Автор Тема: "Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие  (Прочетена 60300 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #45 -: Май 30, 2007, 17:51:56 pm »
Ако аз знам какво става на тази Земя и не ми харесва не мога ли поне с мисълта си нещо да направя, да повлияя на останалите на подсъзнателно ниво? Правите ли нещо по този въпрос поне?

Аз пуснах няколко теми, по този въпрос - но се оказа че едва ли не, съм най-смахнатия, във форумът!
Отказах се да говоря за подсъзнанието, и т. н., не защото се срамувам а защото не искам да занимавам другите, с неща които не ги интересуват  :-\
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #46 -: Юни 04, 2007, 23:40:50 pm »
Ок, това е хубава тема - дали ако на мен това което става ми се струва нередно и мислено изпращам това... "послание", то ще има ефект на подсъзнателно ниво у другите? И по-важният въпрос е - колко силен ще е той?

Бих добавил и следната подсказка. Животните и природата като цяло, като надарени със съзнание, способни ли са да ни влияят подсъзнателно с посланията които те изпращат? Защото ако отговорът е положителен, то щом хората остават глухи за тях, няма ли да са точно толкова глухи и за нас? Струва ми се, че нищо не е безгранично силно тук, нито положителното, нито отрицателното, нито любовта, нито омразата. Те спира точно до там където се намира личният избор. Жалко, човек не е напълно свободен в него, защото всичко се преплита, но пък иначе нямаше да е интересно.

Може би единствената отговорност на всеки е да разбира какво става и да го преживява така както му идва отвътре.  Това да не си затваряш очите и да не мислиш само за собствените си нужди никак не е малко. За всичко което се случва, най-високо стои само един план и никой не трябва да се сьмнява, че той ще се изпълни. Никое зло (нито пък добро) няма да му попречи.
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен Petee

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #47 -: Юни 10, 2007, 03:37:10 am »
Хайде стига де! Този свят така или иначе ще си отиде. Турен му е надгробен камък и никой не трябва да го спира.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #48 -: Юни 26, 2007, 03:03:06 am »
По въпроса за филма на Ал Гор: "През 1983 г. доктор Джон Александер се сприятелява с Ал Гор, когото обучава на методите за невролингвистично програмиране."  Цитат от поста на Елтимир от темата за Психотронните оръжия: http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=517.75

Тъй, че с едно на ум при този филм
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #49 -: Юни 26, 2007, 08:52:06 am »
Ха ха.Поне всичко  ще се превърне в пара и няма да има проблем със затлъстяването.И онея продукти ,които предлагат отслабване ще се махнат от TV програмите. :D.Всички осъзнаваме поблема със затоплянето ,но с пари всичко може да се купи. 8)Нали? :-[
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен 1989

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #50 -: Октомври 12, 2007, 01:29:54 am »

Британски съдия постанови, че филмът на Ал Гор "Неудобна истина" може да бъде показван в училищата, ако бъде съпътстван с разяснения на съдържащите се в него девет научни грешки, съобщи Би Би Си.

Съдия Бартън се произнесе за филма след опит на член на управителния съвет на училище да го забрани за излъчване. Представителят на съда каза, че макар и филмът да е "общо взето точен" в представянето на климатичните промени, в него има 9 научни грешки, дължащи се на преувеличения и алармизъм, по които няма консенсус сред специалистите. Затова е необходимо при излъчването му в училищата учителите да посочват спорните моменти.

Миналата година активисти по опазването на околната среда и учени приветстваха появата на филма "Неудобна истина", макар и да споменаха, че в него има някои грешки. Те ги определиха като относително малки и ненакърняващи основното послание, че глобалното затопляне е действителен проблем и хората разполагат с необходимите технологии да направят нещо срещу него. Филмът спечели две награди "Оскар".

Сред посочените от съдията грешки са:

- Твърдението, че покачването на морското ниво с до 6 м (20 фута) може да бъде причинено от топенето на ледовете в Антарктика или Гренландия в "близко бъдеще". Това би могло да се случи най-малко след 1000 години.

- Твърдението, че изчезването на снеговете на Килиманджаро се дължи изключително на глобалното затопляне. Това не може да бъде доказано научно.

