Автор Тема: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен  (Прочетена 206216 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #60 -: Януари 23, 2008, 16:09:32 pm »
Според мен се има предвид едно ясно схващане от езотеричното християнство: Христос е Цялото, Абсолютното, което (е) пребивава(ло) в етерното пространство около Земята, подобно на "кораб-майка" в орбита. Иисус е по личностно понятие и изразява човешко тяло, в което миниатюрна частица от Цялото, наречено Христос, Се е въплатила, за да Се прояви пред хората като Богочовека, описан от християнската религия. Даже в каноничните текстове има остатъци от това схващане, например израза, че [с възкресната саможертва] "Иисус стана Христос на човеците". По принцип Божият Дух е необятен и Неговото вместване в едно човешко тяло, макар и специално подготвяно в продължение на няколко десетки поколения, не е много възможно, поради което само една Трошица е била "откъсната", учат езотериците, и въплътена сред хората. Останалото е останало на "геостационарна орбита". За подобни "накъсвания" се говори и в по-нови езотерични текстове, където става дума за напреднали в своето развитие духове, пребиваващи в няколко човешки тела едновременно, вместо само в едно, както би било нормално по принцип.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #61 -: Януари 23, 2008, 16:21:43 pm »
Да, и аз като мислих по този въпрос, стигнах до подобно заключение, както го описа Флай. Няма какво да допълня. Само че се замислих и за друго - може би Посветения тънко намекна, че съществува неправилно разбиране за личноста на Иисус. Все си мисля, че може би намеква за неправилно разбиране въобще на християнската концепция. Но може би Флай има право да мисли по този начин. Може би наистина е така - Христос е проявление на абсолютната хармония, и той е по-близо до Вселената, отколкото до нас. Докато Иисус е личностно понятие и е по-скоро човешкото проявление на Висшия Аз.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #62 -: Януари 23, 2008, 16:28:34 pm »
flyDragon i Handle по принцип ли говорите или конкретно за случая? ;)
Ако говорим във връзка с това какво той е казал и какво е имал предвид не съм съгласен с вас... Определено смятам, че говори за двама различни един от друг "души" :
"Да, но Христос не се въплати в тялото на човек, наречен Исус от Назарет, 2014 години по-рано на 20-ти март, близо 2 4аса преди изгрева.
Христос (който има различно име, но аз ще използвам това тук) се появи веднъж, само веднъж и това беше друга ера, която не е дори близка до тази, в която е живял Исус от Назарет.
Знаете ли кой държи познанието за истинския Христос?
И знаете ли кой държи живо познанието за фалшивия христос(и)?
Обратното на каквото си мислите."
 ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #63 -: Януари 23, 2008, 16:45:33 pm »
reply е прав в случая-"Христос (който има различно име, но аз ще използвам това тук) се появи веднъж, само веднъж и това беше друга ера, която не е дори близка до тази, в която е живял Исус от Назарет."

А аз изобщо не мога да си разтълкувам следващите думи:
Цитат
И знаете ли кой държи живо познанието за фалшивия христос(и)?
Обратното на каквото си мислите."
За съжаление нищо не мисля, за да разбера кое е обратното  :(
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Крайчо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #64 -: Януари 23, 2008, 21:38:59 pm »
идолът на масоните?

Неактивен artex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #65 -: Януари 24, 2008, 01:02:35 am »
Очевидно Посветеиният има проблем с личността на Исус, а не с идеята за Христос. И много ясно го казва. От всичките му изказвания - повечето от които не са особено оригинални тъй като са вече известни, само тази идея е нещо ново. Поне за мен - не ми е известно някой да отрича така директно христовата същност на Исус, и не само това - но и да твърди, че Христос се е появил в  по-ранна епоха от тази на Назаретянина.

