Автор Тема: 2012 ГОДИНА КАКВО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ  (Прочетена 8648 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: 2012 ГОДИНА КАКВО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ
« Отговор #15 -: Декември 18, 2018, 12:16:29 pm »
Благодаря за бързите отговори!
 :hi:

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: 2012 ГОДИНА КАКВО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ
« Отговор #16 -: Декември 21, 2018, 14:14:14 pm »
Дидо, прегледах ти блога от-до, дето се вика, и всичко е логично, подредено , стиковано е  много добре от гледната точка на външният наблюдател/четящият. Стилът е лесно достъпен и лесно смилаем за сравнително начинаещия търсач на подобен вид информация. Или дето му викат - търсачът на Истината. Наистина много добър блог, шапка свалям за което!
Обаче....
Имам чувството че залиташ/вземаш страна на/по паралелните бивши съфорумници. Ключарчета(заключващи СЪСзнанието), Н точка, запетая, тире и пр. люде.
Идеята ми е, не да ти държа сметка кого харесваш, и кого не. Струва ми се пропускаш факта, че всичко е свързано със всичко. Оттам вероятно протича и убеждението ти че си "напипал" Истината. Просто няма как да сбъркаш, защото където и да се "хванеш" виждаш взаимосвързаност. За жалост обаче дяволът се крие/вплетен в детайлите.
Много хубаво не е на хубаво. Сещаш ли се какво ти намекнах до тук?
Предците ни не са били глупаци.
 :hi:

Неактивен dhdido

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 ГОДИНА КАКВО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ
« Отговор #17 -: Декември 21, 2018, 15:42:43 pm »
Наистина всичко е свързано със всичко, постепенно ще се разкрие и свързаността между различните ми статии. И нарочно пиша просто и кратко, няма смисъл от объркване на хората.

Що се отнася до Ключаря, Н. и прочие, аз съм се срещал с тях и знам какви хора са.

Освен това аз няма как да изходя от друго, освен от личния си опит и преживявания (екзотични и обикновени). Точно както Меандър изхожда от своите, а и всеки пишещ.

Блога ми НЕ Е ИСТИНАТА. Това трябва да се разбере. Той е само моята гледна точка.
Ако моята гледна точка може да помогне на някого, тогава целта ми е изпълнена...

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: 2012 ГОДИНА КАКВО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ
« Отговор #18 -: Декември 21, 2018, 20:41:43 pm »
 :D
Цитат
Това са двете основни посоки в дуалната "Игра" - деградация и развитие. И двете посоки са безкрайни - безкрайно падение или безкраен възход.
Третата посока е изход от "Играта". Будистите му викат изход от Самсара, постигане на Нирвана (угасване за "Играта").
Добре написано.
Ма?
Играта е дуална или "печелиш" или "губиш".А ако за тебе живота е игра както казваш, значи губиш.Ако трябва ще поясня защо губиш. Аман от философи.
По мое мнение безкраен е само възхода ако набараш темпото,иначе духаш супата.Изхода не е за предпочитане според мен,поради причини.
Дай линк към блога ти да му хвърля и аз едно очо.Ако искаш де.ю
Който играе НЕпечели,а който не играе играта, не губи.
За мене игра,битки,борба и сродните им не ме кефят,аз си знам защо.
 :hi:
« Последна редакция: Декември 21, 2018, 20:45:24 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен dhdido

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 ГОДИНА КАКВО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ
« Отговор #19 -: Декември 21, 2018, 21:56:50 pm »
Адреса на блога ми винаги е бил в подписа ми.

Аз посочвам трите посоки, Не Препоръчвам никоя от тях. Всеки сам трябва да реши за себе си какво да преживее. А масата от хора оставят други да решават техния живот. Не избират посока.

"Играта" наистина е замислена дуална - ИЛИ печелиш ИЛИ губиш. Ключовата думичка тук е ИЛИ.
Това е основата на фрагментацията, защото избирайки една от две възможности, ти отричаш правото на съществуване на другата. Избирайки ИЛИ, винаги губиш. Алтернативата е да избереш И. Тогава ще можеш да възприемеш и двете алтернативи. И ще възприемеш повече "Игри". Ако не се побъркаш, лудниците са пълни с такива хора...

