Автор Тема: Астрономия - НОВИНИ  (Прочетена 239106 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #285 -: Януари 16, 2010, 09:46:41 am »
Според видеото са я очаква ли 2003.
Сега я очаква ме 2012? Четох някаде че планетатa през 2010 (лятото) ще се вижда толкова добре в небето че  няма начин да се скрие от правителствата.

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.xfacts.com/map/planetX.jpg&imgrefurl=http://xfacts.com/map/&usg=__Jpe_Qi6KWfr6vgdW5QtQvMhlNqo=&h=240&w=320&sz=27&hl=en&start=17&um=1&tbnid=TeGHYdiwR45UvM:&tbnh=89&tbnw=118&prev=/images%3Fq%3DPlanet%2BX%26hl%3Den%26um%3D1
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 14:29:50 pm от SiriusAngel »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #286 -: Януари 16, 2010, 12:40:41 pm »
Марсианец, намали Старгейт сериите, че още малко и ще се въздигнеш. :)


Момчо тези неща сме ги обсъждали като теоретична физика, още дълго преди сериала Старгейт.Може би, когато още ти не си знаел имената на небесните тела. :)
Но пък за да правиш хипотези, би трябвало да имаш практическата основа на нещо, въображение и естествено желание.Като виждам ти май ги нямаш всичките, събрани на едно място.
Ама естествено е за всеки незнаещ е да си мисли, че светът е това, което само той познава.А и да иска на всяка цена да бъде забелязан от другите. ;D

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #287 -: Януари 16, 2010, 13:52:13 pm »
На кълбовидни мълнийки :)
Или нещо като медузи от електрически зареден звезден газ, обградени от някакъв вид защитно поле. Може де са и кълба от йонизирана плазма.
Енергията може да има много състояния и лица.
Хранят се директно от енергиятана слънцето-фотони, радиация, или с нещо друго от целия спектър на високоенергийните частици, които слънцето бълва с милиарди тонове в секунда :)
Добре де, а по какво се различават живите от умрелите от тия същества? Какво правят, докато са живи? На училище ходят ли, говорят ли по между си и за какво им е? Какъв им е смисълът на живота? Могат ли да се възпроизвеждат и как? Умират ли и как, какво го причинява? Какво се случва след като умрат?
Как се развиват духовно ? Какви са им изкушенията? Само разумни същества ли са, или има както на земята животни и хора? Могат ли да напускат Слънцето и как?
И тн и тн. Виж, колко въпроси ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #288 -: Януари 16, 2010, 14:20:40 pm »
Според видеото са я очаква ли 2003.
Сега я очаква ме 2012? Четох някаде че планетатa през 2010 (лятото) ще се вижда толкова добре в небето че  няма начин да се скрие от правителствата.
До лятото има 5 месеца точно (16 юни) Не вярвам да се покаже тая планета за толкова малък срок.

А в това видео не знам точно какви доказателства видя. Ще се радвам да посочиш поне едно.
Човекът през цялото време изказваше предположения. До 20тата минута изказваше предположения, че официалната наука (правителствата) ТЪРСЯТ тази планета. Обясняваше колко много телескопи изстреляли. Щом изстреляли, значи търсят нещо. Това му беше логиката.
Е кажи сега, това доказателство за съществуването и ли е? Или доказателство, че я търсят? Или нито едно от 2те, щото тия телескопи (поне официално) търсят кафеви джуджета.

Доказателство, това трябва да е нещо от сорта : Астрономина Пешо, докато гледал с телескопа, видял еди ква си планета и тн. И да има и някоя автентична снимка. Не монтажи.

Дори тия предположения на някакъв астроном през 80те години, самия водещ от видеото признава, че в последствие са отхвърлени от по-модерната наука. Като с мълчанието си 'защо', намеква, че е с основание ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #289 -: Януари 16, 2010, 14:50:43 pm »
И тн и тн. Виж, колко въпроси ...


Да, това са хубави въпроси !
Веднъж преминали в енергиен носител (с помоща на невероятно свръхвисоките си технологии) тези същества са практически безсмъртни, имайки енергия с която да се захранват структурите си.Ако са до звезда-от видовете енергии, които тя изхвърля.Предполага се, че за технологиите им няма пречки да изработят устройства, които да улавят и преобразуват всякакъв вид енергии.

