Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166192 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 281
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #75 -: Юли 02, 2012, 23:54:54 pm »
Цитат
Човек се ражда гол и си отива гол – Ето причина за смирение – неговата уязвимост.
Да, това е факт защото човек идва и си отива от Земята със душата си, която представлява чиято същност е другоизмерна (сложна за проумяване на този етап) и поради тази причина човек все още не е съумял да занесе нещо, някакъв предмет или каквото и да било на онзи свят защото не е изобретил такава технология способна на такава манипулация. Всъщност във тази връзка някъде бях чел, че когато правели експерименти за преместване между измеренията, учените се били натъкнали на един проблем, който бил по скоро куриоз тъй-като по време на манипулациите по връщането на човека в нашето измерение то той се оказвал напълно гол, без дрехи и причината била във спецификата на самия процес по преместване и самият материал от, който били направени дрехите, които учените впоследствие усъвършенствали и вече този проблем не съществувал, та историята някакси много напомня на горепосочения цитат.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #76 -: Юли 03, 2012, 07:35:28 am »
x name, какво ви притеснява ако някой се смята за набожен или богоизбран,нали сам си носи кръста и сам ще отговаря за действията си?
Константин, живях го вече това,ама ми писна,видях ,че има далеч по важни и значими неща.


Това
Отдайте се на всички"изкушения"!
Майната му и на"грях"и на"изкупление"!
Другите са си в сила все още.
Последно..изживяла ли си пълнотата и разнообрзаието на аспектите,или просто не знаеш кво искаш?
И пак не казвате..Как различавате божията воля от вашата?Глас в ухото ли?Факс от кораба- майка ли?...Как точно става?
« Последна редакция: Юли 03, 2012, 08:03:07 am от konstantin2007 »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #77 -: Юли 03, 2012, 08:18:30 am »
В смирение. Когато утихнеш в теб има празнота и в нея живее Безкрайността, тя всякога те  чака мълчаливо и ако само замълчиш ако само си поискал пустотата се изпълва с топлина и сигурност - тиха сигурност, че си всред свои, не говориш, но в теб има чувство, повече от сетивно, като сдържан пламък, като отговор на незададен въпрос, спокойно те държи буден, нашепва забравени слова и колкото повече се взираш виждаш, че си самите слова, не говориш ти, а си втакан в случващото се като част от всичко, никой и всичко, като да си река и да тече, като да се движиш и да си в покой..току що си бил началото и ето вече си среда и край, но безспир ... идващото от там е неизменчиво и винаги присъства, не е навън, макар външно то да напомня много и във външното  понякога да го видиш.
 Има два вида : едните ползват, другите създават...
Ако ползваш и си във временна форма, когато идеш отвъд не можеш нищо да направиш, не ще си работил за там и ще се разпаднеш, докато пътуваш, освен в тези неща, в които съзнателно си присъствал.
Ако си създател, тогава ще си присъствал вътрешно, при всичко, за което си се потил на земята, ще си горил тялото, ще си пълнил съзнанието...ще преминеш цял.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #78 -: Юли 03, 2012, 08:21:59 am »
В смирение. Когато утихнеш в теб има празнота и в нея живее Безкрайността, тя всякога те  чака мълчаливо и ако само замълчиш ако само си поискал пустотата се изпълва с топлина и сигурност - тиха сигурност, че си всред свои, не говориш, но в теб има чувство, повече от сетивно, като сдържан пламък, като отговор на незададен въпрос, спокойно те държи буден, нашепва забравени слова и колкото повече се взираш виждаш, че си самите слова, не говориш ти, а си втакан в случващото се като част от всичко, никой и всичко, като да си река и да тече, като да се движиш и да си в покой..току що си бил началото и ето вече си среда и край, но безспир ... идващото от там е неизменчиво и винаги присъства, не е навън, макар външно то да напомня много и във външното  понякога да го видиш.

Това го"усещам",дори когато съм в пристъп на ярост.
Какво общо има с... акт наречен"божията воля"?


 Има два вида : едните ползват, другите създават...
Ако ползваш и си във временна форма, когато идеш отвъд не можеш нищо да направиш, не ще си работил за там и ще се разпаднеш, докато пътуваш, освен в тези неща, в които съзнателно си присъствал.
Ако си създател, тогава ще си присъствал вътрешно, при всичко, за което си се потил на земята, ще си горил тялото, ще си пълнил съзнанието...ще преминеш цял.

