Автор Тема: Турско робство  (Прочетена 122499 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Турско робство
« Отговор #210 -: Декември 03, 2008, 22:32:07 pm »
jediguardian, не знаех, че да омаловажаваш гаврата и страданията на народа си е хубаво и " трябва да се направи"!

"БРАВО!"
Ако не беше толкова предубеден към опонентите си щеше да се усетиш, че имам предвид, че е добре да се скочи, когато се омаловажава робството. Епичен провал за теб.
Гета пък и той се изказва ни в клин ни в ръкав.

Цитат
докато всъщност сме герои,които освен че са се запазили относително независими много дълго време пред една огромна сила, са успели и да намерят просперитет и развитие в рамките на една чужда държава.
А така. Руснаците като са дошли да ни окупират са им казали, че ще освобождават роби и като са видяли къщите МАЛЕЙ! Та те до преди 20 години са били крепостни. Знаели са много добре какво значи робство.
Гил, обаче да казваш, че кръвният данък е бил добър за семействата и че едва ли не трябва да си дават децата с мерак е абсурдно. Дори да изключим демографската криза тогава от чисто морални принципи е невъзможно за едно семейство да го направи. Вярно е, че като еничари са имали много привилегии, но и ти явно си се пообъркал в бързината да разбиваш митове.
« Последна редакция: Декември 03, 2008, 22:38:11 pm от jediguardian »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Турско робство
« Отговор #211 -: Декември 03, 2008, 22:43:41 pm »
Какво не ти харесва в цялата работа? Че едно моче може да получи добър живот и образование, вместо да е поредното хлапе на село, дето да се чуди как да се нахрани?

Това е било мечтата на всяко дете тогава  >:( /форума няма DULL емоушън ! /

Цитат
дам, за жалост са глупости подкрепени от исторически източници. Явно и тея,които са ги писали са били глупаци, та не са забелязали масовите заколения наоколо...знахе си, че е това. Явно и аз съм глупакда чета малко повече средновековна история и да им мпредстав акак седят нещата. Ми то само глупак би тръгнал да гледа самите документи от период
Махаме иронията.След доста години ще има хора като теб,които ще четат тези източници,документите от периода и всички тези хубави места от които черпиш информация.И те ще знаят толкова много за тогавашната история.Разликата е, че ще знаят коренно различно нещо от теб сега.Защо ли  ???

Androctonus

  • Гост
Относно: Турско робство
« Отговор #212 -: Декември 03, 2008, 22:54:25 pm »
Пичове...
Сори за поредния ми коментар - ама само стоите в тоз интернет форум и се надпреварвате кой да нахрани Гил. Правейки това май с еимате за големи патриоти ;) Да, ама не.
казвам ви, това ви нелепо отношение към историята, такава, каквато е.... е смешно. Не ви е присъщо.
А да, забравих, вие не вярвате на историята... поне не и когато ви изнася.
Ся... ако се намери някое "сведение", което подкрепя жалкото подобие на теза, гушвате го дружно и се надпреварвате да го потвърждавате.

Обобщено - имате много тенденциозно отношение към исторически източници. Тълкувате ги, както си искате, макар надали някой от вас да има необходимата компетенция за това :/

Вземете направете нещо за таз ваша Родина, която толкова тачите в интернет пространството. не се плюнчете само. Това бих ви казал.
Работете, не се обяснявайте.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Турско робство
« Отговор #213 -: Декември 03, 2008, 23:16:28 pm »
Пичове...
Сори за поредния ми коментар - ама само стоите в тоз интернет форум и се надпреварвате кой да нахрани Гил. Правейки това май с еимате за големи патриоти ;) Да, ама не.
казвам ви, това ви нелепо отношение към историята, такава, каквато е.... е смешно. Не ви е присъщо.
А да, забравих, вие не вярвате на историята... поне не и когато ви изнася.
Ся... ако се намери някое "сведение", което подкрепя жалкото подобие на теза, гушвате го дружно и се надпреварвате да го потвърждавате.

