Автор Тема: Юни - 2006: Великденският Остров - в търсене на отговори  (Прочетена 14520 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Дай тук поне една снимка, че да можем да разсъждаваме. Аз не помня върху някоя от главите да е имало нещо.

Сигурно има предвид, тези глави.



Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Юни - 2006: Великденският Остров - в търсене на оm
« Отговор #16 -: Август 16, 2009, 20:58:00 pm »
Не са само тези, всички глави са плоски, дори и тези без нещо отгоре си, даже веждите са неестественно издължени напред, явно за да се получи повече площ. Със сигурност не са шапки, такива четвъртити, също за шапка не се прави плоска глава.
Благодаря за снимката, не мислех че някой не ги е забелязвал.
« Последна редакция: Август 17, 2009, 01:45:06 am от Mirotvorec »
Soli Deo Gloria!

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Брей... Хората години са прекарали на острова, за да ги изучават лично, а вие с помощта на една снимка разбулихте мистерията...  ;D

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
bogoizbrania, ти не знам как ги виждаш четвъртити, защото аз ги виждам цилиндрични, а последната вдясно е скосен конус.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
bogoizbrania, ти не знам как ги виждаш четвъртити, защото аз ги виждам цилиндрични, а последната вдясно е скосен конус.  ;)
Да прав си цилинди са, но на снимката ми приличаха на четвъртити.
Soli Deo Gloria!

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
http://www.liveinternet.ru/users/3030706/post97138683/
 ...има какво да видите из целият сайт и всичките им линкове...

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Юни - 2006: Великденският Остров - в търсене на отговори
« Отговор #21 -: Септември 16, 2009, 11:57:28 am »
Предполагам всички сте виждали снимки на прословутите статуи на острова за които се смята че са направени като родови или племенни символи. Никъде поне аз не намерих коментар или споменаване, защо тези фигури има площадка на върха оформен като глава и на нея някои имат поставен четвъртит камък. Въпроса е, какво символизира камъка на главата и възможно ли е формата на глава да е само постамент за това, което е отгоре?
Моите две предположения са следните;
1. На главата четвъртития предмет е гроб, а каменната глава постамент е някакво религиозно вярване за живот в отвъдното.
2. Предмета на главата е някакъв товар, който композицията символизира, най вероатно съд с вода, известно е че острова е бил горист, но всичко е изсъхнало и сега е пустиня, това значи че са пресъхнали извори. Композицията е свързана с рязко намаляване на водата и отчаяните усилия  да се носи в съдове. Второто ми изглежда по вероятно защото фигурите са на групи, вероятно символизират работниците на полето. Също така е известно че вулкабичните острови имат извори с вода дори минерална, но тя не е в големи количества и извори могат да пресъхна рязко при подземна частична активност.

Ще съм благодарен, ако някой намери някаква информация за предмета на главата на каменната фигура.

Ето нещо интересно:

http://radosvet.net/spy/zog/4061-tajna-ostrova-pasxi-raskrita.html
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Юни - 2006: Великденският Остров - в търсене на отговори
« Отговор #22 -: Септември 16, 2009, 13:47:31 pm »


http://radosvet.net/spy/zog/4061-tajna-ostrova-pasxi-raskrita.html
 Това е;

thumbup я рыдал)))))

Острова е наречен пасха защото на този ден са го видяли датчаните, а когато са били там тези фигури са били съборени. Според мен "каменните шапки" са някакъв багаж който хората са мъкнели на глава от голямо разстояние. За бакембардите наистина е "прикол" както казват руснаците :dance:
Soli Deo Gloria!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Мисля че разкрих каква е функцията на тези гигантски глави.

Забелязали ли сте че те не изглеждат застрашително или трагично или въобще не изразяват никаква емоция. Гледат важно и все едно се перчат с огромните си носове. Това не са нито племенни символи нито надгромни паметници, каменните глави са символи или табели.

