Автор Тема: Войната в Украйна - 24.02.2022  (Прочетена 10229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #45 -: Септември 16, 2022, 19:07:06 pm »
Предстои стрим на Игор Стрелков и Владимир Квачков за ситуацията на фронта.
Над 1800 изчакващи,някои от които са украинци,дебнещи да правят изрезки.Сиреч,нещичко за превод ще има.

https://www.youtube.com/watch?v=1maPgYIT0Ts

А от мен една закачка с Путин и Байдън,последвана от укропропаганда:







Украина ще победи,сука!Защото ние защитаваме своята земя!

Написах го на български,така е на украински според Гугъл преводача.



Не знам бъдещето,но това е моето пожелание.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #46 -: Септември 18, 2022, 19:12:35 pm »
Ако имах Телеграм (а нямам,щото една жена на пазара ми каза,че той е под опеката на ФСБ),щях да напиша в канала си това:

За двата вида експерти

Наблюдавайки нашествието на експерти по всякакви теми,особено по актуалната за войната,стигам до следното НЕекспертно заключение:

Експертите са два вида:

1.Компетентни експерти.
2.Всякакви други експерти.

(Забележка: компетентните експерти могат да разправят и неверни неща не защото грешат,а защото изпълняват информационна поръчка,насочена към определена аудитория)

Всичко върви по план,казват некои експерти,а аз изпадам в когнитивен дисонанс,понеже ми изглежда,че тоя план е в ущърб на Русия.
Но ако такъв е наистина планът,то тогава ми изглежда,че Путин изпълнява подъл план,замислен от някоя секретна секция в гнилия Запад.
Същата жена от пазара,спомената по-горе ми каза да не прекалявам с четене на конспиративни материали.

Сиреч,на мен погрешно ми изглежда,че руските войски отстъпват,докато те напредват.
И реално положението е това:

Руските военни части уверено напредват по посоката на придвижването си.
Украинските войски позорно бягат след тях.Дишайте им праха,нацисти смотани!


Покрусен от  от това,че (оказва се) аз съм бил на страната на губещите  (укрите),аз изпаднах в депресия.
Творческа депресия.Демек,сътворих тази картинка,по-точно колаж:



Ще завърша с линк,уводът към който е такъв:
След като експерти по нещо си дават мнението си по друго нещо си,например,хирурзи и математици,които разбират(оказва се) и от вирусология и от епидемиология,що да не може някой,дето е експерт в областта на изкуството да се изказва и по темата за войната.
А доколко уместно се е изказал - оставям на вас да си прецЕняте сами.

Олег Насобин.25-ти февруари.
„Блицкригът определено се провали.“

https://www.youtube.com/watch?v=3N1mfvOA8FM&t=986s


И на тази НЕекспертна нота завършвам  поста си в несъществуващия ми Телеграм канал.Благодаря за прочитането.


"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #47 -: Септември 21, 2022, 10:09:52 am »
Путин обявява частична мобилизация

https://www.youtube.com/watch?v=mOWgoz0s-hM
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #48 -: Септември 21, 2022, 10:46:34 am »
Недосъбуден,недогледах,че го има без странични разсейвания.
Ето само изявлението на Путин.Ще преведа някои от коментарите.

https://www.youtube.com/watch?v=_7ICK2zNTBE

Иван П300 преди 16 минути
Цялата Държавна дума на фронта.

Jaime преди 53 минути
Всичко е супер. Но какво да кажем за синовете на високопоставени служители? Да ги мобилизираме! Проверка  за патриотизъм!

Лариса Шабалина преди 18 минути
Децата на служители и депутати трябва да бъдат изпратени на фронта преди всичко, защото те са възпитани от истински патриоти на страната ни

Лили Г. преди 45 минути
Във войната с Наполеон принцовете и графовете са отивали на война в първите редици, за тях това е било въпрос на чест.Това беше елит!
Нека днешните богаташи докажат, че са елит.

