Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 144378 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #285 -: Октомври 18, 2012, 07:57:42 am »
Аааа,Митко,какво ме направи-чак тръпки ме побиха,да не се преродя грозна и болна :)
 Това с парите е пример за контраст в два последователни живота според общоприетите разбирания за Карма.
  Бачкам-имам 5 лева и съм Щастлива!Защо някой е нещастен с 5-те си милиона  :unknown:-може би защото смята,че Щастието идва с трупането,но уви....
  Защо много хора смятат,че Бог е зъл геймър ,който ни се присмива на лошата игра.Забавлява се като ни праща трудности и препятствия?Моля само не ме питайте кои са тези хора :DЗащо?Защото ги е страх да поемат отговорност за живота си и прехвърлят властта на някой отгоре.Ако ми е добре-от Него е,ако ми е зле-пак е от него-е добре,де-а моята,твоята роля къде е?
  Стига оправдания,стига мрънкане-време е да си вземем контролния пакет и да станем отговорни управители на Живота си.Взимам решение-бъркам-не ми е виновен друг.Не съм и аз виновна-няма виновни-това е просто грешно решение.От такива решения мога да си извадя поука за следващия път,но не и да прекарам остатъка от Живота си ,осъждайки се и страхувайки се,че некст тайм ще бъда наказана.
 

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #286 -: Октомври 18, 2012, 08:57:07 am »
И аз не гледам на кармата като на наказание. А като на равновесие. Вътрешен наш /на висшия ни Аз/ стремеж към равновесие. Примерите на Митко са нагледни и добри, точно така е, с тази уговорка, че не става въпрос за наказания. А за търсене на равновесие. За придобиване на всестранна емоционална опитност.
Тезата за "наказването" предполага "правилно-неправилно" и обща за всички предварително дефинирана посока и крайна цел. А според мен обща конкретна посока няма, нито конкретна крайна цел. Има междинни цели и индивидуални посоки на развитие. Ако приемем обратното, ще излезе, че живота е състезание, а той не е това. Живота е индивидуално уникално, самостоятелно пътуване към себе си в материята, а не групов маратон от т.А до т.Б.
 :hi:

П.П. Като наказание може да ни изглеждат някои неща на нас, тук, в инкарнацията. Защото сме човеци, уплашени за живота си и забравили цялата картина. Не виждаме целия филм, а само един от кадрите му, затова.
П.П.2 Наказанието предполага подчиненост на нечия чужда воля, а това не е така. Надявам се тука сме всички на едно мнение. Висшият Аз не е някой зъл злодей, мръсник, който се забавлява за твоя сметка...Той, това си ти и "твоят" живот всъщност е Негов живот и той е в пълното си право да си прави със себе си каквото си реши...А, че докато сме тук това ни изглежда като несправедливост и наказание, това е от амнезията ни.
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 09:05:15 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #287 -: Октомври 18, 2012, 13:54:33 pm »

  Стига оправдания,стига мрънкане-време е да си вземем контролния пакет и да станем отговорни управители на Живота си.Взимам решение-бъркам-не ми е виновен друг.Не съм и аз виновна-няма виновни-това е просто грешно решение.От такива решения мога да си извадя поука за следващия път,но не и да прекарам остатъка от Живота си ,осъждайки се и страхувайки се,че некст тайм ще бъда наказана.
 
    Да,  наистина  е  много  просто,  поемаш  отговорноста  за  изборите  си  и  си  носиш  кръста! 
      Проблемите  идват  когато  твоите  избори  касаят  други  хора!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #288 -: Октомври 18, 2012, 15:27:37 pm »
         Проблемите  идват  когато  твоите  избори  касаят  други  хора!  
Абсолютно вярно!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #289 -: Октомври 18, 2012, 16:11:18 pm »
Че е вярно - вярно е, но какво следва от това? Та ние по повод проблемите сме тука. Искате да бъдете "по-католици от папата" /т.е. по-големи отколкото наистина сте/ ли?! Няма как да стане това. Случва се ТОЧНО това, което отговаря на нуждите на висшия ни Аз. А се случва ЧРЕЗ нас, "човеците", чрез всеки избор който правим ежеминутно.
Ако някой е решил да се "предпази от бъдеща лоша карма"...сбъркал е планетата.
Ако някой мисли, че ВОЛЕВО принуждавайки себе си да постъпва така, че да не предизвиква бъдеща карма, ще я избегне - също се лъже, че ще стане тая. Като не го "нажилят пчелите" през тая инкарнация, ще се натресе на тях в следващата непременно. Каквото има да става - ще стане, ако е натрупан потенциал да стане. Едно е да си "добър" защото знаеш какво следва ако не си, друго е да си "добър", защото така ти идва от вътре, от дълбините на сърцето ти /в които дълбини говори емоционалният опит от провалите ти!!!/.
...
"Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения."
...това е положението.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #290 -: Октомври 18, 2012, 16:19:20 pm »
Че е вярно - вярно е, но какво следва от това?
Ами за осъзналите го иде да рече,че трябва по-отговорно с изборите.Нещата не са толкоз прости,колкото Бориславка си мисли.Твоите избори,в повечето пъти касаят други хора.А това вече изисква много по-голяма отговорност.Щото мене..Ако реша и кучета ме яли!Знаеш как ми е дотегнало всичко..Ма този ми избор,дори да платя цена от еони стагнация и деволюция,моя воля си е...Обаче,тва мънечкото където още търси"мама"кво да го правя?От избора ми за живот към момента зависят пряко и косвено още две същества.За това се съобразявам и правя избор да си седя кротко на задните части..Просто пример..
Бе пример,пример...ма се надявам,апетита да дойде с яденето де 8)


"Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения."
...това е положението.
:good:
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 16:22:56 pm от konstantin2007 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #291 -: Октомври 18, 2012, 16:31:11 pm »
А това вече изисква много по-голяма отговорност.Щото мене.....Обаче,тва мънечкото където още търси"мама"кво да го правя?От избора ми за живот към момента зависят пряко и косвено още две същества...............

Ще отговоря като нашия любим партиен водач .....

Отговорност, отговорност и пак отговорност, това е истината, може "пътя" на всеки да е различен и самостоятелен но е вплетен в пътищата и на други човешки същества  ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #292 -: Октомври 19, 2012, 00:00:10 am »
. . . .
А ако някой иска да му включа и Библията за това мое твърдение (макар че въобще не е въз основа на нея, а по-скоро интуиция): 1 Коритяни 15: някъде от 47 нататък се загатва, но много силно впечатление ми прави 1 Коритяни 15:50.

Така ги усещам нещата, а пък ако искате си поспорете с мен, нямам нищо против! Всеки има право на мнение!  :)
Това какво общо има с първата част на този постинг?

1Cor 15:56-58 (B40)
Жилото на смъртта е грехът, и силата на греха е законът; (1Cor 15:56)

но благодарение Богу, Който ни дава победата чрез нашия Господ Исус Христос. (1Cor 15:57)

Затова възлюбени мои братя, бъдете твърди, непоколебими, и преизобилвайте всякога в Господното дело, понеже знаете, че в Господа трудът ви не е празен. (1Cor 15:58)

Soli Deo Gloria!

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #293 -: Октомври 19, 2012, 08:08:13 am »
Коце,защо съм ти трънче-твоя си работа ;)Имам три деца-отговорно подхождам към всяка ситуация-нима казваш,че ти винаги взимаш най-доброто решение за теб и близките?Казваш простички мисли ме спохождат-Живота е прост.Голямо геройство е човека да го усложнява :)Истината е проста-мисленето оплетено и сложно.За това много герои не стигат до нея.Как се нарича човек,който много е чел,но нищо не разбрал;Много говори,а нищо не казва?Напира те да кажеш-Бориславка :lol: :PЖива и здрава!Нарича се дървен философ.Той не наблюдава Живота,той го измисля.Той не го живее-той сънува.Мога да говоря за своя Живот-той е прост!Да плуваш срещу течението е сложно и непосилно трудно.Да се довериш на естествения ход на нещата е леко и просто.И красиво,и изумително!Пояснявам:Когато човек е пред важен избор,той разглежда няколко възможни варианта.Но неговия поглед не е така обширен-гледа от собствената си камбанария.Не може да погледне по-мащабно,по-отвисоко.Разиграва няколко сценария и избира един.А природата предлага неограничен брой варианти-но той не се доверява.Казва-"не мога да оставя това на случайността"Същевременно знае,че няма нищо случайно,но пак не се отпуска.Негова си работа.Който се смята за отличен плувец-нека си плува,аз избрах да сърфирам на гребена на вълната!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #294 -: Октомври 19, 2012, 12:12:08 pm »
Ми Бориславке..кво да ти кажа...И 16 деца да имаш.Това не те прави отговорен човек(ако не си действително такъв).Всъщност примери с безотговорни многодетни родители бол!Роми,уискита,аборигени,бушмени...кас'тофони,мас'тофони..гет ъп У!..
Ако смяташ,че съм дървен философ,просто обори това което аз казвам.Така по-ще хване декиш :D
Да се довериш на"естственият ход"на събитията,значи да се оставиш по-течението!Егати отговорността!Ми ако те завлече  на кофти място?
Едно е да имаш доверие в себе си и собствените си възможности,преценка и избори,т.е.ти да си кормчията,а съвсем друго просто да разчиташ на"течението".
Човек винаги(без значение на избора,важен или не) гледа само и единствено от собствената си камбанария.Не знам някой да е отишъл на Марс,че да си погледне житейската карта от високо..Въпросът е да направи избор.Не да чака течението квото му донесе..Всъщност..и този вариант може да се нарече избор.Пасивността ни също е избор.Но в такъв случай,получава това което му поднесат.Не това което иска. И не носи отговорност за полученото/слученото..То просто му се е случило/получило..Течението го е донесло..Което си е много по-удобничко де..Да се"довериш"на силите сивше..Така няма да си неудачник,ако нещата тръгнат в грешната посока.."Природата" ще е виновна.Не ти.
Както казах..Избори,избори и пак избори..Де отговорни,де не..Ма избори....

