Автор Тема: Целта на илюминатите  (Прочетена 58856 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hope

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #45 -: Юни 18, 2012, 17:15:13 pm »
Илюминатите са със извънземен "нюанс". Цел за прибиваването им на Земята са ресурсите на планетата ни, местоприбиваването й във Вселената. Чрез човешките тела  трупат опитност. То, човешкото тяло, им позволява да опознаят съществуването в нашето измерение. Нямат морал и затова пренебрегват законите за ненамеса в живота на хората. Прилагат своя начин на ред и съществуване на планетата ни. Правят опити с нас, защото не могат да ни проумеят, като начин на мислене, постъпки... Чувствата ни са загадка за тях. Благодарение на нашите усещания, емоциии, те могат да се развиват и еволюират

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #46 -: Юни 18, 2012, 19:17:23 pm »
Hope по-склонен съм да приема връзката на илюминати със рептилите. Така наречените Сиви са произведение на рептилите или просто рептили в защитно облекло :).
 Инъче целта им се вижда навсякъде по света. Власт и пари. Такива са целите на всички секти и те не са изключение.

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #47 -: Юни 18, 2012, 20:47:41 pm »
Инъче целта им се вижда навсякъде по света. Власт и пари. Такива са целите на всички секти и те не са изключение.

Тя целта на 90% от хората е такава, не е нужно са рептили, илюминати и т.н.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #48 -: Юни 18, 2012, 22:47:33 pm »
Е да де. Но секти се измислят с цел това да стане на гърба на лековерните или безверните. Заедно с материалните блага те крадат и душите.  Между другото незнам дали ви е известно, но когато бил създаден ордена на илюминатите тогавашният папа го анатемосал. А това било време когато западната култура са падала по Египет, Елада и Рим. Както сега по далекоисточният мистицизъм. Като изопачава всичко така както й е изгодно с единствената цел-печалба. От това следва да се запитаме дали антирекламата не носи печалба на същите срещу,  които е насочена. И от двете страни на барикадата стоят едни и същи и бутат фитили понеже това им носи пари. И Друго: Демоскрация или Демонкратия?

Неактивен Hope

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #49 -: Юни 19, 2012, 00:16:01 am »
Илюминатите винаги са имали власт. Те не се стремят към нея, нито към парите. Те са много, много, много по-напред от нас във всяко едно отношение - познания за Вселена, технологии, измерения... Те не са лоши, нито добри. Или по- точно са и двете, както и всеки един от нас. За различните цивилизации, а и при хората, представите за добро, зло, морал са различни. В някои отношения те ни помагат, насочват, учат... Въпросът е на гледна точка. Целта им надхвърля земните измерения. Те ни използват, както ние използваме животните, но както нашите цели са по- обхватни и надхвърлят само грижата или доенето на кравата, така и техните, по- съществени цели са насочени в други  и различни посоки. Но кравата не разбира мечтите и въжделенията на хората, нали? Така че и ние не сме дорасли да разберем целите на илюминатите.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #50 -: Юни 19, 2012, 07:53:13 am »
Ако ние сме животни за илюминатите то какви са те самите за Розенкройцерите? Невиждам илюминати да са ми помогнали с нещо,  нито са ме научили на каквото и да било. Има доста примери за това какво се случва с тези,  които дръзнат да се  сравнят с боговете. Белерофонт,  Тестий,  Мидас,  Лик,  Фам... и много други. Единственото, което са постигнали е успешно спекулиране със египетската митология и религия принизявайки тази от Двуречието.  Те са просто секта.  И не е вярно, че сме низши същества. Според легендите от Сибир хората са потомци на младите тенгрии, които били пратени на земята за да се грижат за нея. В много други легенди и митове се казва същото. Низши са илюминатите и тези, които стоят зад тях.  А зад тях стоят банда демони, чиято единствена цел са душите на хората. Според зороастризма ние живеем във времето на последната битка между Ахура Мазда и ахриман. И който спечели повече следовници той ще спечели и битката. Целта на илюминати и всички останали секти е да обърне колкото се може повече души към мрака, невежеството и злото. И затова са Легион. :diablo:

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #51 -: Юни 19, 2012, 17:32:22 pm »
Да се сравняват с боговете ама кои са тези богове, малко се съмнявам, че изобщо трябва да пиша, но това са неща толкова дълбоко набити в човешката психика,тъпкани с хилядолетия, та даже хората не се усещат колко много са инфилтрирани, всяка фраза и висчко е като заучено положение, ето ти даваш пример с митологични герои, спрямо техните богове, ама кои са тези богове.
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 08:47:55 am от Mirotvorec »

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #52 -: Юни 19, 2012, 18:04:02 pm »
Сега се наричат извънземни и рептили.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #53 -: Юни 22, 2012, 00:59:07 am »
Разбирам, не само от тази тема и не само от този форум. че никой , най-вероятно никой извън самите върхове в йерархията няма никаква идея каква е истинската цел на илюминатите.

