Автор Тема: Турско робство  (Прочетена 122029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Турско робство
« Отговор #240 -: Декември 08, 2008, 18:45:04 pm »
И аз така мисля Даскале, но Жоро Велев на страница 12 от темата не е съгласен   
и казва, че обвиняваме невинни.
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Турско робство
« Отговор #241 -: Декември 08, 2008, 19:43:49 pm »
И аз така мисля Даскале, но Жоро Велев на страница 12 от темата не е съгласен   
и казва, че обвиняваме невинни.
   Мнението ми беше написано въз основа на това, че "Мършоядите не ядат жизнен и здрав организъм."
   "Вижда гредата в чуждото око, но гредата в своето - не."
   В смисъл (да се поясня за неразбиращите ме) ние, като българи и държавотворен народ, както ни прославят, сме допуснали доста съдбоносни грешки. Това, че някои са се възползвали недобросъвестно от положението, прави ли ги автоматично виновни? Възможно, но първи виновници сме си ние. Както тогава така и сега. Тогава сме били неангажирани и безотговорни, чакащи някой друг да ни реши проблемите. Като едни адвентисти очакващи спасението в последните дни. ;) Сега е същата история. Никога не сме губели ако за ответника не са работели българи. Това е тъжната историческа действителност. Забравили сме какво е да си Българин.... >:(
   Винаги когато сме се присламчвали към някой "велик" за да ни оправи положението, винаги някой "велик" е заставал зад нас и ни е оправял ... положението.
   Разбирайте го както искате. Имате изконната свобода и право да действате както намерите за добре. Но нека не забравяме, т.е. да си припомним какво е да си Българин. Да не сядаме на една маса с онзи, който умишлено е допуснал грешки. "Българин не се ражда. Българин се става."
   Ако мислите, че сочейки и доказвайки чуждия принос за положението ни ще просперираме - опитайте.
   Аз си казах мнението и никого не ангажирам.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Турско робство
« Отговор #242 -: Декември 09, 2008, 02:39:05 am »
Малка част от безумните данъци с които са облагани Българите по онова време!

Поземлени:
- ресм-и бенак
- ресм-и буюндрук
- ресм-и чифт
- тасма акчеси

данък за притежаване на овце и кози - адет-и ангам
данък за кошара - ресм-и агъл
десятък върху селскостопанските произведения и овцете - ондалък
данък за сено - отлук хакъ
данък за зеленчукова градина - ресм-и бостан
данък за пасище - яйлак хакъ
данък за стоки изнесени на пазара - бач
данък за намерен загубен добитък - яве -"Чудесен данък"! Само извратено съзнание може да го измисли!
данък за правото на мъжете да се женят - ресм-и гердек
ергенски данък - ресм-и мюджеред
сватбен данък - бад-и хава
данък за отглеждане на тютюн - ресм-и духан
данък ако нямаш къща - ресм-и хаймане
данък на събирачите на данък - адет-и гулямие
натурален данък за изхранване на войската - сюрсат
данък да носиш главата на раменете си - джизие


ПОВТАРЯМ ЕДИН ОТ НАЙ-ИЗВРАТЕНЯШКИТЕ ДАНЪЦИ ТОГАВА:
"Кръвният данък" - девширме, с който били облагани християните в Османската империя е въведен от султан Мурад I през 1360 година, а еничарският корпус е ликвидиран чак през 1826 година от Махмуд II, след 4.5 века."

Обяснение как и защо се налага този данък дава Р.Е.Кочу: "Колкото и много момчета да има едно правоверно мюсюлманско-турско семейство, то не може да даде нито едно за „роб на падишаха“. Това означава да се пожертвува това момче, защото ще бъдат прекъснати връзките му със семейството и ще загуби своя благороден дух. Затова за слуги в сарая и „роби на падишаха“ се вземат само момчета, които не са турци и мюсюлмани".
Кога е въведен всеки от тея данъци? В какъв размер е? за кого се отнася? Кои територии обхваща? Коя част от населението обхваща?

