а не клюки, или по-добре не пиши врели-некипели, тук не е мястото дето ще хванат декиш.

Любопитно ми е как разбра , че съм с "промит мозък" и от кого ми е промит точно, защото например от 8 месеца не чета вестници и не гледам телевизия?!?....Нито комунистите успяха да ме смелят, нито на глабалистите ще се отдаде! Българският народ е корав и трудно се поддава на разни манипулации и чифутски пинизи; на това и разчитаме накрая да му писне и да постави нещата на място!!! :-\ Що се отнася до конкретни факти и данни за престъпленията на Тодор Живков ще ги публикувам тук - бъди спокоен, аз държа нещата, които казвам да са точно аргументирани! Ще посоча и важни документи!  ???
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27