Автор Тема: Какъв е смисълът на Живота  (Прочетена 29473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен c1tss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #30 -: Септември 18, 2012, 21:13:47 pm »
До тука се радвам много на отговорите ви, продължавайте :o . Благодаря !

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #31 -: Септември 18, 2012, 22:08:58 pm »
Леле вие сте се убили да философствате днес споделям мнението на Пурку ,но все пак с риск да се повторя някой има ли мнение за "децата индиго" и "диамантените деца"мисля че това е продукта до който е стигнало за сега човечеството след големия брой прераждания.
Аз па мисля,че това са градски митове и  легенди.Продукт на Ню Ейджа.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #32 -: Септември 18, 2012, 23:49:49 pm »
Първо ще попитам какво знаете за Фридрих Ницше , защо във въпроса на заглавието се обосновавам на негови мисли . Не знам много за него за това и питам ,нооо..... да мина към обосноваването .
Той е казал : "Войната и смелостта са извършили повече велики неща, отколкото обичта към ближния. Не вашето състрадание, а вашата храброст е спасявала досега сполетените от нещастие"
"Аз ви уча за Свръхчовека: Човек е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато"
"Аз не съм човек, а динамит" .


Meне ме интересува вашето мнение, моля ви само добре да помислите над 3-те мисли на този човек.

Аз нищо не съм чувала за тоя ... Ницше! Но и да знаех или да имам роднини на негови роднини, пак нямаше да мога да обясня, това което е искал или е "казал/написал"

Това което, се има предвид по разни псевдо-цитати /без име на произведение, страница и т.н/ е че

Смисълът не е да бъдеш Човек като по-съвършено животно. Или какъв е смисълът да си Човек или Свръхчовек?

Има няколко варианта:
1. Че няма смисъл.
2. Че има, ама трябва да си го откриеш сам и да си доволен от това.
3. Че може би си обвързан и с останали смисли, които всеки си придава и си мисли, че са смислени.

Ами, дерзайте! Аз просто съм зрител :) останалите да се гърбят и тормозят. Със или без живот си е, ще мине...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #33 -: Септември 19, 2012, 01:05:00 am »
. . . .
Мноо е тъпо с тва с умирането!!Смисъл в смъртта няма .
Смисълът в смъртта е, че . . . .
Сега се сещам за важна особенност за смъртта, това е единственното нововъведение на човекът в този свят. Когато Бог е създавал света не е имало смърт, появява се едва когато Кайн убива Авел. От тогава неговите потомци са осъдени да напускат този свят чрез смърт. Даже разбирам, че убийството на Авел е било нещо по-различно от съвременните. Авел е убит, като по някакъв начин е затворен в земята, за това сега мъртвите се погребват чрез заравяне, в миналото са били изгаряни.
Вероятно възкресението на Христос изважда Авел от земята, но как да се осмисли това все още не е ясно.
Много благодаря за темата, не съм очаквал да се поставят толкова важни въпроси.
Soli Deo Gloria!