Да разбирам ли,че си против и казармата?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Турско робство
« Отговор #243 -: Декември 09, 2008, 10:14:58 am »
Жоро, не е на място според мен тази констатация:"Мършоядите не ядат жизнен и здрав организъм."
Нито сме мърша, нито те са мършояди!
Има една подробност, че бедите не идват от народа, а от владетели поддали се на провокациите на тази секта! Да се обвинява цял народ, не! Не съм съгласен!
Добре са ги описали Ратниците какво представляват плевелите-евреи:
"Преди всичко по отношение на евреите трябва да помним, че те приличат на бръшляна. Няма по-зелена и по-красива гора от тази, чиито дървета са усукани с бръшлян. Но макар че изглежда красива, едни от дърветата й са вече изсъхнали, а другите съхнат постепенно. Защото и бръшлянът, както и евреите има нужда от хазяин, който с мъка да тегли от земята храна и с твърдост да се бори срещу бурите, та тогава за негова сметка да развива той дарбите си. И то толкова прекалено, че уморява собствения си хазяин. На такава гора прилича един народ, който е усукан от евреи."

С това съм съгласен:
"Българин не се ражда. Българин се става."
"Да не сядаме на една маса с онзи, който умишлено е допуснал грешки."
И най-вече:
"Забравили сме какво е да си Българин...."
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Турско робство
« Отговор #244 -: Декември 09, 2008, 17:06:07 pm »
Забравили сме какво е да си Българин.
 "Българин не се ражда. Българин се става".
   

Аз не съм съгласен и с двете твърдения.Ние не можем да забравим какво е да си българин, защото има т.н. генна система и народопсихология, а при нас основното според мен е виждането за равенство между хората /по нашето разбиране за хора/.От това пък следват твърде много неща в отношението между хората. Затова и в българските държави не е имало роби. Затова и двамата англичани с които говорих вчера ми споделиха че в България много им харесва и писаниците в западната преса ,които оплюват българите, са пълна лъжа. Това е и причината моше..ка симеончо да иска да си сменим чипа,но то не става по поискване. Затова и т.н. велики сили винаги са ни мачкали.

« Последна редакция: Декември 10, 2008, 07:38:17 am от daskala »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Турско робство
« Отговор #245 -: Декември 09, 2008, 18:35:18 pm »
Ако се родиш някъде в чужбина и те отгледат там, по техните си обичаи ти ще си тамошен, а не тукашен.
А великите сили са ни мачкали смао тогава като сме имали скапани политици, демек през повечето време от освобождението насам...



-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Турско робство
« Отговор #246 -: Декември 09, 2008, 19:27:23 pm »
КЪМ ВЪПРОСА ЗА ЕНИЧАРИТЕ, ЗАКОНА ЗА КРЪВНИЯ ДАНЪК И ПРИЛАГАНЕТО МУ КАТО СРЕДСТВО ЗА ИСЛЯМИЗИРАНЕ НА БАЛКАНСКИТЕ НАРОДИ
          от Йордан Йорданов

http://pravoslavie.domainbg.com/pdf/jordanov-jeniceri.pdf
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: Турско робство
« Отговор #247 -: Декември 11, 2008, 19:35:58 pm »
Съгласен съм с Жоро Велев-виновни сме си ние, но не точно и винаги обикновения човек. Държавата трябва да си има структури за самосъхранение-действащи, които да работят за опазването на независимостта и.Имали ли сме такива по времето, когато са ни завладявали османските турци? Ми не.Имало е 4 разделени български княжества, отдали се на живот и т.н. Няма ли сме държава тогава.
Въпроса е сега да се опазим, при новите условия. :) ;)

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Турско робство
« Отговор #248 -: Декември 14, 2008, 23:21:49 pm »
Докторе, какво да направим:

1. Да вземем по една сабя и да изколим де що видим мюсюлманин, а за евреите да не говорим.
Това скоро стана в Африка, между две племена в една държава. Периодически едното племе избива другото и след 20-30 годи обратното.
2. Да обявим война на всички съседни държави, щото навсякъде е Българско.
3. Да изберем за наш водач Сидеров , който като всеки българин едно мисли друго приказва, а когато стане дума за пари май е взел от един самоубил се секретар на ДПС.

Вярно е, че не трябва да се забравя миналото, но пътя е всеобщо разбирателство, а не да ставаш талибанин в християнски вариант. Знаеш ли кое е сигурно, че ето такива крякала като теб, Сидеров и цялата му шуробаджинашка /лек турцизъм/ партия при един евентуален сблъсък първи ще се покрият. А такива неверници, като мен ще отнесат плувката защото ние истински обичаме България и желаем нейния разцвет. Кви глобалисти, кви евреи, ква световна конспирация.

