Автор Тема: Българка фотографира НЛО над Гърция  (Прочетена 11325 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stiver

  • Гост
Българка фотографира НЛО над Гърция
« -: Декември 29, 2006, 17:08:22 pm »
Дата: 27 май, 2006 г.
Място: Кастория, Гърция
Свидетел: Мими Трифонова, България

В статия от 28 декември, 2006 г. в http://www.ufodigest.com Vander Ploeg пише, че е получил тази фотография чрез емейл от Мими Трифонова от България. Мими я е направила по време на престоя си в Гърция като участничка в Екологическа младежка програма на разменни начала. Тя и други членове на програмата били отседнали в Кастория, малък град до езерото Орестиас. Кастория се намира в най-горната северозападната част на Гърция. Там Мими е снимала залеза над планините за спомен от пътуването си.

Мими открила снимката след окончателното си остановяване на 7 юни, 2006 г. при свой приятел/приятелка, когато решава да подреди снимките, които е направила по време на престоя си в Гърция. Тя била удивена, когато попаднала на тази снимка, която е една от трите снимки на залеза.

Оригиналната фотография е първата от поредицата по-долу. Мими смята, че тази е снимката, която е заснела на 27 май, 2006 г., около 9:30 вечерта. Като повечето хора, които се сблъскват с вероятно доказателство за извънземен живот, тя била шокирана и изпраща фотографията на Dirk Vander Ploeg за потвърждение. След получаването й, той я изследва с помощта на PhotoShop. Примерите по-долу са обработки с програмата и следва описание на техниките, които Ploeg е използвал.
Авторът пише, че е изпратил снимките на специалисти и ще публикува резултатите, когато ги получи.

1. Оригиналната фотография на Мими
2. Променени са цветовете на фотографията. Забележете как четири от обектите се виждат по-ясно, а също се забелязват още три от тях.
3. Оригиналната снимка - намален размер
4. Близък план на обект 4, всичко, което е използвано е автоконтраст (autocontrast)
5. Близък план на обект 1 - обработен с equalize.
6. Близък план на обект 2 - използван variation tool.

За повече снимки на Мими Трифонова, на други членове от програмата и на изглед от градчето на http://www.ufodigest.com/greekufos.html

-----------------------------
П.С. http://www.ufodigest.com имат лошия навик да не пишат датите, когато са публикувани статиите им. Единствената друга статия, която намерих по въпроса е от 29 юни, 2006 г. в American Chronicle. Случаят е споменат и в годишната обобщителна статия на уфодайджест.
« Последна редакция: Декември 29, 2006, 17:21:11 pm от Horus »

Неактивен Ford_Prefect

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #1 -: Декември 29, 2006, 21:04:13 pm »
Бих препоръчал на Мимито да си купи по-хубав фотоапарат, защото с този всеки втори елемент от снимките ще прилича на НЛО. ;D

Oberon

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #2 -: Декември 30, 2006, 15:14:45 pm »
Аз пък препоръчвам да не се пускат нови теми, защото има поне 5 за НЛО:)
Иначе, супер снимки, поздрави:)

Оберон
« Последна редакция: Декември 30, 2006, 15:53:56 pm от Horus »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #3 -: Декември 30, 2006, 15:56:01 pm »
Аз пък казвам, че всеки един пост на латиница, вече ще се трие директно. Независимо колко е стойностен или дълъг. Има стотици кирилизатори, вашият мързел създава излишна работа на модерадорите. Да се знае, после да няма "Къде ми е поста" - писано е в правилата над милиард пъти, стига вече!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #4 -: Декември 31, 2006, 01:27:52 am »
Стискайте палци да стане това, което съм захванал и скоро (до няколко месеца) ще имате оригинални сники, и дай Боже видео на UFO над България.
Често съм виждал, защото работата ми е такава ( на открито). Скоро я сменям и първото нещо, което ще купя е апаратура за снимки/видео в нощното небе.
Стискайте палци!
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #5 -: Декември 31, 2006, 02:26:13 am »
Извинявам се за отклонението, ама съм в настроение и не мога да се сдържа... да не кажа... че Гърция е превзета от извънземните откакто дойдоха и й смениха името от Елада на Гърция!
« Последна редакция: Декември 31, 2006, 03:52:37 am от Horus »

x-37

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #6 -: Декември 31, 2006, 14:24:16 pm »
Смело твърдение, някакви доказателства?
А снимката е долен монтаж за съжаление  ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #7 -: Декември 31, 2006, 15:20:55 pm »
Защо мислиш, че е монтаж, по какво се познава?
Не мисли като човек!-Крион

x-37

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #8 -: Декември 31, 2006, 16:54:46 pm »
Защо мислиш, че е монтаж, по какво се познава?

