Автор Тема: Целта на илюминатите  (Прочетена 58652 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #60 -: Юли 10, 2012, 11:20:19 am »
:good:ПУРКУ
И от мен също. :hi:
Цялата работа е , че нещата са точно такива каквито са, защото такова е истинското ниво на хората. Как се добавя датчик? Как се разширява съзнание? Все едно да попиташ: "Как да порастна по - бързо?"...Не става. Растеш с темпото с което си растеш /то е максималното с което си способен, всъщност!/. Не можеш да си надскочиш сянката. Програмата не вижда самата себе си. И можеш да помогнеш само на някой, който вече е готов да получи помощта ти. /А той готов ли е за това, значи вече си е задал правилните въпроси, а това пък значи, че е способен вече и сам да си отговори на тях, просто не го знае още, и всъщност не му трябва помагач.../ Получи се затворен кръг.
Допускаш ли и хипотеза №3: че илюминатите по някакъв извратен начин работят за еволюцията ни?

Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Fisher66

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #61 -: Юли 10, 2012, 14:15:00 pm »
Харесва ми ,FD , че наистина правиш разграничение м/у средства и цел.Това е много важно и трудно.
Ще се опитам да ти отговоря на въпроса , но признавам , че представата Ми за целта Им ще е изсмукана от пръстите.
Парите и властта водят до контрол , но съм съгласна с теб , че това е също средство.Към??
Първо- няма пълен контрол и не може да бъде постигнат.Това е аксиома , но при нужда може да стане теорема :P
Предполагам , че Им е скучно.Развитието на технологиите и масовите призиви за духовно пробуждане (преди т.нар.край) прибавиха нови елементи към Играта.Не зная дали последните не са донякъде предизвикани от Тях.И не само това ,разбира се.
Но и ние "играем" активно "от другата страна".
Ъпгрейдва се "hidden пъзела".Надявам се да не е толкова голяма скуката , че да се предизвика ефектен финал. :flag_of_truce:


Склонен съм да приема с адмирации подобна теза.
Към fD - може да се получи доста обширен материал ако освен "цел" и "средства" включиш и "задачи","сили","срокове" и т.н. Но това са наши модели за логически построения а те са ни "набити" от кого? :).
Скромното ми мнение е , че всичко е просто игра. Ние не сме страна а средство и целта е много прозаична- каквато е целта на всяка игра/нееееее - не е победа/ а просто забавление. Така, че да се забавляваме, до колкото можем да разберем случващото се.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #62 -: Юли 10, 2012, 15:22:27 pm »
Е то всички играем в известен смисъл :) и като приемем всичко като игра то става много по-лесно. Но да приемем, че илюминатите просто си правят веселото като бъркат каши и гледат сиир,  тогава те са банда олигофрени със разсъждение на петгодишни деца. :lol:

Неактивен Fisher66

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #63 -: Юли 10, 2012, 15:40:31 pm »
А дали 5 годишните деца не гледат на света по-реално? Защо все по-малки ги вземат за "ограмотяване" в градини? Не съсипваме ли Земята собственоръчно и лично ние ? Не търсим ли сламката в чуждото око без да виждаме гредата в своето?
Ами ако ние сме само СРЕДСТВОТО а не ЦЕЛТА? На моменти имам усещане , че даже ни пречат сами да се затрием и да им развалим забавлението :( .