Вероника К преди 30 минути
Да, да, чиновници, къде е личният пример на хората как трябва да обичат и защитават родината си!!! Напред ,подписвайте контракт!
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #49 -: Септември 22, 2022, 20:14:02 pm »
Не съм ортодоксално религиозен,но в Библията,ако човек има съответна нагласа,може да намери неща,подходящи за всякакви житейски ситуации.
Тези цитати ги намирам за подходящи.И в РФ и в БГ има Zомбо-патриоти,които се имат и за православни,в добавка към диагнозата си.
Пусть читают и думают... если могут.
(Нека четат и мислят...ако могат).




Източник:
https://bg-patriarshia.bg/bible-old-testament-23

Това не е ново,но е показателно.Източник - Медуза:
https://meduza.io/feature/2022/03/07/dva-dnya-nazad-v-rossii-prinyali-zakon-o-feykah-pro-voynu-za-eto-vremya-zaderzhali-uzhe-60-chelovek-za-mitingi-nadpisi-net-voyne-na-snegu-i-antivoennye-propovedi

Задържан е и друг жител на Костромска област, свещеник Йоан Бурдин, настоятел на църквата „Възкресение Христово“ в село Карабаново. Той беше обвинен в антивоенна проповед и публикуване на уебсайта на енорията на връзка към петицията „Не на войната“ на Change.org.

Малко по-подробно:
https://t.me/NetFreedomsProject/387

Свещеник близо до Кострома беше преследван за дискредитиране на въоръжените сили на Руската федерация


В протокола се казва, че отец Йоан в присъствието на десет енориаши дискредитира въоръжените сили, „внушавайки на енориашите на църквата информация за присъствието на въоръжените сили на Руската федерация в Украйна, продължаващ обстрел на украински градове (Киев, Одеса, Харков и др.), убийства ... на жители на Украйна (братя и сестри в Христа), както и чрез публикуване на информация с агитационни изображения на уебсайта."



"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #50 -: Септември 23, 2022, 12:07:47 pm »
Абе я да ва питам, гледали ли сте погребение на руски или украински войници вследствие на специалната операция по телевизията?
Не сте ли?
Що?
Ми щото и "войната", и кобиту преди време са само по телевизията, демек - виртуални.
Айде стига простотии. Докога ще вярвате на пропагандата на "медиите" ?
То ако имаше убити, щяха да ни проглушат ушите и да ни пълнят очите от сутрин до вечер с кадри на зачернени майки, съпруги и деца, останали сираци.
Събудете се, бре! Ракиено време е. :drinks:
 :D
« Последна редакция: Септември 23, 2022, 12:19:10 pm от paci1 »

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #51 -: Септември 23, 2022, 14:23:17 pm »
Колко много статисти!

https://www.youtube.com/watch?v=GA1NpQ-U3kM

Режисьорът след снимките:

–Всьо,тавариши,аканчиваем!Труповете,ставайте,момци,че требе да връщаме ковчезите на погребалната агенция.
Изедоха ни бюджета  с тоя почасов наем,мамицата им!
.....

Вот примерно так.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #52 -: Септември 23, 2022, 15:22:54 pm »
Почнах да подозирзм защо е целата тая телевизионна шашма с виртуалната война.

Значи,преди около 6 години некои руски политици,както традицията повелява там,са поприсвоили публични средства и в резултат,за пенсионерите в Крим немає индексации към пенсиите.Тука на видеото една жена пита чому немає індексації ,а Медведев вика:

„Просто пари няма сега...Вие се дръжте тука!Всичко добро,желая ви добро настроение!“

https://www.youtube.com/watch?v=pQx6ELiiBIY&t=27s

Значи,деньги украли,індексації  немає ,а за прикритие  - измислена война по телевизията.Сега с войната ще оправдават и бъдещи липси на пари за какво ли не.Ненапразно некои протестиращи викат: „Путин - вор!“.

От друга страна,то и тези тв фейкове не са евтини.Ма вие представяте ли си,какви са били откраднатите пари,щом от тях са отделили за прикриваща ТВ операция?! И Западът е в схемата.Ето защо Путин се ръкува със Шваб на световния форум за крадене от народите.

Гиркин ако разбере,че са го правили на маймуна,да приказва за измислена война,сигурно ще изперка,ще вземе  с верна дружина Хаймърсите от укро-американската снимачна площадка и ще ги подпука наред.Тогава че видат истинска война.