Ето и как открих функцията им.
Вчера видях рекламен билборд на туристическа фирма, в която фигура на манекенка на преден план на снимката стоеше пред една от гигантските глави от прочутия остров Пасха от другата страна на земята. Още при първия поглед направих връзката между човека и статуята от вулканична скала. Подобието на глава е без никакви специфични указания или уникални особености, всъщност особеност има. Създателите са наблегнали на огромния нос, веждите и високото чело, на някой от фигурите прекалено високо. Сега разбирам защо е трябвало да ни се натрапват именно тези човешки особености. Манекенката имаше кръгло лице оскубани вежди и малко чипо носленце, пълна противоположност на странните дори уродливи според нашите представи носове, чела и вежди в гигантски размери. Трите белега са всъщност главните лицеви особености на човешкото лице, създателите като чели са искали да кажат или дори да "изкрещят" с огромния размер, на далечното потомство, "Хей, ни също сме хора!". На острова няма нищо друго интересно, освен тези глави, явно това послание, което те носят е било от изключително значение за създателите, те дори са искали тези носове да се виждат от небето и наистина могат да се видят носовете на гугл-еарв.

Заключение, тези глави са образ на хора дошли именно от небето или космоса, които обаче са били коренно различни от нас поне на външен вид, освен в лицето. Местните все пак са ги приели като хора като тях въпреки огромната разлика и с тези фигури са се опитали да запечатят тази среща!
Soli Deo Gloria!

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Извинявай!Теорията може да ти е вярна,но на мен ми звучи много смешно!

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516


Казахте, че сте намерили връзка между откритите от вас тибетски пирамиди с други монументи от древността.

Основните монументи - египетските и мексиканските пирамиди, остров Пасха и комплексът Стоунхендж в Англия - на пръв поглед са безсистемно разпръснати по нашата планета. Но ако в изследването се включи и комплекса тибетски пирамиди, се появява строга математическа зависимост при тяхното разположение.

Ако от главната пирамида в Тибет - планината Кайлас - се спусне ос към противоположната страна на земното кълбо, то тя ще достигне точно до … остров Пасха с неговите загадъчни каменни статуи.

Ако съединим по меридиана пирамидалната планина Кайлас с египетските пирамиди, то продължението на тази линия отново ще доведе до остров Пасха, а разстоянието от Кайлас до египетските пирамиди съставлява точно една четвърт от меридианното разстояние Кайлас - Пасха.

Освен това, ако съединим остров Пасха с мексиканските пирамиди, то продължението на тази линия достига до планината Кайлас, а разстоянието от Пасха до пирамидите е също една четвърт от меридианната линия Пасха - Кайлас.

Искате да кажете, че разстоянието от тибетските пирамиди до египетските е равно на разстоянието от остров Пасха до мексиканските пирамиди?

Да. Всеки може да види това на глобуса. Ние направихме изчисления на компютърен модел на земното кълбо. Излезе, че двете линии свързващи Кайлас с остров Пасха, през египетските и мексиканските пирамиди, очертават точно една четвърт от повърхността на Земята. Ако се свържат мексиканските и египетските комплекси, то от тази “четвъртина” се обособяват два абсолютно равни триъгълника.

А как се свързва монумента Стоунхендж с тази географска система?

Ако се съедини с мислена линия монумента Стоунхендж с пирамидата Кайлас, то продължението й отново достига до остров Пасха, а разстоянието от Кайлас до Стоунхендж е точно една трета от разстоянието Кайлас - Пасха. Тази линия разделя описаната вече четвъртина от земното кълбо на две половини.

А ако приложим това правило за едната третина, но тръгвайки от остров Пасха …

То попадаме на Бермудския триъгълник.

Искате да кажете, че в района на Бермудския триъгълник, в съответствие с приведената от вас схема, е потънал някакъв древен монумент?

Това не бива да се изключва като възможност. Всички легенди за Бермудския триъгълник стават лесно обясними, ако се предположи, че потъналия монумент, подобно на пирамидите и “каменните огледала” на Кайлас, променят посоката на времето, изкривяват пространството и прочие. А аз вярвам в легендите и вече четвърти път, следвайки тези легенди намираме научни основания за тяхната истинност.