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #64 -: Юли 10, 2012, 15:55:04 pm »
А дали 5 годишните деца не гледат на света по-реално? Защо все по-малки ги вземат за "ограмотяване" в градини? Не съсипваме ли Земята собственоръчно и лично ние ? Не търсим ли сламката в чуждото око без да виждаме гредата в своето?
Ами ако ние сме само СРЕДСТВОТО а не ЦЕЛТА? На моменти имам усещане , че даже ни пречат сами да се затрием и да им развалим забавлението :( .
Тука спор няма.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #65 -: Юли 11, 2012, 20:51:39 pm »
А дали 5 годишните деца не гледат на света по-реално? Защо все по-малки ги вземат за "ограмотяване" в градини? Не съсипваме ли Земята собственоръчно и лично ние ? Не търсим ли сламката в чуждото око без да виждаме гредата в своето?
Ами ако ние сме само СРЕДСТВОТО а не ЦЕЛТА? На моменти имам усещане , че даже ни пречат сами да се затрием и да им развалим забавлението :( .
То е ясно защо ги вземат все по-малки.
 А за второто не е така, защо обикновеният човек да е виновен и как съсипва природата той? Така ни вменяват вина, но не обикновеният човек е главният виновник. Така, вчера ми казаха че аз спомагам за унищожаването на горите, защото си купувам кибрит. И трябвало всеки да е отговорен за себе си, а да не гледа другите. Така ни се втълпява, че споделяме вината с истинските и основни виновници - големите компании и правителствата. Не само, че я споделяме едва ли не ние сме главните виновници. Така пак се размиват нещата и общо взето такава гледна точка е демагогия. Общите приказки няма да доведат до нещо конкретно, ми се струва.
И всъщност обикновеният потребител едва ли може да съсипе някак си природата, има и такива които нямат никаква съвест но те все пак са малко и изобщо не може да се сравни с истинското замърсяване, от петролните разливи, през изсичането на горите до замърсяването на ефира и радиационният фон. Да не говорим за едва ли не необратими вреди като ГМО, което се разпространява като чума, изтъняването и пробиването на озоновият слой.
И в крайна сметка потребителят, консуматорите в които сме се превърнали - да и ние сме виновни, но доколкото ми е известно цивилизованата гледна точка сочи, че подбудителят е може би по-виновен.
Всъщност тези същите са двойно и тройно виновни, те са подбудителите, в тях е и хляба и ножа както се казва, те са и главните замърсители.

Точно тоя въпрос защо тези хора буквално унищожават природата и превръщат годна за живот среда в негодна е важен , отнесен към това каква може да бъде целта на илюминатите. Защо няма да им дреме, че унищожават там където и те живеят. Може да се каже, че го правят целенасочено.
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 20:58:35 pm от Ashaman »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #66 -: Юли 11, 2012, 21:18:35 pm »

.......Точно тоя въпрос защо тези хора буквално унищожават природата и превръщат годна за живот среда в негодна е важен , отнесен към това каква може да бъде целта на илюминатите. Защо няма да им дреме, че унищожават там където и те живеят. Може да се каже, че го правят целенасочено.

  Така де, изграждат, създават околна среда, която за тях е удобна, необходима за нормален живот. Тоест, не са нормални хора. И в това отношение имаше написани нф разкази.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #67 -: Юли 11, 2012, 22:07:41 pm »
:good:ПУРКУ
И от мен също. :hi:
Цялата работа е , че нещата са точно такива каквито са, защото такова е истинското ниво на хората. Как се добавя датчик? Как се разширява съзнание? Все едно да попиташ: "Как да порастна по - бързо?"...Не става. Растеш с темпото с което си растеш /то е максималното с което си способен, всъщност!/. Не можеш да си надскочиш сянката. Програмата не вижда самата себе си. И можеш да помогнеш само на някой, който вече е готов да получи помощта ти. /А той готов ли е за това, значи вече си е задал правилните въпроси, а това пък значи, че е способен вече и сам да си отговори на тях, просто не го знае още, и всъщност не му трябва помагач.../ Получи се затворен кръг.
Допускаш ли и хипотеза №3: че илюминатите по някакъв извратен начин работят за еволюцията ни?


Такова е нивото на хората, обаче не всички хора могат да бъдат на едно и също ниво, както не всички са еднакво красиви, така не са и еднакво умни. Аз лично виждам, че хората които наистина ги интересува са отчаяни и може би и затова си мислим от време на време така. Обаче обективно е това, че хората се възпитават в определени модели още преди да проходят. Как психическите похвати влияят на човек е нещо огромно и това е като  разковниче защо нещата са такива.
Така е пропито всичко за да се затвърди омагьосаният кръг, че наистина изглежда безнадеждно.
Единствено ако се появи воля за промяна, могат постепенно да се оправят нещата. Прекалено е дразнещо, неправителствените организации са правителствени, критиците са купени, от най-дребно до най-мащабно е програмирано, заложено и изпълнявано.
Иначе, ще чакаме второто пришествие.
Абе то няма нищо истинско, дори революциите и сигурно най-вече те са организирани пак от същите хора, в точното време и на точното място.
За затова като ме контрират с ФЕМА и подобни плашила, казвам, че не трябва да се чака пак техният сигнал, а и има и все още законни и мирни или поне относително мирни начини за противопоставяне. Те така, ще организират нещата, че евентуалните ревлюции да избухнат когато им е удобно. Определено без жертви няма да стане. Никой не желае да се жертва, нито пък аз. И страха е навсякъде.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #68 -: Юли 11, 2012, 22:32:28 pm »
А може би точно обратното: опитват се да спрат човешката еволюция. Защото в по-напреднал стадий нещата няма да са като сегашните. Така както сме сега сме им удобни, но минем ли по-напред с тяхната власт е свършено. Всеки неприемащ зациклянето на едно място е трън в очите им, добре са само тези от овчи и змийски тип.