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #34 -: Септември 20, 2012, 12:07:41 pm »
 :hi:Смисъла на живота е 42..............кой как ще стигне до смисъла си е негова работа. 42 е само едно число,само по себе си може да бъде всичко.
Смисъла на живота може да бъде открит на всякъде ,така си мисля,нямам доказателства,но го усещам смисъла е навсякъде и във всичко.ИЛи с други думи във всяко нещо съществува,информация за абсолютния смислъл.Ако мога така да се изразя ние си плуваме(давим) в море от смисъл тук и сега.
Спрямо сегашното ми ниво на съзнание СМ за мен е в осъзнаването на факта Що е то съзнание....и има ли то ...други настройки.Тоест за сега СМ е да разберем инструмента с който мерим СМ .Самия въпрос съдържа този извод в себе си както и всеки един въпрос който можем да имаме.Затова отговора на всичко което можем да обозрим има една дума СЪЗНАНИЕ.
Думата която ни се налага да употребяваме все по често . ,която все повече синтезира в себе си отговорите на много много въпроси....
 Болезнена е нуждата да настроим СМИСЪЛА на ниво съзнание.
Рационален изход виждам в настройването на апарата на ниво "Желание за намиране на връзката",с това което ни пречи.Май няма друго условие за  да има СМ.
Прочетох коментарите на вс учасници и ми се струва че не казвам нещо по различно , но поне е от сърце.
Интересно ми е как мислите за децата като смисъл на живота,дали това е един от най съзнателните или  съответно несъзнателни фактори които внасят най много светлина в съзнанието на человека.?....Щото ако децата не са това,чудя се тогава защо ни е този избор.Някой беше казал в любовта е смисъла. :hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #35 -: Септември 20, 2012, 13:05:36 pm »
Интересно ми е как мислите за децата като смисъл на живота,дали това е един от най съзнателните или  съответно несъзнателни фактори които внасят най много светлина в съзнанието на человека.?....Щото ако децата не са това,чудя се тогава защо ни е този избор.Някой беше казал в любовта е смисъла. :hi:
         Своеобразен   тест,  как  се  грижиш  са  творението  си, какво  можеш  да  жертваш  от  себе  си  за  децата!
         По - горе  се  опитах  да  попитам,  какъв  е  смисъла  на  това  да  мразим,  да  ни  разяжда  зависта,  алчността?   Ако  погледнем  опакото,  нелицеприятната  страна  на  живота,  няма  ли  да  видим  стойностните  неща  в  живота!
         Смисъла  на  живота  -  Да  оставим  хубави  спомени  след  себе  си,  така,  че  поне  три  поколения  след  нас  да  си  спомнят  с  хубави  чувства,  а  защо  не  и  с  гордост?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #36 -: Септември 25, 2012, 02:16:52 am »
      -  Да  оставим  хубави  спомени  след  себе  си,  така,  че  поне  три  поколения  след  нас  да  си  спомнят  с  хубави  чувства,  а  защо  не  и  с  гордост?
Е що ти са спомени след,като ще се прераждаш mitkо. Ти сам вярваш в собствената си икарнацията (нали?) Или ми кажи що си бил в отминалия си живот. Питай там учители...и незнам там каквито ги виждате?
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 02:37:06 am от fishbone »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #37 -: Септември 25, 2012, 11:03:16 am »
      -  Да  оставим  хубави  спомени  след  себе  си,  така,  че  поне  три  поколения  след  нас  да  си  спомнят  с  хубави  чувства,  а  защо  не  и  с  гордост?
Е що ти са спомени след,като ще се прераждаш mitkо. Ти сам вярваш в собствената си икарнацията (нали?) Или ми кажи що си бил в отминалия си живот. Питай там учители...и незнам там каквито ги виждате?
       Писал  съм  какъв  съм  бил  в  предишният  си  живот!  Живота  ми  е  бил  подчинен  на  отмъщението!  Убивал  съм  на  верска  и  етническа  основа!
      Защо  са  необходими  спомените?
      Защото,  Фишбоне,  положителната  им  енергия  влияе  на  съдбата  -  променя  я  в  положителна  посока!
       
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 11:13:07 am от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #38 -: Септември 25, 2012, 12:02:22 pm »
Знам че е така.  Все пак исках да го чуя и от теб. :good:

Неактивен Vàli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #39 -: Септември 25, 2012, 12:04:05 pm »
Аз вярвам, че всичко е писано/написано ! Не точно в съдбата в този религиозен смисъл на предопределение от господ...В този ред на мисли, живота не би следвало да има смисъл щом човек не може да го управлява и контролира.

 :drinks:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #40 -: Септември 25, 2012, 12:31:46 pm »
Аз вярвам, че всичко е писано/написано ! Не точно в съдбата в този религиозен смисъл на предопределение от господ...В този ред на мисли, живота не би следвало да има смисъл щом човек не може да го управлява и контролира.

 :drinks:
Аха...И кой е написал?Кой е този който раздава картите?
Аз па вярвам в Рапунцел!

Неактивен Vàli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #41 -: Септември 25, 2012, 12:35:59 pm »
Аз па вярвам в Рапунцел!
Всеки има право да вярва в каквото намери за добре.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #42 -: Септември 25, 2012, 13:26:46 pm »
В основата на всеки живот лежи желанието да бъде значителен. Това желание се нарича смисъл. "Смисъл" на живота търси само разсъдъка. Когато премахнем цялото негово съдържание и стигнем до абсолютните основи, където нищо повече не може да бъде премахнато, изплува факта че живота (вашия живот) е естествено значителен. Търсенето на смисъл на живота е необходимо само на разсъдъка, Духа не се нуждае от него, на Живота му е все едно какво ще съчини разсъдъка за да намери "смисъл" и задоволи желанието си да е значителен.
Не е нужно да правите нещо за да придавате значителност на живота си - той е естествено значим. Но хората сме странни (т.е. разсъдъка ни) - ние искаме да видим твърди доказателства, че живота ни е значим, затова го затрупваме с инвентар, правим го неестествен и после търсим "смисъла" му.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #43 -: Септември 25, 2012, 15:25:46 pm »
Е това ми хареса признавам! :hi:
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Spoke

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Какъв е смисълът на Живота
« Отговор #44 -: Септември 25, 2012, 15:51:34 pm »
Според мен няма смисъл. Поне докато не се разбере какво следва след смъртта. Ако приемем, че света в който живеем е едно ниво от многото, които сме длъжни да преминем успешно за да стигнем крайната ни цел, или така наречения " рай", то тогава смисълът на живота ще е да изпълним тук в материалната среда, в която живеем, всички задачи, за които сме били създадени. Но ако след смъртта няма нищо ( това никой не го е доказал, все още :D), то тогава според мен смисълът да съществуваш е да се любуваш на всеки миг и да гледаш винаги от положителната страна на нещата.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27