Както казва Androctonus - Работете и не се обяснявайте.
Има една приказка- Работливия търси начини да свърши работата, а мързеливия причини да не я свърши.
За съжалени Бг народа в по- голямата си част търси причини. Все нещо му пречи. :-[

Много си краен и не виждаш по-далече от носа си! Не призовавам за саморазправи и гражданска война (то в България турци няма де, а само българи мюсюлмани!). Просто нещата трябва да се помнят и да се пресичат всички опити за омаловажаване на фактите и фалшифициране на историята - това е най-правилния начин тя да не се повтори отново!..... :-X
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Относно: Турско робство
« Отговор #249 -: Декември 14, 2008, 23:30:35 pm »
Ето защо аз съм убеден, че данъчната и банковата системи са били в ръцете на евреи, приели исляма-крипто евреи. Всичко това е в техния начин на мислене, т.е. манталитет.
Сега си е същото, само че по-завоалирано.

Даскале, много се радвам че си прочел правилните книги (знам точно за какво иде реч)! Да бяха повече от форума тук като теб; цена нямаха да имат, ама четат разни комунистически учебници, сурогати и фалшификати на историята! Пък после се чудим за туй - онуй защо не става и защо не разсъждаваме в точната посока!..... :-\
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Турско робство
« Отговор #250 -: Декември 15, 2008, 10:01:14 am »

Много си краен и не виждаш по-далече от носа си! Не призовавам за саморазправи и гражданска война (то в България турци няма де, а само българи мюсюлмани!). Просто нещата трябва да се помнят и да се пресичат всички опити за омаловажаване на фактите и фалшифициране на историята - това е най-правилния начин тя да не се повтори отново!..... :-X

Докторе, вагоните с архивни материали получени от Турция са изгорени, за да може фактите да се омаловажават и историята да се фалшифицира.
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 10:04:45 am от daskala »

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Турско робство
« Отговор #251 -: Януари 06, 2009, 18:28:40 pm »
Жоро
С това съм съгласен:
"Българин не се ражда. Българин се става."
"Да не сядаме на една маса с онзи, който умишлено е допуснал грешки."
И най-вече:
"Забравили сме какво е да си Българин...."

Според старите българи ето го определението: "БЪЛГАРИН Е КОЙТО НЕ ЛЪЖЕ, НЕ КРАДЕ И НЕ СМЕНЯ ВЯРАТА СИ ЗА ЕДНО ЯЙЦЕ ИЛИ ПЕЧЕНА КОКОШКА"!  :-X
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Относно: Турско робство
« Отговор #252 -: Януари 06, 2009, 18:47:10 pm »
За старите българи не знам ама за една печена кокошка и канадец ще стана  :D
(поне докато я изям)

Проста логика е това - преструвай се на мюсюлманин или умри, хм.. ? кое да си избера.. кое кое кое..

доста труден избор.. .. не.


Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Турско робство
« Отговор #253 -: Януари 06, 2009, 19:07:25 pm »
Проста логика е това - преструвай се на мюсюлманин или умри, хм.. ? кое да си избера.. кое кое кое..
доста труден избор.. .. не.
Ей т'ва е, ама кой да се сети да го обясни така.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

cdms

  • Гост
Относно: Турско робство
« Отговор #254 -: Януари 06, 2009, 21:10:02 pm »
За старите българи не знам ама за една печена кокошка и канадец ще стана  :D
(поне докато я изям)

Проста логика е това - преструвай се на мюсюлманин или умри, хм.. ? кое да си избера.. кое кое кое..

доста труден избор.. .. не.



Ами като се преструваш децата ти ще се вживеят в исляма и ще обезсмислиш собственото си съществуване. Ако всичко беше до преструване помаците трябваше автоматично да приемат християнството на 3,3,1878г.
Предполагам, че си гледал "Време разделно". Ако не си можеш да си го изтеглиш от Замундата. Или прочети книгата.
Не бива да се омаловажава делото на пожертвалите се българи от онова време. Който си е сложил главата на дръвника не си е прахосал живото на празно. Тези хора не са си предали рода. Докато под една или друга форма приемането на исляма може да се разглежда, като предателство към рода. Разбира се, запазва се биологичното съществуване на българския род, но се променя самосъзнанието.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27