Автор Тема: Koсмическата йерархия  (Прочетена 27388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #15 -: Април 22, 2008, 22:23:08 pm »
       За мен лично материята е носител на информация, но същевременно е и вид енергия. И дали тя е по-разредена или по-сгъстена зависи от измеренията, вървящи по спиралата в необятния Безкрай.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #16 -: Април 22, 2008, 22:30:53 pm »
       За мен лично материята е носител на информация, но същевременно е и вид енергия. И дали тя е по-разредена или по-сгъстена зависи от измеренията, вървящи по спиралата в необятния Безкрай.
материята според мен не е носител на информация. Тя Е информация. Мисля, че не трябва да се разглежда енергията като нещо различно от измеренията и/или пространството.

материя=енергия=информация (подобно-но-не-същото: като да гледате вода в трите агрегатни състояния)

3-ма слепци опипват слон:

единия пипа бивните и казва: "това е камък"
другия пипа опашката и казва: "това е четка"
третия пипа крака и казва: "това е дърво"

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #17 -: Април 23, 2008, 00:51:02 am »
   На някои места се споменава за живата материя като носител на информация, само  зависи от степента на възможност за разкриване на такава закодирана информация. Ние като човешки тела имаме постоянна промяна на клетките, до една степен се регенерират, а от един момент нататък - някъде малко над 35 години започва постепенно да настъпва износване на физическото ни тяло. Но все пак продължават да носят някаква информация. А нали и зависи до какво ниво на познание стига всеки отделен индивид или обществото като цяло в даден момент. Ето сега в теоретичната квантова физика се говори все повече и повече за теория на струните, торсионни полета, многоизмерност и други неща. В този момент човечеството е достигнало до едно ниво на опознаване на света около себе си, но това с нови открития то ще прави все по-големи крачки към навлизане в други нива. И всяко такова поредно ниво е с все по-разредена материя, която съдържа информацията в себе си, като същевременно енергията става все по-интензивна.
      Не знам дали изобщо съм си подредила разбираемо размислите. Физиката я уважавам, но не ми е изобщо силната страна. Опитвам се да я разбера доколкото мога през призмата на езотеричната философия.
       И продължавам постоянно да си търся моите истини.
       

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #18 -: Април 23, 2008, 09:37:18 am »
Хаха, те двете са неразривно свързани !
Езотеричната физика е път към модерната физика, и повечето честни физици не крият влиянието, което са почерпили от мистиците... Материята е само част от информацията - един аспект, с определени параметри. Цялата енергия, обгръщаща материята, се развива на много нива и пластове, за да се стигне до 'почти безкрайност'...  ;)

Или, както гласеше закона на Лиъри: E = “S.M.I.I.L.E.” . . . Space Migration, Intelligence Increase and Life Extension
musica universalis

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #19 -: Април 23, 2008, 11:24:25 am »
Не ми е съвсем ясно какъв смисъл влагате в думата "информация". Аз информацията я разбирам като форма (с определена структура и взаимоотношение между съставящите я елементи). Мога да приема материята като носител на информацията, доколкото формата е съставена от материя и енергия, които са едно и също, но се отличават по вибрационната си честота. От последната зависят различните състояния на материята (енергията) и тези състояния разграничават отделните измерения.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #20 -: Април 23, 2008, 16:47:12 pm »
   Може би и затова научната дисциплина физика си я обяснявам само през езотеричната философия, защото тя е първа, а после вече науката, както ни я представят кабинетните учени.
   Между другото физиците са едни от най-силно вярващите хора в "научнния" ни материален свят.



