Какво се случва с човечеството? - Философски мисли - Форум за конспирации, уфология и мистика.

Автор Тема: Какво се случва с човечеството?  (Прочетена 266 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mailin_80

• Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Какво се случва с човечеството?
« -: Юли 29, 2018, 07:57:46 am »
Здравейте! От известно време чета форума и съм много впечатлена от материалите в него,затова се престраших и да пиша. Мисля, че тук ще намеря разбиране и съвет. От известно време имам усещането, че нещо с времето не е много наред или с хората, или и с двете. Честно казано не е много лесно да преценя, когато и аз съм в нещата. Имам усещането, че се движи с бясна скорост и че хората стават все по- неосъзнати, претендирайки за осъзнатост. Все някой ще ги  спасява, ще се възнасят. Във фейсбук е още по-ужасяващо, огромно количество информация се излива върху теб и на моменти аз лично се чувствам ужасно. Смазана съм. Мисля, че всъщност това е дезинформация. Опитах се да намеря спасение и пристън в старите древни техники, в опит да се ориентирам в обстановката, като астрология, нумерология и таро, но стана още по-зле. Таро е като огледало в което се оглеждам и оглеждам и другите. Показва някой неща, но по-скоро плод на нашите възприятия и проблеми. Нумерологията отчита големите цикли, но като качеството им съществено се променя и отново е трудно да се ориантира човек, най-добре е астрологията, която все още дава информация за качествата поне на личността на човек, но като прогнози за бъдещите цикли - големи отклонения.
Опитах се да си отговаря на въпросите - защо нещата така се променят и дали е за добро, в различните ченъли, но и там положението не е много добро. Розов "пух" и цветни, идеалистични картинки, а подсъзнанието ми "крещи", това няма как да е истина или поне не на 100 процента. Какво според вас става? И каква е най-добрата стратегия да не полудеем от "възнасянето" на гъмжилото извисени личности, ченъли и т.н.?

Неактивен dhdido

• Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Какво се случва с човечеството?
« Отговор #1 -: Юли 29, 2018, 18:30:41 pm »
Какво става?
Става всичко, навсякъде, едновременно. И винаги е ставало, просто досега не си го забелязвала. И така, какво е новото в ситуацията? Това си ти...

Най-добрата стратегия да не полудееш е да "вътрепребиваваш".
Какво точно имам в предвид? Да не се оставиш да се самоопределяш от външната информация. Дали това ще е Таро, нумерология, астрология, ченълинги, религия или мненията на останалите във "Фейсбук". Тогава ще бъдеш пометен от мненията на останалите за това какъв трябва да бъдеш. И няма да можеш да бъдеш Себе си. Ако се вслушаш в мненията на другите ще бъдеш нормална в техните очи, но "подсъзнанието" ти ще продължава да "крещи"...

А ти съществуваш независимо от всичката информация и имаш ценност сам по себе си.

Неактивен paci1

• Четящ
  • *
  • Публикации: 51
« Отговор #2 -: Юли 30, 2018, 11:58:30 am »
mailin_80,
Цитат
   огромно количество информация се излива върху теб и на моменти аз лично се чувствам ужасно. Смазана съм. Мисля, че всъщност това е дезинформация.     
Ще ми е трудно да се ангажирам със съвет, и заради това ще споделя личен опит.
Ще ползвам едно сравнение за яснота. Игла, в куп сено.
Иглата е Истината, купът е дезинформацията. Ще се наложи да се "пресее" едното от другото. Ситото се нарича "филтър". За начало се отърваш/филтрираш от думичките в текстовете, които си открила/четеш.
Думичките са "любов и светлина", възвишени учители, медитация, прошка, ченълинг(Ванга, Севрюкова и пр. знайни и незнайни наши и чужди такива), ОИТ, Таро, магия, светлите сили/тъмните сили, Федерация на светлината, New age, възнасяне, ангели/архангели и от тоя сорт йерархии, антропософия, теософия, Блаватска, Рьорих, Щайнер, Беинса дуно, Матрицата 5, Орион и Сириус -  произход на империите, календар на Маите, рептили(тук Истината е обърната), Библията в сегашният и вид, богомилски "учения", Боян - мага(Хората не се превръщат в животни току-така!), Евро-атлантически "ценности", Истамбулска конвенция, НЛО - астронавти, Пол Хелиър, Полети до луната, полети до Марс(и въобще всякакви такива полети), Гърция, Швеция, САЩ и др. пожарите били УМИШЛЕНИ(прикриват Истината), Стамен Стаменов, Иван Стаменов(от Извора), куха Земя, Плоска Земя, безброй Слънца и планети в космоса, Душата доброволно се подлага на изпитания, за да се развива, Земя - затвор(затвор е, само че за някои ОСОБИ), Всички сме едно(няма начин да е така), паралелни реалности(Има нещо вярно, но е изкривено до неузнаваемост), всичко ни е дадено "свише/наготово"(няма чалъм), Извънземните ни "посещават"(Всички НЛО са със земен произход. Натъртвам на ЗЕМЕН, а не американски или руски), Глобално затопляне, евреите били "избрани", кабала, тора, ислям(суфите са интересни, между другото, но са ми бая "мътни"), Дейвид Уйлкок и приятели, Дейвид Айк и приятели, Фейса е под всякаква критика, Астрология, Астрономия в сегашният и вид, всякакви "затъмнения"(има ефекти, но Истината се крие), Галактическата конфедерация, и прочее простотии.
Със сигурност съм пропуснал и други "важни", но като се сетя, ще ги допълня.

