Автор Тема: 5 милиона българи ще бъдат глобени защото не са ходили на лекар!  (Прочетена 14943 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Доколкото знам и здравните и пенсионните са антиконституционни.

Max

  • Гост
Това ме навежда на мисълта за съд. Но каузата е обречена.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Всъщност и това е направено. Имам познат, който има познати, които са осъдили държавата след години дела. За жалост си мисля че няма как това да се ползва. Никой не го интересува, особено в чиновническия апарат. Те са програмирани. Казано им е че трябва да имаш здравни осгуровки и просто няма как да минеш. Мигат на парцали и са склонни да ти държат тон.
И така... :)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Мен ми е по-смешен факта, че примерно за кражба има давност 5 години и ако не ме хванат - не нося отговорност, за убийство - 10 години. Обаче в справките от НОИ още ми седи, че им дължа пари за 3 месеца, през 2000 г.
Което е повод в понеделник да се обадя на адвоката си :)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ами тя цялата история е невероятно нелепа и е толкова античовешка, че повече от това не може да бъде. Личният избор на индивида е напълно пренебрегната в името на механизацията на социума. Откъде накъде ако не искам аз да имам здравни и пенсионни трябва да ги внасям? И кой може да ме убеди че това е вредно за мен? Не искам и толкова. Позволете ме да правя изборите си в живота. Не е ли нелепо? МОЛЯ ВИ да ми позволите да имам свободен избор относно неща които касаят МЕН.
Истината е че системата не иска да изгуби НИТО ЕДИН човек като финансов донор. Няма нищо отвъд това. Системата не иска нито да сте здрави, нито да сте пенсионно осигурени.
Пресен пример. Онзи ден чух че са изгоряли пенсионните архиви в някакво градче в страната. Изобщо няма да коментираме как е възможно един архив да се самозапали - смешно е - явно е че някой го е запалил.
Какво прави държавата? Хорицата ще получат социална пенсия от 100 лв. Нито повече, нито по-малко. Защото държавата не знае на колко са се осигурявали хората - архивите ги няма, нали се сещате.

Дааа, няма никакъв геноцид в България...

Неактивен baphaa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
На едно приятелско семейство дъщеря им отива на гинеколог, оня видял нещо нередно и я праща при комбината си, хирург. И тоз последния й заявява, че трябва да й режат матката. На 18 годишно момиче, ей така, иска да й прави операция, рисковете били да не може да има никога деца. После си казва хонорара - щял да го направи за 2000 лева под масата... Оказа се Слава Богу, че на нея нищо й нямаше ама то бива наглост и безчестие ама това на нищо не прилича. Предполагам, че има и добри лекари, но когато попаднеш два-три пъти на такива, как да приема, че ме задължават да плащам осигуровки. Кво да кажа повече...

А, да. Мед сестрите са толкова зле платени, че изобщо не им пука за хората, съвсем сериозно говоря. Това лято прекарах около 2 седмици в болницата при дядо ми, тъй като нито на сестрата й се занимаваше да го наглежда от време на време, нито бутона в стаята му работеше. Но аз се питам, с всичките тези пари от осигуровките, толкова ли не можаха да им увеличат заплатите, че поне да ги стимулират да обръщат малко повече внимание на пациентите? Всъщност забравих, че парите им трябват да купуват лекарства на тройно по-високи цени от доставните. Абе пълна трагедия.
По делата ще ги познаете[/CO

cdms

  • Гост
Какво толкова се чудите. Здравеопазването ни е машина за геноцид. В днешно време болшинството от докторите не лекуват, а изпращат тежките случаи към св.Петър.

Max

  • Гост
Виждам много неща отвътре (работя в сферата), но съм длъжен да си трая. Мога само да ви предупредя :Стойте далеч от медицината, доколкото държавата ви позволява.


За здравните осигуровки преди време бях чул, че хора, които дължат на държавата пари за такива, ще бъдат съдени и имуществото им ще бъде разпродавано, за да покрие стойността на задълженията.
Не ща да съм солидарен с идиоти, които пият, пушат и се тъпчат с боклуци. Аз нямам нужда от медицина! Не ща при евентуална злополука да ми се прелива чужда, нечиста кръв и да ми се трансплантират органи. Аз не съм торба с органи по дяволите! Не съм пластелинова фигура! Не искам да ми спасяват живота насила, ако ми е дошло времето.

Щом приехме да се осигуряваме,без да се замисляме (аз съм мислил и съм роптал, ама под нос), ще приемем и чиповете.
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 11:03:19 am от Max »

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Като знам каква ни е държавата,а и ние какви сме ,чиповете ще ги направят задължителни и ще си плащаме за тях.И естествено ще има глоби за тези които откажат.

Max

  • Гост
Според мен непослушните ще будат убивани.

А впрочем, преди дни попълвахме анкетни карти (по изискване на трудовата медицина)за здравословното ни състояние и макар, че другите сметнаха това за формалност. аз много се чудех дали да съм откровен при попълването.
Мисля днес е опасно да си признаваш, че си здрав.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Мисля днес е опасно да си признаваш, че си здрав.
Смяташ ли, че някой би се заел да поправи "грешката"?   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Max

  • Гост
Смятам, че ще има лов на органи.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27