     А по повод информацията, тя се съдържа във всичко. Идва ми на ума пример със семената. Преди цветето, дървото и ... да започнат да растат, всичко започва от малкото семенце, което съдържа информацията.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #21 -: Април 23, 2008, 16:54:04 pm »
      Както четох в една книга, в която ставаше въпрос за малко астрология и различните планове и тела - етерно, астрално и т.н., всичко започва от идеята, зародила се в съзнанието на ТОЙ/ТЯ /Космическият архитект?/, който я спуска на по-долните нива и съществата населяващи тези нива започват да я осъществяват на техните нива и така върви, докато идеята достигне осъществяване и във физическият план или ниво. Може би  това е начинът по който се осъществяват плановете на ТОЙ/ТЯ и това всъщност е понятието БОЖИ ПЛАН.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #22 -: Април 23, 2008, 19:17:23 pm »
Туй като го чета ми идват следните мисли (ще заменя думата "архитект" с "Бог"): Божият план предполага съзнание. Съзнанието предполага обект и субект. Обектът е материята/енергията (Тя, Светия Дух); субектът е Духът (Той, Отеца), съзнанието е Синът. Бог е и трите едновременно.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #23 -: Април 23, 2008, 21:00:10 pm »
   Добре формулирано.
      Интересно ми е това непознаваемо, извън времето и пространството, недостижимото. Това, което е извън всичко, това, което ни създава, в чието съзнание живеем, това което е нашият дом, пълното сливане с Той/Тя.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #24 -: Април 24, 2008, 12:21:24 pm »
И на мене ми е интересно. Аз разбирам непознаваемото, в смисъл, че никога няма да го разберем в неговата цялостност, въпреки че познанията ни за отделните негови качества и характеристики постоянно ще се увеличават.

А за космическата йерархия. Тя дали също не е изградена на принципа на триединството. Дори и на Земята имаме политическо управление, религиозни организации и икономическа/социална система.
Интересно ми е също как се избират членовете на космическата йерархия. Защото примерно земната демокрация дава възможност до властта да достигне и някой психопат-убиец, стига да бъде избран, без значение дали е подходящ и притежава нужните качество или не.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #25 -: Април 24, 2008, 14:23:03 pm »
    Три е сакрална число. Според наученото от мен досега, мнението ми е , че всичко се събира и се проявява в ТРИ, но Цялото ТРИ се съдържа само в ЕДНО, което е проявено/непроявено е необяснимо.
    Сякаш ние се съдържаме в по-малък Бог /нашето Висше Аз/, то съответно се съдържа в по-голям Бог /неговото Висше Аз/ , той от своя страна в по-голям бОг и т. н. във вечния безкрай.
   Сега нямам възможност в момента, но ще Ви напиша книгите, които съм прочела за тази тема и които са ми направили впечатление. Те са и езотерика - космогония, ченълинг, философия и н.т., както и от фентъзи, фантастика, вълшебните приказки, митологиите на света, както и научно-популярна и пътешествия.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #26 -: Май 05, 2008, 21:59:47 pm »
      От   Нина Ничева



      "Космическата йерархия"

