Автор Тема: Президентски избори 2006  (Прочетена 53476 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2006, 20:48:08 pm »
Някой да каже как вървят и кой е спечелил, че не ми се пуска ТВ...
Аз гласувах 8)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2006, 21:02:57 pm »
Ми, как балотажче, сори Обе ;) Около 35 - 40 % гласували. Аз също гласувах и попълних невалидна бюлетина ( пак сори, Обе). Белязах всички кандидати и през диагонала на бюлетината написах: "И въпреки всичко България ще пребъде!!!". Само това ми дойде на ъкъла. Следващия път ще измисля нещо по - така, може и снимка да покажа.
 Това, което забелязах е, че хората все още не са готови за промяната, която така силно желаят. Просто страшно много са объркани и дори като ходят да гласуват не осъзнават колко много се вторачват в нещата и как се занимават с дребни безмислени неща като пропускат наистина важното. Трябва да намерим сили да устоим, защото ако продължаваме така съвсем ще изчезнем.
« Последна редакция: Октомври 22, 2006, 21:04:11 pm от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2006, 21:21:27 pm »
Aз пък забравих, че днеска е 22...Ама и никой около мен не се сети. Ако има балотаж ще упражня гражданската си съвест  :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Eon

  • Гост
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2006, 21:21:43 pm »
Балотажа беше излишен. Първанов ще спечели.

Аз работих...

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #49 -: Октомври 22, 2006, 21:23:13 pm »
Аз не гласувах, защото който и да има гласовете, нещо ми подсказва че Първанката ще спечели...

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #50 -: Октомври 22, 2006, 21:25:57 pm »
Прогнозите са верни: Първанов и Сидеров на балотаж

Настоящият държавен глава води очаквано с над 60%, следван от лидера на "Атака" с около 20%; Беронов остава трети с двойно по-малко гласове

22.10.2006

Георги Първанов и Волен Сидеров ще премерят сили на балотажа на президентските избори, сочат първите прогнозни резултати от днешния вот.
Данните от допитването "екзит пол" на "Галъп" към 18 ч., цитирани от Би Ти Ви, сочат, че настоящият държавен глава води очаквано с 64,6%, следван от лидера на "Атака" с 20,3%.
Активността на гласоподавателите се очертава под 50%, което означава, че държавен глава не е избран на първия тур и следващата неделя отново ще трябва да се разходим до урните.
Кандидатът на десницата Неделчо Беронов остава трети с близо два пъти по-малко гласове (10,2%). Бившият конституционен съдия Георги Марков е събрал 3%.
Останалите трима претенденти получават под 1%. Петър Берон има 0,9%, Любен Петров - 0,6%, а Григор Велев - 0,3%. (Вж. и данните за избирателната активност).
Явно българинът не е доволен, коментира лидерът на ДПС Ахмед Доган. Според него през последните няколко години са се случили твърде значими за страната неща, но те не са били достатъчни да компенсират изминалите 15-15 години.
След огласяването на първите резултати, прогнозирани от социологическите агенции, водачът Първанов също коментира, че когато е налице такова съотношение, място за притеснение няма.
От всички посоки ще търся политическа подкрепа, и досега съм казвал, че не деля българите по партийни цветове, обяви опонентът му за балотажа Сидеров (Ataka.bg).
Според избирателните списъци активността към 18,30 ч. е била 41%, информираха от агенция "Алфа рисърч".
Резултатите показват, че България няма да има избран президент на първи тур, коментира социологът Боряна Димитрова. По думите й активността на гласоподавателите е била "средна".
Има две големи групи негласуващи - първите са разочаровани от всеки и от всичко, а втората са десните избиратели, оказали се слабо мотивирани да участват на тези избори, обясни тя. (Вж. още коментари от социолози).
По техните резултати двойката Първанов-Марин събира 65,6%, Сидеров-Шопов - 20,1%, а десните Беронов-Николова - 9,8%. Съперниците им вдясно Марков-Иванова са четвърти с 2,8%.
Според тези данни Берон и Стела Банкова имат 0,8%, Велев и ген. Йордан Мутафчиев - 0,6%, а Петров и Нели Топалова - 0,3%.
Според данните на Националния център за изследване на общественото мнение (НЦИОМ) вече към 19 ч. тандемът Първанов-Ангел Марин (Parvanov.bg) са събрали 64% от подадените гласове.
Данните са от 81% от извадката, като към този час избирателната активност е била 38%.
Сидеров и кандидатът му за вицепрезидент Павел Шопов, са събрали 20%, а Беронов с Юлиана Николова (Beronov.com) - едва 11%.
След тях се нареждат Марков и Мария Иванова с 3%, а всички останали кандидатпрезидентски двойки имат общо 2%, уточни шефката на НЦИОМ Лидия Йорданова пред БНР.
Данните на агенция "Скала" не се различават особено: 60,9% за Първанов, 22,2% за Сидеров, 11,8% за Беронов, 3% за Марков и под 1% за останалите трима: 0,8% за ген. Петров, 0,7% за проф. Велев и 0,5% за Берон.
38,6% е избирателната активност, а Първанов печели 61,6%, сочат прогнозните данни и на социолозите от МБМД, представени от Мира Янова по Нова телевизия.
На втора позиция е Волен Сидеров с 21,6%, а трети остава Беронов с 11,9%. Марков има 2,5%, ген. Петров - 0,8%, Берон - 0,7%, а проф. Велев - 0,6%.
Според социолога Мира Янова резултатите са много слаби за десницата. По думите й разликата с активността при предишните президентски избори се дължи на демотивиране на десните избиратели.
Процентите за Първанов и Марин според социолозите от "Сова Харис" са 64,9, за Сидеров-Шопов - 19,6, а за дясната двойка - 10,9%.
За Марков-Иванова са дали гласа си 2,6%, за Берон-Банкова - 1%, за ген. Петров-Топалова - 0,7%, а за проф. Велев-ген. Мутафчиев - 0,3%.
« Последна редакция: Октомври 22, 2006, 21:31:34 pm от Horus »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