Неактивен fD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #69 -: Юли 15, 2012, 18:24:12 pm »
Човека притежава в себе си нещо, което "те" не желаят, то да бъде развито - с тоталния контрол над обществото правят опити да задържат разширяването на човешкото съзнание. (...) Начина по който "елита" задържа разширяването на човешкото съзнание е чрез подмяна на алгоритмите с които работи биокомпютъра ни (мозъка) още от самото раждане (...) Като резултат опитността и преживяванията които трупаме не водят до прогрес и еволюция и овладяването на нови сетива с които да разширим съзнанието си.

Хипотеза 2: Цялата планета заедно с човека може да се разгледа като съвкупност от ресурси, които "те" употребяват, съответно се нуждаят. (...) Енергията на отделния човек, може да е нещо незначително, но съвкупността от енергиите на множество хора е нещо от което "те" се страхуват. Страхът е в това, хората да не я осъзнаят тази енергия и да я насочат срещу тях самите. Тоталния контрол над обществото е опит да продължат да ни употребяват като ресурс.

А може би точно обратното: опитват се да спрат човешката еволюция. Защото в по-напреднал стадий нещата няма да са като сегашните. Така както сме сега сме им удобни, но минем ли по-напред с тяхната власт е свършено. Всеки неприемащ зациклянето на едно място е трън в очите им, добре са само тези от овчи и змийски тип.

Това е!
« Последна редакция: Юли 15, 2012, 18:42:07 pm от fD »
Този пост достига до вас чрез Tor Project org

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #70 -: Юли 16, 2012, 18:11:48 pm »
Допускаш ли и хипотеза №3: че илюминатите по някакъв извратен начин работят за еволюцията ни?

Те работят за нашето благополучие в известен смисъл, но не и за еволюцията ни. Въпреки, че и в двата случая (благополучие-еволюция) се наблюдава развитие и прогрес, има голяма разлика.
Върни се на примера с пчеларите и пчелите. Изобщо с този пример може да си разиграваш всякакви теоретични постановки. Пчеларите осигуряват всичко необходимо за благополучието на пчелите. Дават им наготово жилище (кошери), дават им рамки с восъчни основи, за да дръпнат по-бързо в развитието си технологично, дохранват ги когато е нужно и т.н. Всеки един пчелар работи за благополучието на пчелите. Колкото по-добре са те - толкова по-добре е и той. Но ако пчелите започнат да се осъзнават (еволюират), че тия тарикати им изнасят меда под носа, ще започнат да се съпротивляват. Дори ядосани, пчеларите ще се опитват да премахват само осъзналите се пчели и в същото време ще продължат да се грижат за останалите, които си мируват ...и т.н. и т.н. - примера може още да се доразвие. Долу-горе и ние сме в същото положение - дават ни наготово неща с които да "дърпаме" технологично в развитието си, но правят всичко възможно да спрат еволюцията ни. Колкото и крайно да ти се струва, точните думи за това което се опитват да правят е - "отглеждане на хора", както в една ферма в която например се отглеждат крави. Разликата е, че вместо крави във фермата има хора, а самата ферма е планетата. Така че те определено не работят за нашата еволюция, според мен.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #71 -: Юли 16, 2012, 19:25:54 pm »
Като написах: хипотеза №3: че илюминатите по някакъв извратен начин работят за еволюцията ни, имах предвид не, че те се грижат да ни е добре /благополучието ни/, а точно обратното - грижат се да ни е зле, така, че в нас да се дъбудят съпротивителните сили, имунитета ни, здравословната ни реакция, от която ние бихме излязли променени и по - силни, бихме опознали себе си по един нов начин.
Казвам всичко това в контекста на хипотезата, че ние сме души, които се прераждат и които са дошли на земята като в университет, в който полагат тежки практически изпити. Само в този контекст това което правят илюминатите мога да го видя като извратен, но все пак начин да се стимулира нашата еволюция. В този дуален свят илюминатите се "грижат" да ни създадат максимално трудни условия в които да изпитаме и опознаем себе си. Едва ли виждат себе си по този начин, но всъщност пречейки, те помагат да растем духовно. И предполагам, че са част от по - голям от тях самите план...не техен;)
« Последна редакция: Юли 16, 2012, 19:29:53 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #72 -: Юли 16, 2012, 21:09:29 pm »
Добре, добре. Обаче при m2f примера с пчеларя отпада, защото той винаги се стреми да създаде идеални условия на пчелите да работят, за да натрупат максимално мед. И тогава?

