Автор Тема: 5 милиона българи ще бъдат глобени защото не са ходили на лекар!  (Прочетена 14920 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Наказват ни със сто лева, ако не се прегледаме до края на годината
Стандарт
Миналата година нередовните пациенти се наказваха с лишаване от здравноосигурителни права за един месец. Тази мярка не даде резултат. Затова от тази година ще се налагат парични глоби. Размерът им е от 50 до 100 лв., а при повторно неявяване - от 100 до 200 лв. Ще се санкционират и родителите, които не са завели детето си на преглед.

Ето как се почва с тоталния контрол! Не те питат дали искаш да участваш в смешната им здравна система, не ти дават никаква алтернатива. Те са последната инстанция. Трябва да те проверяват , да те следят! Май наближаваме времето когато ще е задължително да ни сложат и по един ЗДРАВЕН ЧИП
« Последна редакция: Ноември 01, 2006, 09:37:55 am от Alien »

Oberon

  • Гост
Не ставай смешен, тия прегледи са задължителни не само тук. В Европа дори глобите са много по-големи. И никой няма да те задължи да си слагаш чип !!!! Ако продължавате да си вярвате за подобни неща, може и да го предизвикате...не се ли сещаш:)?

Оберон

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Че някой да е казал че Европа и САЩ са пример за подръжание ?  Откъде накъде някой ще ме задължава да ходя на лекар ? Това е система за контрол! Не е лечение.

Oberon

  • Гост
Поне ще ти кажат ( ако са кадърни ) кви проблеми имаш. Пък ти после се лекувай с биолечение и билки, никой не те спира. Тия прегледи са профилактични. Профилактиката е добро нещо:)

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Според мен няма нищо лошо да са задължителни и без тва сме на едно от първите места по някои тежки заболявания а така ще се намали броя им.Не само в САЩ и Европа но и в Япония знам че са така.

Oberon

  • Гост
Еми да, като не можем сами да се грижим за себе си, някой е решил да го прави вместо нас. Не виждам нищо лошо в това:))) Здравната култура на българина е ужасно ниска...

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Да бе, то щото са ни толкоз компетентни и лекарите. Лекуват те от грип когато имаш придобит диабет, щото им свършили направленията за изследване на кръвна захар. Или пък те лекуват от жълтеница, когато имаш лаймска болсест.
И двата случая са с мой близки. :-[
И какво ще помогне глобата, в чий джоб ще отиде и за какво ще се използва?
И как ще ме прегледа некадърния лекар, като пак казвам - свършили са му направленията заради бабичките и ще ми премери кръвното, пулса и недай си боже да се изкашлям - айде от новите, хубавите Американските антибиотици.
Айде нема нужда, от 10 години не съм стъпвал при лекар. Нямам и личен такъв. Да ме съдят. 8)
Щото в полицейската държава именно на това се залага - на страха, на заплахата, на глобите. Не на убеждението
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Oberon

  • Гост
Затова човек трябва да си има и лекар за приятел. Като ти поставят нейде калпава диагноза, се допитваш и до него. И лекарите са хора и те грешат, идеята е техните грешки да се минимизират. Но те са неизбежни. На мен цялата ми рода са лекари. Но хората ги познават, помнят ( тези от моите роднини, които вече не са измежду нас) и уважават. Истинският лекар спазва клетвата, която е дал!!!!

Оберон

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Oberone тука става за възможността за избор ? Защо лекарите да са неизбежни ? Защо здравната система да е неизбежна ? На който му харесва добре! Да си ходи и 100 пъти на ден по лекари, но да бъде задължително е нагло! И предвид на по-горния пост , баба ми умря от сгрешена диагноза! Сгрешените диагнози са доста срещано явление. Спор няма че всеки може да сбърка, но защо насила някой трябва да ходи на лекар ? Това какво е ако не  схема за контрол.

Oberon

  • Гост
Но и доста хора си умират, само защото не са потърсили навреме лекарска помощ,или са знаели че са болни от нещо, ама си го носят с тях, и когато вече е късно да го спасяват, човека си умира. А е можело да бъде спасен! Ей от такова пък умря дядо ми, за 1 нощ. Дори не успях да му кажа сбогом, толкова бързо си умря....

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Да ама и много се разболяват докато чакат между двеста бабички и дядовци, дето си говорят за болежките и "Ти знаеш ли кой починал, ми Мичето от 3 я етаж. Тц, тц. А тя на колко беше? А ами млада беше 72 ги направи миналата седмица.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Oberon

  • Гост
Да ама и много се разболяват докато чакат между двеста бабички и дядовци, дето си говорят за болежките и "Ти знаеш ли кой починал, ми Мичето от 3 я етаж. Тц, тц. А тя на колко беше? А ами млада беше 72 ги направи миналата седмица.

Ахахахахах, това ме смачка от смях:))))))))))))))0
Ама си е така де. Ето доказателство, че живота е гаден, ама за сметка на това много смешен:)))

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Вчера казаха, че на децата в пловдивските училища ще се взима ДНК анализ и кичур коса. Това какво е? Това не е проект! То се прави в момента!!!
« Последна редакция: Ноември 01, 2006, 23:47:51 pm от Horus »

IYI

  • Гост
Ясно, системата се стреми всячвски да ме подчини, но какво да се прави, не съм за прегледи, защото съм повече от здрав, а и намерението ми е да съм така още сто години, но ще съм, само ако нямам контакт с докторските лица!

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
глоби глоби и пак глоби,що нямаш винетка,що караш колата със старите номера,що не си си платил данъка на държавата за къщата колата и кучето,що не си ходил на лекар,що си се изпикал накриво,що взимаш толкоз лева заплата даи ся 30-40% от нея пак на държавата,що си купваш хляб аиде и от него 20% данък..........

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27