Обобщено - имате много тенденциозно отношение към исторически източници. Тълкувате ги, както си искате, макар надали някой от вас да има необходимата компетенция за това :/

Вземете направете нещо за таз ваша Родина, която толкова тачите в интернет пространството. не се плюнчете само. Това бих ви казал.
Работете, не се обяснявайте.
Типично в твой стил.Каква е тази тенденция ти и още няколко човека да започнете да пишете нещо и всичко което не на "нас" /кои сме ние,лудите ли ? / ами на ВАС определената групичка,не ви изнася да го преиначавате?И преди ти написах,защо мислиш,че това което ти четеш е вярното,а това което другите е грешно и те изопачават истината и гледат винаги да излязат прави.Аз пък навсякъде виждам,че ти отчаяно гледаш да излезеш прав със всевъзможни "доказателства". И сега отново кой прав,кой не ?

Кой не вярва в историята ? Точно в историята/поне тази малко от по отдавна,не в днешните учебници/ пише за кланетата и зверщините ставали тогава.Поразрови се в темата защитника на коя теза,каза, че си чете "документите от тогавашните времена" неща които не ги пише в историята?Защо тези документи да са достоверни,а не някакво писание в Интернет?А,да """"авторитетите"""""" писали ги са различни...

След като всички сме толкова заблудени и само си висим в този форум,защо го посещаваш?Където и да се включиш,почти винаги само едно и също нещо,"че изопачаваме всичко както на нас ни изнася" ,Форума е за конспирации,не за "чакай да покажа на тия заблудените,колко са зле" .Остави ни да сме заблудени и да си живеем така,на теб това няма да ти навреди нали ?

Сега какво,пак ли ми е агресивен поста? Или отново избирателно мен ме няма и само 1 изречение от него си заслужава отговора? Всъщност не ми отговаряй,пак аз извъртам нещо, както на мен ми е угодно и гледам да изляза прав,понеже не успея ли,това ме срива емоционално.
« Последна редакция: Декември 03, 2008, 23:18:41 pm от UpsideDown »

Androctonus

  • Гост
Относно: Турско робство
« Отговор #214 -: Декември 03, 2008, 23:25:39 pm »
Цитат
"чакай да покажа на тия заблудените,колко са зле"
Всъщност това би трябвало да е подзаглавието на целия форум.
Едни на други се навиват повечето хора и си се радват.

Но не сменяй темата.

Аз само казвам това, в което съм сигурен - тук много се говори, това очевидно не дава резултат. Но дейност - йок.
Това е истината. Всеки е много компетентен, ама само тук.

А колкото до моите подбуди да пиша, приемете, че евреите са ме подкупили.
И без това 1000% някой вече го мисли... или по-скоро вярва :)


Но това бих казал, липсва ви обективност в дискусиите. Каквато и да е била.
Просто... защо се захващате с исторически дискусии, след като още след първия пост е ясно, какво ще е общото мнение. Всеки пост различен от наложената рамка ще бъде обявен за неаргументиран, глупав, заядлив, смешен... Все едно.
Май някой остава неразбран отвъд интернета, та тук си го избива ;)



А относно темата, пак повтарям - това безотговорно мислене и сляпо доверяване на скалъпени истории и сензации пълни джобовете на тези, които приемате за "антиконспиратори". Ей ви конспирация.
На ваш гръб някой изкарва пари. Много. И ще продължава.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Относно: Турско робство
« Отговор #215 -: Декември 03, 2008, 23:31:51 pm »
Цитат
"чакай да покажа на тия заблудените,колко са зле"

Май някой остава неразбран отвъд интернета, та тук си го избива ;)



А относно темата, пак повтарям - това безотговорно мислене и сляпо доверяване на скалъпени истории и сензации пълни джобовете на тези, които приемате за "антиконспиратори". Ей ви конспирация.
На ваш гръб някой изкарва пари. Много. И ще продължава.

Доста хора остават неразбрани,но това е защото останалите си мислят по добре утъпканата и "правилна" рамка.

Дай ми източник без нескалъпена история,който да не пълни джоба на някого ? Учебника по история който явно е пълен с такива е крайно лъжлив и докарва пари на много хора.Някакви смотани книжки и те само сенцазии за пари ?
Да напиша в гоогле "ИСТИНСКИ исторически източник одобрен от Андромеда/не мога да ти запомня ника,тъп съм и затова така си ми останал  :D / и Гил ? Дайте ги тия източници да се пообразоваме и ние малко,след като толкова много се заблуждаваме и изглеждаме смешно отстрани.

