Автор Тема: Киселото мляко  (Прочетена 49212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #15 -: Август 29, 2006, 14:03:42 pm »
В България от години няма кисело мляко, по простата причина, че го няма вече щама с живата закваска.
Данон е еврейска фирма, едва ли е заинтересована за здравето на българите.
НЕ КУПУВАЙТЕ от Данон. Слагат нишесте и всякакви мизерии вътре.
НЕ КУПУВАЙТЕ краве масло ( минало е покрай кравата само ) от "Милмекс". За предпочитане е от фирма "Вълчев", те поне купуват немско и само го разфасоват. Милмекс също купуват немско, но го смесват с хидрогенирана растителна мазнина от Малайзия.
НЕ КУПУВАЙТЕ сирене, защото в него също има растителна мазнина от Малайзия. Има суроватка, нерядко за животинска употреба.
НЕ КУПУВАЙТЕ български фафли, щото ако ви кажа какво има в тях, ще ме помислите за идиот. Препоръчвам вафли на "Нестле България" и "Крафт Якобс". И те са български, обаче контрола на качеството е убийствен. А и поне си купуват какаото директно от Африка, а не от дистрибутор от България.

Оберон

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Киселото мляко
« Отговор #16 -: Август 29, 2006, 14:10:46 pm »
Живата закваска си я имаме, друг е въпросът до колко и дали изобщо я използват. Ако консервантите и другите пълнежи я унищожават, явно те изобщо не я слагат.
Добре де, ама без да сложат закваска как ще се получи кисело мляко?
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #17 -: Август 29, 2006, 14:14:52 pm »
Живата закваска си я имаме, друг е въпросът до колко и дали изобщо я използват. Ако консервантите и другите пълнежи я унищожават, явно те изобщо не я слагат.
Добре де, ама без да сложат закваска как ще се получи кисело мляко?

Както се и прави вино без грам грозде.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Киселото мляко
« Отговор #18 -: Август 29, 2006, 14:18:00 pm »
Не бе, аз сериозно-никога не съм мислил, че може да се получи кисело мляко без закваска  :o   
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #19 -: Август 29, 2006, 14:37:13 pm »
Закваска има, само че не е жива култура, а мъртва. Демек бактериите не са живи, а са щам на мъртви. С една дума, изкуствено създадени.
Главния технолог на една винарна в България ( няма да казвам коя ), получава 8000 лв. заплата. Един приятел го питал: Що толкоз пари бре? Кво толкова правиш? Онзи казал: Ами правя перфектно вино без грозде. Заради такива играчи на дребно, и най-вече алчните им шефове си прецакахме пазара на вино в Англия. "Домейн бояр" в момента продава заради името си, а не заради качеството си. Именно те преебаха пазара в Англия, щото в началото изнасяли вино то грозде, после се изхитрили, почнали да вкарват и химия, ма ония не са балами - имат си солиден входящ контрол. Сега наше вино се продава в 1-2 хипермаркета в Англия, а преди се е продавало в над 10.

Тъжната истина - тук бъка от "мениджъри"

Да не говорим за "луканката"....Един мой бивш клиент влиза в цех за луканка в Пазарджик и вижда някви машини, някви големи чували с бял прах и разни туби по 20 литра. Оказва се че белия прах е "месото", идващо откъде? От братска Америка, офкорс. Белия прах се смесва с течността от тубата, която придава вкуса и се превръща в...луканка....

Тъжната истина - тук бъка от дребни търговци с големи идеи.

Трагичната истина - бедни сме като мишки, и за да ядем луканка на нормална цена, я правим от евтини продукти...

llara

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #20 -: Август 29, 2006, 14:43:19 pm »
Чакайте да се намеся малко. Не става въпрос да се закваси, а да се сгъсти - има разлика. А сгъстяването става по различни начини. При купеното е така. Единственото за което знам от братовчед, който живее в гр.Смолян е че "Родопеята" е с бактерията необходима за заквасване. Но както споменах отдавна семейството ни е на домашно мляко :)
Що се отнася до фафлите ;D, напълно подкрепям казаното от Оберон, защото съм работила в Нестле /Малчика/ и знам технологията и състава на почти всичките им продукти. Само пияни вишни не яжте, че ... :-X >:(

llara

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #21 -: Август 29, 2006, 14:48:08 pm »
И понеже стана дума за луканката, ще добавя кремверши, пушено сирене и кашкавал - добре, че похапваме домашни и от тези продукти. /Малко излизаме извън темата за киселото мляко, но пък стана въпрос - сори/ ;)

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Киселото мляко
« Отговор #22 -: Август 29, 2006, 14:52:04 pm »
дай моля те по-подробно за пияните вишни, и някой има ли инфо за фафли 'чайка' че май са единствените, които ям напоследък - какво могат да им сложат в Захарни Заводи?
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Oberon

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #23 -: Август 29, 2006, 14:57:03 pm »
дай моля те по-подробно за пияните вишни, и някой има ли инфо за фафли 'чайка' че май са единствените, които ям напоследък - какво могат да им сложат в Захарни Заводи?