От кое има два вида?
Принципно...и Първоизточника "ползва"и"създава"..
Разпада се примерно..астралната дреха.Съзнанието няма как.
Всички сме създатели!Няма "ако"!
« Последна редакция: Юли 03, 2012, 08:26:05 am от konstantin2007 »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #79 -: Юли 03, 2012, 08:27:14 am »
А какво е общото между смирението и яростта?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #80 -: Юли 03, 2012, 08:28:50 am »
Не всички избират да са създатели, но да в същността си.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #81 -: Юли 03, 2012, 08:32:43 am »
Е що па да търсим общо..Контрапункт .Не там е въпроса.Ти що решаваш,че само чрез смирение можеш да стигнеш до себе си?Ъъъ..Пардон..до"Бога"?Онова което описваш,у някого,може и да си изначална нагласа към Мирозданието..
Изборите зависят от степента на развитие на самото съзнание/душа..квото искате го наричайте..

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #82 -: Юли 03, 2012, 08:40:44 am »
Създателя се грижи и наблюдава и в общуването му има ненамеса и взаимност, Любов, обратна връзка, не се губи енергия.
ползвателя изчерпва това, с което се заема...и винаги търси още, нищо не поражда отново, защото няма съзнание, че всичко е едно цяло и е нужно съхранение и Уважение за всичко и към всеки, а то става в свобода, доколкото само тогава има творчество и свободна воля. Ползвателя не опознава и не познава, само черпи...

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #83 -: Юли 03, 2012, 08:42:34 am »
"Онова което описваш,у някого,може и да си изначална нагласа към Мирозданието..
Изборите зависят от степента на развитие на самото съзнание/душа..квото искате го наричайте.."
- Именно!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #84 -: Юли 03, 2012, 08:46:46 am »
А степента на развитие на самото съзнание/душа, зависи от свободната воля.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #85 -: Юли 03, 2012, 09:34:51 am »
А степента на развитие на самото съзнание/душа, зависи от свободната воля.
Не.Зависи от индивидуалността.