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #295 -: Октомври 19, 2012, 13:07:16 pm »
        Истината е проста-мисленето оплетено и сложно..................
       Да плуваш срещу течението е сложно и непосилно трудно.Да се довериш на естествения ход на нещата е леко и просто.И красиво,и изумително!
      Същевременно знае,че няма нищо случайно,но пак не се отпуска.Негова си работа.Който се смята за отличен плувец-нека си плува,аз избрах да сърфирам на гребена на вълната!
        Борислава, 
        Всеки  човек  който  е  задълбал  или  поне  е  привлечен  от  езотериката  и  религията,  вече  не  е  сърфист,  обърнал  се  е  срещу  течението  и  търси  извора!!!  Друг  е  въпроса  доколко  го  осъзнава.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #296 -: Октомври 20, 2012, 09:42:32 am »
 Митко , :hi:
 Виждам,че разбираме "течението" по различен начин.Да го онагледя така:Реката е стартирала пътя си от извор,изминава определен път-отдалечава се от извора.Но колкото и голямо разстояние да измине-тя си е част от извора.Хората са единствените същества,които отдалечавайки се,се приемат за отделна част от цялото.Представи си всяка капка от реката да реши да поеме собствен път.....това правим ние.Не мисля,че ако тръгнеш срещу течението-ще стигнеш до мечтания извор-няма как да стане.Течението е мощно-ти си капка.Аз говоря не за връщане,търсене и откриване на Извора-става дума за СВЪРЗВАНЕ с Извора.Да си едно с Първоизточника-това,което всъщност си.
  И Коце,не е необходимо да ходиш до Марс,за да видиш цялата картинка.И до друга галактика да отидеш-пак няма да се види нищо,ако не се промени мисленето на човека.Няма как да се възприеме безграничната реалност с ограниченото мислене.
  И още нещо-не се натискам да съм навътре или навън или където и да е в езотериката или религията -опазил ме Извора от това :DВъв всеки от нас дреме по един Мъдрец(било то и зъб :lol:),който чака да се прояви.А когато се прояви-на него не са му нужни учения и водачи.
 Ей така,отвътре ми идва да кажа;Обичам ви-защото сме Едно.Не в мен е Бог,не в теб,не отгоре,не отзад-ние всички заедно образуваме Бог.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #297 -: Октомври 20, 2012, 10:31:55 am »
Бориславке, не знам дали си нова във форума или си от спамарите с клонирани никове   :mad:, но темата е "Има ли смърт и какво е тя?  - раздел "Езотерика", така че ако няма к'во да кажеш по темата отиди и си пиши в някой тинейджърски форум или в 'bg - mama"... 

П.П. Кореспонденцията с Митко и спама си я прехвърли, ако обичаш на ЛС.


Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #298 -: Октомври 20, 2012, 14:22:27 pm »
  Z-931 Пребиваването ми тук е съвсем добронамерено-ако на някой му се струва по друг начин-това са си неговите разбирания.В този форум има хора,от които може да се научи нещо,има и разбиращи хора,с които ми е комфортно да дискутирам.Ако лично теб те дразнят писанията ми-бъди разумен и не ги чети.Не аз съм причината темата да е поела в различни посоки от първоначално зададената.
  Ще поясня какво имам предвид като казвам,че не съм навътре в езотериката-предполагам там си се жегнал/а.Имам предвид,че всичките учения,думи на водачи ,техники и методи е добре да служат за трамплин на човека по пътя му към духовно израстване.Прекаленото стоене в книгите може да спре развитието и човека да си остане обикновен читател.
  Не е сериозно да ме съветваш да си прехвърлям кореспонденцията  на лични,след като ти не използва тази функция спрямо мен .Постна нещо лично към мен в раздел "Езотерика" тема "Има ли смърт и какво е тя?"Още повече-Митко се обръща публично към мен и аз му отговарям по същия начин.Не виждам нищо лошо в това.Хората се цитират,задават си въпроси,правят уточнения....Ако и в този пост видиш нещо ,което не съм написала-просто ме игнорирай. :hi:

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #299 -: Октомври 20, 2012, 16:06:28 pm »
Като чета последните мнения ми идват наум две неща. Сетих се за едно филмче навремето "Мравката Z", беше много "куулско", защото такава анимация компютърна не беше правена до тогава. И това да се сетиш да одушевиш ... МРАВКИ! Не хлебарки или гъсеници като в Алиса, а мравчици... явно популацията им е завидна и една древна такава със скромния номер "931" имаме честта да пише тук сред нас  :lol:

Другото, което е, че от една страна това с "извора" ми хареса, обяснено от Борислава, но остава въпросът за "смъртта" или краят на една река, поток или каквото и да е. За повечето езотерици като гледам трябва да е някаква турбина или воденично колело със странна спираловидно-безкрайна конструкция, (може и нематериална- а от някакви астрални "скелета" (от "строително скеле", а не мн.ч. на скелет човешки)- по-която си тече енергията ... така ли е?


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27