Автор Тема: Ангелите  (Прочетена 34172 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Ангелите
« Отговор #45 -: Септември 14, 2012, 12:26:56 pm »
И двете дядо попе! Обяснила съм защо знам. Ако интервю с паднал Ангел, ще е по-достоверно за теб ... ще потърся някъде из нета  :writer:

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Ангелите
« Отговор #46 -: Септември 14, 2012, 12:31:58 pm »
Поздравих  :hi: и ти зададох въпрос и то какъв отговор получих  ???

Но това ме накара да Разбера, колко трудно е да се разбираш с хората. Защото има различно мислене и опит..........


Нищо не си разбрала, вълкът козината си мени, нравът не  ???!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Ангелите
« Отговор #47 -: Септември 14, 2012, 12:41:10 pm »
Докажи, че не съм разбрала!

Ти разбрал ли си какво съм написала? Може би не. За да се осъмняваш в това, което пиша не си си направил труда да го разбереш, ерго трудно се разбират хората помежду си. А не че аз съм длъжна единствено да ги разбирам. Признавам си- НЕ ги разбирам! Може и да ме дразнят на моменти. Но вече това за мен не е от значение. Като преди да се опитвам да обяснявам, за да ме разберат. Не. Да се оправят. Който разбрал-разбрал. Аз Знам! Дори девиза на зодията ми е такъв  :lol:

Ти? Нещо за Ангелите знаеш ли? Или само си мислиш, че знаеш- ауууууу /това е вълчи вой/ довечера и при пълнолуние ще е по-въздействащ!  :dance: :boredom:

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Ангелите
« Отговор #48 -: Септември 14, 2012, 14:04:51 pm »
Нищо не знаеш. Няма как да знаеш.  :D

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Ангелите
« Отговор #49 -: Септември 14, 2012, 18:29:24 pm »
Така си мислиш. Само защото ти не знаеш и си го признаваш очевидно, не означава че някой друг не знае.

Ъ, ти кой беше? Да си някой от учителите ми в училище? От преподавателите в университета? От колегите ми? Кой? За да имаш самочувствие да оценяш степента ми на знание.
И, имаш ли да кажеш нещо по темата или правиш показно, след нововъведенията какво не е желателно да има като мнения ... вадя си поука.  :writer: никога да не показвам лично отношение и оценка за знанията или незнанията (простотиите) на някой. Печат.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #50 -: Септември 14, 2012, 18:53:51 pm »
Това което пишеш по нагоре е и мое мнение по въпроса, единствено се триумя във така нареченото човешко "сътворение" питал съм доста от "виждащите" и резултата е равен, слуги Господни ( така наречените Ангели) и висша раса, ха сега ти си наред.
   
Олд, 
Смятам  Баба  си,  Дядо  си,  Баща  си,  Майка  си  и  така  назад,  че  са  били  и  са  в  момента хора  ,  въпреки,  че  са  починали  отдавна.   Затова  смятам,  хората  в  ирационалният  свят,  и  хората  тук  за  едно  цяло,  и  проблемите  са  общи,  така  поставено  това  разбиране  изключва  нерегламентирано  вмешателство  отвън  (извънземни).
       Съзнанието  -  божия  работа
       Обличането  на  съзнанието  в  материя  и  създаването  на  дуалния  свят  е  работа  на  самото  съзнание -  посредством  феномена  мисъл  форма     Ние  нали  сами  се  обличаме? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Ангелите
« Отговор #51 -: Септември 16, 2012, 00:49:42 am »
Така си мислиш. Само защото ти не знаеш и си го признаваш очевидно, не означава че някой друг не знае.

Ъ, ти кой беше? Да си някой от учителите ми в училище? От преподавателите в университета? От колегите ми? Кой? За да имаш самочувствие да оценяш степента ми на знание.
И, имаш ли да кажеш нещо по темата или правиш показно, след нововъведенията какво не е желателно да има като мнения ... вадя си поука.  :writer: никога да не показвам лично отношение и оценка за знанията или незнанията (простотиите) на някой. Печат.
Не не знаеш.  Не можеш да знаеш. :P А ако ти е интересно кой съм... да речем Свидетел.
« Последна редакция: Септември 16, 2012, 00:54:18 am от balar »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Ангелите
« Отговор #52 -: Септември 17, 2012, 20:50:01 pm »
Ангелите са понятие от Библията, въпреки, че се разделят на паднали и непаднали всички се допитват до Йехова. Самият Луцифер се допитва до позволението на Йехова според Библията.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Ангелите
« Отговор #53 -: Септември 18, 2012, 08:00:06 am »
Едно лирическо отклонение /като шега/:

« Последна редакция: Септември 18, 2012, 08:04:30 am от bofara »
6285174923344176257

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Ангелите
« Отговор #54 -: Септември 18, 2012, 13:22:13 pm »
Ангелите са понятие от Библията, въпреки, че се разделят на паднали и непаднали всички се допитват до Йехова. Самият Луцифер се допитва до позволението на Йехова според Библията.

Това лошо ли е?
Въпреки, че "понятия" / и то от / Библията ... ми звучи като закуска от нощен бар.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Ангелите
« Отговор #55 -: Септември 18, 2012, 21:21:02 pm »
Ангелите са понятие от Библията, въпреки, че се разделят на паднали и непаднали всички се допитват до Йехова. Самият Луцифер се допитва до позволението на Йехова според Библията.