Цитат
Но това бих казал, липсва ви обективност в дискусиите. Каквато и да е била.
Просто... защо се захващате с исторически дискусии, след като още след първия пост е ясно, какво ще е общото мнение. Всеки пост различен от наложената рамка ще бъде обявен за неаргументиран, глупав, заядлив, смешен... Все едно.

Погледа тук е различен от наложената рамка и хората извън този форум обявяват всичко в него за неаргументирано, глупаво, заядливо, смешено.... Според кого можем да определим кое е обективно ? Напълно нормално е да няма огромни различия в мненията,след като малко или много си излязъл от "общоприетото" ,какво да пишем,да си измисляме различни варианти,колкото да има нещо различно ли ? Много гледни точки се доближават,има такива и които се различават много,в това няма нищо лошо,лошото е когато едните почнат да обвиняват другите,че само лъжат и четат сенцазиики, докато другите черпят информация от чистите източници.
« Последна редакция: Декември 03, 2008, 23:37:50 pm от UpsideDown »

Androctonus

  • Гост
Относно: Турско робство
« Отговор #216 -: Декември 04, 2008, 00:12:04 am »
Погледa тук е различен от наложената рамка и хората извън този форум обявяват всичко в него за неаргументирано, глупаво, заядливо, смешено....
Бих казал само "ще ти се".

А какъвто и източник да ти цитирам, ще да е безсмислено. Никой от форумните илюминати (кхм) няма да го приемат дори с 50% доверие.

Самият подход към източника, било то писмен, изображение, паметник, е едностранчив. Следователно - няма никакъв смисъл да отговарям на тази провокация.

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Относно: Турско робство
« Отговор #217 -: Декември 04, 2008, 06:05:19 am »
Какво стана сега, всеки чете от различни "авторитети" и стана големия спор.. като шанса да няма нищо вярно никъде е еднакво голям за всички източници. А и като цяло, може и да съм тъп ама не схващам идеята на темата и изобщо целия спор, каквото и да е било - едва ли е отразено точно както е станало, и най-вече, минало е отдавна.

А и тоя кръвен данък.. 2/3 деца.. 4/5 деца.. 1/1 .. !? То.. при тия цифри как са останали турци изобщо?

Цитат
тук много се говори, това очевидно не дава резултат. Но дейност - йок

Каква дейност? създаване на машина на времето и пренаписване на историята?
някакви подмолни планове срещу турците ли? (insert dr evil emotion here)





П.С. Форумни илюминати  :o Alien и UpsideDown потенциални терористи..
Групичката илюминати, нападащи всяка една по-сериозна тема, оспорващи и осмиващи всичко, различно от общоприетото ли?
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Турско робство
« Отговор #218 -: Декември 04, 2008, 09:09:16 am »
Моля придържайте се към темата.

Избройте едно по едно противоречията си и обсъждайте тях. Няма смисъл да се обяснявате и спорите по неща, които нямат връзка с темата.

Ето например можете да направите така:

Първи спор:

Кога българските държави - защото са били няколко по това време са били завладяни от Османската Империя.

Кога и къде е имало кланета.

Какъв е бил бита на българите по това време и как се е променял.

И такива работи...

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Турско робство
« Отговор #219 -: Декември 04, 2008, 12:48:45 pm »


Кога и къде е имало кланета.



Из книгата "Геноцидът и Холокостът над българите извършен от: юдеи, турци, гърци, руснаци, сърби, комунисти, масони, богоборци, глобалисти и ционисти" от Георги Войнов.

Целия материал от книгата е тук:
http://georgi-nz.blogspot.com/search?q=%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8+%D0%92%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D0%B2
Аз само съм подбрал части от там.
А който поиска да си я купи и прочете, ще направи най-добре!