     Ръководното начало на Вселенската йерархия е Висшият разум в трите му взаимосвързани и същевременно - независими части - Създател /оживяващ Дух/, Баща и Син.
     Техни първи помощници са членуващите във формацията Космически съюз на надарените раси с ниво на разума VІ и VІІ степен.   
     Тази формация ръководи следващото ниво под себе си - Космическото браство на Учителите от вселенски мащаб.
     Следващата формация е Обединените космически сили. Нейните членове са цивилизации от различни галактики и краища на Вселената. Изпълняват разузнавателни мисии, събират и анализират информация по определени параметри, при необходимост воюват срещу формации на Черната армада.
     Във Вселенската йерархия под тях е формацията на Планетарните Учители. Тези издигнати Духове членуват и в Космическото братство на Учителите. Всеки от тях следи развитието на своето планетарно тяло или система. В този отрязък от Космоса Планетарният Учител има правомощията и силата да помага, да коригира някои параметри, "да наказва", но само ако Космическото братство позволи подобна намеса, и то с определена цел.
     Техни първи помощници са Воините на доброто. Тази йерархична степен е енергийната мощ на Висшия разум. В тази формация членуват представители на различни галактики с ниво на разума от ІІІ степен нагоре. Воините на Доброто влияят енергийно главно във Вселената. При необходимост воюват срещу колонизаторски експедиции на другото начало - Черните сили и техните отряди, наричани Черната армада.
     Другата степен в йерархията е Вселенският информационен център. Тук се пазят тайните за Сътворението на Вселената, галактиките, отделните системи и звезди, за механизмите, които движат телата, за появата на разума и различните форми на живот и др.
     Следват Шамбала и формацията на Пазителите на тайните на Всемира.
     Към тях са пазителите на времето и тайните на отделните галактики, системи, планети, чиито представители членуват в различни формации на Йерархията.
     В схематичното представяне на Космическата йерархия галактиката "Млечен път", както я наричат жителите на Земята, членува като цяло във формацията Пазители на тайните на Всемира, а част от нейните обитатели - в Космическото братство на Учителите, и в степента Воина на Доброто.
     Отделните галактики, звездни системи, планетарни тела имат свои ръководни формации, отговорни за еволюцията, хармонията и прогреса в определения отрязък от Космоса.
     Планетата Земя също има Пазители на тайните на Всемира и свои планетарни Учители, пазители, наблюдатели, които членуват в различни формации на Йерархията.
     Духовната същност на този, когото земните хора нарекоха Исус Христос, е висшият галактически Учител и Водач за този отрязък от Космоса, с влияние и върху планетарния живот.
     Като Планетарни Учители за Земята могат да се приемат Духовните същества в Шамбала. Не бива да се мисли, че Шамбала е с мисия и отговорност само за Земята. Нейното влияние е по-скоро в цялата Слънчева система, за да се поддържа хармонията в отрязъка.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #27 -: Май 05, 2008, 23:00:00 pm »
delfin,
В цялата конструкция Черните и Черната армада би трябвало да заемат централно място иначе борбата, движението, еволюцията се обезмислят. Черните би трябвало да са другата крайност на конструкцията, нейният баланс. Черните имат ли си техен Бог и тяхна отделна йерархия или са част от общата йерархия? Ако са част от общата, не се виждат съществени елементи от цялата конструкция. Какво знаеш по въпроса? И изобщо, никой не е писал по този въпрос нещо съществено, изясни го, моля те!

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #28 -: Май 06, 2008, 18:23:15 pm »
    За Доброто и Злото и за Черното Братство тази авторка има отделни разкази. Тях ще ги пусна отделно, предвидила съм го, но ще пусна изцяло нова тема за това, където ще има и от друга книга данни за долните нива - нисшия астрал. Но когато имам възможност, това са теми с доста данни,а някои ги и превеждам. Сега просто давам информация от книгите на Нина Ничева, като гледам да се съобразявам със заглавията на нейните разкази и темите, по които има пуснати такива теми. Пиша от книги, за да може, който го прочете сам да си прави изводи и да размисля дали му допада даденото нещо или не. Иначе имам и в една книга данни за системата на Сатана, както и за системата на Бога, но както написах по-горе по-бавно ще я пускам тази информация, когато имам възможност. Благодаря Ви SMSI-H за зададения въпрос и за проявения интерес.
« Последна редакция: Май 06, 2008, 18:28:02 pm от delfin »

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Koсмическата йерархия
« Отговор #29 -: Май 07, 2008, 18:11:41 pm »
       АСТРАЛЪТ  И  НЕГОВАТА  ЙЕРАРХИЯ



        Това е светът на другите енергийно-полеви форми на живот. Свят, съществуващ редом и независимо от триизмерния реален земен свят. В Астрала преминават духовните субстанции на всички мъртви земни хора и в зависимост от достигнатата степен в духовната им еволюция те се отправят към различни астрални и космически нива. Астралът също е част от Космоса, така както и земният видим и реален свят е част от него. Но Астралът е сфера главно на духовни същества от земен тип. Тук никога не присъстват извънземни хорми на разум, освен когато е нужно да се предаде важно послание или за друга мисия.
       В Астрала има същите паралелни светове, които са редом със Земята. И на Земята , и в Астрала има "врати на времето", през които посветените Духове и Учители могат да преминават в други светове и измерения. "Ключовете" за тези врати се поверяват на малцина.