« Последна редакция: Юли 30, 2018, 12:12:40 pm от paci1 »

Неактивен paci1

• Четящ
  • *
« Отговор #3 -: Август 06, 2018, 18:59:02 pm »

Ето един нагледен пример как търсещите хора биват изкусно въвеждани в заблуждение. Форумът на Румен Чорбаджийски "Ти си Това":
https://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=3&t=121
и по-специално темата "Те". (75 страници е дълга)
Ето и снимка на въпросния господин, който в самият форум се подвизава с потребителско име SUM, и се оказва автор на трилогията Ти си това(има издадени три книги). Малко е тъмничък за Българин, но не всеки е идеален.(намигване) :nea:

В темата се разискват т.н. "Те", "гадни съзнанния" и "самскари". Интересно защо нещата не се наричат с истинските им имена, а се ползват "индуизми", като повече от ясно е, че става дума за демони, троянси коне и мозъчни програми и "изчистването" им от Тялото? :---
SUM/Румен умишлено подвежда съфорумците си да "чистят самскари" чрез медитация и ОИТ(две изключително опасни практики за самопрецакване), което е показател за знанията и намеренията му.
Ако имаш време прегледай темата, разбира се само информативно, за да видиш за каква манипулация става въпрос. Тоя е много хитро парче, и бая народ е повлякъл. :flag_of_truce:
Вероятно той самият да е от "Те". От началниците.

« Последна редакция: Август 06, 2018, 19:02:17 pm от paci1 »

Неактивен paci1

• Четящ
  • *
« Отговор #4 -: Август 06, 2018, 19:50:59 pm »
Само да допълня нещо:
Виж ръчичките на румбата, и тия на долната снимка.

Неактивен Black Adder

• Доста Писал
  • Публикации: 1 770
« Отговор #5 -: Август 06, 2018, 22:40:45 pm »
(само да вметна, от 4 г. сме на нов сървър с доста голям капацитет, та по-удобно е да качвате снимки тук, за да не се окаже след години, че са изчезнали от линковете)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен paci1

• Четящ
  • *
« Отговор #6 -: Август 07, 2018, 11:34:05 am »
Не знам дали постъпвам правилно(това пък какво ли значи), обаче не можах да се стърпя на писаниците на онзи гуру от "Ти си това" -  форума(Румен). То и в жълтия форум имахме един "симпатяга" с подобни мераци, ма му мина мерака. :writer:
Не мога да чета подобни дивотии, и да стоя безучастен. Предполагам повечето разбират мотивите ми. И те да са, и те така ще постъпят.
Реших да поразровя лайната(с извинение!), и ето какво публикувах:

Цитат
     Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)
Непрочетено мнение  от planste » 07 авг 2018, 11:00

