Автор Тема: Киселото мляко  (Прочетена 49018 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дъвиан

  • Гост
Киселото мляко
« -: Август 27, 2006, 15:04:12 pm »
Искам да попитам какво мислите за киселото мляко, има ли конспирация в него, по какво да познаем истинското кисело мляко, какви вреди могат да се получат от честата му употреба и друго подобни въпроси. За начало малко информация:

Киселото мляко

Да се проследи историята на киселото мляко е невъзможно. То е старо като света. Всяко прясно мляко, поставено за съхранение в кози или агнешки мех, е осъдено на ферментация. По цял свят са познати негови различни по вкус и качества варианти - кумис в Средна Азия, лабан в Близкия Изток, кефир в Русия или югурт в Турция, откъдето това наименование е стигнало и до Западна Европа. Българското кисело мляко обаче е уникално. Защо това е така, до началото на миналия век било неизвестно. Щастливото откритие направил българинът Стамен Григоров (1878-1945 г). Той е роден в с. Извор, Трънско и следвал естествени науки първо в Монпелие, а после в Женева и Париж. След една ваканция в родното си село тръгнал за Европа с армага (гърне) кисело мляко. По пътя го изял, а после сложил остатъците под микроскопа и открил непознатата дотогава пръчковидна бактерия Lactobacillus bulgaricus. През 1903 г. направил научно съобщение по този повод, а две години по-късно изнесъл доклад за българското кисело мляко в института "Пастьор" в Париж. В негова чест откритието било кръстено Bacterium bulgaricum - Grigoroff.. Специален принос за популяризирането на това откритие имал руският учен академик Иля Мечников, който през 1908 г развил идеята, че едно от обясненията за дълголетието по българските земи е консумацията на кисело мляко. Според неговата теория основна причина за стареенето на човека е натрупването на отровни вещества в организма от действието на гнилостни бактерии в дебелите черва. С годините те предизвикват бавно отравяне и разстройство на нервната система. Пръчковидният български бацил, твърди Мечников, създава неблагоприятни условия за развитието на гнилостните бактерии, с което забавя стареенето. По-късни изследвания доразвиват това откритие и доказват антибиотичните свойства на българското кисело мляко, както и способността му да лекува стомашно-чревни заболявания и гнойни възпаления.

Лактобацилус булгарикус отдавна се е превърнал в метафора за българската действителност и за националната специфика. Как и кога се е появил по българските земи, не е ясно. В литературата по този въпрос могат да се срещнат различни догадки, някои свързват неговата поява с бита на древните траки, които били овчари и няма как да не са познавали киселото мляко. Други предполагат, че това е мутирал щам, който трайно се установил у нас заедно с прабългарите и донесения от тях кумис. Някои легенди свързват забележителните победи на Чингиз хан с киселото мляко, което било включено в разкладката на войската. Твърди се, също че българската му разновидност станала известна на запад още през XV в. след като някакъв арменски лекар излекувал френския крал Луи XI от тежко стомашно заболяване. Днес е сигурно, че Лактобацилус булгарикус е огромен национален капитал.

http://www.fama.bg/fama.php?pg=polezno

За повече сведения:

http://www.umc.bg/id-36/faq.html (Въпроси и отговори от "Обединена Млечна Компания")
http://bg.wikipedia.org/wiki/Lactobacillus_bulgaricus (Уикипедия за Lactobacillus bulgaricus)
http://www.democrit.com/the_news.php?n=48 (Луи XI и киселото мляко; статия за киселото мляко)
http://www.omda.bg/BULG/COOK/sirene.html (Как да си приготвим кисело мляко и сирене)
http://www.potrebiteli-bg.com/food/kis-mljako.htm (Резултати от дегустационни тествания)
« Последна редакция: Август 29, 2006, 15:15:56 pm от Дъвиан »

milenski

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #1 -: Август 27, 2006, 16:18:00 pm »
Хубава тема  :) За киселото мляко, което вече не се продава в България. Това, което си купуваме в момента, не знам дали въобще може да се нарече кисело мляко. Наблъскано е с толкова много консерванти, подобрители, обезцветители и сухо мляко, че консумирайки го сигурно повече си вредим, отколкото да помагаме на организма си. Мина времето, когато пиехме истинско кисело мляко и боза. Откакто на българския пазар се появи Данон и започна да ни продава "йогурт", и този прекрасен природен продукт си замина по реда. Аз лично от години не съм купувала кисело мляко, което да вкисне. Стои си все така бяло и безвкусно, както в деня на отварянето му, че даже и плесен не хваща. Ей това е най-голямата конспирация - пробутват ни поредния сурогат с "невидимо действие, но видим резултат". Този рекламен девиз навремето ме разпарчатоса от смях. Ама май е смях през сълзи...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Киселото мляко
« Отговор #2 -: Август 27, 2006, 18:24:04 pm »
Изходът е един-правете си го вие у дома. Да ми е жива и здрава булката-всяка сряда и неделя по 4литра истинско краве мляко подквасва и  няма нищо общо с купешкото.  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Киселото мляко
« Отговор #3 -: Август 27, 2006, 19:15:01 pm »
Отдавна не ядем кисело мляко. Аз преди бях толкова промит мозък, че като ходех на планина (гледам да се случва често) не можех да ям истинското кисело мляко. Исках си купешкото - хаха - не питайте...

