Автор Тема: Ми нещо нередно има тука...  (Прочетена 28113 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Ми нещо нередно има тука...
« -: Март 04, 2007, 22:26:18 pm »
Форума просто е зациклил!
Знам че съм горе долу новак-конспиратор, но имам вътрешното усещане, че нещо е зациклило тука.
Също като лекциите на Дейвид Айк (с които скоро се запознах) и тук нещата вече се повтарят, от време на време някои от съфорумците виждат някои нови неща, особено Хорус (въпреки че понякога е доста краен и предубеден със  сляпа вяра :)) и Еон който играе ролята на съдия и слага край на безсмислените разправии където отговор просто НЯМА!!!
Ако трябва да си направя една груба статистика от 100 проблема - 99 остават просто "погледнати".
Аз нямам никаква идея защо е така, дайте някакво мнение.
« Последна редакция: Март 05, 2007, 12:56:16 pm от Horus »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Ми нещо нередно има тука ...
« Отговор #1 -: Март 05, 2007, 02:08:26 am »
Форума просто е зациклил !
Лично мнение:
Когато се разчита не на себе си а на външни извори обикновенно се зацикля.
« Последна редакция: Март 05, 2007, 02:14:28 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Ми нещо нередно има тука ...
« Отговор #2 -: Март 05, 2007, 10:43:10 am »
Цикли се, щото не можем да се разберем кой крив, кой прав. Всеки си държи на своето и не отстъпва :-X, дори и когато не е прав. Вместо да се вкара малко размисъл :-\ се водят спорове от инат. Ето това е проблема. Е не че и аз не съм го правил, но се е случвало и да се съгласявам с хората, които ми докажат че не съм прав... рядко все пак (да си начеша егото и аз) но се е случвало.
Лично мнение:
Когато се разчита не на себе си а на външни извори обикновенно се зацикля.
Напълно съм съгласен. Даже с риск да ме порицаят питам: "Абе хора защо вярвате на толкова много глупости?" Ами сулю и полю седнали да напишат книга, статия или лекция и всички дай да им вярваме. Пък те хората само си правят пари. Сега ще кажа нещо нетипично за мен(нетипично в смисъл че мразя да звуча поучително): "Преди да вярваш на някого виж първо ти в какво вярваш." Защото има хора които цитират на MAX, но като ги питаш за лично мнение и "ъъъъъъъ..." цикъл. Този какво казал, онзи какво смята... ами ти какво мислиш, как го усещаш?!? Работата стана малко: "Ехоо кораба майка вика земята, има ли някой".
« Последна редакция: Март 05, 2007, 11:09:27 am от Gabaro »
[/U

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #3 -: Март 05, 2007, 13:00:21 pm »
Смърф, ти какво даде за този форум, че да бъде малко по-различно и цветно. Мисля че този въпрос трябва да си зададеш първо и тогава да правиш уни-версални изказвания.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #4 -: Март 05, 2007, 21:04:27 pm »
Не говоря за по-различно и цветно, ако искам забавления ще отида на бара с приятели на по бира...
Какво имаш в предвид "какво даде" ?!
Ми което съм успял, това съм дал.
Пуснах темата, защото не виждам никакъв прогрес.
Осъзнах това, когато бях на подготвителния си курс по БГ в събота.
Доцентката само цитираше опаковани лъскави фрази, признати от "титлите" доцент еди кой си, професор еди кой си и когато аз дадох моето мнение (което беше коренно различно), тя веднага го обяви за грешно и ме рапъна на кръст.
Напоследък и тук има нещо такова.
Просто неможем да се откъснем от своите убеждения, ното ти, нито аз, или другите съфорумци.

Също както в системата на съвременния свят и тук са пуснали корени 10 "факта" и от тях следват неоспоримите изводи.Това е образно казано.
Пример темата за логата на тайните общества, започна добре всеки пусна по някоя снимка, линк с интересно инфо за обсъждане и след 1-2 страници темата се превърна във "Всяко 2ро лого е свързано с конспирация".