Здравейте!
Интересна тема с още по-интересни методики. Обаче....
Има една кофти подробност относно медитативните практики, и не знам защо авторът на темата не се е погрижил да ги разясни на аудиторията. Всъщност на някои места забелязах леки опити на СЪМ дискретно да намекне за негативните/неприятните последствия от подобен вид "практики". Един вид нещо приличащо на гузна съвест.
Да си дойда на думата какво е кофтито на цялата тая история.
Ето един красноречив пример какво се случва по време на медитация.
Представете си една къща със седем стаи(Тялото), и на всяка от тях вратата е отключена, включително и входната врата, която за по-добро разбиране я оприличаваме с коронната чакра.(останалите стаи са съответно чакрите от 1 до 6)
Къщата се намира в опасен район(Земята), примерно Факултето, и отвън щъкат тумба гладни мангали(Те), дебнещи кога чорбаджията/атман не си е в къщи, че да му "погостуват" необезпокоявани. Спирам да пиша за малко, за да си представите ситуацията.
..............................................................
Тъй.
Чорбаджията/Атман отива на баня/медитация, и оставя голям плакат на входната врата:
"ЩЕ СЕ ВЪРНА ДО ЧАС, НИКОЙ ДА НЕ ВЛИЗА!"
ВРАТИТЕ СА ОТКЛЮЧЕНИ, ЩОТО СЪМ ГОЛЯМАТА РАБОТА И НЕ МЕ Е СТРАХ ОТ КРАДЦИ!
АЗ СЪМ АТМАНА!!!!!!!!!!!!!
..................................................................
Хич няма да си давам зор да обяснявам какво ще се случи, то е ясно.....
....................................................................
Извод:
Медитирайки в стремеж за "връзка" с Брахман, Атман остава по гол задник, и който и да е от "Те" може да си влиза и излиза в която и да е стая/чакра.
Извод 2:
Човекът/Атман трябва да е луд, за да практикува медитация.
..................................................................................
Друго:
Това, дето му викате самскари, са мозъчни паразити/програми/троянски коне, демони.
Не се почистват с медитация, а с водно почистване(общуване с водата), и Атман винаги си е с Тялото и вратите/чакрите са здраво залостени за паразити/мангали/програми.
За какво са ни практики, щом си имаме АУРА/ИМУННА СИСТЕМА?(на когото е здрава/събрана обаче)
И ТЯ ни пази от "Те".
Ще си наруша принципите за ненамеса в свободната воля(причината е, че тук има бая хора подведени от някой) и ще дам непоискан съвет/практика на хиляди години и крита умишлено. Нарича се Водно Почистване(Българско Знание) от чужди енергии/паразити/самскари/демони/"богове"и прочее помии. За желаещите да се информират:
http://xcombg.net/index.php?topic=1378. ... 0#msg29790
Авторът не съм Аз, а уважаван от мен съфорумник.
Вярвам, че постът ми няма да бъде изтрит, понеже противоречи на статуквото.
::hat::     

Като им четеш форума, си викаш: Брях да му се не види! Имало значи човек, дето живее за да помага на търсещите. Браво! Ще го следвам/доверявам безусловно! Той ще ми помогне да се спася и изчистя!
Имаме една приказка: А бе много хубуу не е на хубуу....
 :hi:

Чакай да видим като го прочете с каква светлинна скорост ще ме банне. :flag_of_truce:

« Последна редакция: Август 07, 2018, 12:02:55 pm от paci1 »

Неактивен Fiery

• Малко Писал
  • **
  • Публикации: 498
« Отговор #7 -: Август 08, 2018, 02:46:24 am »
mailin_80,Ще ми е трудно да се ангажирам със съвет, и заради това ще споделя личен опит.
Ще ползвам едно сравнение за яснота. Игла, в куп сено.
Иглата е Истината, купът е дезинформацията. Ще се наложи да се "пресее" едното от другото. Ситото се нарича "филтър". За начало се отърваш/филтрираш от думичките в текстовете, които си открила/четеш.
Думичките са "любов и светлина", възвишени учители, медитация, прошка, ченълинг(Ванга, Севрюкова и пр. знайни и незнайни наши и чужди такива), ОИТ, Таро, магия, светлите сили/тъмните сили, Федерация на светлината, New age, възнасяне, ангели/архангели и от тоя сорт йерархии, антропософия, теософия, Блаватска, Рьорих, Щайнер, Беинса дуно, Матрицата 5, Орион и Сириус -  произход на империите, календар на Маите, рептили(тук Истината е обърната), Библията в сегашният и вид, богомилски "учения", Боян - мага(Хората не се превръщат в животни току-така!), Евро-атлантически "ценности", Истамбулска конвенция, НЛО - астронавти, Пол Хелиър, Полети до луната, полети до Марс(и въобще всякакви такива полети), Гърция, Швеция, САЩ и др. пожарите били УМИШЛЕНИ(прикриват Истината), Стамен Стаменов, Иван Стаменов(от Извора), куха Земя, Плоска Земя, безброй Слънца и планети в космоса, Душата доброволно се подлага на изпитания, за да се развива, Земя - затвор(затвор е, само че за някои ОСОБИ), Всички сме едно(няма начин да е така), паралелни реалности(Има нещо вярно, но е изкривено до неузнаваемост), всичко ни е дадено "свише/наготово"(няма чалъм), Извънземните ни "посещават"(Всички НЛО са със земен произход. Натъртвам на ЗЕМЕН, а не американски или руски), Глобално затопляне, евреите били "избрани", кабала, тора, ислям(суфите са интересни, между другото, но са ми бая "мътни"), Дейвид Уйлкок и приятели, Дейвид Айк и приятели, Фейса е под всякаква критика, Астрология, Астрономия в сегашният и вид, всякакви "затъмнения"(има ефекти, но Истината се крие), Галактическата конфедерация, и прочее простотии.
Със сигурност съм пропуснал и други "важни", но като се сетя, ще ги допълня.

