Автор Тема: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен  (Прочетена 206257 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #75 -: Февруари 02, 2008, 18:26:34 pm »
Не е толкова интересно как нарича себе си този посветен, а информацията му. Тук се посочи, че нещата, които казва "Посветения" по части могат да бъдат намерени в различни източници - съгласен съм с това. Например:
- Тялото е като луковица - има различни слоеве, като най-вътрешния е физическото тяло. Дон Хуан точно така описва човека - като сияйно яйце, което обхваща област на ширина и височина, колкото човек може да опише с разперени ръце.
- Да работим без посредници. Да, това е една от най-ясните и фундаментални езотерични концепции. В изложението на посветения няма противоречие по този въпрос.
- "Върхът на пирамидата не е връх". Много полезно твърдение. Ясно показва, че посветеният не се смята над, а просто част от пирамидата. Те не са нещо повече, а просто нещо различно. Посветените (кръвните линии) властващи над народите на Земята нито са измислили Играта*, нито я контролират. Те са участници в нея със съответните роли, които трябва да бъдат осмислени и изчерпани. (* - използвам термина "Играта" със значе, каквото има в "Матрицата V").
- "Ние даваме инструментите, вие решавате как да ги използвате". Звучи като много адекватно обяснение за ролята на "Върха на пирамидата" в Играта. Ежедневието го потвърждава - властимащите (информация-имащите, пари-имащите) представят все нови инструменти на Играта - религии, политически лостове (демокрация, комунизъм, ...), тайни общества, наука, здравеопазване, всякакви учения. Нивото на участниците определя дали ще им бъде обърнато внимание на тези лостове и как ще се използват (за творене, съзерцаване, контрол, властване, ...) Тук недостатъчно се изясни, обаче, защо е необходимо овладяването на всички природни ресурси. Нали инструментите бяха давани, а ние решавахме какво да ги правим. И какво е природен ресурс? Днес тече овладяване на свободната воля и мислите на хората. И това ли е природен ресурс?!
- „Информацията и знанията се спускат”. Макар да е казано твърде опростенчески, то болшинството езотерични учения споделят този възглед. Трябва да се отбележи, че посветеният не отрича факта, че и неговите знания също биват спускани. Няма място за тревога. Аз споделям, че това, което наричаме човешко творчество е копиране, повторение. Няма нещо, което да направим и то вече да не съществува като идея, като модел. Казваме „Да ме осени Идея”. Ние не създаваме идеите, а ги достъпваме. И още по-точно ставаме достъпни за тях. От друга страна най-великото, което можем да направим е именно откривателството. Но това още по-силно доказва, че нищо не Творим. Нима може да бъде открито нещо, ако то не съществува. Та „Спускането на знанията” според терминологията на Посветения съответства на „Да станеш достъпен за силата”, според терминологията на Хуан Матус. Уточнявам, че аз избирам да приема по този начин идеята за „спускането”. Ако обаче Посветеният има пред вид, че те, посветените, спускат знания на нас, обикновените играчи, то тогава този Посветен олеква. Най-малкото би бил в противоречие с основния постулат на езотеризма „Работи без посредници”.

Извън изброените неща, които могат да бъдат намерени в „общодостъпен източник”, пред мен се откроиха следните твърдения:
- Иисус от Назарет не е Христос.
- Христос е бил на Земята само веднъж и то в много древна епоха. Останах с впечатление, че е почти в началото на образуване на нашата коренна раса. Звучи възможно, но се налага да вярваме на Посветения, което прави твърдението му слабо полезно. Казвам, че е възможно, защото идеите на Христос описват самата същност на днешния Човек – да има безсмъртен Дух, да бъде Бог в развитие, да възприема земният живот като междинна спирка (тренировъчен лагер) към Отца си (своята истинска същност).
- „Има само една раса в настоящето, няма друга специална такава, която да е над другите, хората бъркат различни материи и времена.” Оставяме настрана дали някоя раса е над другите хора, но Рептилии, Сиви и прочие да не би да са плод на визуализацията ни? Какво бъркаме – Сивите в друга епоха ли са живели/живеят? Тук има нужда от доста пояснения.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #76 -: Февруари 03, 2008, 14:23:56 pm »
Цитат
...това, което наричаме човешко творчество, е копиране, повторение...
Отричането на творческото начало у хората е отричане на може бе най-съществената черта на нашия вид... Вярно е, че текстът на "Посветения" води в такава посока, но ми се струва, че това е едно "поръчково" водене, което има за цел да убеди хората, че те са едни безидейни консуматори на онова, което масонският елит благоволи да им спусне отгоре. Наистина, днес подобен стереотип се налага като обществено приета матрица. Но това е в дълбок разрез с изконната човешка същност, която по дефиниция следва да бъде оригинерно творческа!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #77 -: Февруари 03, 2008, 14:47:17 pm »
"Творчеството е копиране". Въпрос на изказ, очевидно несполучлив от моя страна. Бидейки божествен по произход, по определение, Човек е творец. Но какво е човек - той не е тялото си, не се покрива с възможностите и проявленията си на Земята. Това тук е едно наше подмножество. Да се прави разлика между творчески изяви на Земята, което е материализация на съществуващи идеи и Творчество, като Съзидание, Първопричина.
Точно за първото творчество като копиране говоря, защото него има пред вид Посветения. Технологии, ресурси, контрол на масите, интелектуални познания. Такива неща контролират тия посветени, защото това е поверено на тях за Играта. Така ми изглежда логично.