milenski

  • Гост
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #51 -: Октомври 22, 2006, 22:25:58 pm »
И аз гласувах...

Само едно цитатче по темата:
                     
Цитат

   — Виждаш ли, той идва от една много стара демокрация…
   — Искаш да кажеш, че идва от свят на гущери?
   — Не — каза Форд, който по това време беше малко по-разумен и последователен от преди, защото накрая си беше изпил кафето, което го беше ободрило, — не е толкова просто нищо, което е толкова прямо. На неговия свят хората са хора. Управниците са гущери. Хората мразят гущерите, а гущерите управляват хората.
   — Странно — каза Артър. — Мисля, че каза, че това е демокрация.
   — Казах — каза Форд. — То си е…
   — Е, и — каза Артър, надявайки се, че думите му няма да прозвучат нелепо тъпо, — защо хората не се отърват от гущерите?
   — Честна дума, това не им идва наум — каза Форд. — Всички те имат избирателни права, така че всички приемат, че правителството, за което са гласували, повече или по-малко отговаря на правителството, което желаят.
   — Искаш да кажеш, че наистина гласуват за гущерите?
   — О, да — каза Форд, като сви рамене. — Разбира се.
   — Но — каза Артър, задавайки отново големия въпрос, — ЗАЩО?
   — Защото ако не гласуват за един гущер — каза Форд, може да спечели друг гущер. Имаш ли джин?
   — Какво?
   — Попитах те — каза Форд с нарастващ тон на спешност, назряващ в гласа му, — имаш ли джин?
   — Ще погледна. Разкажи ми за гущерите.
   Форд отново сви рамене.
   — Някои хора казват, че гущерите са най-доброто нещо, на което някога са попадали — каза той. — Естествено, изцяло грешат, напълно и изцяло грешат, но някой трябва да го е казал.

Та, и аз така, де... Гласувах за един гущер, за да не спечели друг   ::)
Даже и се изкъпах по случая - за да могат да ме познаят на снимката от личната карта, не за друго...
Пита се в задачата - кой е прецаканият в случая?
Моите микроби, разбира се! 8) :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #52 -: Октомври 22, 2006, 22:47:24 pm »
Истина пише в цитатчето, ама хубаво ще е да пуснеш още едно, в което да пише как може да се реши проблемът.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #53 -: Октомври 23, 2006, 00:41:49 am »
Пресконференцията на Волен беше много, много добра и интелектуално издържана! Държа се много добре и уравновесено!
Респект!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #54 -: Октомври 23, 2006, 00:50:12 am »
Цитат
Белязах всички кандидати и през диагонала на бюлетината написах: "И въпреки всичко България ще пребъде!!!".

Те затова ли са сложили неграмотни в изборните секции - да не знаят какво пишат хората?  ;D Не помня къде беше новината за секции в Пловдив - в Актуално или БТА....

milenski

  • Гост
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2006, 00:57:28 am »
Пресконференцията на Волен беше много, много добра и интелектуално издържана! Държа се много добре и уравновесено!
Респект!
Сефте! :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #56 -: Октомври 23, 2006, 01:33:27 am »
Има много голям прогрес поведението на Сидеров, не може да се отрече.
Дали е възможно да стопи толкова голяма разлика?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #57 -: Октомври 23, 2006, 01:35:42 am »
Как? Той няма пари :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #58 -: Октомври 23, 2006, 01:45:45 am »
Вярно е и си личи. А ако не беше и ТВ Скат-хептен нищо нямаше да направи.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Президентски избори 2006
« Отговор #59 -: Октомври 23, 2006, 02:53:04 am »
Не, че пак не е поставен човек...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
9802 Прегледи
Последна публикация Октомври 04, 2006, 09:00:15 am
от Eon
90 Отговора
36405 Прегледи
Последна публикация Февруари 02, 2010, 19:48:13 pm
от merulious
7 Отговора
4516 Прегледи
Последна публикация Март 15, 2010, 21:59:50 pm
от Guns N' Roses
26 Отговора
14554 Прегледи
Последна публикация Август 30, 2010, 12:50:27 pm
от WhiteKnight
39 Отговора
17482 Прегледи
Последна публикация Октомври 18, 2006, 13:20:57 pm
от Mirotvorec

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27