Автор Тема: Целта на илюминатите  (Прочетена 58805 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #75 -: Юли 16, 2012, 23:07:33 pm »
Ние им правим поклон всеки път поклон, като ги назовем, илюминати или озарени от нещо си, но къде в Библията ли беше записано, че по делата ще ги познаете? Може би трябва да си мислим, че те просто забързват процеса за края на една недостойна цивилизация и чрез катарзис - ерго масов хаос и унищожение ( ако не физическо то емоционално и психическо ), ще ни покажат несъдържателността ни и ще ни поведат към светлото бъдеще?

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #76 -: Юли 16, 2012, 23:56:13 pm »
Към m2f: Да, погрешно съм те разбрал. Но аз лично изобщо не споделям принципа за който говориш - колкото повече ме мачкат, толкова по-силен ставам, в който и контекст да го използваш :nea: Единствения контекст в който аз мога да тълкувам това което вършат илюминатите е в реалността в която живея - един биокомпютър с пет датчика. От съзнанието с което разполагам, те не само че не ми помагат, ами са главният виновник, който пречи да опозная себе си.


Към SMSI-H:
Цитат
С няколко думи... Ако съдим от аналогията с пчелите, които не могат да си представят целите на пчеларя, а те са много, то по същия начин не бихме могли да си представим целите и на нашите пастири, които могат да бъдат много и твърде комплексни. Въпросът е твърде комплициран.

Заглавието на темата и доста сбъркано. Трябва да бъде "Целите на илюминатите".

Ето тука е тънкия момент: За разлика от пчелите, човека притежава способността да развие умения с които да си представи и осъзнае целите на тези, които се подвизават за негови "пастири". И тука идва голямата борба - използването на всички възможни методи, способи, прийоми и похвати, за да се прережат в зародиш, способностите и потенциала, които притежава човек в себе си.
Относно целите, всяка една цел или група от цели, може да се разглеждат като средство за друга цел. Въпроса е докъде, човек е способен да си разшири съзнанието и да осъзнае целта, която за даденото ниво на неговото съзнание се явява крайна цел. Някои хора смятат, че целта им е парите и властта. Но ясно се вижда, че парите и властта са средство за постигане на тотален централизиран контрол над населението. Този контрол е средство на по-горна цел, която изисква друго ниво на съзнание. Въпроса е какво конкретно биха постигнали, чрез контрола, който се мъчат да осъществят?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #77 -: Юли 17, 2012, 19:10:50 pm »
Но дали имаме същото отношение на любов и омраза, както си го написал много добре, и от страна на илюминатите към нас. Поне аз оставам с впечатление, че преобладава омразата, а пък любовта хич даже я няма.

Е, нека не започваме спам. Темата за любовта и омразата е за друго място. Лично аз предпочитам да задълбая по навътре по въпроса за целите на илюминатите, като се задълбоча в незнайните кътчета на човешката психология с Виталий Синелников и книгата му "Възлюби своята болест". Книгата е изключително полезна, препоръчвам я на всеки. Най-малкото, което ще научите от нея е това, че когато изпитваме омраза или някакви други отрицателни емоции, ние желаем такова усъвършенстване на прилежащата ни сфера, че изпитваните от нас емоции да не се налага да ги изпитваме, т.е. чрез отрицателните ни емоции в нас проличава простото желание за нещо съвършено. Същото би могло да бъде отнесено и към илюминати и целите им.
Не че любовта я няма. Напротив, тя е в основата на всичко, макар често да е скрита и невидима.


Пурку,
Виж много внимателно това: http://www.xnetbg.com/new/40/115/612-612-2009-12-15-08-46-38   . И като се смяташ за различен от пчела, и като притежаваш уменията да си представиш, осъзнаеш и достигнеш целите на "пастирите", направи го!  ;) Аз няма да се пробвам, щото в позната ни човешка история само единици са успявали.

В горния материал е предадена историята с Будда, когато са го попитали, каква е целта на всичко ТОВА /буквално са разбирали Вселената/. И той тогава за първи и единствен път се е ядосал, че са му задали такъв въпрос и е отказал да отговори. В тази лекция добре ще усвоиш, какво значи разширение на съзнанието от гледна точка на квантовата механика, като всичко е пречупено през погледа на древните възгледи за устройството на вселената /интересното е колко много общи черти има между квантовата механите и ученията на Ведите и Упанишадите  :D/. Пределно ясно е, че даже и илюминати не могат да се опрат на малките пръсти на възможностите на Будда при разширение на съзнанията си. А това ще рече, че колкото и да се опитват, те няма и да съзнават скритата и непознаваема част на техните цели, за които намеквах в горния си пост. Тъй че и самите илюминати конкретно, точно и в пълна степен не знаят какви са сферите на влияние на целите им, и до каква степен са всеобхватни. Нещата са свързани с еволюцията на духа и съзнанието. Илюминати еволюират заедно с нас и техните цели са и нашите цели, защото, както казах в предния ми пост, ако ние изчезнем и илюминати ще изчезнат. Номерът е да вървим нагоре заедно и да не се губим по склона.


Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #78 -: Юли 18, 2012, 21:00:58 pm »
Това да те мачкат и да ставаш по-силен, може би в някои изолирани случаи но иначе е глупост, човешката психика е устроена така, че може и да се съпротивлява, но по-често е поддатлива, но в двата случая не добре за нея да я мачкат.
Колкото до пчелите аз също не изказвам неуважение, това са ценни същества, но те не са хора, нямат разсъдък доколкото знам, нямат възможност да си изградят ценностна система и да вземат решения различни от инстинкта.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #79 -: Август 10, 2012, 15:43:45 pm »
Малко развитие по темата. Конкретно стигнахме до тоталния контрол. На въпроса защо го правят, нямам еднозначен отговор, но на въпроса как го правят, мисля че може да се даде един пълен и всеобхватен отговор, обхващащ всички аспекти.

Модела за налагане на тоталния контрол над хората, може да стане единствено с модела на пирамидата:


Дори в учебниците по икономика са описани подробно свойствата на пирамидалната структура при управлението на фирми, корпорации. Предимства и недостатъци и т.н. откъдето могат да се извлекат доста полезни неща. Докато хората са натъпкани в тази структура (от раждането до смъртта) през целия си живот са зависими и подлежат на контрол. Борбата в рамките на пирамидата, независимо от броя на участващите е обречена на неуспех. Колкото и хора да се обединят, не биха могли да постигнат успех, ако водят своята борба в долните етажи на структурата на пирамидата. Начина по който хората могат да се освободят е като напуснат пирамидата.

Много хора са обсебени от идеята да разберат, кой е на върха на пирамидата, каква е неговата цел и т.н. А доста по-важни са въпросите: Как да изляза от пирамидата? Защо съм натъпкан вътре? Т.е. излизането от структурата обезмисля въпросите, кой е на върха на пирамидата и каква е неговата цел, понеже тези въпроси няма да имат никакво отношение за битието на този човек.

Как да изляза от пирамидата? - колкото и примитивно да им звучи на някои хора, първата стъпка е човек да си осигури храната, извън рамките на пирамидата. Едно засадено овощно дръвче от което човек може да бере плодове и съответно да ги консумира е постижение за една малка стъпка в независимостта му. Осигурявайки си прехраната, чрез това което дава безплатно природата, чрез обработване на земята, човек си осигурява автономност от пирамидалната структура. Финансовата криза и безработицата не оказват влияние на плодородието на почвата. Предполагам сте забелязали хора с висше образование, с добре платена работа, напускащи големите градове и заселващи се в слабо населени места, където се прехранват със земеделие и животновъдство. Ако си отговорите на въпроса защо го правят, ще разберете и как да излезете от пирамидата.

Няколко примера:
Какво представлява добива на шистов газ? - основната цел не е добива на газ, а последващите замърсявания за години напред, които ще направят почвата непригодна за прехранване, а водата негодна за пиене. Отговорете си на въпроса защо се избра именно района на Добрич в България за добив на шистов газ? Освен многобройните сондажи и фракинги под земята, тоновете отровна отпадъчна вода се излива в пукнатини в скали, изкуствено създадени язовири и блата, което е една бомба със закъснител при настъпване на земетресение - всичко това ще се излее.

Друг пример:
Основната цел на ГМО-то върху растения и животни не е отравяне на хората чрез заболявания, а екологичната катастрофа, която ще лиши хората от възможността да се прехранват с това което им дава природата. Монсанто разработва ГМО растения, които са неспособни да развият семена с които растението може да се възпроизведе. Пускането на такива растения в природата, чрез опрашването и вятъра ще видоизмени цялата растителност. Основната цел е да се отреже възможността на човек да излезе от пирамидата, като си осигури независимост, чрез това което природата му дава безплатно - семената на растенията.