Неактивен gandalf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #54 -: Юни 22, 2012, 23:12:17 pm »
Харесва ми ,FD , че наистина правиш разграничение м/у средства и цел.Това е много важно и трудно.
Ще се опитам да ти отговоря на въпроса , но признавам , че представата Ми за целта Им ще е изсмукана от пръстите.
Парите и властта водят до контрол , но съм съгласна с теб , че това е също средство.Към??
Първо- няма пълен контрол и не може да бъде постигнат.Това е аксиома , но при нужда може да стане теорема :P
Предполагам , че Им е скучно.Развитието на технологиите и масовите призиви за духовно пробуждане (преди т.нар.край) прибавиха нови елементи към Играта.Не зная дали последните не са донякъде предизвикани от Тях.И не само това ,разбира се.
Но и ние "играем" активно "от другата страна".
Ъпгрейдва се "hidden пъзела".Надявам се да не е толкова голяма скуката , че да се предизвика ефектен финал. :flag_of_truce:


Неактивен gandalf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #55 -: Юни 22, 2012, 23:30:00 pm »
Ей сега ми хрумна , че нито един п(р)осветен , знаещ , буден човек .....дракон или въшка :lol: не бива да скучае.Това би причинило доста събития... :( :D
Сериозно - истински скучаят , онези , които са (при)добили по "лесния" начин (по)знание.Както се казва - "Бързата работа - срам за майстора!"
Нека винаги ни е дотолкова интересно и любопитно ,че да не ни е скучно! :drinks:

Неактивен gandalf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #56 -: Юни 22, 2012, 23:50:48 pm »
И тъй като тук не е форум за философи(и) ::) :--- се самоцензурирам и накратко:
Независимо дали е въпрос за илюминати и/или хора , та дори и извънземни:
1).Без цел няма посока , т.е. няма движение
2).Каквато и да е целта , накрая средствата я определят
3) От 1) и 2) следва , че много внимание се изисква при избора на целта ( нали знаете за ада и добрите намерения ) , а още повече е необходимо Осъзнаване при избора на средствата.
....Тъй като Илюминати не изявяват желание да хвърлят светлина относно намеренията си , не ми остава нищо друго освен да се замисля за своите :P...Но и аз ще ги запазя в тайна , нали трябва да има конспирация!
И въпреки леко шеговитият ми тон , който надявам се не засяга никого , за много от нещата съм абсолютно сериозна!

Неактивен gandalf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #57 -: Юни 23, 2012, 00:24:21 am »
Аз стигнах до заключение , че не съм в матрицата и не тя не ми е наложена.Нито съм дойна крава за лууш...ма кой пил , ял и се веселил - алал да му е.Ако иска някой път пак да заповяда - има реколта. :)Аз съм матрицата докато съм жива.При това без да съм ОП.
Но нали разбирате , че винаги има поне една различна гледна точка.Няма истини , а само point of view.Има пре- и из- живявания.
Всеки има "светая светих" , както и абсолютно всеки принася там жертви.Точно за гледната точка става въпрос.
Е , разбира се , понякога жертви не са необходими :-*.
Питането ми е:
Толкова ли е трудно да приемем , че нямаме врагове ( освен самите себе си - разбира се ???) , да имаме доверие на Бог , та да се свърши вече с това противоречие , противопоставяне и преливане от пусто в празно?
И си мисля , че няма да бъде никак скучно да има "нов ред" , но не наложен , а осмислен - според представата на всеки един от нас.То така и ще стане , накрая.Надявам се тогава , винаги да се гледа от "общото към частното" ,запазвайки уважението към индивидуалността ( но не и индивидуализъма).Не ми се иска да мислите , че някой би бил в състояние да наложи нещо в глобален мащаб , ако то не е желано или мислено от нас.
Не вярвам във "100 -те маймуни" , вярвам че всеки си има "поле на действие".И то не е по форуми , а в личният живот и стремеж на всеки.Вярвам в "ефекта на пеперудата" и това е.
« Последна редакция: Юни 23, 2012, 00:37:59 am от gandalf »

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #58 -: Юни 23, 2012, 03:04:28 am »
Без врагове няма прогрес.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #59 -: Юли 09, 2012, 00:03:28 am »
Съвсем накратко с няколко думи - инструментариума с който разполага човека като същество на този етап се състои от пет "датчика" (сетивата - зрение, слух, обоняние, вкус, осезание) и един биокомпютър с памет (умът, мозъка) анализиращ т. нар. информационно поле, което го заобикаля и записващ резултатите под формата на опитност и преживявания. На принципа на този модел се гради човешкото съзнание. Съзнанието е нещото което ни дава представа и усещане за реалността. Увеличаване на броя на "датчиците" и/или разширяване на обхвата им, пряко води до разширяване на съзнанието, което от своя страна дава и друга представа за реалността. Всеки един мислещ човек, може да осъзнае примитивността на съзнанието което притежава, като си зададе следните прости, банални и елементарни въпроси:
Какъв е смисъла на съществуването ми? От къде идвам, накъде отивам? Какво става като умра и т.н.
Ясно се вижда острия дефицит на датчици с които да прихващаме информацията и/или тотално сгрешените алгоритми с които биокомпютъра анализира постъпващата информация от гореспоменаните датчици. Но както казахме, това е инструментариума с който разполага човека на този етап.