Как се изграждат тези същества? 1. Предполага се, че такива цивилизации са на над 200 000 и повече години съзнателно, градивно развитие.
2.И сега виждаме, че човешкия прогрес върви към осигуряване на все по-голяма независимост от обкръжаващата го среда.А относителната, най-висша независимост е да си със енергийна структура сходна с първичен, неизчерпаем източник на енергия-например : звезда, звездна плазма, високоразряден електрически заряд-затворен във вътрешно енергийно поле, и с външно поле за движение  т.н.
3.Най-трудното технически-как от жива материя (каквато и да е) да се пренесе живота в такъв енергиен носител. Ами на принципа (наистина засега елементарен) на съдаване на виртуалния свят (РС игрите) в подходящ носител-напр. хард диск.
Така и цялостните данни на един хуманоид- начинът на мислене, модел на мисловните процеси, двитателните и т.н. човешки процеси теоретично е възможно да се пренесат, чрез преобразуване в информационни данни (но и с модел на развитие, еволюция), да речем в плазмен носител. А поне в използването на плазмата имаме малък напредък.А знаем, че вече могат да се направят компютърни модели на всички  процеси в човешкото тяло.
Да не говорим за напредъка в създаване на изкуствен интелект.
Това с енергийните същества, за нас е абсолютна фантастика, но не е невъзможно практически, по принцип.
Просто сме в начален етап от развитието си.

На училище ходят ли, говорят ли по между си и за какво им е? Какъв им е смисълът на живота? Могат ли да се възпроизвеждат и как? Как се развиват духовно ?


По принцип, :) такива невъобразимо високо технологични енергийни същества са в напреднал, зрял стадий на развитие и опит.Е и те сигурно се развиват, но в по висшите сфери на познание и духовност.Смята се, че те заедно могат да създават нови живот, на подходящи планети.
Смята се още, до достигане на определен стадий от живота си те са живи, физически същества.След определена подготовка се прехвърлят в енергиен носител.
До този стадий си живият като нас на някоя планета.
Но възможно е и да са измислили технологии да се размножават в енергийно състояние. Тогава те няма да са живи, като нас, а ще са просто само неорганично духовни същества.
Е тогава вече незнам какви възприятия, чувства и изкушения ще имат, и дали ще ги имат.Дали чувстват болка, радост и т.н.Може би просто стават съзидатели.На практика сигурно нямат противници, освен горещите вътрешности на звездите и черните дупки.Със сигурност ще се развиват, защото придвижването им в пространството  ще ги среща с нови и нови непознати неща (въпреки, че са съвършенни) ще се налага да се развиват.

За такива същества няма да е проблем да се придвижват и да са навсякъде и незабележими.
Дали са създали и животни, незнам, но едва ли-имат си всичко.Може би са съвършените самотници, не знам.
Това е доста сбита и съкратена информация по вопроса.
Толкова за сега. После още. :drinks:
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 19:07:03 pm от marhs »

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #290 -: Януари 16, 2010, 15:07:48 pm »
До лятото има 5 месеца точно (16 юни) Не вярвам да се покаже тая планета за толкова малък срок.

А в това видео не знам точно какви доказателства видя. Ще се радвам да посочиш поне едно.
Човекът през цялото време изказваше предположения. До 20тата минута изказваше предположения, че официалната наука (правителствата) ТЪРСЯТ тази планета. Обясняваше колко много телескопи изстреляли. Щом изстреляли, значи търсят нещо. Това му беше логиката.
Е кажи сега, това доказателство за съществуването и ли е? Или доказателство, че я търсят? Или нито едно от 2те, щото тия телескопи (поне официално) търсят кафеви джуджета.



Дори тия предположения на някакъв астроном през 80те години, самия водещ от видеото признава, че в последствие са отхвърлени от по-модерната наука. Като с мълчанието си 'защо', намеква, че е с основание ...


Ох, сигорно от силното желание да е факт съм разбрала погрешно. А и съм на работа в момента, както и да е.  :D
Но не мислиш ли че за да търсят значи има причина. А и толкова се исписа относно 10та 12та планета.
Така ми се иска да прочета нещо наистина добро и истинско.


Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #291 -: Януари 16, 2010, 15:30:01 pm »

Ох, сигорно от силното желание да е факт съм разбрала погрешно. А и съм на работа в момента, както и да е.  :D
Но не мислиш ли че за да търсят значи има причина. А и толкова се исписа относно 10та 12та планета.
Така ми се иска да прочета нещо наистина добро и истинско.



НАСА е една от най-жалките неща на тази планета ;D ;D ;).Хвърлените пари по Аполо например,ами и по много други...просто са отишли по дяволите.Представяш ли си ако въобще не са отишли на Луната.Знаеш ли колко МИЛИАРДИ ДОЛАРА са използвани,и ако се окаже,че не са отишли,тези пари са Хвърлени на вятъра.Хайде да не кажа едно 80% от снимките на НАСА,са фалшификации или съответно bullshit.Нека да олицетворим НАСА в днешно време-НАСА имат убийствени приходи,хората си правят ама супер як бизнес,хвърлят няква мизерна сума,за мисий до Луната,до Марс и до къде ли не.Ти знаеш ли,че тези пари,които хвърлят,не са и 1/10 от приходите,които получават.Единствената им цел е да цъкнат някои снимчици...малко Фото шоп...и се пускат по медийте.А за да продадеш тази информация на медийте..знаеш ли колко пари получават..нулите не можем да преброим.Също и например,ако са открили нещо преди 20 години(уж) те го пускат сега и става сензация.Те нямат намерение изучават Вселената.Обстановката там горе им е била казана от извънземните цивилизации.3 неща са важни за НАСА-пари,пари,пари.Това е всичко.Какво стана с БАН (Българската академия на Науките) Разбраха,че там в БАН просто хората си почиват и си получават заплатите.В НАСА е същото,но те дърпат конците навсякъде.НАСА не са доказали нищо-количество без качество.За каква наука говорим.Наука означава нещо да си го открил,но и да има доказателство за него.НАСА не правят наука а пари.ТОВА Е.
Който иска да вярва да вярва,който не не,НО това си е живата истина. 8)
Roswell
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 18:02:23 pm от Roswell »
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #292 -: Януари 16, 2010, 15:46:55 pm »
  ;D

Roswell , какви ги говориш човече ?
А какво относно полети те до луната за любопитковци? Вече и списъка е с чакащи. Всеки който има пари и желание всеки може да си направи едно полетче до луната и обратно за един час.
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #293 -: Януари 16, 2010, 15:51:39 pm »
Но не мислиш ли че за да търсят значи има причина. А и толкова се исписа относно 10та 12та планета.




това твое мнение коментирам.От къде мислиш,че идва тази информация....НАСА(тататам) :dance: .И сега прочети последния ми пост за НАСА.
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #294 -: Януари 16, 2010, 17:53:00 pm »
Ох, сигорно от силното желание да е факт съм разбрала погрешно. А и съм на работа в момента, както и да е.  :D
Но не мислиш ли че за да търсят значи има причина. А и толкова се исписа относно 10та 12та планета.
Така ми се иска да прочета нещо наистина добро и истинско.

Защо имаш силно желание да е факт? За какво ти е?
За какво ти трябва тая планета? С какво ще ти направи живота по-добър или по-щастлив или по-смислен?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #295 -: Януари 17, 2010, 15:26:37 pm »
Как са се появили галактиките:
Астрономи обясняват Последователността на Хъбъл





Фигура представяща Последователността на Хъбъл.От ляво са елиптичните галактики, с техните форми вариращи от сферични (E0) до издължени (E7). Тип S0 е междинен между елиптичните и спирални галактики. Горната линия вдясно от обекти се простира от Sa (гъста спирала) до Sc (рядка спирала). Долната дясна линия показва пресечените спирали, които варират от гъсто разположени ръкави SBa до такива  по нарядко SBc типове. (Credit: Image: Ville Koistinen)

ScienceDaily (Jan. 13, 2010) — За пръв път, двама астрономи обясниха разнообразието от форми в галактиките във Вселената. Учените, д-р Андрю Бенсън (Andrew Benson) от Калифорнийския Технологичен институт (Caltech) и д-р Ник Дьоворо (Nick Devereux) от Университета Embry-Riddle в Аризона, са проследили еволюцията на галактиките през 13 милиарда години от началото на Вселената до днешни дни.