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #78 -: Февруари 03, 2008, 17:55:37 pm »
Дам... Днес вече ги контролират тези неща... Но не вярвам, че някой ги е "сложил" на тая позиция. Преди нещата не са били такива, което автоматично ме навежда на мисълта, че тази тяхна власт е придобита, но не и "спусната" от еди кой си. Това си е тяхна призумция и измислица по мое мнение, за да изглеждат пооо-божествени и ест да можем ние да се почувстваме по-низши, да си влезнем в ролята на "низша класа".    >:(

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #79 -: Февруари 04, 2008, 11:05:29 am »
Точно такава цел има в този текст, освен всичко друго, разбира се: знай си мястото, опичай си акъла, ние сме създадени да стоим над теб.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #80 -: Февруари 04, 2008, 12:37:53 pm »
   Мнозина търсят някой над себе си за да им е пътеводител. А когато се появи индивид, заявявайки по един или друг начин "Аз съм над Вас." Винаги получава в отговор: "А май се бе тарикат"

   Винаги ще има някой под и някой над. Въпроса е на кой какво му е по-кеф ....
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #81 -: Февруари 04, 2008, 17:35:54 pm »
Сигурно има и по-съществени въпроси :P
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #82 -: Февруари 28, 2008, 03:03:34 am »
Не бих казал, че не беше интересно но имаше доста противоречия според мен.
Някой го е пратил да пише там.. тогава защо се скатава и сменя прокситата, уж го преследвали и му пречели.

После уж зависело само от нас, след това твърди че всичко трябва да дойде от Вселенските му там неща.
Да не говорим как обеснява да не поставяме нищо между нас и вселенското, после едва ли не обожестви въпросния Христос, който ги просветлил.. Е?!

Интересни изказвания бяха това за планетата и пирамидата. За коя планета си мислим!? Живеем на ТАЗИ планета, и сме я нарекли ЗЕМЯ.. останалото е без значение, дали е истинска/фалшива/друга/8-ма подред, каквото и да е.. тук сме и сме я нарекли така, значи е така.

Пирамидата.. тук по мое мнение ставаше дума за призматична пирамида, с 4 ъгъла общо, които се явяват върхове, накъдето и да обърнеш пирамидата.

EDIT: Току що разбрах че метафората за пирамидата сама по себе си е 4d.. Идеята за цялостния поглед, вмъкната в една метафора.. 
« Последна редакция: Февруари 28, 2008, 07:12:21 am от dlakon »
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #83 -: Февруари 28, 2008, 11:47:35 am »
Цитат
Живеем на ТАЗИ планета, и сме я нарекли ЗЕМЯ.. останалото е без значение, дали е истинска/фалшива/друга/8-ма подред, каквото и да е.. тук сме и сме я нарекли така, значи е така.

Мислиш ли наистина, че наричането на нещо по определен начин го прави да бъде такова? Наистина ли е без значение според теб къде живеем?!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #84 -: Февруари 28, 2008, 17:08:45 pm »
Пример: Някой, който се разболява от рак и умира бавно и мъчително, заслужава това, този човек е бил коригиран за негово добро.
Звучи „ жестоко"?
Това е начинът, по който стават нещата.