Конкретно по темата:
Изхождайки от примитивността на съзнанието което притежаваме, логично е и начина по който разсъждаваме и познанията които имаме да са на същото ниво.
Отговора на въпроса каква е целта на тоталния контрол над обществото, предполага същата примитивност. Както каза fD, контрола е средство, а не цел. А целта не е нито в парите, нито във властта.

Цитат на: fD
...Опитите да бъде установен тотален контрол са очевидни. Контролът обаче не може да бъде цел - той е средство. Средство за...? Тъкмо тук е въпросът - за какво им е да контролират тотално всичко? Ако някой се наеме да отговори на този въпрос, темата ще се придвижи по-нататък...

Хипотеза 1: Човека притежава в себе си нещо, което "те" не желаят, то да бъде развито - с тоталния контрол над обществото правят опити да задържат разширяването на човешкото съзнание. Хората трябва да са невероятно наивни ако смятат, че реалността във вселената се изчерпва със петте сетива които притежават - зрение, слух, обоняние, вкус и осезание. Ако някой още не схваща - говорим за използването и осъзнаването на нови датчици (сетива). Начина по който "елита" задържа разширяването на човешкото съзнание е чрез подмяна на алгоритмите с които работи биокомпютъра ни (мозъка) още от самото раждане - религията, омагьосания кръг на монетарната система, стимулирането по всевъзможен начин на "животинското" в човека, дезинформацията, пропагандата и т.н. Като резултат опитността и преживяванията които трупаме не водят до прогрес и еволюция и овладяването на нови сетива с които да разширим съзнанието си. Съответно да "видим" реалността около нас по един друг начин. А точно обратното - тъпчем на едно място и връщаме назад.


Хипотеза 2: Цялата планета заедно с човека може да се разгледа като съвкупност от ресурси, които "те" употребяват, съответно се нуждаят. Ако говорим за материални ресурси, това са полезните изкопаеми, руди, ценни метали и т.н. Ако говорим за нематериални, то това със сигурност е някакъв вид енергия, която се генерира на планетата ни. Човека като същество, също е източник на енергия от която "те" се възползват. Енергията на отделния човек, може да е нещо незначително, но съвкупността от енергиите на множество хора е нещо от което "те" се страхуват. Страхът е в това, хората да не я осъзнаят тази енергия и да я насочат срещу тях самите. Тоталния контрол над обществото е опит да продължат да ни употребяват като ресурс.


Много добър пример от който може да се черпи информация е сравняването на хората и "елита" с кошери пълни с пчели и ходещи между тях пчелари. Човека е пчеличката, пчеларите са "елита". Всяка една подробност, всеки един аспект при съпоставянето много добре се връзват с положението в което се намират хората в настоящия момент. Пример: пчелите имат силата да се освободят от пчеларите, като се обединят и ги нажилят, но не притежават способността да го осъзнаят. Хората имат същата сила, но не осъзнават кой е врага. Друг пример: в даден момент пчеларите вземат меда (ресурсите), които са събрали пчелите, а последните единственото, което правят е да почнат отначало да събират мед (ресурси). През определен период от време, попадаме в - "световна финансова криза". Всичко което хората са събрали и произвели като ресурс, сякаш се изпарява. Единственото което правят хората е да почнат отначало, подобно на пчелите. Друг пример: Между нас навсякъде крачат банкери и лихвари, но хората ги подминават, без да осъзнават, че те са тези които ограбват труда им. Същото и с пчелите - летят около пчеларите, но не осъзнават, че именно те са тези, които им прибират меда и т.н. още много други интересни съпоставки и изводи могат да се направят.

И за финал - много ми е интересно как някои хора с пет датчика и един биокомпютър с такава увереност от първо лице говорят за инкарнации, коя планета се взривила, коя се ударила, кой Бог долетял на планетата, за законите на вселената, за извънземен контрол и т.н. Нещата които ни заобилакят и се случват около нас се обясняват чрез осъзнаването им, а не със сляпа вяра - аз вярвам, че е така. Този който е разширил съзнанието си, дали чрез използването на правилните алгоритми в биокомпютъра или с прикачване на някой датчик, ще намери разбираемия начин с който да помогне и на останалите. Ако стои отстрани като пасивен наблюдател или се опитва да вади дивиденти, чрез познанията си е просто един въдухар под налягане и колкото по-бързо в своето просветление се разкара от нашето битие, толкова по-добре.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27