Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 488894 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен gogo_gg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1185 -: Юли 04, 2012, 22:54:07 pm »
Реално на снимката са 20-30 пискела, но не знам, вече може и да си въобразявам.
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 07:06:37 am от Mirotvorec »

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1186 -: Юли 05, 2012, 01:08:46 am »
Това са точно тези сребристи НЛО които наблюдавам от февруари 1991ва година над София. Трябва, длъжен съм да ви информирам, че на 15ти април 1998ма година наблюдавах с просто око четири такива обекта над София. А на 9ти юни 2005та година наблюдавах такъв обект със зрителна тръба с 60х кратно увеличение.


По принцип ако такъв обект увисне на едно място в небето е потенциално възможно до него да дойде втори много по-малък който е невидим с просто око който да започне да го обикаля...колкото повече време минава толкова по-малкия обект обикаля по-близо и с по-малка скорост докато накрая очевидно не се скачат.


През пролетта на 2001ва година руският уфолог Михайл Герщейн ми прати по електронна поща наблюдения над СССР през 80те години на същите сребристи сфери които представляват класическия случай на НЛО, особено над София където само за 1991ва година съм ги наблюдавал цели три пъти!

Неактивен gogo_gg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1187 -: Юли 05, 2012, 02:37:22 am »
File099,
а как точно ги наблЮдаваш, не може постоянно да стоиш и да гледаш небето...
Както виждаш тук съвсем случайно ги открих във снимките.
Къде най-често се срещат, кога, по кое време, има ли някаква закономерност?
Снимки или видео правил ли си?
Каква информация имаш ти за тези неща?
Сподели тези наблюдения на този руснак, качи ги някъде да видим какво е видял и той...
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 07:10:09 am от Mirotvorec »

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1188 -: Юли 05, 2012, 09:15:49 am »
Гого, здравейте. Постоянни наблюдения в смисъл има периоди в които всеки ясен ден излизам поне за час-два с бинокъл или зрителна тръба на наблюдение и това продължава с месеци наред, после има периоди като сегашния в които изобщо не провеждам наблюдения примерно заради жегите или имам много работа за вършене и не става.

Няма никаква закономерност в появата на този тип НЛО. Само мога да кажа, че те са наблюдавани многократно над Америка, СССР в минало време и над България като съм разпитвал очевидци и съм намирал аналогични наблюдения в интернет уфологичните база-данни примерно на НУФОРС.

За съжаление нямам никаква техника за заснемане, нито мога да боравя с нея, най-лошото е, че не виждам смисъл да нося някаква камера с мен в продължение на дълги години на всяко едно наблюдение за да заснема НЛО което може да се появи веднага, но може и да не се появи и дълги години наред.

Информацията която имам за този тип НЛО конкретно съм я добил въз основа на няколко наблюдения на тези сребристи сфери, като първите три наблюдения се случиха през 1991ва година. По мои оценки тези обекти са в диаметър между 4 и 7 метра, летят на височина от няколко стотин метра до височина от поне 30 километра над земната повърхност със скорости от нула до 600-800 км в час. Това поне знам със сигурност въз основа на моите наблюдения на тези сребристи сфери. Правил съм изчисления въз основа на техническите характеристики на оптичните си прибори.

Преди около месец време видях в йортюб клипче на което беше заснета точно такава сребриста сфера в орбита в непосредствена близост до един сателит. Сферата се приближи до сателита, като че ли го огледа от десетина метра разстояние и рязко ама рязко се отдалечи от него.

Много е важно да се разбере както от вас така и от всички които четат тези постинги, че вероятно този тип НЛО се задвижват на принципа на електромагнитогравитацията. Защо мисля така? Ами защото по време на наблюдението от 4ти септември 1991ва година следобед по-малкият НЛО обикаляше повече от половин час около по-големия преди вероятно да се скачи с него. Второ по време на наблюдението от 15ти април 1998ма година на обяд имаше четири сребристи точки в небето които забележете дебело подчертавам се държаха на известно разстояние една около друга. Защо? Според мен защото около този тип НЛО съществува мощно електромагнитногравитационно поле което може би не трябва да се засича със същото аналогично поле на друг апарат задвижван на същия принцип. Разбира се това е само предположение, но в него има достатъчно добре аргументирана макар и доста елементарна логика.

Руският уфолог Михайл Герщейн не е правил никакви наблюдения на тези обекти, а просто е извлякъл данни за техни наблюдения над СССР от руската уфологична база данни. Понеже съм изкарал на принтер част от електронната поща с него ще препиша и преведа най-съществената част от информацията която получих от него на 28ми февруари 2001ва година относно сребристите сфери -

5ти септември 1989та година над град Спаск-Далний в СССР много местни хора наблюдавали кръгъл сребрист обект. До него се появил втори обект който започнал да обикаля около първия НЛО. Това наблюдение е отразено във вестник Маяк на комунизма от 9ти септември 1989та година.


14ти април 1988ма година над Самарканд две НЛО, по-малкото обикаля около по-голямото.

Държа да подчертая, че според Михайл Герщейн този тип НЛО са често срещани над СССР-Русия. А както виждам от база данните на РУФОРС те са наблюдавани и над Америка. Така например-


19ти април 2002ра година, Флорида, САЩ. Наблюдавана синкава сфера с точка която я обикаля. По време на наблюдението са използвани телескоп и бинокъл което си е самата класика на наблюденията по мое мнение. Наблюдението завършва в момента когато се вижда експлозия на небето на мястото на НЛО. Наблюдавани са падащи в атмосферата парчета през бинокъла. Взривът е станал в 20.11 часа местно време.





Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1189 -: Юли 05, 2012, 10:05:20 am »
Намерих снимката с моето НЛО, в предишния и следващия кадър "нещото" го няма. Това е причината да смятам, че това е птица :)

Оригиналната снимка


Увеличено
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1190 -: Юли 05, 2012, 11:00:26 am »
Да ви кажа честно не ме интересува особено как се придвижват. Това което ме интересува е " Какво правят тук?" и "Каква им е целта" Всичко останало според мен е маловажно.

Неактивен gogo_gg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1191 -: Юли 05, 2012, 11:14:16 am »
И аз така мисля, но едва ли някой ще ни каже.
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 20:25:43 pm от Mirotvorec »

Неактивен terminator12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
  • (Чък Норис)
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1192 -: Юли 05, 2012, 15:10:32 pm »
Моята майка ми разказа, че преди 10-11 години  пътувайки от Варна за Велико Търново, късно вечерта успоредно с колата се е движело сребристо елипсовидно тяло. От него се излъчвала силна светлина това продължило в рамките на 45-60 минути. Мама помолила баща ми да спре колата, за да видят дали тялото също ще спре, но той отказал, било много късно и сме бързали за Велико Търново.
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 20:26:03 pm от Mirotvorec »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1193 -: Юли 05, 2012, 15:34:59 pm »
Да това е сериозен форум и за това се трият не сериозните коментари.

Колкото до снимките мисля, че това са птици. Имам съмнение само за първата снимка която си публикувал.

Цитат
" Какво правят тук?" и "Каква им е целта"

Повечето летящи НЛО-та са земни и са направени тука. И естествено е да си летят с тях. Целта им е хората да свикнат с това и за напред като има разкритие хората да го приемат по-спокойно. За това и в последните години има много репортажи по телевизии и филми както и сериали.
Иначе извънземните са си тука още от самото начало  ;)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен terminator12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
  • (Чък Норис)
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1194 -: Юли 05, 2012, 15:57:23 pm »
Просто живеят в друго измерение ли? За това ли не ги виждаме?
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 20:26:33 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitkosven

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1195 -: Юли 06, 2012, 13:12:02 pm »
Не ги виждаш, защото правителството и военните,всичко прикриват,както каза колега от самото начало.А долколкото какво правят тук има хиляди теории,но само може да гадаем.И също така мисля, че още не сме готови за първия контакт.

Неактивен terminator12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
  • (Чък Норис)
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1196 -: Юли 06, 2012, 18:31:22 pm »
Ами възможно е, според мен всяко появяване на НЛО си има някаква причина.
« Последна редакция: Юли 06, 2012, 19:58:06 pm от Mirotvorec »

Неактивен gode4ki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1197 -: Юли 22, 2012, 00:16:10 am »
Здравейте читатели ,първо за да не ме вземете за параноик откачалник ще ви разкажа малко за мен . На 23 години съм живея в София,тази година завършвам бакалавър в ТУ София имам сериозна приятелка и даже мислим за свадба.Не пия не пуша не вземам наркотици,трева и всякакви подобни.
Да ви разкажа какво се случи. Преди няколко седмици бяхме излезнали с някаква приятелка на моето гадже и тя ни казваше ,че е видяла НЛО и даже беше снимала нещо с телефона си.При което поне е малко параноичка и не я взех много на сериозно.Да но един уикенд бях извън София при един приятел на гости в тях.Седнали сме двамата в неговата стая на втори етаж, 21.00 часа (свечерява се вече) и си приказваме при което той поглежда на балкона и става казваики ,че пада метеорит. Станах и аз излезнахме на балкона и какво да видим-жълта топка с оранжев ореол над нея ,беше на няколко километра от нас.Докато се чудим това какво е се появи нова топка (жълта с оранжев ореол) като се появи на 500 метра от нас и все едно излиташе .С контролирано движение ,без да променя цвета си и движеики се по диагонал отиде при първата топка. После двете си останаха на хоризонта замалко неподвижни и след това започнаха да се отдалечават ,като ставаха все по малки докато не започнахме да ги виждаме като звезди.Имам няколко разсъждения по случая- не са горящи фенери защото светлината от тях не се променяше и се движеха по диагонал на хоризонта. Друго виждахме ги отпърво по-големи и с времето  по-малки демек се отдалечаваха от нас и не са метеорити.Движеха се съвсем регулирано и докато първото седи на хоризонта неподвижно,второто отиде при него.Опитах да ги снимам с но нищо не се виждаше ясно.След като изчезнаха и моя приятел излезе на вън да попита дали някои го е видал .Една баба негова комшиика беше видяла същото.
Въпросната вечер не бяхме пили,пушили...
Такова нещо ми се случва за първи път .Разказвали са ми хора за НЛО и аз не съм скептик ,но докато не го видях сам...
Благодаря ви за отделеното време ...и без подигравки !Успех !

Неактивен Caramel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1198 -: Юли 22, 2012, 05:54:35 am »
Аз вчера зяпах фенери. Те са точно оранжавеещи..и светлината от тях не се мени.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1199 -: Юли 22, 2012, 09:23:18 am »
Добре дошъл , gode4ki  :)
Само не разбрах защо не сте се опитали да снимате това, което виждате?
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27