И на тази оптимистична нота,правя временна оперативна пауза.




"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #53 -: Септември 23, 2022, 17:58:16 pm »
Паци,тая война,телевизионна или не,ме напряга и с предните два поста малко се поразтоварих.

Оставяйки невеселия си хумор настрана,бих приел тезата ти за разглеждане,въпреки че смятам и войната и ковидлото за истински.
Но как да го докажа...Все пак има място въпросът за това,доколко представата ни за действителността се оформя през/чрез медиите.

Тук само ще спомена,защото е за съответната тема - през лятото ме тръшна нещо,което беше с част от  симптомите на модерната болест.
На кого да вярвам - на тия,които казват,че нема такова нещо или на непосредствените си усещания?

На въпроса ти за погребенията - не знам доколко е достоверно е предположението ми,че не дават много погребения,защото може да бъде демотивиращо и за двете страни.Не искат да признават собствените загуби и преувеличават тези на другата страна.
А като дават новини за победи и загуби,това може да е донякъде надъхващо.Подгряване на агитките.

Лично не мога да предложа доказателства от първа ръка,че има война.Или извънземни.Или астрал.Или световна конспирация,реинкарнация...


"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #54 -: Септември 25, 2022, 15:43:44 pm »
Планът на Путин може да се oкаже воистине сложна многоходова комбинация.Мултилевъл Гейм,иначе казано.Елена Федорова(*) ряпа да яде.

Забелязвам,че след обявяването на могилизацията (за която някои руснаци казват,че не е много законна,понеже няма обявена война,ни военно положение),че мнозина се насочват с коли извън Русия.Но не към Украина.Това е хитрия ход.Тръгват към Грузия примерно.Наивните ще си помислят,че бягат от могилизацията.

Но това е заблуда.Защото властите не ги спират.Наивните ще си помислят,че властите не ги спират,защото се опасяват от революционна ситуация,ако има повече несъгласни с могилизацията вътре в страната.Не!Това е секретна мисия.По таен обходен маршрут те ще се озоват в тила на врага и хоп! - ще превземат Киев.За три дни,най-много за седмица-две,максимум за три месеца.Или шест,не повече.

И тогава ще се чудят укрите чому немає перемоги, блін.Ами немає победа,щото сте обкръжени,бе,абдали!
Вот каков е гениалният Замисъл на Владимир Шикългруберович.

Макар че,от друга страна,мисля си дали тази реплика не се отнася донякъде за вероятното близко бъдеще на Четвъртия райх,по-известен като РФ.

https://www.youtube.com/watch?v=CM7rbp89bHo&t=36s

Ми не знам,ще видим.

Като стана дума за райх,в последните дни на предишния,тогава са мобилизирали най-дълбоките резерви,разчитайки,че така ще постигнат изненадваща перемога,тоест Sieg.Тропотът на победоносния им марш е карал случайно преминаващи гражданки  да застиват в нямо удивление.
Наричали са ги Volkssturm.

Мислите,че пак пиша глупости?Съвсем не .Казвам,показвам и доказвам.Вот так:

https://www.youtube.com/watch?v=fGNp6jxQDbg

Путлерският Фолькштурм толкова гори от устрем да влезе в бой,че почват помежду си,още преди да са тръгнали.

https://www.youtube.com/shorts/cNNSkomjxkY

Това може да участва в рубриката "Эту страну не победить!"


(*). Елена Федорова.Руско име.Случайност?Това предсказва сегашната война...мисля.Само че Елена е и Троянско име.Това може би предсказва кой ще загуби...ама кой?

https://www.youtube.com/watch?v=U-SaENga3MU


Поправих си една правописна грешка.На 11.02.2022 е постнат тоя трейлър "Поклонете се на Кралицата".
Убягва ли ми някакъв символизъм?

« Последна редакция: Септември 25, 2022, 16:00:27 pm от HomerCat »
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #55 -: Септември 25, 2022, 19:13:58 pm »
Докато обмислям доколко удачно би ми се получила една тема за вътрешните аспекти на войната,реших да преведа нещо,един вид като чернова,докато мозъкът ми на заден план си подрежда информацията.