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #73 -: Юли 16, 2012, 21:39:14 pm »
bojinkata,

То хубаво се изказваш, ама виж какво ще ти каже един пчелар. По предното ти изказване съдя, че много малко познаваш пчелите и пчеларството.

Пчеларят винаги има една цел, която не се разбира от пчелите, а именнно, максимално да цица продуктите им. Това значи да ги кара да живеят на максимума на възможностите си, въпреки че и това си е относително, щото в природата от семейство до семейство има балкан разлика, зависи най-вече от качеството на майката. Виж, ако семейството се стимулира с различни средства, това вече си е чисто управление на поведението им от страна на пчеларя, а методи за това много.

За да ги цица непрекъснато пчеларят прави подбор на поколенията и подбира пило за майка от най-доброто семейство, според субективния критерий на индивидуалния пчелар, т.е. колкото пчелари, толкова критерии. В този смисъл, прави сметка, кога изкуствения подбор ще доведе до съвършеното пчелно семейство и съвършената пчела... Според мен, ако това се случи ще бъде истинско чудо и изключително рядко явление в природата; такова нещо е може да е създаването на Бакфъската пчела в Англия през миналия век.
С няколко думи пчеларят взима максимално от насекомите си, но и им много дава и време, труд, усилия, ядове, много пари се инвестират, и им отдава любовта и омразата си, но най-вече любовта си, щото, ако тя отсъства, пчелар не се става. Трябва любовта и уважението към насекомите да те владеят.

Пчелите, колкото и да ги усъвършенстваме, никога няма да достигнат нивото на организация на разума си над 2D, в което измерение живеят, защото ако нивото им на съзнание скочи нагоре, вече няма да са онова, което са в момента. Заради това нашите цели, с които ние ги отглеждаме в изкуствени домове, създадени от нас, никога няма да бъдат осъзнати от работливките. Днешния човек не е ли в същото положение, както пчелите са по отношение на нас, по отношение на онзи в по-високото измерение, който се възползва от нас и ни дава нещо от себе си? Личното ми мнение е, че той колкото взема, толкова и ни дава, т.е. намираме се с него в своеобразна симбиоза и хармония, един без друг трудно бихме съществували! В това отношение m2f много прав и му свалям шапка; прочетете "Той говори".

Ако пчелите изчезнат и пчеларите ще изчезнат. Ако днешния човек изчезне и премине в по-горно измерение, ще изчезнат и пастирите му. Ама я си представете Земята без пчели... Аз поне не си я представям без пчели, поне в сегашния ми живот.

С няколко думи... Ако съдим от аналогията с пчелите, които не могат да си представят целите на пчеларя, а те са много, то по същия начин не бихме могли да си представим целите и на нашите пастири, които могат да бъдат много и твърде комплексни. Въпросът е твърде комплициран.

Заглавието на темата и доста сбъркано. Трябва да бъде "Целите на илюминатите".

« Последна редакция: Юли 16, 2012, 21:50:23 pm от SMSI-H »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #74 -: Юли 16, 2012, 22:41:03 pm »
SMSI-H, прав си. Не съм в тази област-пчеларската, компетентен и не мога да споря. Но дали имаме същото отношение на любов и омраза, както си го написал много добре, и от страна на илюминатите към нас. Поне аз оставам с впечатление, че преобладава омразата, а пък любовта хич даже я няма.
            За целите си прав- вероятно са много, но автора на темата може би иска поне  една да видим, откроим. :hi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27