Не казвам, че и аз не съм зациклил... последните ми 30 поста са супер повърхностни, немога да го обясня... има нещо нередно, наречете го 6-то чувство, 8-мо око и тем подобни, но съм сигурен че и на други им прави впечатление

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #5 -: Март 06, 2007, 00:00:49 am »
Прав си... и аз така го усещам... макар че и аз не знам с какво може да съм допринесъл в форума освен че карам хората да мислят (надявам се де). В последно време наистина ми се струва доста повърхностна работата. И моите постове включително... хмм :-\
« Последна редакция: Март 06, 2007, 00:21:37 am от Gabaro »
[/U

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #6 -: Март 08, 2007, 12:54:55 pm »
Очаквайте скоро нещо интересно от мен и stefany.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #7 -: Март 08, 2007, 13:14:36 pm »
Между другото, за да не се получават такива скучни препокривания и изтърквания на темите, трябва всички да работим по въпроса и всеки от нас да търси, да открива, да превежда (ако се налага), за да се разширява нашият кръгозор и нашето мислене. XNETBG доказва с времето и ще се доказва като сайт за хората с различно мислене, сайт, където можеш да научиш нещо различно, нещо ново, иновативно... Никой не казва, че трябва да се държим строго и единствено за конспирации и езотерика докато ни изпият ума. Точно това НЕ ТРЯБВА да се прави, точно това води до ДЕЕВОЛЮИРАНЕ и точно СРЕЩУ ТОВА ТРЯБВА ЗАЕДНО се борим. Трябва всеки от нас да разбие границите на мисленето и възприятието си и да се отвори за НОВОТО, за БЪДЕЩЕТО и ЕВОЛЮЦИЯТА. Разбирайте думите ми съвсем земно. Не говоря за нищо невъзможно, говоря за нещо, което можете ПРОСТО ДА НАПРАВИТЕ. Бъдете свободни, ТЪРСЕТЕ, РАБОТЕТЕ с нас и ще видите, че крайният резултат само може да ви задоволи.

Хнетбг трябва не само да "учи" посетителите си на нещо ново, Хнетбг трябва да ги стимулира да се обединяват и работят заедно за една обща кауза - за доброто и за еволюцията. Сами ние не можем да направим нищо, но ЗАЕДНО можем да направим много.

И знам, всеки си има работа, всеки си има задължения, всеки си има семейството, за което трябва да се грижи, НО след като ние (не говоря за администраторите само, а за всички, които работят с нас) успяваме въпреки това да работим за тази "кауза", то всеки от вас ще може да го направи. Няма нищо невъзможно! Или всичко може да е невъзможно докато не освободите съзнанието си от оковите, които влачи и не погледнете напред в бъдещето, където ако сега РАБОТИТЕ, един ден може и СВЕТЛИНА да го озарява.

Пак ви призовавам - работете с нас, нека всички заедно постигнем нещо наистина значимо.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #8 -: Март 08, 2007, 13:21:48 pm »
Крайно време е да се чуе този призив и да стигне до сърцата!

Здравчо

  • Гост
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #9 -: Март 10, 2007, 12:01:24 pm »
Не знам, дали тук е точното място, но аз ще използвам темата, че да не спамя - имах проблеми при регистрацията, не получих мейл за активиране маса време, но както и да е :) Важни са резултатите.

Не знам, защо си мисли някой, че форума цикли, тъй като съм нов потребител и нямам представа, какво е било, като изключим няколко теми от по-"отлежалите", които си направих труда да прочета.

Първото впечатление, което остава у мен е, че се пише страшно много информация с неустановен произход.
Това е пагубно за всеки, който има претенции, че е навлязъл в някаква материя.
Не може да си говорим за феноменални разкрития в областта на историята и да не е публикувано и едно място, което да потвърди информацията. И в този аспект не си говорим за хипотези.
Колкото и на някои да не им се вярва, съществуват паметници, артефакти и прочее. Също така върху тях НЕ МОЖЕ да се пишат свободни съчинения, освен ако не пишеш художествен текст.

Лично за мен   е тотално неразбираемо, защо при положение, че има информация,потвърдена от няколко страни, трябва да се приеме за истинна тази хипотеза, която е най-малко свързана с фактите, които са известни. Това противоречи на всякаква логика. Твърдения от рода на "Който е писал това е масон, значи лъже и не бива да вярваме на историята" са несериозни.
Странно защо вечено хората търсят под вола теле, можеби, защото нямат работа, кой знае...

Да не  говорим за изопачаване на различни факти, които "сульо" и "пульо" интерпретират както си желаят, само и само да ги натъкмят към някоя своя хипотеза, която, както се каза по-нагоре, се лансира предобре на пазара, който изпитва нужда от фрапантни разкрития на религиозна, историческа или политическа тематика.
Където има търсене, има предлагане.