Създателя се грижи и наблюдава и в общуването му има ненамеса и взаимност, Любов, обратна връзка, не се губи енергия.
ползвателя изчерпва това, с което се заема...и винаги търси още, нищо не поражда отново, защото няма съзнание, че всичко е едно цяло и е нужно съхранение и Уважение за всичко и към всеки, а то става в свобода, доколкото само тогава има творчество и свободна воля. Ползвателя не опознава и не познава, само черпи...
Ъъъъ?Я пак?Ма с по-прости думи.И за кво принципно говориш?И..тез умозаключения от личният ти опит ли са почерпени.Ако да..Ще е добре да дадеш примери с конкретни ситуации,че нещо..губи ми се нишката.Ще прощаваш,ма такива са ми ми възможностите.  ::)
« Последна редакция: Юли 03, 2012, 09:39:11 am от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #86 -: Юли 03, 2012, 09:45:57 am »
Princesa Deja когато говориш за приемането на Божията воля и смирение а всъщност имаш предвид примирение, ти противопоставяш Бог на себе си, говориш за него сякаш е твой враг,забравяйки ,че всъщност целите ви са еднакви,но тук в състояние на ограниченост ти не можеш да го видиш. Изборите са си наши,ние можем колкото си искаме да се отричаме от Бог,можем да му се противопоставяме да роптаем и да сме гневни,но това прилича повече на разглезено и неузряло дете отколкото на порастнал възрастен.Примера със жената и убития и син,не е единствен и найстина когато ти се случи може да се побъркаш,с какво обаче отказването от Бог и е помогнало? Разбираш ли ние имаме право да се сърдим колкото си искаме,това не променя нищо,само удължава агонията ни.Да вярано е че не можеш така лесно да се смириш когато загубиш близък,но ти имаш правото да не го правиш,въпрос на избор е и ще имаш достатъчно време да промениш решението си.
Константин Един от най ясните "гласове" на Бога е така наречените от нас "стечения на обстоятелства или съдба"
Ще дам пример пак с работата за да развием случката.Моята воля е да си сменя работата и започвам да си търся работа преди да напусна, търся ден,два ,седмица,две, междувременно на сегашната ми работа вдигат заплатите или напуска някой който ме е тормозил или нещо друго което ме навежда на мисълта,че вече ще съм по доволна от тази работа, това което не зависи от мен зависи от Бог и това е неговия глас.Или пък търсейки работа намирам още на 1 ден страхотна работа, или не намирам много дълго време и тн.Това е единия от гласовете на Бога.Той е доста сигурен защото ако в себе си се съмнявам ,че не мога да разгранича,то в външните събития който наблюдавам(говоря за лични) съмнението е сведено до минимум. Също така по този начин можем да се научим да не съдим както другите така и събитията,но е факт,че когато нещо крайно се случи и изпаднем в гняв тогава е далеч по трудно да се смирим. Другия глас на Бога е силния вътрешен стремеж,не просто желание, а силен стремеж и ентусиазъм,както и някой други вътрешни импулси, но тук съмнението е по голямо и с две старани.От една страна ако приема всичко за съвършенно то и да послушам моята воля ,а не неговата, въпреки решението ми да следвам неговата,то и в това има съвършенно,защото чрез това ще се науча, и то ми е дадено от Бога и съм по пътя на отдаването на неговата воля.От друга страна ако аз искам да игнорирам колкото се може повече волята си започвам да се съмнявам във всичко но пък това съмнение може да ме насочи към най чистата и изпълнена с любов мисъл,стремеж,импулс и така да "разчета" волята на Бог. Но основното е ,че когато имаш силна вяра и се довериш на Бог много по лесно и без затруднения разбираш волята му.Иронията която използваш за да се подиграеш на "чуването" на Божията воля ти е неоснователна,защото щеш или не ти също следваш неговата воля, въпроса обаче не е в това,а че когато стане трудно ти ще се възроптаеш,а аз може и да се смиря.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #87 -: Юли 03, 2012, 09:54:48 am »
Тва ли било?Е...както искаш тъй го наричай..Според някой теории(лично аз ги намирам за далеч по-смирени,отколкото арогантното мислене,че Океана ще се занимава с дертовете на капката)препятствията си ги слагаме сами.Къде подсъзнателно,къде с намеса на по-висшият ни аспект,т нар.Висш Аз.Само,че за да приемеш такава теза,трябва да понесеш огромна отговорност.Няма я вече фалшивата сигурност на примиреченското "Ми такава била волята Божия"...Няма кой да виниш,за неуспехите..няма как вътрешно да се утешиш,че"бог"те е направил такъв..ти кво си виновен..Той така е решил за теб..Ти кво си виновен?Не си неудачник бе!Просто..Бог така е решил!
Ай със здраве и успешен ден!
Да бъде вашата воля!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #88 -: Юли 03, 2012, 10:08:59 am »
Бъркаш отговорността със амбициозността.Като цяло човек сам си избира отговорностите.Ако страдам за мръсната земя,няма да хвърлям боклуци,ако искам да живея безгрижно,няма да си раждам деца,ако за мен щастието е свързнао със семейството,ще се чувствам отговорна за благосъстоянието на членовете му,ако искам да правя кариера,ще съм отговорна към работата си и кариерното си развитие.Тоест целта,определя отговорността,а всъщност сме истински отговорни само за себе си ,за земята и за морала. В този смисъл,на мен никой не ми е виновен,защото съм осъзнат човек.Аз не искам да правя кариера и следователно не виня никой за това че не съм направила,искам да имам щастливо семейство и отговарям за постъпките си и благосъствоянието на членовете му. Но ако Господ реши да вземе детето ми или мъжа ми ,с какво аз съм отговорна за това?Това мой провал ли е или Божия воля? Ако аз съм направила всичко за да е щастливо семейството ми ,независимо какво ще се случи с него,аз съм отговорила на целите си и никой няма да ми е виновен.Ако мъжа ми се влюби и реши да ме смени,той не е виновен за провала на връзката ни,както аз че не съм успяла да я запазя, защото всеки е имал различни цели,а целта не винаги оправдава средствата.В този случай за да се опитам да изградя отново щастливо семейство,може да се иска от мен да платя висока цена,за която аз да не съм съгласна и да се откажа от тази отговорност,пред отговорноста за себе си.Това не е провал,това е тълкуване.Както историята дъщеря се оплаква на майка си ,че не е щастлива в брака си и майка и и отговаря - нали не те бие,не пие и не играе комар,кво искаш повече.
ПС другото което е много важно е познаването на самия себе си, ако си знаеш възможностите,ако умееш да се мотивираш,ако си постоянен в действията си вероятно ще си направил всичко възможно за постигане на целите си ,ако обаче не си такъв и си го знаеш,не би обвинил някой друг за провала си . Но в края на крайщата всеки си отговаря за себе си и сам си решава как да протече живота му,бях чула една реплика във един филм - Дори абсолютно нищо да не постигнеш в живота си и да си пълна отрепка, пак ще послужиш за пример, какъв не трябва да е човек. Затова,че всеки си знае,всеки си има цели и характеристики.
« Последна редакция: Юли 03, 2012, 10:27:08 am от eses »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #89 -: Юли 03, 2012, 10:47:48 am »
С две думи, не виждам да разбирате това, което пиша. Грешката е в мен може би, че не обяснявам ясно. Но не ми е важно всъщност. Така че ... предпочитам разходката в парка, от четенето на безсмислено подредени думи.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27