        Йерархията на Астрала е по-различна от вселенската. Астралът е измерение за премоделиране на енергията при определени условия /степен на енергийно излъчване, определена гама на светлинния спектър, честота на импулсите, определяни от отделната духовна енергетична същност и ред други физико-химични реакции/ при прехода на живата материя в нов вид, с нови качества и нови параметри.
        В света на Астрала важат общите вселенски принципи и закони. Астралният свят и неговите нива са училище на земните души. Тук те получават възможност да видят своя бъдещ живот, да анализират стария, да получат знания и отново да се върнат в ново тяло за нов урок и нови опитности.



          В нивата на Астрала се гради различният тип човек. Те са и степените за преминаване от раса в раса - като цвят и като ниво на разума от космическа гледна точка.
          Нивата са групирани в сфери.
          Те са 4 с по 7 поднива, а останалите 5 са над тях и като висши класове за преминалите 7-те в отделните сфери.
          В Астрала има астрални учители - наставници на всички новодошли духовни същности. Те помагат при тяхната адаптация.
          Онези, които в земния си живот са били ученици и служители на Тъмното начало и на Злото, след края на земния си път преминават през едно астрално ниво, където преживяват онова, което са причинили на другите приживе. То е извън останалите нива и е вид "чистилище". Тук енергийната субстанция трябва да се пречисти, да се приведе в хармоничен духовен заряд. Ако успее да синтезира положителни заряди и енергия сама  - чрез разкаяние и осъзнаване на грешките си, тази духовна субстанция преминава в едно от първите нива на определената й сфера за опитности. Всеки Дух преминава последователно и през 4-те сфери - за да придобие различни опитности и сръчности, за да натрупа познание.
          Земен човек получава правото на общуване с Космоса само ако е завършил астралното си училище и обучение с приличен заряд от знания.
          Проявите на Черното начало в Астралния свят са също под формата на различни енергии и полета. В Астрала има отрязък /сектор/, както и във Вселената, за "черно училище" за черните духовни субстанции /отрицателни енергийни субстанции/, или това е мястото, което земните религии определят като "ад". В земните религиозни книги краските са сгъстени и са обрисувани за примитивното земно съзнание.
          В тези астрални полета на отрицателните енергийни духове се обучава отрицателният духовен потенциал, който служи на черния разум, готви се за нова духовна битка в новите прераждания.
         Не случайно при смъртта си земните хора виждат различни "посрещачи" - едни изпитват ужас, други си отиват с усмивка. Хората виждат различното "лице" на смъртта - за едни череп с коса с черна качулка, за други - светлина  и същества, пълни с любов и нежност.
         Религията  е много по-близо да истината за Астрала, отколкото до познанията за Космоса.
         Около всяко космическо тяло, включително и около Земята, има зона, подобна на Астрала - преход към Космоса и неговия свят. Това може да се приме като сито на духовните същности, устремени нагоре.
         В Астрала се моделират кармите и съдбите на онези, които все още не са дорасли да преминат в космическиа свят и в космическото училище. Там съдбата и кармата вече е зависима от ред други характеристики на разума и духа.







       От Нина Ничева


     Тъй като има и за Черните нива на Астрала ще го преместя това откъсче и в темата за Йерархията на Тъмата. Смятам, че е и за двете теми.



 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
27563 Прегледи
Последна публикация Юли 19, 2011, 16:24:10 pm
от Hacko
56 Отговора
28874 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
23 Отговора
12605 Прегледи
Последна публикация Април 24, 2008, 02:54:07 am
от asdfghjkl
10 Отговора
6371 Прегледи
Последна публикация Април 30, 2008, 14:28:25 pm
от extazo
0 Отговора
3623 Прегледи
Последна публикация Май 08, 2008, 10:57:49 am
от Спорт-Здраве3

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27