Забележи околу НЛО-тата как снимката е замазана, това е така заради това, че обектите са допълнително вмъкнати с неособено добра програма и умения на вмъкналия снимката и поради тази причина е "блурната".
Същия ефект на размазване се е постигнал и околу надписите  :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #9 -: Декември 31, 2006, 17:26:40 pm »
Наистина, мръчкаво е около тези обекти.
Не мисли като човек!-Крион

x-37

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #10 -: Декември 31, 2006, 17:46:10 pm »
Наистина, мръчкаво е около тези обекти.

Ето още няколко  ;D

stiver

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #11 -: Януари 01, 2007, 23:55:40 pm »
Ето още няколко  ;D

Хееееей!!! Ти ме превари. Днес направих същото  ;D  ;D  ;D

x-37

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #12 -: Януари 02, 2007, 12:51:59 pm »
Ето още няколко  ;D

Хееееей!!! Ти ме превари. Днес направих същото  ;D  ;D  ;D

Е с теб доказахме, за снимките на извънземните  :D
Филмчетата също са лесни, е не чак толкова  ;)

stiver

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #13 -: Януари 02, 2007, 21:48:35 pm »
Е с теб доказахме, за снимките на извънземните  :D
Филмчетата също са лесни, е не чак толкова  ;)

Не, ние с теб нищо не сме доказавали  :)
Единственото, което доказахме е, че и двамата не разбираме кой знае колко от фотография и от графични програми :)
Снимката, която е сложена тук е компресирана за уеб. "Мръчкавините", които се появяват по ръбовете на предметите при такова компресиране са типични и могат да се видят също и около планините и дори около облаците, там където контрастът между цветовете е по-голям. Системата копи-пейст, която вероятно и двамата сме пробвали, работи доста добре, но само ако копирането е от същата снимка и в много близък цветови диапазон. Опитай да направиш същото с предмет от друга фотография. Ще ти бъде много по-трудно, особено с напасването на пикселите. Освен това доста си си помогнал с прикриването на ръбовете около "кръпките" с изчертаването на червените кръгове. Не знам дали си го направил умишлено, но би ми било интересно да видя същата манипулация без червените кръгчета. Също би ми се искало да видя как ще пейстнеш и измениш по размер обект от синята част на небето върху червената без да се забележат ръбовете и без да измениш формата и размера на пикселите. Тези обекти определено не са копирани един от друг. До тук са моите познания. Ако искаш още по въпроса, можеш да прочетеш в този форум какво пишат истинските специалисти за снимката: http://www.virtuallystrange.net/ufo/updates/2006/jul/m14-010.shtml  Спорът между тях е по-скоро какво са обектите, а не дали изобщо са били там. Интересно е и допълнението към оригиналната статия, което се появи напоследък, където пише, че обектите са дори повече от тези, които виждаме с просто око. http://www.ufodigest.com/news/0806/greekufos.html  Долу има и снимка с по-умело намален размер без "мръчкавини". Има и е-мейл на човека, който е анализирал снимката. Ако си достатъчно уверен в себе си, можеш да му пишеш с доводите си. Аз съм до тук. На мен ми е трудно да пиша повече, защото сега стискам палци на Жоро Велев да успее с нощните снимки :)

 А, щях да забравя. И това, че според един човек една снимка е фалшива, не означава, че всички други също са такива. Това е логическа грешка :)

x-37

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #14 -: Януари 02, 2007, 22:19:14 pm »
А къде казваш е оригиналната хубава снимка?
Ето аз си поиграх малко (днес нямах толкова работа странно за мен) и виж какво се получи на изключително светла снимка обработена на MS PAINT!! Повярвай ако някой с умения и програма (аз и двете ги нямам) ще се получи нещо добро  ;)

Като най-лявото НЛО е изключително дърводелско, просто неползвам фотошоп да видиш какво могат филтрите и как лесно от зелено ще стане червено например  ;)
Снимката е моя а НЛО-тата са взети от тази в Гърция  :D
« Последна редакция: Януари 02, 2007, 22:23:11 pm от x-37 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27