Техните резултати ще се появят в сп. Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Галактиките са струпвания на звезди, планети, газ и прах, който съставлява по-голямата част от видимия космос. Най-малките галактики имат няколко милиона звезди, докато при най-големите техния брой достига милиони милиона (трилиони) звезди.

Американският астроном Едуин Хъбъл пръв е разработил таксономия за галактики през 1930-те, която в последствие е станала известна като ‘Последователността Хъбъл’. Съществуват три базови форми: спирални, където рамената от материал се протягат от диск от малко струпване в центъра, пресечени спирали, където рамената се протягат от диск, който е по издължен, и елиптични, при които звездите са разположени в център без рамена или диск.

За сравнение, галактиката в която живеем, Млечния път, има между 200 и 400 хиляди милиона звезди и е класифицирана като пресечена спирала. Обяснението на Последователността на Хъбъл е сложно. Различните видове ясно произтичат от различни еволюционни пътища, но досега детайлното обяснение убягваше на учените.

Бенсън и Дьоворо комбинираха информацията от инфрачервения Two Micron All Sky Survey (2MASS) с техния сложен GALFORM компютърен модел, за да произведат еволюционната история на Вселената през тези 13 милиарда години. За тяхна изненада, техните изчисления репродуцираха не само различни галактични форми, но и техните сравнителни бройки.

"Ние бяхме смаяни от това, че нашия модел предрече едновременно изобилието и разнообразието във видовете галактики, толкова прецизно,” каза Дьоворо. „Това наистина увеличи увереността ми в модела,” добави Бенсън.

Моделът на астрономите е подкрепен от използва 'Lambda Cold Dark Matter' модела на Вселената. Тук 'Lambda' е мистериозния компонент 'тъмна енергия', за който се вярва, че съставлява 72% от космоса, като студената тъмна материя заема 23%. Само 4% от Вселената се състои от познатата ни видима или „барионична” материя, която съставлява звездите и планетите, от които са направени галактиките.

За галактиките се вярва, че са вплетени в много големи халота от тъмна материя и Бенсън и Дьоворо вярват, че те са ключови за еволюцията им. Техния модел предполага, че броя на сливанията между тези халота и техните галактики ни движи към крайния резултат – елиптичните галактики произтичат от многобройни сливания, докато не останат дисковидни галактики. Нашия Млечен път е пресечена спирална галактика, което предполага, че има сложна еволюционна история, само с малки сблъсъци и поне един епизод, в който вътрешия диск е колапсирал за да формира голям издължен диск.

"Тези нови открития поставят ясна посока на бъдещите изследвания. Нашата цел е да сравним предсказанията на този модел с наблюденията на по-далечни галактики, видени в снимките от Хъбъл и тези от телескопа, който скоро ще бъде изстрелян -  James Webb Space Telescope (JWST)," каза Дьоворо.

Източник: http://www.sciencedaily.com/releases/2010/01/100112152400.htm
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 15:27:41 pm от ₪ Eon ₪ »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #296 -: Януари 17, 2010, 19:04:13 pm »
Тъкмо разглеждах снимка на галактическата структура Птица. Красота.
Само, че текстът е на английски.Нека го преведе някой.

A 30-min VLT/NACO K-band exposure has been combined with archive HST/ACS B and I-band images to produce a three-colour image of the 'Bird' interacting galaxy system. The NACO image has allowed astronomers to not only see the two previously known galaxies, but to identify a third, clearly separate component, an irregular, yet fairly massive galaxy that seems to form stars at a frantic rate. The final colour image was produced by Henri Boffin (ESO).
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 19:08:32 pm от marhs »

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #297 -: Януари 17, 2010, 19:44:03 pm »
Превод: За 30 min VLT/NACO е била изложена на K-банд(лента) (това означава чистота между 20 и 40GHz (7.5–15 mm).).И е бил комбиниран с архив на HST/ACS Б и I -банд( лента)за да произведе три-цветен образ на "Бърд"системата от галактики. NACO изображението е позволило на астрономи не само да видят две предварително известни галактики,но и да идентифицираt и трета-доста голяма галактика в която изглежда се сформират звезди във (с) френетичен размер. Окончателният цветен образ е бил произведен (направен)от Henri Boffin (ESO).