Ще го демонстрирам с падението. То също е безкрайно, съществуват множество паралелни реалности, в които Съзнанията могат да потъват в деградация. Имам поглед над няколко, най-близката до разбирането на хората е реалността, в която нацистите са спечелили втората световна война. И ако не можеш да преживееш някоя от тях, то можеш да изгледаш няколко филма, в които се е просмукала същността на тази реалност - сериала "Човекът във високия замък", филма "Faterland", експериментът "Филаделфия II" и други.

Всъщност печелиш, губейки и губиш, печелейки...

"Играта е "кръгова", за тези, неизбрали посока - възход, падение, възход, падение и т.н.т.
До безкрай, Времето въобще не е фактор.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: 2012 ГОДИНА КАКВО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ
« Отговор #20 -: Декември 22, 2018, 05:40:57 am »
 :D
Явно не съм се изразил разбираемо за тебе.Казвал съм го и друг път,стига сте правили или разбърквали нечии манджи.Всяко нещо е такова каквото е,живота е живот ,играта е игра.Споделял съм че тея са много добри в това което правят.
Ако им уйдисаш на акъла че живота е игра,намерил си къде да играеш.Тука е най скъпото място,и играта ти тука ще ти коства живота.
Ако схванеш схванеш,не ми се обяснява.
Движението надолу не е безкрайно,а спира до самоизгаряне.След него е тишина безкрайна.

Цитат
"Играта е "кръгова", за тези, неизбрали посока - възход, падение, възход, падение и т.н.т.
До безкрай, Времето въобще не е фактор.

 :unknown: :unknown: :unknown:
Ти добре ли си?
 :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен dhdido

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: 2012 ГОДИНА КАКВО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ
« Отговор #21 -: Декември 22, 2018, 09:34:37 am »
Ако схванеш схванеш,не ми се обяснява.

Защо тогава въобще пишеш в този форум?! Колко съм велик, колко зная, колко мога, обаче не ми се обяснява!!! Ти въобще пред себе си може ли разбираемо да обясниш какво преживяваш? Великото женско, пресвети майки и други подобни манджи... Ти въобще знаеш ли на каква идея си проводник или искаш аз да го напиша?

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 ГОДИНА КАКВО ТРЯБВАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ
« Отговор #22 -: Май 20, 2021, 17:34:48 pm »
Общо взето, сте наговори една фадрома глупости и нищо съществено, или пък ново.

Авторът на темата пита за 2012-та, вие развяхте някакви знамена тука за блогове, и ала бала.

Към автора - тук ли си колега, да ти споделя за 2012та?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
ефектът "Мандела" и възможната му връзка с 2012г
« Отговор #23 -: Юни 10, 2023, 23:55:03 pm »
всички знаем за така наречения ефект "Мандела", за който е общоизвестно, че поддържа две различни версии на минали събития. Самият ефект се появява около 2013 г., което ме навежда на мисълта, че по някакъв начин е свързан с 2012 г. но поради "инерция" в средата на социалните мрежи се появява около 2013г. Идеята е, че сега се намираме в друга алтернативна реалност, друга времева линия или паралелен свят, а самото преместване се е случило около 2012 г. без усещания и забележки от наша страна, вероятно е станало по време на сън или друг момент за всеки човек поотделно. От друга страна, всички ние имаме един вид "карта" на нашия живот на ръката си или така наречените "линии на живота", които нарекох "линии на живота на пространствено-времевия континуум", може да се види, че във един момент те се пресичат и този момент се случва точно през 2012 г., освен това чрез тези линии е видно, че все още не остава много до края на времето, човечеството или каквото е там, може би 15-20 години?, нека това да се възприема като тълкуване...
"מוזיקה מאריכה את החיים"

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
35 Отговора
31612 Прегледи
Последна публикация Април 19, 2011, 18:28:46 pm
от agrippa
0 Отговора
5476 Прегледи
Последна публикация Юни 22, 2008, 13:30:31 pm
от ton
102 Отговора
42544 Прегледи
Последна публикация Август 09, 2009, 23:54:17 pm
от marhs
53 Отговора
27045 Прегледи
Последна публикация Юни 20, 2010, 01:22:36 am
от insomnia1304
17 Отговора
13029 Прегледи
Последна публикация Октомври 15, 2012, 20:53:39 pm
от x_name41

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27