Дали пък зад многото добре казани думи (но уви известни и лишени от оригиналност) не се крие намерението да прокара и да внуши тази идея, че Исус не е Христос и истинското учение на Христос не се държи от последователите на Исус Назаретянина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #66 -: Януари 24, 2008, 19:15:02 pm »
Цитат
Поне за мен - не ми е известно някой да отрича така директно христовата същност на Исус, и не само това - но и да твърди, че Христос се е появил в  по-ранна епоха от тази на Назаретянина.
Не и тази идея не е никак оригинална щото отдавна има конспиративна теза че Христос изобщо не е живял по времето в което се описва и че цялата история е скалъпена и взаимствана от египетската религия.
Дори има и езотерична версия че Христос изобщо не е бил на  Земята и тези събития са се разиграли на друга планета, че дори и в паралелна реалност на нашата и са наготово взети и се употребяват с манипулативна цел от създателите на християнската религия.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #67 -: Януари 25, 2008, 07:19:20 am »
Интересна конспирация се случва в същия форум отново.
Ето какъв постинг беше пуснат от администратора на форума и по-късно изтрит:
Цитат
Was Just Ordered To Remove Some Threads Relating To Economic Collapse RSS
^TrInItY^
Forum Administrator
1/24/2008 5:09 PM

Send Private Msg
Add to Buddy List
Add to Favorites
Report abusive post I Was Just Ordered To Remove Some Threads Relating To Economic Collapse
Quote

guys I can't tell you everything

but to those of you reading this thread

I just got some pretty serious confirmation that global economic collapse is real and imminent

I just got some orders from serious people to remove certain threads on this site relating to it

some dating back to 2005 with predictions that it was coming at the end of 2007

this is not bullshit

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%22some+dating+back+to+2005+with+predictions%22&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=
За който не знае английски:
"Току-що ми беше наредено да изтрия някои теми, свързани с икономическия колапс".

"Момчета, не мога да ви кажа всичко
но за тези, които четат тази тема
Получих някои сериозни потвърждения, че глобалния икономически колапс е реален и неизбежен
Току-що получих нареждания от влиятелни хора да премахна определени теми в тази връзка.
Още през 2005 г. някои хора предричаха, че това ще се случи в края на 2007. Това не са измислици."
 :-\
« Последна редакция: Януари 25, 2008, 13:24:40 pm от H. »

Неактивен Gurgel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #68 -: Януари 26, 2008, 20:50:13 pm »
Цитат
Поне за мен - не ми е известно някой да отрича така директно христовата същност на Исус, и не само това - но и да твърди, че Христос се е появил в  по-ранна епоха от тази на Назаретянина.
Не и тази идея не е никак оригинална щото отдавна има конспиративна теза че Христос изобщо не е живял по времето в което се описва и че цялата история е скалъпена и взаимствана от египетската религия.
Дори има и езотерична версия че Христос изобщо не е бил на  Земята и тези събития са се разиграли на друга планета, че дори и в паралелна реалност на нашата и са наготово взети и се употребяват с манипулативна цел от създателите на християнската религия.


Най-важното е, че Христос се е появил сред хората, а не точно при какви обстоятелства.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #69 -: Януари 26, 2008, 20:59:18 pm »
По отношение на Христос и Иисус важен е философският заряд, не толкова историческата действителност... Както по НОВИНИТЕ често обичат да казват: "Точно в 6:45 се подписа договорът на високо равнище между Р.България и..." Като да спорим 6:45 ли е било, или 6:46, без въобще да забележим, че има Договор и в него нещо е било Подписано!... Странни приоритети, нали?! ;D
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Log Viewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Наблюдаващ логовете на извънземните форуми
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #70 -: Януари 27, 2008, 14:55:40 pm »
Alien много добре знае, че тези разкрития са фалшификат. Защо не го каже направо и каква цел имат обсъжданията в този тред?
Христос (изкупител) никога е нямало, няма, и няма да има. Чакали са го, чакат го и днес, на тези които ще продължават да го чакат пожелавам успех в чакането.  8)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #71 -: Януари 28, 2008, 16:41:35 pm »
Тук няма юдеи, които да продължават да "чакат".... Християните отдавна са дочакали (говорим от философска, идеалистична гледна точка и не се интересуваме от институционализирания догматизъм). И думата "изкупител" е наистина доста тъпо дадена от клириците - макар да е вярна в някакъв смисъл, много по-същеествено е отварянето на знанието, учителството... Разбира се, за него не се говори в "разкритията", или поне не пряко. А що се отнася до самия "Посветен", струва ми се, че по-скоро се е възползвал от хорското невежество и е проявил надменност, каквато на посветените не се позволява.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Log Viewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Наблюдаващ логовете на извънземните форуми
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #72 -: Януари 28, 2008, 18:05:08 pm »
Лично мое мнение е, че "Посветен" е в множествено число. И че са цял екип задаващи и отговарящи. За
Цитат
хорското невежество
бих отговорил библейски на Флай - Безхитростните вярват на всяка дума.
« Последна редакция: Януари 28, 2008, 20:01:10 pm от H. »