Разбиране на „волята за борба“ (или битка)

Източник:
https://www.rand.org/ard/projects/will-to-fight.html

През пролетта и лятото на 2014 г. Ислямска държава в Ирак и Леванта (ИДИЛ) постигна серия от зашеметяващи военни победи в Северен Ирак.
Особено шокираща за цивилните наблюдатели беше новината, че сравнително малък брой бойци надделяват над значителни сили на иракската армия.
На хартия,по-голямата иракска сила имаше ясното предимство. На практика,тяхното числено превъзходство изчезна, когато силите им избягаха, без да имат воля да се бият срещу настъплението на ИДИЛ.

Това не беше първият път, когато конфликт е разрешен от силна или слаба воля за борба, нито ще бъде последният. Както американската армия, така и морската пехота на САЩ твърдят, че волята за битка е най-важният фактор във войната. Волята за битка помага да се определи дали дадена военна част остава в битката и също колко добре се бие. След като конфликтът е започнал, правителствените лидери определят как и кога войните приключват, а политическите и икономически променливи – националната воля за борба – определят дали конфликтът продължава.

Армията на САЩ помоли Центъра RAND Arroyo да помогне на лидерите на САЩ да разберат по-добре и да повлияят на волята за битка както на национално ниво, така и на тактическо и оперативно ниво. Резултатите от това проучване съдържат широко приложими уроци за САЩ и техните съюзници.

Какво е воля за борба?

Най-общо казано, волята за битка е разположението и решението да се биете, да продължите да се биете и да победите. Няма обаче общоприето определение за воля за борба. Няма начин да се определи точно количествено волята за борба или да се очертае нейната точна стойност. Въпреки това волята за борба може да бъде по-ясно разбрана и практически приложена. За да направи това, екипът на RAND предприе литературен преглед на над 200 публикувани произведения, прегледа военната доктрина на САЩ и съюзниците, проведе 68 интервюта с експерти по темата и анализира исторически случаи, военни игри и симулации. Резултатът е набор от дефиниции, обяснения и модели, предназначени да помогнат за отстраняване на тази празнина в общото познание относно волята за борба.

И така, как RAND определя волята за битка на военна част или нация?

Военна част и организационна воля за борба

Войниците и формираните от тях части развиват склонност да се бият или да не се бият и да действат или да не действат, когато се страхуват от смъртта. Склонността е вероятност: Войниците са повече или по-малко склонни да се бият или да бягат, да се бият агресивно или пасивно, да следват заповеди или да прекъсват, да бягат или да се предадат. Повлияни от това разположение, те вземат решения в разгара на битката и дори когато са далеч от битката, но може би все още поставят под въпрос своята отдаденост на мисията. Волята на военната част за битка е разположението и решението да се бият, да действат или да упорстват според нуждите.

Национална воля за борба

Войните рядко свършват просто защото една армия унищожава друга. Правителствените лидери определят как и кога приключват войните и може да им се наложи да решават много пъти по време на конфликт дали страната им трябва да продължи да понася рискове и жертви или е време да спрат да се бият. Осезаеми фактори, като оставащ брой оръжия и войски, очевидно са част от изчислението на решението, но често по-малко осезаеми политически и икономически променливи в крайна сметка определят дали конфликтът да продължи. Националната воля за битка е решимостта на националното правителство да провежда продължителни военни и други операции за някаква цел, дори когато очакванията за успех намаляват или необходимостта от значителни политически, икономически и военни жертви нараства.

*****

Предполагам,сред прочетените от тях книги е и „За Войната“ на Генерал Карл фон Клаузевиц.Там има глава и за моралните сили като елемент на войната.Какво разбира авторът под това,може да се прочете тук.

https://www.gutenberg.org/files/1946/1946-h/1946-h.htm#chap17

Кабинетните моралисти,които не са ходили на война сигурно разбират друго.

