Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 213568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #555 -: Февруари 28, 2011, 21:12:22 pm »
Ооооо, ако чиповете са красиви пиърсинги бих си закачил още 2 на зърната.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #556 -: Февруари 28, 2011, 21:16:26 pm »
Ако се слагат външно, ефективността им ще е ограничена, но пак до голяма степен биха свършили работа на хората, които ще ги наложат.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #557 -: Април 12, 2011, 15:23:57 pm »
Вече ще е задължително да чипираме кучетата и котките . Следващите сме ние. На печалившите, честито.

Кучета и котки ще могат да се возят в градския транспорт в София, но с билетче


Собствениците на домашни кучета в София ще трябва задължително да им поставят микрочип, предвижда още новата наредба. Стопаните ще трябва да имплантират на кучето си чип до 6 месеца след приемането на промените. Чиповете ще бъдат предоставени от общината на лицензираните ветеринарни лекари и ще са безплатни за собствениците. За тези, които не поставят чип, е предвидена глоба до 500 лв., а ако бъдат хванати повторно - до 1000 лв.


http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/04/12/1073764_kucheta_i_kotki_shte_mogat_da_se_voziat_v_gradskiia/
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #558 -: Април 12, 2011, 16:00:48 pm »
Само не разбирам защо си сложил този голям шрифт, ние си виждаме нормалните букви ... :unknown:
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #559 -: Април 12, 2011, 19:00:00 pm »
Такова нещо като чип няма да си сложа никога.
Ами примерно, ако в тези  чипчета има функция да ни убие ако станем неудобни някому?

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #560 -: Април 12, 2011, 19:01:48 pm »
И без чипове могат да ни убият, и това дали ще си слагаш чип или не няма да го решаваш ти.
" Trust no one."

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #561 -: Април 12, 2011, 19:09:38 pm »
Тук не става на въпрос дали искате, или не чип. Темата е предъвквана 100 пъти. Няма нужда да буксувате в/у това. А , че е даден старт на чипирането. Сега кучетата, после ние.
« Последна редакция: Април 12, 2011, 19:11:33 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен clarity

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #562 -: Април 12, 2011, 22:57:47 pm »
И без чипове могат да ни убият, и това дали ще си слагаш чип или не няма да го решаваш ти.
Мисля, че ще имаш право на избор дали да имаш чип. Ще бъдеш принуждаван, но не и насилстван за това. Принудата ще идва от момента в който, ако ти липсва чипа.. няма те в системата..обществото те отхвърля..няма работа..пари..храна. Искрено се надявах да изживея живота си без тези екстри, но уви изглежда не ще бъде.  :bad:

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #563 -: Април 12, 2011, 23:15:15 pm »
хубу де, ми ако ме хванат 3 т път кво? пак глоба? и ако я платя, и тогава какво? и ако всеки път просто плащам, но не слагам чип на кучето ми? странна работа...
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #564 -: Април 12, 2011, 23:55:57 pm »
Кучета и котки ще могат да се возят в градския транспорт в София, но с билетче

Собствениците на домашни кучета в София ще трябва задължително да им поставят микрочип, предвижда още новата наредба. Стопаните ще трябва да имплантират на кучето си чип до 6 месеца след приемането на промените. Чиповете ще бъдат предоставени от общината на лицензираните ветеринарни лекари и ще са безплатни за собствениците. За тези, които не поставят чип, е предвидена глоба до 500 лв., а ако бъдат хванати повторно - до 1000 лв.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/04/12/1073764_kucheta_i_kotki_shte_mogat_da_se_voziat_v_gradskiia/
Приятно е човек да разбере, колко малко от вас за прочели цитираното /ето защо АПЕЛРАМ да се намалят до минимум линковете в този форум/


Цитат
Домашните кучета и котки могат да се возят в градския транспорт в София, но трябва да имат редовни превозни документи (билетче или карта). Това ще бъде записано в новата наредба за притежаване на домашни животни на Столичната община. Тя беше приета вчера от общинската екокомисия и вероятно на заседанието на общинския съвет в края на месеца ще бъде окончателно одобрена.

Та да прочетете пак подчертаното и чак като стане реалност, да коментираме, а?

Иначе сте добре дресирани, само чакате някой да ви подхвърли мръвка и почвате с джавкането. Ама ще ви отуча, поне в този форум.
И ще ви науча да мислите. Поне доколкото ми стигнат силите.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #565 -: Април 13, 2011, 06:34:42 am »
Нещо,за което се коментира,че  ще бъде създадено или прието,то вече със сигурност е някъде и създадено и прието.Въпрос на време е това да стане достояние до обикновените хора/и в бг/. ;) Включително и слагането на чипове,сега чрез ваксини и нано-технологии,избирателно,след време-задължително ,масово и вероятно със все по-сложни и налагащи пълен контрол чипове.Впрочем в САЩ имат този опит с гривните за престъпници от години,може каишки да почнат да слагат и у нас.На хората. :)
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #566 -: Април 13, 2011, 07:55:16 am »

Мисля, че ще имаш право на избор дали да имаш чип. Ще бъдеш принуждаван, но не и насилстван за това. Принудата ще идва от момента в който, ако ти липсва чипа.. няма те в системата..обществото те отхвърля..няма работа..пари..храна. Искрено се надявах да изживея живота си без тези екстри, но уви изглежда не ще бъде.  :bad:


Мисля че няма да ни принуждават, нито насилват. Така ще ги извъртят нещата, че ние да искаме да ни чипират по желание.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #567 -: Април 13, 2011, 11:25:09 am »
Нещо,за което се коментира,че  ще бъде създадено или прието,то вече със сигурност е някъде и създадено и прието.
Май бъркаш форума с този за врачки и гледачки. Там обикновено коментират като случили се събития, които предстоят.
Когато обсъждаме факти, редно е те да не бъдат изопачавани, та после да ги тълкуваме, нали?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #568 -: Април 13, 2011, 13:32:36 pm »
Ако почнат да ги рекламират по телевизията, 90% биха си сложили по желание, защото е модно.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #569 -: Април 13, 2011, 13:43:08 pm »
Аз не бих си сложила, защото ме е страх от всякакви манипулаций, които се отнасят до тялото ми. Мисля че ще има хора с желание да си сложат, но ще останат и такива БЕЗ, поради различни причини , различни гледни точки, разбира се.
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27