От информация на 2 години, знам от хора които се занимават с изследване на храни, че единствено "Верея" от всички кисели млека на пазара, съдържа въпросната бактерия. Всичко друго е баласт.
Сигурен съм, че за тези две години и "Верея" не е пропуснала да се присъедини към тенденцията на своите колеги :P

С две думи - за какво говорехме? За кисело мляко ли? А да - няма такова :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Киселото мляко
« Отговор #4 -: Август 27, 2006, 19:32:14 pm »
Оказва се, че правим хранителни добавки   <a href="http://www.daflorn.com/probiotics.php" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.daflorn.com/probiotics.php</a>

Цитат
Основна отличителна черта на разработените от нас пробиотични продукти  е присъствието в състава им на живи и латентни клетки на Lactobacillus Bulgaricus в количество от няколко милиона до милиарди в 1 g сухо вещество.
Не мисли като човек!-Крион

IYI

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #5 -: Август 27, 2006, 22:21:42 pm »
А изумително!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Киселото мляко
« Отговор #6 -: Август 29, 2006, 08:23:54 am »
Ами, тая "Пършевица" (кефи ме рекламата), на нея пише, че е с натурални продукти и без консерванти. Знам, че не трябва да вярвам на такива надписи, но все пак? Наистина ли нито една марка кисело мляко в момента, няма оригинални съставки?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #7 -: Август 29, 2006, 09:33:49 am »
Според мен не можем на бърза ръка да поставим всички в кюпа на фалшивите производители. Нита знаем как приготвят киселото си мляко, нито познаваме собствениците, нито имаме поглед върху цялата дейност. Разбира се, че има и такива млека, които веднага се познават, че нищо не струват. На пазара, има толкова много производители вече. Но има и други, които са си направени по стандартната рецепта за фирмено производство на кисело мляко и си го продават така. Казвам това, защото едно познато семейство имаша дълги години мандра и правеха кисело мляко и въобще млечни продукти. Не можем да правим изводи по 5-6 млека, които познаваме. В някой градове може и да приготвят качествено кисело мляко. Иначе като домашно приготвените продукти няма! Това си е закон вече! Хаха! Такова домашно овче кисело мляко съм ял, че просто е неописуемо. Де да можехме всички да си го произвеждаме по къщите. Дори най-хубаво да си имаш кравичка, да си я пасеш сам и да знаеш че и млякото е под твой надзор. :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Киселото мляко
« Отговор #8 -: Август 29, 2006, 09:56:48 am »
Цитат
Де да можехме всички да си го произвеждаме по къщите.
Що да не може? Намираш някой с кравичка или овчици, купуваш си от него млякото, пък си прави после и кисело мляко, и сирене.  ;D
Не мисли като човек!-Крион

Дъвиан

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #9 -: Август 29, 2006, 10:00:04 am »
Да, вече е в процес на обмисляне и решение. :)

Все пак зависи от условията, в които живее всеки от нас.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Киселото мляко
« Отговор #10 -: Август 29, 2006, 11:39:24 am »
виж при домашното производство на мляко има един малък проблем - да намериш хубаво кисело мляко за закваска:)) защото от повечето просто не се получава
относно различните марки, аз вече не ям кисело мляко но преди най-естествено и 'правдоподобно' на вкус ми се струваше Здравец, ако някой го е опитвал да си каже мнението
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Eon

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #11 -: Август 29, 2006, 11:42:45 am »
виж при домашното производство на мляко има един малък проблем - да намериш хубаво кисело мляко за закваска:))
Бабите на село са решили този проблем като вземат закваска от друго домашно кисело мляко.  ;D

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Киселото мляко
« Отговор #12 -: Август 29, 2006, 12:29:07 pm »
това имах предвид, при липса на такова трябва да успееш да намериш по магазините истинско кисело мляко което да стане за закваска, и най-вероятно чак на втория-третия път, когато използваш закваско от вече направеното кисело мляко ще се получи наистина вкусно, но може пък да си струва:)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

llara

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #13 -: Август 29, 2006, 12:53:56 pm »
И ние в къщи не хапваме от години млякото, което се продава в потребителската мрежа, но причината е че имаме баба, която прави страхотно овче и козе. Интересното е че ако не се съхранява добре започва да вкисва за няколко дни. Купеното от магазина, както писа вече Lampyridus photuris, е наблъскано с консерванти, нишесте и буклуци за да издържа дълго време и естествено няма хранителни качества.

Eon

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #14 -: Август 29, 2006, 13:08:49 pm »
И ние в къщи не хапваме от години млякото, което се продава в потребителската мрежа, но причината е че имаме баба, която прави страхотно овче и козе. Интересното е че ако не се съхранява добре започва да вкисва за няколко дни. Купеното от магазина, както писа вече Lampyridus photuris, е наблъскано с консерванти, нишесте и буклуци за да издържа дълго време и естествено няма хранителни качества.

true true

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27