Все пак,какво е войната според автора:

https://www.gutenberg.org/files/1946/1946-h/1946-h.htm#chap01

2. ОПРЕДЕЛЕНИЕ

Няма да навлизаме в нито едно от неразбираемите определения на войната, използвани от публицистите. Ще се придържаме към елемента на самото нещо, към дуела. Войната не е нищо друго освен дуел в широк мащаб. Ако възприемем като единица безбройните дуели, които съставляват една война, ще го направим най-добре, като приемем за себе си двама борци. Всеки се стреми с физическа сила да принуди другия да се подчини на волята му: всеки се стреми да отхвърли своя противник и по този начин да го направи неспособен за по-нататъшна съпротива.

Следователно войната е акт на насилие, целящ да принуди противника ни да изпълни нашата воля.



Някой би могъл да каже - е то много ясно,че е така.
Надявам се,че е ясно и това,че горното определение за война е напълно валидно и за информационната,която се води срещу българското информационно пространство от двете воюващи във и през Украина страни - Евроатлантизма и Путлеризма,или иначе казано - Западната и Източната кула на Мордор.

Да оставим засега Злия Запад настрана,че е много преекспониран.

Аз насочвам мерника си,тъй да се каже към онези,които го преекспонират с пламенен устрем - русофилистичните ПУТриоти.

Колко са тия сред нас,които осъзнават,че тая сган извършва акт на насилие,целящ да ни подчини на чужда воля?


Какви са ресурсите ни от морални сили и воля за битка?

Такава някаква тема,мисля аз,че е остро актуална.

А як ви думаєте?



« Последна редакция: Септември 25, 2022, 19:23:08 pm от HomerCat »
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #56 -: Октомври 08, 2022, 10:22:02 am »
Експертите може да коментират,но днес,Читателю...днес ще ти направя най-страшното признание.
Вот так:




От притеснение дигнАх температура,отивам да се охладя в близкото езеро...само дано нема лебеди там.

...ъъ...видяхме кво стана,като дойдоха танковете,не е ли време некой (в Москва) да каже:
"Най-добре да дойдат лебедите,товарищи."

Горящи мостове

https://www.youtube.com/watch?v=1sCo5GaDq7k&list=RDEM_Iwb1LkUvVTyy68EyjkndA&start_radio=1

или лебедово езеро

https://youtu.be/htWM5ZtONU4?t=340

Тази част като музика вероятно е позната и на хора,неинтересуващи се от балет.
За по-цялостно преживяване,после гледайте от началото.
С хореографията всичко върви по план.

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #57 -: Октомври 09, 2022, 13:34:02 pm »
Малко мрънкане

Некои БГ сайтове много строго забраняват да ги цитираш без изрично писмено разрешение.
Верно,техен сайт - техни правила,ама да ме прощават - и ЦРУ-то не е толкува юзър-ънфрендли.
Нито пък техния по-малък украински брат SSU(СБУ).
При ГУР на МО на Украина е същото.
Турили са отдолу  Криейтив Комънс лиценз и разчитат на коректно отношение на потребителя.

Това,което един БГ сайт  преразказва от украински източници,аз нема да го цитирам,а ще ви представя източниците,от които се осведомих.
За вчера става въпрос.Предчувствието ми за балерини може би е било с основание.Ще видим.



Конкретно по темата от ГУР:

https://t.me/DIUkraine/1468

Главно управление на разузнаването на Министерството на отбраната на Украйна
8 октомври, 17:15

В Москва започнаха арести на военни

В руската столица започна комплекс от "мерки", насочени срещу военните.
Движението в центъра е блокирано.
Части на оперативната дивизия на името на Дзержински - "елита" на руската гвардия - влязоха в града.
Те се движат към центъра заедно с полицейски части.
Известно е за множество арести, задържания и блокади на военните.
Всички военни части в периметъра на Москва са приведени в повишена бойна готовност.
.....

И казаното от Михайло Подоляк,което сега няма да превеждам,че имам пране да оправям.

Елитни войски влязоха в Москва! Назрява ли преврат? | Подоляк
https://www.youtube.com/watch?v=zdQdFLsMIq4

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")


Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 523
Re: Войната в Украйна - 24.02.2022
« Отговор #59 -: Октомври 24, 2022, 20:07:25 pm »
Украински мини се носят от Одеса към българското Черноморие?

https://www.dunavmost.com/novini/ukrainski-mini-se-nosyat-ot-odesa-kam-balgarskoto-chernomorie

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27