-----------

 "За кланетата в Стара Загора, за разлика от тези през Априлското въстание (Батак, Панагюрище, Перущица и др.), се знае твърде малко, въпреки че в някои отношения това изтребление е много по-зловещо и всеобхватно. Дори в многотомната История на България почти нищо не се споменава за тези събития, освен че „башибозушки отряди, които придружавали редовната армия на Сюлейман паша(Соломон Леви Явиш)* е ислямизиран евреин - дьонме, бивш професор по литература в Сорбоната (Франция); масон!...), подложили на плен и пожар българските села и градове, разположени южно от Стара планина". Навсякъде в другите източници същата история - за Старозагорските кланета от юли 1877 г., не се казва нито дума, сякаш архивите са изчезнали и нечия невидима ръка е изтрила тази апокалиптична част от българската история.
Причините за тази мистификация ми станаха веднага ясни, след като се запознах със сборника на Донка Йотова „Пъкленият ритуал. 125 години от Старозагорското клане", съставен от автентични документи и свидетелства от това време, и статията „България" от „Еврейска енциклопедия" (т. 4, изд. „Терра", Москва, 1991 г., стр. 964). От тези и други източници се разбира каква е била зловещата роля, която са изпълнявали Старозагорските евреи в тези кланета на българи (по същество ритуални убийства) и Холокост (принасяне в жертва чрез изгаряне)! Ето защо документите, разобличаващи тези ужасни престъпления, извършени от турци и евреи, бяха изчезнали! Не е трудно да се досетим кой се е погрижил за това.
По време на Старозагорското клане първи помощници на турците са били живеещите в Заара (Стара Загора) евреи. Те били пришълци от Одрин и Солун (идват около 1605 г.) и образували еврейска махала, ставайки опасни конкуренти на българските търговци. По време на събитията имали 812 къщи, 2 големи синагоги, 7 фамилни еврейски параклиса и 5800 души. Към българите се отнасяли враждебно, защото последните били техни най-големи съперници в търговията. Ползвали се с покровителството на турските власти и притеснявали по всякакъв начин християнското население.
Първите сведения за клането на българи в селата на юг от Стара Загора започнали да пристигат към средата на месец юли 1877 г.:
„... На 12-ти почнали да пристигат от селата мъже, жени и деца голи и боси, между които имало пълни коли с ранени. Ранените били оставени в училището, а здравите настанили по къщите. Те разказвали, че башибозуци и черкези нападнали селата им, убивайки кой където сварят; грабили, безчестили и селата на огън предавали. А пък и самите граждани от височините на града започнали да виждат дима и пламъка от горящите села. Скръбни и неприятни слухове започнали да се носят този ден из града...".
„... На 16-ти градът започнал да се пълни още повече със селяни. Те разказвали, че по полето се търкаляли мъртви тела, рязани и дупчени, и вонята била нетърпима. Слухът за ужасното клане в село Гюнелийска махала още на сутринта се разнесъл из целия град... Село Дълбоки било запалено от черкезите, където избили много хора...".
Тук е мястото да отбележим, че в щаба на Сюлейман паша се намирал и англичанинът Юлий Викед, който изпълнявал особени функции - бил агент на английското правителство и лице за връзка с него.
След като преградили пътя към Казанлък, черкезите на Дай Ахмед достигнали до Кулов вир в прохода и избили много хора. При воденицата „Башовите" избили около 50-60 души граждани и селяни. После пристигнали и още черкези, които избили стотици хора в теснините на това място.
За същото събитие Димитър Илков казва:
„... Към залез слънце (19 юли) черкезите пресекли пътя на бежанците при южното гърло на боаза и веригата към Казанлък се прекъснала моментално. Тогава настанала страшна касапница около подножията на Аязмо баир. Шопорите и коритата на бешбунарските чешми се оплискали с човешки кърви и вадичката, образувана от тези чешми, потекла към река Бедечка, червена като огън. Полянките в тази местност, доскоро зелени и прини, заринали се с глави, нозе, ръце и обезобразени трупове на деца, майки, родители, юноши и старци...".
Градът бил запален от турската артилерия и башибозуците; подпалили се спиртните складове на старозагорските ракиджии, които избухнали. В същото време по улиците и къщите на град Стара Загора се „загнездил пъкълът", по думите на Димитър Илков:
„... Старозагорските мохамедани посрещнали войските на Сюлейман паша* с радост. Те се сдружили с черкезите и башибозуците още на 19 юли и се впуснали с тях заедно като зверове" върху беззащитното български население да го изтребват, мъчат, безчестят и обират. Малките пеленачета намушквали на ятаганите си и ги подавали така на майките им, когато те се противели да се предадат доброволно на безчестието. Всички български мъже останали в града, били изклани безмилостно до един, започвайки от най-невинното сукалче, дори до престарелия стогодишник. Нищо не било пощадено, нищо не трябвало да остане. Останали недокоснати само евреите, които изкупили живота си с пари, с осрамяването на своите жени и дъщери и с шпионските си услуги, които оказвали на турците непрекъснато и след отминаване на опасността...".
Затваряйки обръча около Стара Загора, турските войски нахлули в града и започнали невиждани кланета и насилия, пред които Батак бледнее!... Самият Юлий Викед разказва:
„... Аз не съм в състояние да опиша всички ужаси на сцените, на които за мое нещастие съм бил донякъде свидетел - очевидец и сега даже, като си припомня за тях, кръвта ми замръзва в жилите. На нещастния град Стара Загора налетели не човеци, а като че ли били някои бесни дяволи. В плен никого не взимали, а всеки, без разлика, с байонета пробождали, или с ятаган посичали и на повечето от ранените главите отрязвали. Болни, жени, деца, старци и всичко, що дишаше живот, без милост убивали, или в пламъците на горящи къщи хвърляли. Башибозуците, които дойдоха със Сюлейман паша* от Албания, върлуваха и беснееха по-страшно от самите дяволи; те убиваха без ни най-малка причина всекиго, само и само да наситят своята страст. Офицерите, ако би могло да се употреби такова название за албанските или други такива нередовни войски на падишаха, бяха изгубили всякаква власт над побеснелите и преспокойно гледаха, докато се наситят..."