Това лошо ли е?
Въпреки, че "понятия" / и то от / Библията ... ми звучи като закуска от нощен бар.
А тва, незнам и по-точно е , че Луцифер (за неговата свита не е казано) се допитва до Йехова, например когато отива да изкушава Йов.
Както и теста му спрямо Исус в Матей изглежда като някак си плосък с няколко заучени фрази.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Ангелите
« Отговор #56 -: Септември 19, 2012, 22:19:48 pm »
да разбирам ли, че за теб всички паднали Ангели са последователи на Луцифер?
Или пък, от един момент като паднат и имат собствена воля ставайки човеци, все още могат и да изпълняват Божията воля. Но така или иначе, не ми се пише за Луцифер, а за други предполагаемо паднали. Могат ли и как се разпознават?

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Ангелите
« Отговор #57 -: Септември 20, 2012, 20:46:44 pm »
да разбирам ли, че за теб всички паднали Ангели са последователи на Луцифер?
Или пък, от един момент като паднат и имат собствена воля ставайки човеци, все още могат и да изпълняват Божията воля. Но така или иначе, не ми се пише за Луцифер, а за други предполагаемо паднали. Могат ли и как се разпознават?
Ами не съм толкова навътре в Библията, но там свитата на Луцифер няма особена роля, предполагам че няма и никаква. Там основният противоположен на Йехова персонаж е Луцифер, въпреки това в ключови моменти,като изпитанието на Йов ( това наиситна е ключов момент, защото дявола той наистина иска съгласието на Бог:
Цитат
1:6 А един ден, като дойдоха Божиите синове да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана.
1:7 И Господ рече на Сатана: От где идеш? А Сатана в отговор на Господа рече: От обикаляне земята и от ходене насам натам по нея.
1:8 После Господ рече на Сатана: Обърнал ли си внимание на слугата Ми Иов, че няма подобен нему на земята, човек непорочен и правдив, който се бои от Бога и се отдалечава от злото?
1:9 А Сатана в отговор на Господа рече: Дали без причина се бои Иов от Бога?
1:10 Не си ли обградил от всякъде него и дома му и всичко що има? Благословил си делата на ръцете му, и имота му се е умножил на земята.
1:11 Но сега простри ръка и допри се до всичко що има, и той ще Те похули в лице.
1:12 И Господ рече на Сатана: Ето, в твоята ръка е всичко, що има той; само на него да не туриш ръка. Тогава Сатана излезе от присъствието на Господа.
Това е от Йов

П.с Относно предполагаемо падналите, те са споменати мн. рано в Библията, тогава когато започват да "познават" човешки жени.
Има и други неща, провери си какво пише за синовете на Исаак, които могат да изглеждат неприятни, но някои от малформациите и до ден днешен може би произлизат оттам.
« Последна редакция: Септември 20, 2012, 20:51:16 pm от Ashaman »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Ангелите
« Отговор #58 -: Септември 20, 2012, 23:55:39 pm »
Моля те, да си говорим за Ангели! Не за Луцифер и Сатана!

Каквото и да проверя и прочета ми е интересно, в каква степен настоящи паднали се справят и Защо?

Аз не мисля, че са последователи на Луцифер конкретно или на Йехова, защото имат вече свободна воля.
Луцифер е искал власт, добре.  Но това не го прави вездесъщ като Бог, защото и той като Ангелите не може да създава... а само да манипулира, в най-добрия случай.
Как разбираме и как надделява добрата Божествена Воля, чрез ангелите, макар и човеци вече?
Искам да обърна внимание на това, че "падането" не е непременно неподчинение , това е един вид Само-жертва.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #59 -: Септември 21, 2012, 15:29:31 pm »
 В Духовните области-Промисъл е равно на Действие. Затова и има едновременно хармония между нивата и изпълнение на промисъла, всеки според степента на дейност. Кой е Луцифер?  Кой е Сатан? Паднали ангели? Когато Бог има промисъл изпълнява го чрез силите - Йерархия схождаща до Човешкия Свят, обвързани са взаимно, но някои от Тях влизайки в действие са слезли "по-ниско", няма връщане, тук е Свят на Сенки. Това е непознато за Горните Светове, при отделянето сенките (формата поражда сянка - видимостта тук) ги въвличат в Плътното (дуалното) и така "забравят", но понеже имат мисия тя остава, но вече без принадлежността, без "Дома"- Обителта им и са като изгубени тук. Някой от тях "останали", с идеята да  Владеят и сами, Тук в Плътния Свят, губейки с време духовната връзка, спомена изчезва, нужна Енергия, защото без Връзка с Духовната Обител нямат как да се зареждат, затова и човека, имащ свободна воля, бидейки отклонен от духовното си израстване може да бъде ползван енергийно да захранва нуждата на някои от "падналите", защото Човека като промисъл/ като същност, подобна на Първообраза/ има възможност за духовна връзка с първоизточника, чрез изграждане на духовното тяло / енергийно тяло/ докато тези - "падналите" нямат, но могат да ползват човека, тъй като са преки участници в сътворението му, дали са от същността си, но нямат повече от това. Освен тези древни участници има и други установяващи баланса. Т.н Архангели на Бог/ в религиозните учения и с други имена/. Ангелите се виждат с "Духовни очи" - Развито енергийно тяло или постигнато чисто тяло, при раждането - децата.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27