П.п:Много труден превод ей измъчих се,дано да съм бил полезен.Дано има хора,които го разбират.Аз нищооо не разбрах :flag_of_truce: :nea: ;D
Roswell
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #298 -: Януари 17, 2010, 22:53:13 pm »
Превод: За 30 min VLT/NACO е била изложена на K-банд(лента) (това означава чистота между 20 и 40GHz (7.5–15 mm).).И е бил комбиниран с архив на HST/ACS Б и I -банд( лента)за да произведе три-цветен образ на "Бърд"системата от галактики. NACO изображението е позволило на астрономи не само да видят две предварително известни галактики,но и да идентифицираt и трета-доста голяма галактика в която изглежда се сформират звезди във (с) френетичен размер. Окончателният цветен образ е бил произведен (направен)от Henri Boffin (ESO).

П.п:Много труден превод ей измъчих се,дано да съм бил полезен.Дано има хора,които го разбират.Аз нищооо не разбрах :flag_of_truce: :nea: ;D
Roswell

 :hi: Благодарско Roswell.Струва си труда.
Тук явно става въпрос за наслагване на две снимки,на специални астрономически високочувствителни ленти за заснемане на отдалечени звездни обекти, за да се получи комбинирано,по-контрастно и цветно изображение.Снимката е разпространена от европейската космическа агенция и е правена скоро.Значи тази система от галактики се казва птица.За третата галактика се казва, че в нея се образуват звезди с необичайно огромни размери.
Потвърждение е на написаното от Еон за теорията на Хъбъл.
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 22:56:35 pm от marhs »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Астрономия - НОВИНИ
« Отговор #299 -: Февруари 10, 2010, 12:49:05 pm »
Вселената е 30 пъти по-скапана отколкото се мислеше преди



Снимка на звездния куп Плеяди. (Credit: iStockphoto/Paul LeFevre)

ScienceDaily (Jan. 27, 2010) — На колите им свършва горивото, на звездите също, а пък галактиките колапсират в черни дупки. Докато това става, Вселената и всичко в нея се скапва. Но какво означава това скапване/западане? Изследователите от Австралийския Национален Университет са открили, че Вселената е 30 пъти по западнала/скапана отколкото се мислеше преди.

Дипломираният студент Chas Egan и д-р Charley Lineweaver от ANU Research School of Astronomy and Astrophysics са изчислили ентропията на Вселената. Учените са изчислили ентропията за да разберат, колко е ефективен е двигателя или колко работа може да се извлече от гориво или колко скапана и неподредена/разхвърляна е дадена система. Използвайки нова информация относно бройката и размерите на черните дупки, те са открили, че Вселената има 30 пъти по-голяма ентропия от предните предположения.

"Ние отчетохме всички фактори, които допринасят за ентропията в наблюдаемата Вселена: звезди, звездна светлина, космическия микровълнов фон. Дори направихме изчисление за ентропията на тъмната материя. Но ентропията на черните дупки е тази, която доминира във Вселената.

Когато използвахме новата информация относно бройката и размерите на супермасивните черни дупки, открихме, че ентропията на Вселената е около 30 пъти по-голяма от предишните калкулации,” каза г-н Egan.

"Обратно на общоприетото мнение, поддържането на всички сложни структури, които виждаме около нас – галактики, звезди, урагани и кенгурута – имат нетен ефект увеличаващ неподредеността и ентропията на Вселената. Но, ако трябва да бъдем честни, тяхното допринасяне е пренебрежимо малко в сравнение с ентропията на супермасивните черни дупки,” добави д-р Lineweaver.

Резултатът на изследователите има важни последствия за земния и извънземния живот. „Вселената е започнала от състояние с ниска ентропия, и в съответствие със втория закон на термодинамиката, ентропията от тогава насам се увеличава,” каза г-н Egan. "Това е важно, защото количеството енергия достъпна за живота във Вселената, включително и извънземния живот, зависи от ентропията на Вселената. Бихме искали да знаем колко енеригя ще е достъпна на живите форми където и да е във Вселената, и къде е тази енергия. Първата стъпка към тази процедура е да се определи ентропията на Вселената. Това направихме ние.”

Д-р Lineweaver каза, че следващата стъпка в изследванията е да се изчислии колко близо сме до максимум ентропията, колко ентропия се продуцира и колко време имаме преди Вселената и целия живот в нея умре в неизбежна смърт.

Източник: http://www.sciencedaily.com/releases/2010/01/100126104844.htm

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27