Какво казва Петър Дънов,за това кой се разболява от рак.Рак става от мисъл и стрес,когато човек е притеснен и изживява силен стрес( и от алчност също се раболяваме от рак),но в книгата "Подсъзнанието може всичко" много лесно човек може да се излекува от рак само с мисъл.
Би трябвало според мен да пише .....този човек сам се е бил коригирал за негова ...(поука),а не този човек е бил коригиран за негово добро.(за едни посветени добро за други зло).
Лично за мен отговорите в "разкритията на един посветен"  са малко повърхностни.

Отговор на посветения:Смяната на полюсите: Доколкото знам това се е случвало 2 пъти, във втората и третата ера, ако е необходимо, ще бъде направено отново.........-на това какво да мисля, антланта Тот казва 2012 ще има смяна на полюсите,календара на маите 23 дек.2012.
Хубаво е да има такива книги,но още по хубаво е да има критерий за истинност.

Нищо не е невидимо, дори и безтелесните неща; умът е видим в своята обич и Бог в своите дела.
« Последна редакция: Февруари 28, 2008, 17:10:24 pm от Ricardo »

Неактивен extazo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посв
« Отговор #85 -: Февруари 28, 2008, 23:29:53 pm »
100% hoax
дори се чудя защо изобщо се коментира,дипломна работа на полу-теоложка тема, сигурен съм че някой е защитил Master с резултата от този форум
« Последна редакция: Февруари 28, 2008, 23:30:41 pm от extazo »

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посв
« Отговор #86 -: Февруари 29, 2008, 09:27:41 am »
100% hoax
дори се чудя защо изобщо се коментира,дипломна работа на полу-теоложка тема, сигурен съм че някой е защитил Master с резултата от този форум

Тези коментари са лично мои,аз съм инженер-магистър по комуникационна техника и технологии випуск 2002 г. Технически университет-варна.

А ето и т.н полу-теоложка тема,която ми допадна,кратка и ясна  :)Тези коментари не фигурират в т.н. полу-теоложка тема(есе).Просто ми хареса заглавието на есето Нищо не е невидимо, дори и безтелесните неща; умът е видим в своята обич и Бог в своите дела.

Неактивен extazo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Относно: Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посв
« Отговор #87 -: Февруари 29, 2008, 10:59:16 am »
100% hoax
дори се чудя защо изобщо се коментира,дипломна работа на полу-теоложка тема, сигурен съм че някой е защитил Master с резултата от този форум

Тези коментари са лично мои,аз съм инженер-магистър по комуникационна техника и технологии випуск 2002 г. Технически университет-варна.

А ето и т.н полу-теоложка тема,която ми допадна,кратка и ясна  :)Тези коментари не фигурират в т.н. полу-теоложка тема(есе).Просто ми хареса заглавието на есето Нищо не е невидимо, дори и безтелесните неща; умът е видим в своята обич и Бог в своите дела.

всеки има право на собствени идеи в които да вярва, сега ще си мерим пишките ли (кой/какъв е)  ;) ;)
Просто 2/3 от нещата бяха в стил \"врачка\" баламосва \"практични домакини\"

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #88 -: Февруари 29, 2008, 11:20:29 am »
Значи по твоето мислене,само защото съм упоменал за моето образование,ти го разбираш като мерене на ..... ;D ;D ;D
...и според теб календара на маите за 2012 г. звучи изказване тип "врачанско".и... дънов и атланта Тот...или за силата на мисълта в "Подсъзнанието може всичко". ;D

Неактивен extazo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Относно: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #89 -: Февруари 29, 2008, 11:27:28 am »
отвличаш темата(или си я интерпретираш по своему),
никъде в писанията на "просветения" не срещнах за 2012 и etc, и изобщо никъде нямаше нищо конкретно (освен за черната ложа), чиста проба али-бали

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
11 Отговора
9023 Прегледи
Последна публикация Март 06, 2006, 21:40:00 pm
от prestor
16 Отговора
11150 Прегледи
Последна публикация Юни 10, 2006, 23:25:56 pm
от prestor
0 Отговора
12008 Прегледи
Последна публикация Януари 11, 2008, 14:57:47 pm
от Admin
0 Отговора
9879 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2008, 12:59:53 pm
от Eon
18 Отговора
15261 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2008, 22:15:05 pm
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27