По вашата схема, на противоположната от тибетските пирамиди страна на земното кълбо се намира остров Пасха. Там има каменни статуи, но пирамиди, уви, няма. А на Кайлас има и статуи и пирамиди.

Смятам, че в района на острова би трябвало да има потънали пирамиди. Освен това, при Елена Блаватска има указания за това, че някъде в Тихия океан е потънала огромна пирамида.

Ернст Рифгатович, а в тибетските текстове не намерихте ли някакъв намек за съществуването на световна система от пирамиди?

Не. Не намерихме. Но важен намек за това, както на мен ми се струва, е височината на основната пирамида в Тибет - планината Кайлас - 6714 метра. Работата е там, че разстоянието от Кайлас до Стоунхендж е 6714 км., а също така от Стоунхендж до Бермутския триъгълник и съответно от Бермудския триъгълник до остров Пасха. Освен това, разстоянието от Кайлас до Северния полюс също е равно на 6714 км.

Последния факт е особенно любопитен, тъй като в древните тибетски религиозни текстове, а и у Блаватска се посочва, че до Всемирния потоп Северният полюс се е намирал в района на Тибет и бил “обител” на “синовете на боговете”, а потопа е бил предизвикан от смяната на полюсите на Земята. Възможно е, именно планината Кайлас да е била точката на бившия северен полюс, а загадъчните строителни на пирамидите да са отразили, посредством височината на пирамидите в Тибет, разстоянието до предстоящата или отминалата промяна на полюсите.

Но в единия случай имаме метри, а в другия километри?

Пирамидите, според мен, са се строили с цел влизане в света на тънките (фините) енергии. А този свят, както потвърждава физиката е фрактален (има дробна размерност в пространството), т.е. обектите от финия свят са “самоподобни” при различни мащаби. Затова 6714 м. И 6714 км. са две мащабни характеристики на един фрактал.

Трябва също да се отбележи, че главното западно “огледало” в Кайлас е насочено точно към Египетските пирамиди, а двете северни - към мексиканските. Между другото, египетския свинкс гледа по посока на Кайлас.

По тази логика, подобна паралелна система от пирамиди и монументи трябва да съществува и на противоположната страна на земното кълбо. Но там не са намерени пирамиди.

Когато начертахме такава система на противоположната страна се оказа, че всички точки, съответстващи на египетските, мексиканските пирамиди и монумента Стоунхендж, са под вода. За това и не знаем за тях. Може би, някога ще бъдат открити от други изследователи. Големият руски физик Георгий Тертишни направи анализ на тази световна система от пирамиди и стигна до извода, че е напълно възможно на земята да съществуват и други такива комплекси.

Ако приемем, че това е така, с каква цел е създадена тази световна система от пирамиди и монументи от древността?

Не ми достигат знания, за да ви отговоря на този въпрос. В сферата на предположенията обаче, можем да приемем, че тази система е била създадена от някого и някога с цел връзка на Земята с космоса.
http://www.secretsbg.com/secretsofearth/earthsecrets.php?num=n5
« Последна редакция: Август 27, 2010, 18:53:40 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Дай тук поне една снимка, че да можем да разсъждаваме. Аз не помня върху някоя от главите да е имало нещо.

Сигурно има предвид, тези глави.




Във филма "Агора" божеството на "езичниците"(така ги наричат евреите и християните) е с такава глава. Казват: "Как можете да се кланяте на бог, дето носи саксия на главата си?!" ;-)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
347 Отговора
147718 Прегледи
Последна публикация Юли 31, 2010, 23:20:11 pm
от marhs
24 Отговора
12933 Прегледи
Последна публикация Май 30, 2006, 11:18:34 am
от llara
0 Отговора
5905 Прегледи
Последна публикация Юни 04, 2006, 15:19:05 pm
от Eon
0 Отговора
8853 Прегледи
Последна публикация Ноември 01, 2006, 15:54:18 pm
от Eon
7 Отговора
4503 Прегледи
Последна публикация Март 15, 2010, 21:59:50 pm
от Guns N' Roses

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27