Казано с едно изречение: Начина да осъществят тоталния контрол е като натъпчат всички хора в пирамидата.
« Последна редакция: Август 10, 2012, 15:53:22 pm от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #80 -: Август 20, 2012, 21:07:34 pm »
Да, така е, това че целенасочено унищожават природата беше споменато, макар че си го дал с факти, което е добре, но защо го правят, това също беше запитано. Защо може да унищожават природата, възможно ли е да са толкова тъпи, за да не си дават сметка, че веднъж нарушен толкова осезаемо, екологичният баланс, може да доведе до срив на цялата система в която и те съществуват.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #81 -: Август 20, 2012, 21:23:19 pm »
Ashaman, така е , но да погледнем нещата от друга страна. Може би я моделират /природата/ в удобен за тях вид - обичат високите температури, въздух богат на С02 и други гадости, които ние не понасяме? Т.е. създават околна среда, подходяща за техния вид, като едновременно с това и се отървават от нас. Само не ме питай кой е техния вид. :unknown:

Неактивен Kiko1313

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #82 -: Септември 05, 2012, 20:45:07 pm »
Светът спи ли, или му пречат да се събуди? Еволюирахме ли достатъчно, че които и да са те, ги притесняваме? На мен сякаш ми мирише на битка ... на война ... цивилна война ... по целия свят ... бавната стагнация, в един момент ще стигне до точка от която няма връщане! Ще има ли, война, за да не се позволи на хибридите, да направят скока, от който са на крачка? Дали, четейки един автор индианец, успях да прочета между редовете?Дали, ще се окаже истина, че думата Бог е титла(на свръх напреднали и развити същества)? Дали  ще се окаже вярно, че Христос, Буда, Мохамед (всички те са ЕАСУ) и тнт. са учители на едно и също нещо, което вследствие е обработено, завоалирано и модифицирано, за да служи на една или друга доктрина? Които и да са те, явно са решили да ни съдерат дупетата, без значение дали ни харесва или не ... На всяко действие обаче има и противодействие! Създадени сме да бъдем роби и да работим ... но с ясната представа, че ще еволюираме.  Ако човечеството се събуди наистина, ще покори слънчевата система, така си мисля аз ... и за да не се объркат плановете ... ми ще ги мачкаме по всички възможни начни и с всички възможни средства ... дали е истина това? Вярваме или не има паралелни светове заедно с нашия, пътуванията във времето са възможни, земята е много по-стара отколкото се предполага, на целукупния земен народ му се спестяват купища с информация, за да не се бунтува. Има НЛО и 95% от тях са дело на човешка ръка, има военни и научни бази на луната от средата на миналия век. Има извънземни ... и то купища извънземни ... безумно би било да се мисли, че при размерите на Вселената, няма да има друга слънчева система, на която да няма условия за живот. За всички е , ясно че навлизаме в нова епоха, и че всичко във Вселената е циклично. И сега, дори да ме оплюе някой и да ми се смее, ще дръзна да пророкувам ...  Човекът, ще отхвърли оковите! Човекът, ще изгони тираните! Човекът, ще покори не само слънчевата система ...
Виното е силно, кралят е по-силен, жените са още по-силни. Истината обаче, ще ги победи всичките.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #83 -: Септември 05, 2012, 22:48:52 pm »
Ех Вапцаров,ех Смирненски................!!!
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #84 -: Септември 07, 2012, 18:17:52 pm »
Sarafa - Illuminati 2012 ( Official Video) - http://www.vbox7.com/play:9413258c3e

Освен че „Illuminati“ е изпипан до съвършенство, думата, с която можем да опишем Сарафа е… „смелост“. Защото клипът е заснет в сърцето на Рим („разходи се с мен из демонския град“), а в парчето се повдига глас срещу папата („във Ватикана за Бог приет е Папата, от тук с религия се контролира масата“). И всичко това се пее из централните туристически и религиозни обекти на Вечния град. (инфо)

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #85 -: Септември 07, 2012, 19:56:13 pm »
Високото ми мнение за Sarafa донякъде беше разклатено или по-точно поставено на кантар заради следващата му песен, която е с Мишо Шамара...Мина ми "чурук" мисъл, че песни, книги и филми с такава тематика в днешно време носят мноооооого $$$$. За сега съм му лепнал етикет "под наблюдение" и ще видим нататък как ще се представи :D . Иначе песента наистина е супер макар и да не слушам музика от такъв типаж.