Специалисти посвещават години труд, за да докажат нещо, което извън научните среди се счита за подробност, а не ви ли прави впечатление, как на книжния пазар излизат книга след книга разбулвания на най-великите ТАЙНИ на съвременото общество, най-грандиозните исторически открития.
Ами не. Не е редно. И не е правилно.

Спокойствие ми дава факта, че след някоя друга година всички "глупости" ще бъдат забравени, както хитовете от предния чалга сезон. Защото тези "исторически" и безкрайно научни книжлета, които заиват пазара, са дочно чалгата на научните трудове :/ .

Но във форума има и мнго интересни теми, последно четох тази за Стоунхендж и ми направи добро впечатление, тъй като потребителите вкарват реализъм, но същевремено са отворени към нови хипотези, някои от които в последствие възприемат.

Не искам да си изграждам образ на абсолютен скептик, защото не съм такъв. Но просто на фона на доста разпространяващите се необосновани хипотези, които някои хора приемат от раз за чиста монета и "изповядват" с мюсюлмански фанатизъм, изглеждам като "черна станция" :/

Дано за напред се случи да участвам в някоя дискусия, където да се проявя като "възприемчив" :)
По-здрави :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #10 -: Март 10, 2007, 12:11:45 pm »
Не мога да разбера защо смяташ, че твърдението, че тайните общества пишат официалната история? Това е доказуемо и има много книги по въпроса. Това че ти не ги мислиш за основателни, защото не носи печата "Официално", не е вселенски проблем май, май... Цялата наука за пред хората е спонсорирана главно от Рокфелер. Образователната система също. Мисля че оттук е излишно да се коментира... :-\

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #11 -: Март 10, 2007, 13:42:31 pm »
Цитат
Да не  говорим за изопачаване на различни факти, които "сульо" и "пульо" интерпретират както си желаят, само и само да ги натъкмят към някоя своя хипотеза, която, както се каза по-нагоре, се лансира предобре на пазара, който изпитва нужда от фрапантни разкрития на религиозна, историческа или политическа тематика.

Значи ако доцент еди кой си от Харвард каже, че египетския сфинкс е на 3000 години и ти даде някакви цифрички и нагледни сметки - е вярно ?! ОООоооо той не е сульо и пульо, той е "УМЕН", той има "диплома"  ;D ;D ;D
Пък някой обикновен човек ако се хване да чете литература, отиде на място и стигне до други изводи - пффф тоз пък  какъв е ?! Нито разбира, нито го признават професорите, Сфинкса ми бил на 12 000 години, да-да, ша са опрайш  ;)

Цитат
Специалисти посвещават години труд, за да докажат нещо, което извън научните среди се счита за подробност, а не ви ли прави впечатление, как на книжния пазар излизат книга след книга разбулвания на най-великите ТАЙНИ на съвременото общество, най-грандиозните исторически открития.
Ами не. Не е редно. И не е правилно.

Слушай сега как тези хора са станали "специалисти", с тяхното "добро образование"  laugh
Като гледам как се развива образованието, съм разбрал че при него ПРОГРЕС НЯМА !
Тъпче се на 1 място, нямаш право на мнение, нямаш право да задаваш въпросите "Ами ако грешат?" или да кажеш "Аз не съм съгласен, мисля че....".
В тази локва от образование всеки гази на едно място и просто се мокри на различни места...

ЗУБРИШ - ВЪЗПРОИЗВЕЖДАШ КАТО РОБОТ - УМЕН СИ !
УЧИШ - МИСЛИШ РАЗЛИЧНО - ТЪП СИ !

П.С.
Не казвам, че аз не съм една овца от стадото и аз съм такъв донякаде, но това е грешно и трябва да се промени.

Здравчо

  • Гост
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #12 -: Март 10, 2007, 14:03:08 pm »
С други думи казваш, че научните постижения са същото, както ако някой си измисли нещо и другите го възприемат и пишат относно него по форуми, само дето в основата си научните трудове се пишат възоснова на доказателства,а не хипотези, чиито автори могат да бъдат и хора, незавършили основно образование, но със задоволителен речник.