- Споменаването на ново научно изследване, показващо, че за първи път полярни мечки са се удавили, защото им се е наложило да плуват твърде дълго, за да намерят лед. Съдията изтъкна, че двете страни са успели да му представят единствено изследване, в което се споменава, че са намерени четири удавени бели мечки след буря.

Според адвокатите на завелия делото Стюарт Димък, който е баща на две деца, съдебното решение е "епохална победа"

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #51 -: Октомври 13, 2007, 10:18:51 am »
Ае всъщност по-голямата новина в случая беше че  заради този филм Гор получи току що Нобелова награда  ;)

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #52 -: Октомври 13, 2007, 21:45:35 pm »
Ае всъщност по-голямата новина в случая беше че  заради този филм Гор получи току що Нобелова награда  ;)

..и за мир също,само не знам защо.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #53 -: Октомври 14, 2007, 21:46:27 pm »
Щото не е имало на кой да я дадат...

Неактивен meinkampf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
  • Sieg Heil!
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #54 -: Февруари 21, 2010, 04:00:48 am »
Факт е че хората унищожават Земята, какво повече искате да опровергаете...Фактът си е факт - човекът е ВИРУС...
 
 :writer:  :yes:  И аз стигнах до този извод,но по скоро "паразит" е по-добре да се каже според мен :)
Sieg Heil!

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #55 -: Септември 02, 2010, 11:47:43 am »
"Глобалното затопляне" е оправданието на елита да ни налага данък "въздух", за това че дишаме и сме живи трябва да си плащаме. ;)
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #56 -: Септември 02, 2010, 12:03:52 pm »
Говорейки за данък, един от явните скептици "изведнъж" се обърна в подкрепа на данък въглероден диоксид, и каза "да, има затопляне". Born Lomborg ( Bjørn Lomborg ) -> http://www.guardian.co.uk/environment/2010/aug/30/bjorn-lomborg-climate-change-u-turn
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #57 -: Септември 02, 2010, 12:30:35 pm »
Говорейки за данък, един от явните скептици "изведнъж" се обърна в подкрепа на данък въглероден диоксид, и каза "да, има затопляне". Born Lomborg ( Bjørn Lomborg ) -> http://www.guardian.co.uk/environment/2010/aug/30/bjorn-lomborg-climate-change-u-turn

Изведнъж са му направили финансова стимулация.  :P
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Веселяк-У

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #58 -: Септември 24, 2010, 22:25:13 pm »
Факт е че хората унищожават Земята, какво повече искате да опровергаете...Фактът си е факт - човекът е ВИРУС...
 
 :writer:  :yes:  И аз стигнах до този извод,но по скоро "паразит" е по-добре да се каже според мен :)

То по тази логика останалият животински и растителен свят какво е. Супер паразит.Хората изхвърлят 6.5 млд. тона СО2 а останалите 150 млд. тона.Ами вулканите,водата,която също отдава огромно количество CO2.ПАРАЗИТИ!!!

Неактивен devucci

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:"Глобалното Затопляне" - "сензационно" откритие
« Отговор #59 -: Ноември 06, 2010, 15:05:54 pm »
 >:( Абе този филм на Ал Гор е пълна помия. така хубавичко лъже че не е истина просто; Няма такова нещо като глобално затопляне или по точно ако има то ние не сме виновни за това; Климата на земята е променлив и винаги е бил и винаги ще си остане променлив. Ако не беше така нас най-малкото нямаше да ни има. И така;. каквото и да става с планетата ни тя ще живее - въпросът е дали ние ще можем да живеем заедно с нея, ако климата се промени драстично ! Във филма Ал Гор използва снимки на ледника, но не казва че тези снимки са правени през лятото. Всъщност този филм бе направен една година преди да влезнат в сила новите наредби и нормативи за газовете в атмосферата. Сега са вече по богати отколкото бяха, и ще почнат да маниполират производителността чрез тези закони които приеха. Допри мислят да правят нова Банка която да сабира данъзи заради това че дишаме въздух. Те просто искат Богатите да станат още по богати, а бедните никога да не им се дава възможност да придобият някакво богатство.;
 Вече планетата ни се охлажда, свърши с това затопляне. Отсега нататък ще става все по студено... ако не ми вярвате само гледайте :))) Имам и страница в Fb Ако искате заповядайте :)
http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/el.conect#!/pages/Globalnoto-zatoplane-e-FARS/322143549865

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
23652 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
11405 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
6619 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37711 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13538 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27