За пореден път се изумявам как вместо да се подаде иглата, че да си съшием и ние съдраните чували, ни зариват с плява.

От близо 15 години го знам тoя форум и не се намери, аджеба, някой, който с две думи да изрази тая Истина. С думи като не умеете, ползвайте числа -
01; 10. Изхвърлени сте на брега голи и боси, или смятате да се давите?!

И ще ви кажа защо провалът е повсеместен: Всичко се свежда до "Е И НЕ Е аt the same time" (му викат в щатите).
Хем е ветло, ама не е. Уж е тъмно, ама не е. Сянка ли бе, че да я опишеш колко е сива.

В Началото не бе словото.

Пацко, разписал си се, сякаш търсиш някого...

- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен paci1

• Четящ
  • *
« Отговор #8 -: Август 08, 2018, 09:32:48 am »
Fiery, предполагам си забелязала, че отговорът ми не е отправен към теб. Или имаш зрителни проблеми? М?
Цитат
   За пореден път се изумявам как вместо да се подаде иглата, че да си съшием и ние съдраните чували, ни зариват с плява.

Нагла си бая, и вместо игла от Истина, има голяма вероятност да ти подадат кожена такава ако продължаваш да си тикаш носа където не ти е работа!

И друго:
Цитат
   От близо 15 години го знам тoя форум и не се намери, аджеба, някой, който с две думи да изрази тая Истина.   
Ми тя Истината не е израз от две думи, а от три. Гладна кокошка - просо сънува.
Май станаха четири...
 :blum2:
Чакаш наготово някой да ти я сервира(истината) в златен поднос ли? :flag_of_truce:
Аман от паразити!
 :negative:
« Последна редакция: Август 08, 2018, 09:39:36 am от paci1 »

Неактивен paci1

• Четящ
  • *
« Отговор #9 -: Август 09, 2018, 10:52:58 am »
Fiery,
Цитат
    От близо 15 години го знам тoя форум     
направих си труда да ти разгледам писаниците, и с дълбоко прискърбие констатирах следното:
5% псевдоезотерика в стил "БГ Мама"
15% хейт
80% копи - пейст....
В заключение бих казал, че това са най - безсмислено изживяните 15 години от живота ти.
Нищо чудно, че си на тоя хал.(от Хала)
Истината не е шкембе - чорба да си я поръчаш у шкембеджийницата. Трябва сама да си я Сготвиш!
Ползвам те като пример/помагало и намигване към съфорумците. :-X
Заради това ги пиша тия неща по-горе.

п.п.
Цитат
   Пацко, разписал си се, сякаш търсиш някого...     
Хехе...правилно си усетила/емпатия нещата. Не някой, а нещо.
И който търси - намира....
..или го намират. :flag_of_truce:
« Последна редакция: Август 09, 2018, 11:02:14 am от paci1 »

Неактивен Fiery

• Малко Писал
  • **
  • Публикации: 498
« Отговор #10 -: Вчера в 10:26:02 »
Fiery, предполагам си забелязала, че отговорът ми не е отправен към теб. Или имаш зрителни проблеми? М?Нагла си бая, и вместо игла от Истина, има голяма вероятност да ти подадат кожена такава ако продължаваш да си тикаш носа където не ти е работа!

И друго:Ми тя Истината не е израз от две думи, а от три. Гладна кокошка - просо сънува.
Май станаха четири...
 :blum2:
Чакаш наготово някой да ти я сервира(истината) в златен поднос ли? :flag_of_truce:
Аман от паразити!
 :negative:

Такива като теб знаеш ли колко са ми минали през екрана :D

Истината си е истина и без капитална, успокой се.
Иначе "И" ми мяза на две игли и половина.
Вилицата има по-широко приложение.
По-полека с параноята. Още ти е рано.

- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен paci1

• Четящ
  • *
« Отговор #11 -: Вчера в 11:27:40 »
Fiery,
Цитат
    Такива като теб знаеш ли колко са ми минали през екрана :D     
Не, не знам. Колко са?
Мнението ми за теб е, че си от онези, дето са подразбрали нещичко незнайно откъде, може би фундаментално, и се ПРАВЯТ на велики.
Ми тук е форум, тоест трибуна, на която всеки има възможността да сподели какво си МИСЛИ че е разбрал.
Смятам че не е място, където някой осъзнал Истината да ми казва колко съм тъп....
Никой не се е родил научен. Предполагам, че е добре да се опитваме да се уважаваме един друг, и ако е възможно да си помагаме в разбирането.
Все още не съм изперкал/параноя, но пък си имаме водещ в това направление. Няма да му споменавам ника, той се знае кой е.

п.п.Питах на едно друго място и пак питам. От къде се познаваме с теб?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27