Прогрес има, но не го търсите на правилното място.
И да, не можеш да очакваш, че ще се изписват нови и нови научни трудове, както е било през 19-ти век, когато е имало да се изучава огромна част от заобикалящия ни свят... или по-точно да се описва.
В днешно време са направени голямо количество археоложки открития, правят се и още нови. Но не е както преди.
А когато някоя тема е интересна и хората искат да знаят повече, се спекулира с намерените вече находки, както и с мнения на учени или писатели, които си вярват прекалено много без зад думите им да стоят факти.
Инак казано, хората си изсмукватр от пръстите какви ли не небивалици, само за да се намират на приказка.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #13 -: Март 10, 2007, 14:17:15 pm »
С други думи казваш, че научните постижения са същото, както ако някой си измисли нещо и другите го възприемат и пишат относно него по форуми, само дето в основата си научните трудове се пишат възоснова на доказателства,а не хипотези, чиито автори могат да бъдат и хора, незавършили основно образование, но със задоволителен речник.

Прогрес има, но не го търсите на правилното място.
И да, не можеш да очакваш, че ще се изписват нови и нови научни трудове, както е било през 19-ти век, когато е имало да се изучава огромна част от заобикалящия ни свят... или по-точно да се описва.
В днешно време са направени голямо количество археоложки открития, правят се и още нови. Но не е както преди.
А когато някоя тема е интересна и хората искат да знаят повече, се спекулира с намерените вече находки, както и с мнения на учени или писатели, които си вярват прекалено много без зад думите им да стоят факти.
Инак казано, хората си изсмукватр от пръстите какви ли не небивалици, само за да се намират на приказка.

Дори учените започнаха да се цепят на крила. Такива, които отварят съзнанието си и такива които си циклят в догмата и не виждат по-далече от носа си, защото ще отидат титлите им, заплатите им и положението им в обществото.
Ти обичаш да се ровиш в документи, айде потърси колко учени, отказали се от "комфортната зона на деня" са свършили на улицата. Между тях има и нобелови лауреати.

А ако си мислиш, че си нещо повече от човек, който иска да търси Другото, само защото си минал през етапа copy-paste пред професора с 20 дипломи, доста си назад приятелю... Ти не правиш наука. Ти просто изплюваш готови, пакетирани светогледи за масова консумация, на съсловието, което очаква от теб точно тази почти роботоидна функция.
Не съжaлявам...

Ти не носиш прогрес...
« Последна редакция: Март 10, 2007, 14:44:28 pm от Eon »

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Re: Ми нещо нередно има тука...
« Отговор #14 -: Март 10, 2007, 14:45:03 pm »
Цитат
Здравчо http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=3047.msg55553#msg55553
Първото впечатление, което остава у мен е, че се пише страшно много информация с неустановен произход.
Това е пагубно за всеки, който има претенции, че е навлязъл в някаква материя. Не може да си говорим за феноменални разкрития в областта на историята и да не е публикувано и едно място, което да потвърди информацията. И в този аспект не си говорим за хипотези.


Значи, това е донякъде вярно. За някои от по-старите теми информацията е без източник. Но, така или иначе всички се стараем да даваме източниците, на това което пишем.

Другото е, че не всички имат сили и време да дават напълно информирани мнения. Аз, например, се стремя колкото мога да давам източници в моите постове и да се опитвам да потвърдя информацията от други места. Незнам защо си мислиш, че е толкова лесно да се поства по този начин. Ако не ти харесва как болшинството във форума пише- дай себе си за пример. Няма нужда от такива критики, не е нищо ново.

Цитат
Здравчо http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=3047.msg55553#msg55553
Специалисти посвещават години труд, за да докажат нещо, което извън научните среди се счита за подробност, а не ви ли прави впечатление, как на книжния пазар излизат книга след книга разбулвания на най-великите ТАЙНИ на съвременото общество, най-грандиозните исторически открития.
...
Спокойствие ми дава факта, че след някоя друга година всички "глупости" ще бъдат забравени, както хитовете от предния чалга сезон. Защото тези "исторически" и безкрайно научни книжлета, които заиват пазара, са дочно чалгата на научните трудове :/ .

Тук намекваш, че книгите от разконспиративна насоченост са фарс. Ти видял ли си произхода на тази информация, че да правиш такива обобщителни заключения от типа, "Щом е на пазара и е за конспирации, значи е лъжа". С други думи, откъде знаеш, че на всички книги от пазара, които са по темата за конспирациите, източниците са недостоверни? И за коя част от конспирацията говориш: извънземната или тайните общества (илюминати, ционисти, масони)? За кои книги точно говориш? Може би е редно, след като ставаме по-сериозни, да станем и по-конкретни.

Рспкт!
« Последна редакция: Март 10, 2007, 14:55:51 pm от RedGuy »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27