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Любопитно:Коментар за xnetbg от www.izvorite.com
« Отговор #73 -: Януари 31, 2008, 20:48:20 pm »
Случайно се ровех в нета и ми допадна тази информация от сайта отностно
    
КОМЕНТАР НА ЕДИН ПОСВЕТЕН
http://www.izvorite.com/smf/index.php?PHPSESSID=fb34004fbca903b581204c87adfa442f&topic=1964.0

Част от мнение от този форум"-Това  в кой форум е станало?Искам да видя на кои въпроси не е отговорил
Щом един от преводачите е "ХОРУС" - известен от форума ХНЕТ, значи форума не е български и е вероятно на ХНЕТ да има повече инфо по въпроса."Като цяло, освен изразени подробности на места НЕ ВИЖДАМ НИЩО фундаментално различно в неговите отговори. Аз самия не бих се учудил, нито бих се впечатлил от отговорите му. Естествено, че и не бих го питал всичките тия "глупости", с които е пълен горния текст.


Какво ли не говорят хората,майтап им се струва това.
Нека всеки сам да прочете всички коментари от "другия" форум.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Любопитно:Коментар за xnetbg от www.izvorite.com
« Отговор #74 -: Януари 31, 2008, 21:51:54 pm »
Случайно се ровех в нета и ми допадна тази информация от сайта отностно
    
КОМЕНТАР НА ЕДИН ПОСВЕТЕН
http://www.izvorite.com/smf/index.php?PHPSESSID=fb34004fbca903b581204c87adfa442f&topic=1964.0

Част от мнение от този форум"-Това  в кой форум е станало?Искам да видя на кои въпроси не е отговорил
Щом един от преводачите е "ХОРУС" - известен от форума ХНЕТ, значи форума не е български и е вероятно на ХНЕТ да има повече инфо по въпроса."Като цяло, освен изразени подробности на места НЕ ВИЖДАМ НИЩО фундаментално различно в неговите отговори. Аз самия не бих се учудил, нито бих се впечатлил от отговорите му. Естествено, че и не бих го питал всичките тия "глупости", с които е пълен горния текст.


Какво ли не говорят хората,майтап им се струва това.
Нека всеки сам да прочете всички коментари от "другия" форум.

хаха те хората са си играли да свалят текста с файн рийдер щото явно не е можело да се копне от пдф-то и са се получили леки грешки при свалянето на текста  ;) Да бяха казали да им дадем word файла  :P Че и полемики как Хорус го бил превеждал като ясно на първата страница си пише кой го е превеждал и кой го е редактирал  ;) Ей така се раждат конспирациите  :P

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
11 Отговора
9020 Прегледи
Последна публикация Март 06, 2006, 21:40:00 pm
от prestor
16 Отговора
11148 Прегледи
Последна публикация Юни 10, 2006, 23:25:56 pm
от prestor
0 Отговора
12007 Прегледи
Последна публикация Януари 11, 2008, 14:57:47 pm
от Admin
0 Отговора
9877 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2008, 12:59:53 pm
от Eon
18 Отговора
15256 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2008, 22:15:05 pm
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27