"Захарни заводи" Пловдив ??? Веднага ги спирай. Купуват максимално евтини суровини за да поддържат цена....леле..."Захарни заводи"....

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Киселото мляко
« Отговор #24 -: Август 29, 2006, 15:05:24 pm »
В България от години няма кисело мляко, по простата причина, че го няма вече щама с живата закваска.
Данон е еврейска фирма, едва ли е заинтересована за здравето на българите.
НЕ КУПУВАЙТЕ от Данон. Слагат нишесте и всякакви мизерии вътре.
НЕ КУПУВАЙТЕ краве масло ( минало е покрай кравата само ) от "Милмекс". За предпочитане е от фирма "Вълчев", те поне купуват немско и само го разфасоват. Милмекс също купуват немско, но го смесват с хидрогенирана растителна мазнина от Малайзия.
НЕ КУПУВАЙТЕ сирене, защото в него също има растителна мазнина от Малайзия. Има суроватка, нерядко за животинска употреба.
НЕ КУПУВАЙТЕ български фафли, щото ако ви кажа какво има в тях, ще ме помислите за идиот. Препоръчвам вафли на "Нестле България" и "Крафт Якобс". И те са български, обаче контрола на качеството е убийствен. А и поне си купуват какаото директно от Африка, а не от дистрибутор от България.

Оберон

Ти направо ме отчая :'( :'( :'(
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Киселото мляко
« Отговор #25 -: Август 29, 2006, 15:08:35 pm »
Най-хрупкавите вафли са "Боровец", кво ще кажете за тях?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен nord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Отг: Киселото мляко
« Отговор #26 -: Август 29, 2006, 15:40:35 pm »
Главния технолог на една винарна в България ( няма да казвам коя ), получава 8000 лв. заплата. Един приятел го питал: Що толкоз пари бре? Кво толкова правиш? Онзи казал: Ами правя перфектно вино без грозде. Заради такива играчи на дребно, и най-вече алчните им шефове си прецакахме пазара на вино в Англия. "Домейн бояр" в момента продава заради името си, а не заради качеството си. Именно те преебаха пазара в Англия, щото в началото изнасяли вино то грозде, после се изхитрили, почнали да вкарват и химия, ма ония не са балами - имат си солиден входящ контрол. Сега наше вино се продава в 1-2 хипермаркета в Англия, а преди се е продавало в над 10.

Понеже тук-там споменаваш, че си любител на бирата, би ли споделил на коя марка наблягаш и коя не би препоръчал заради многото химия в нея(ако има такава)?

Oberon

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #27 -: Август 29, 2006, 16:32:52 pm »
Вафли Боровец...
Познавам технолога, който гинаправи. "Ден и нощ", Горна Оряховица, производителите на вафлите забогатяха неимоверно от това. Колко са прости и тъпи е друг въпорс. Даори сина на шефа им се ожени за ДесиСлава..торатата само струваше 10 хилки...
Обаче и те се изхитриха и я развалиха. Вече не е онази фафла, Дъвиане.

Бирата...не знам много за нея. Знам само че слагат спирт, и от Ариана ми се подпалва главата.

Оберон

Дъвиан

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #28 -: Август 29, 2006, 18:07:01 pm »
относно различните марки, аз вече не ям кисело мляко но преди най-естествено и 'правдоподобно' на вкус ми се струваше Здравец, ако някой го е опитвал да си каже мнението

Виж последния линк на заглавния пост, който съм пуснал и ще откриеш в таблицата твоето мляко като едно от най-предпочитаните.

Oberon

  • Гост
Отг: Киселото мляко
« Отговор #29 -: Август 29, 2006, 18:17:58 pm »
В казармата ни даваха едно "кисело мляко" Горна малина 0.5% масленост, дето и за свинете не ставаше....
После като почнах работа в една фирма, установих че работим с марките "Горна малина" и "Елена" и им продаваме......нещо си:)
Оттогава се отказах окончателно да пия кисело мляко. Чат пат си купувам за тарарарарртатараратор.
Едно на ръка, че преди години кофичката беше 500 мл. а сега е 400 мл. на същата цена. Заради скапаните прекупвачи, които не искаха да вдигнат изкупната цена на млякото и Съюза на млекарите вдигна бясна стачка и изля пред министерството няколко тона мляко в знак на протест.
Замислете се само....в България колко крави има, а иначе магазините задръстени с "млечни продукти"...

Пример: Плевенска фирма за вино за 2000 ( по спомен ) година има отчетени 7500 литра продажби на вино. Идват данъчните, я покажете фактурите за грозде...И те показват...една фактура за 200 кг. грозде:))) Всичко друго е химия хахаха.

Само една изба в България прави грозде от вино, но няма да ви я кажа :))))
Инфото ми за вината е от човек, работил 6 години като управител на фирма за вино.

Ей ви конспирация...

Оберон

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27