„... Ужасната картина в тези минути още по-ужасна се представила, когато турците заградили казанлъшкия път. Тълпи народ тичат насам-натам из улиците, руси и опълченци не се виждат, градът обиколен отвсякъде и отникъде изход няма; турците от всички страни стрелят, тук се прострял мъж, татък се отърколила жена, другаде неколцина пъшкат, жени плачат, деца пищят, кучета лаят и вият, коне цвилят, говеда мучат, а пък пламъците на ужаса ужас придават. Щом из тълпата се впуснат неколцина и влязат в коя и да била здрава къща, всички нахлуват вътре и се затварят, тъй щото из пълните преди малко улици с мъже, жени и деца, взели да се показват въоръжени граждани турци и когото срещнат или застигнат, колят, убиват и българин вече на улицата не се показвал...".
„... В къщата на Хаджи Димитра имало 50-60 души селяни, все приятели, с жените и децата си. Турците нахлули вътре и започнали да убиват наред. Янка, съпругата на Трифон Спасов, успяла да избяга, но била застигната, уловена, и след като я обезчестили, й отрязали езика. Тя кървави сълзи ронела и всячески мъчела да даде някакви обяснения за турските зверства при избиването на хора, както и за нейното обезчестяване, но нищо не се разбирало от движенията й...".
„... Къщата на Драгия Куюмджиоглу била на две отделения с по 5-6 стаи, изби, конюшни, сенници и широки дворове. В двете отделения се събрали към 500 души. Турците запалили къщата с газ и тя цялата пламнала... Щом се отворили вратите и окаяните българи се показали навън, почнали един върху друг да се повалят и всички били избити или изклани с изключение на неколцина, които незабелязано се промъкнали през тълпата.
В друго отделение на тази къща имало до 200 души граждани и селяни. Турците нападнали и без съпротивление влезли вътре. Най-напред уловили Стоил Куюмджи Драгиев, на когото отрязали ръцете от раменете и той паднал на земята. Всеки почнал да поднася парите си, часовник, пръстен и молел за милост, обаче нито един от тях не бил помилван, а всички били изклани; между тях имало и някакъв млад свещеник от селата, на който запалили брадата и косата с кибрит, после го полели с газ и жив го изгорили... (типичен Холокост!).
„... В къщата на кожухара Минчо имало събрани 200 души граждани и селяни - повечето жени... лутали се насам-натам, докато нападнали турците, които почнали да убиват кого където настигнат, да колят, и покрили целия двор с мъртви тела. Малцина сполучили да избягат през дола и то затова, че къщата била на края на града...".
„... В един обширен двор се намирали къщите на Георги, Сава, хаджи Иван и хаджи Марко Дечеви, където се събрали повече от 200 души граждани и селяни. Турците, като нахлули в този двор, най-напред запалили онова отделение, което било пълно с жени. Огънят обхванал къщата, злощастните жени започнали да излизат, но щом се показала баба Драгулица навън, един манафин я застрелял и тя се проснала на земята, без да помръдне, а другите се върнали в горящата къща. В това време избата се изпълнила с такъв дим, че око с око не се виждали. Скритите там почнали един по един да излизат и да се търкалят около прага простреляни. Паднала Дешка Георгиева, паднал абаджията Кольо, натрупали се една върху друга селянки, другите се върнали назад, подът бил вече тук-там прегорял, провиснали черни трупове, жени и деца пищят, пушките гърмят и след няколко минути къщата се сурнала и всичко утихнало... Хаджи Марко бил уловен и в гушата като свиня прободен. Той дълго време хъркал и най-после издъхнал. Други три отделения в този двор -така също заедно с хората изгорели...".
„... Вкупом около 150 отишли в къщата на Иван Лещов, а после на Стефан Тодоров и в избата се скрили. След малко черкезите разбили пътните врата, изпълнили двора, взели да лискат газ по вратите на къщата и скритите в избата били принудени да излязат. Черкезите ги претърсили един по един, взели всичко, което се намирало върху тях, после ги закарали в къщата на Малкоча, където отделили жените настрана, а мъжете до един изклали до самите пътни врати...
„... Тодор Славчов имал в къщата си едно затулено дамче за добитък, в което се наблъскали до 30 души граждани, селяни и един русин. Турците ги намерили надвечер и до един ги избили, а Никола Иванов, рязан по главата, по раменете, по ръцете, паднал между убитите и там се спотайвал. След малко време дошли туркини за плячка и с възхищение казвали: „Машалла, машалла и тука има няколко свинета убити", като обикаляли избите и се подигравали с тях; пристигнали десетина души турци, които започнали да преобръщат труповете и да ги претърсват. Една от туркините така силно ударила Иванов в главата, щото цял потреперал от този удар и турците изново го накълцали. В такова положение той лежал между мъртвите без хляб и вода до събота и тогава избягал в Търново, където в болницата очистили червеите от раните му и го изцерили...".
„... На 70-годишния старец дядо Дянко рязали черепа и извадили с клечка мозъка му, като че ли правели някаква медицинска операция..."
„... Шопа Димитър, 70-75-годишен човек, богат търговец, считан от гражданите за милионер, уловен от турците заедно със сина си Наня, взели им парите къде каквото имало, после ги вързали, повалили на земята, напалили огън на гърдите им, сварили си кафе, пили и си отишли, а Димитър и синът му умрели от болки..."