Неактивен saygoodbye

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #86 -: Септември 08, 2012, 15:23:35 pm »
Sarafa - Illuminati 2012 ( Official Video) - http://www.vbox7.com/play:9413258c3e

Освен че „Illuminati“ е изпипан до съвършенство, думата, с която можем да опишем Сарафа е… „смелост“. Защото клипът е заснет в сърцето на Рим („разходи се с мен из демонския град“), а в парчето се повдига глас срещу папата („във Ватикана за Бог приет е Папата, от тук с религия се контролира масата“). И всичко това се пее из централните туристически и религиозни обекти на Вечния град. (инфо)

Само дето не ги пее там тези неща :)
What's done in the dark will be brought to the light

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #87 -: Септември 08, 2012, 19:05:49 pm »
       Задавате  ли  си  въпроса  защо  понятието  селянин  се  е  превърнало  в  синоним  на  простотия,  и  това  ни  се  внушва  от  телевизия  и  т.н  Защото  селянина  е  независим  и  трудно  манипулируем!  Основната  цел  е  да  се  съберат  хората  в  мегаполиси,  лесно  за  управление  и  избиване!  Земята  била  пренаселена, пълна  глупост!  Що  не  усвоим  океаните?  Целта  е  понятието  независимост  да  изчезне  като  такова!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #88 -: Септември 25, 2012, 17:33:20 pm »
Цитат
Какво представлява добива на шистов газ? - основната цел не е добива на газ, а последващите замърсявания за години напред, които ще направят почвата непригодна за прехранване, а водата негодна за пиене. Отговорете си на въпроса защо се избра именно района на Добрич в България за добив на шистов газ? Освен многобройните сондажи и фракинги под земята, тоновете отровна отпадъчна вода се излива в пукнатини в скали, изкуствено създадени язовири и блата, което е една бомба със закъснител при настъпване на земетресение - всичко това ще се излее.
Малко по малко става все по-ясно, че водата може би, ще се превърне в новото световно злато.
Може би и това е вярно, че
Цитат
Ashaman, така е , но да погледнем нещата от друга страна. Може би я моделират /природата/ в удобен за тях вид - обичат високите температури, въздух богат на С02 и други гадости, които ние не понасяме? Т.е. създават околна среда, подходяща за техния вид, като едновременно с това и се отървават от нас. Само не ме питай кой е техния вид.
Защото пък тези създания по правило се целят в повече от една мишена наведнъж.
Даже изводите от тези двете мнения се подкрепят взаимно.
Така нещата си идват малко по-на мястото според мен, въпреки че какво е точно пак не можем да бъдем сигурни.
П.с. Ако спекулирам малко по-натам, на тези същите, ще им трябват слуги или роби да им вършат мръсната работа, и за да ги почитат, така че ако наистина пъкленият план е да променят средата, така че да им е по мярка, същевременно, ще редуцират робите до число, което им е по угодата, а ще държат останалите в робска зависимост, в случая от водата. Получи се като пост-апокалиптичен сценарий.
« Последна редакция: Септември 25, 2012, 17:45:26 pm от Ashaman »

Неактивен Vàli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #89 -: Септември 25, 2012, 18:02:28 pm »
Sarafa - Illuminati 2012 ( Official Video) - http://www.vbox7.com/play:9413258c3e

Освен че „Illuminati“ е изпипан до съвършенство, думата, с която можем да опишем Сарафа е… „смелост“. Защото клипът е заснет в сърцето на Рим („разходи се с мен из демонския град“), а в парчето се повдига глас срещу папата („във Ватикана за Бог приет е Папата, от тук с религия се контролира масата“). И всичко това се пее из централните туристически и религиозни обекти на Вечния град. (инфо)

Само дето не ги пее там тези неща :)
Всъщност това, което ми направи впечатление като слушах песента за пръв път преди около месец, беше че текста е писан сякаш от деца за деца. Клипа  е сниман на площад "Свети Петър". Явно сарафа е попрочел отгоре, отгоре тук там и се е надъхал и веднага е написал песента. Интересното е, че заради тази песен днеска е призован на разпит в Националната Следствена Служба да дава обяснения за текста, който пак казвам на мене ми се струва просто детински:

"Гледаш ефира, но с грешни новини!
Закона те спира, а мислиш че свободен си..
"

"Те са тук и контролират целият свят!
Разходи се с мен из Демонския град на Илюминати.
Но света не е готов за среща с непознати!
"

"Наркотици от Колумбия и Перу,
Се Контролират от ФБР и ЦРУ !
Във Ватикана за Бог приет е Папата..
От тук с Религия се контролира масата..
Хора, които не знаят за кво иде реч..
"

Тука освен в НСлС да го питата за наркоканалите от Перу дали не знае нещо  ???

И накрая завършваме с патетичното:

"Животът ни е бюрокрация, лъжа, манипулация..
Истина е, не е конспирация !
"

 ::)


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27