„... Беше късно, като влязох в града. Но какво думам ? Град нямаше вече... То беше само един куп от развалини от страшни по-страшни.
На другия ден излязох да обходя развалините. Само скръбни сцени видях. По улиците само кости и глави, кости и глави на 14 000 души изклани мъже и жени от „героя" Сюлейман паша*. По-страшното беше и това, че в това същото време се връщаха робините старозагорски от Одринско, където Сюлейман (Соломон*), след като изклал мъжете им, беше ги изпратил да оплакват дните си немили недраги в одринските кърища.
Всички тези нещастници знаеха местата, където пред очите им бяха изклани мъжете им, синовете им и дъщерите им. На тези места те с висок глас оплакваха останките на своите чеда и съпрузи, като прегръщаха костите и огнилите им дрехи. Нищо не виждаше човек освен кости и глави, а тук-там гъсти женски коси, които окапали от изгнилите женски глави... Черквите изгорени, опозорени... пълни с изгнили человечески трупове. Черквите „Св. Троица", „Св. Богородица" и „Св. Николай" с трупове, разрушени и дупките от гюлетата (снарядите) още се забелязваха тук-там. Само „Св. Димитър" беше оцелял, защото беше здраво озидана, само отвътре беше изгоряла."
------------
 И накрая един елементарен въпрос на, който всеки средно интелигентен човек би си отговорил веднага:
Дали на "човек" участвал в гореописаните извергщини срещу Българи му е за пръв път, както се опитват да ни внушават???
« Последна редакция: Декември 04, 2008, 12:56:27 pm от Здравец »
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Турско робство
« Отговор #220 -: Декември 04, 2008, 13:56:33 pm »
Тук искам да добавя още един интересен щрих от Руско-турската война 1877-78 г., когато изтеглящите се турски войски подлагат на унищожение, геноцид и холокост мирното цивилно БЪЛГАРСКО население по пътя си! Според статистиките са избити над 150 000 души цивилно население, което не е участвало пряко или непряко във каквито и да е военни действия!!! Този факт изнесен от архивите (фигурира и в многотомната "История на България", издание на БАН), също не се коментира никъде и като че ли се премълчава и е подхвърлен на забрава! НЯКОИ ОБАЧЕ ПОМНЯТ ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ - ПАМЕТТА НА НАРОДА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ИЗТРИТА ЛЕСНО ОТ ГЛОБАЛИСТИТЕ!..... :-X
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Турско робство
« Отговор #221 -: Декември 04, 2008, 14:49:47 pm »
Докторе, какво да направим:

1. Да вземем по една сабя и да изколим де що видим мюсюлманин, а за евреите да не говорим.
Това скоро стана в Африка, между две племена в една държава. Периодически едното племе избива другото и след 20-30 годи обратното.
2. Да обявим война на всички съседни държави, щото навсякъде е Българско.
3. Да изберем за наш водач Сидеров , който като всеки българин едно мисли друго приказва, а когато стане дума за пари май е взел от един самоубил се секретар на ДПС.

Вярно е, че не трябва да се забравя миналото, но пътя е всеобщо разбирателство, а не да ставаш талибанин в християнски вариант. Знаеш ли кое е сигурно, че ето такива крякала като теб, Сидеров и цялата му шуробаджинашка /лек турцизъм/ партия при един евентуален сблъсък първи ще се покрият. А такива неверници, като мен ще отнесат плувката защото ние истински обичаме България и желаем нейния разцвет. Кви глобалисти, кви евреи, ква световна конспирация.

Както казва Androctonus - Работете и не се обяснявайте.
Има една приказка- Работливия търси начини да свърши работата, а мързеливия причини да не я свърши.
За съжалени Бг народа в по- голямата си част търси причини. Все нещо му пречи. :-[

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Турско робство
« Отговор #222 -: Декември 04, 2008, 15:43:57 pm »
Първи спор:

Кога българските държави - защото са били няколко по това време са били завладяни от Османската Империя.
Добра идея...
Държавите,че са няколко така е, но не са напълно независими една от друга,а са взаимосвързани. Естествено всеки по-голям благородник се  е мъче да се цепи, нещо което е характерно не само за нас но и за цяла Европа по това време. Именно това е и един от факторите за успеха на османците.
Търновското царство пада 1393, с падането на Търново.
За Видинското съм посочил документи на предната страница, но най-общо е окончателно завладяно около средата на 15-ти век.
За земите отвъд Дунава не знам.
В "покорените" земи българската аристокрация и порядки на поведение се запазват доста до късно - втората половина на 16-ти век(мързи ме да гледам назад в темата).
 Окончателното робство настъпва едва след това, когато са премахнати местните аристократи и са въведени редица рестриктивни закони за не-мюсюлманското население. Въпреки тях обаче, то успява да се развива добре и да върти икономика. Всъщност именно бумът на хайдутите през 17 век и нататък показва че нещата са се влошили.

Кога и къде е имало кланета.
Напрактика навсякъде където е имало бой. За него период, а и доста след него е било напълно нормално да се подложи местното население на сеч и грабеж. Вижте и Калоян при Варна и Крум при София.

Какъв е бил бита на българите по това време и как се е променял.
Това всъщност е най-сложния въпрос, защото обхваща прекалено различни неща - имаме селяни, имаме граждани, боляри, войнуци, търговци и т.н. За някои от тях той не се променя много чак до и Освобождението, а и малко след него.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Турско робство
« Отговор #223 -: Декември 04, 2008, 16:07:04 pm »

Вярно е, че не трябва да се забравя миналотоКакто казва Androctonus - Работете и не се обяснявайте.
Има една приказка- Работливия търси начини да свърши работата, а мързеливия причини да не я свърши.
За съжалени Бг народа в по- голямата си част търси причини. Все нещо му пречи. :-[

Трандев, ние искаме само да не се забравя миналото,защото народ без минало няма бъдъще.Разбира се помнейки миналото винаги да имаме едно на ум.

Във всеки народ има работливи и мързеливи и не си прав да оплюваш народа си повече от другите народи.Влияеш зле на народопсихологията.

cdms

  • Гост
Относно: Турско робство
« Отговор #224 -: Декември 04, 2008, 20:23:55 pm »
Предлагам каймака от потребители в сайта да си кореспондира с ЛС и да стигнат до един общаваш извод по проблема Турско робство.(съмнявам се Гил да е навит).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27