Автор Тема: Ирационалното и ние човеците  (Прочетена 112174 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #45 -: Февруари 04, 2012, 19:32:15 pm »
Моят отговор е много много простичък: Такова ни е училището, такова ни е нивото. Наблюдаваш текучеството. В трети клас постъпват само ученици, които са за трети клас, а не за пети или десети, примерно. И като влезеш в трети клас - гледаш - всички са третокласници - по- будни или по - тъпички, но все третокласници. Който изкара изпитите - минава по - нагоре, който не - повтаря докато изкара и той.
Едно е ТАМ /освободен от бремето на ролята, ограниченията на тялото, заобиколен от разбиране, приемане и т.н. да си видиш..."изпълнението", друго е ТУК, в "душемелачката" , както я нарече Митко, забравил кой си, защо си и къде си, да проявиш на дело качествата си.
 :hi:

П.П. Амнезията и новата "премяна" при новата ти инкарнация ти гарантира, че няма да можеш да преписваш по време на изпитите.
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 19:55:59 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #46 -: Февруари 04, 2012, 20:04:18 pm »
Все си мисля, че ако наистина са били духовни личности нещата щяха да са различни. Щяха да се държат по-друг начин.
     Да,  така  се  проверява  дълбочината  на  духовноста.  Права  си,  ако  тяхната  духовност  бе  стигнала  нивото  на  подсъзнанието,  то  независимо  от  заобикалящите  ги  материалните  егрегори,  тяхната  духовност  щеше  да  се  прояви  като  служене  под  една  или  друга  форма.  

Знанията и спомените на се от първостепенно значение. Човек може да е съзнателен и без спомени.  Какви сме били, какво сме правили, какво сме преживели - всичко това е важно само дотолкова, доколкото ние развиваме определени качества и добродетели от преживяванията си, но сами по себе си преживяванията нямат голяма стойност за духа.

........................... Будността и съзнанието обаче са друго нещо. Духовните качества също, а те се развиват чрез прилагане.

................ Човек може да изглежда, че се променя изведнъж, но това е само привидно - просто множеството натрупвания в определен момент са довели до видим резултат.
       Бих  казал,  че  знанията  и  спомените  без  да  са  изживени  емоционално  са  без  никакво  значение  при  преминаването  оттатък.  В  подсъзнанието  (същинското  съзнание)  достигат  само  емоции  и  причините  породили  ги!!  Емоцията  в  същинското  съзнание  се  превръща  в  опитност  и  води  до  израстване  на  личноста  като  духовна  такава!   Какво  значи  да  бъдеш  духовен  -  Да  се  стремиш  да  приличаш  на  БОГ,  което  ще  рече  да  служиш  според   възможностите  си  на  зависимите   от  теб!  Тъмните  изискват  да  им  се служи  по  тези  критерии  всеки   може  да  прецени  къде  е  и  като  какъв  се  изявява!!
        Само  емоциата  може  да  поддържа  съзнанието  будно,  без  емоция  то  или  ще  заспи  или  ще  зацикли  като  надраскана  стара  грамофонна  плоча.   Да,  няма  развитие  без  прилагане  на  наученото  в   практиката.
        По  третият  абзац - Както  писах  по-горе:  Количествените  натрупвания  винаги  водят  до  качествени  изменения - природен  закон  

И също така за такъв човек, който не осъзнава себе си на нивото на висшия си Аз /т.е. който се мисли за нещо отделно и съвсем нищо общо нямащо с висшия си Аз/, за такъв човек следващото прераждане ще му изглежда не като акт на свободната му воля, а като насилие, принуда, права ли съм? А висшия му Аз ще му се струва някакъв злодей, чиято марионетка е "горкият човек".
  Не  е  възможно  прераждането  на  инкарнационен  АЗ,  нито  има  енергията  нито  възможноста  да  отдели  нещо  от  себе  си,  та  те  са  енергиино  зависими,  липсва  им  монада  тоест  индивидуалност.  Без  подкрепата  на  същинският  АЗ  те  са  една  безформена  и  безполезна  купчина  информация  с  толкова  малко  енергия  (колкото  да  не  се  разпадне  структурно)  и  сега  ще  попиташ  защо  цялото  търпи  това?  Ами  това  е  отговорноста  на  Цялостният  АЗ  съдбата  на  тая  глезотия  наречена  неосъзната  инкарнация!  Превъплътява  се  само  цалостният  АЗ  и  е  негова  идеята  какъв  да  бъде  след  въплътяването.   Грешка  правите  като  смятате,  че  има  ниско  и  високо  развити  души,  голяма  грешка!!  На  Земята  идват  само  избрани, високо  развити  души,  защото  тук  на  Земята  се  полагат  само  практически  изпити.  Изпити  които  водят  до  опитности П.Х.  Е  някои  се  представят  добре,  а  други  по-добре,  отличници  са  изключително  много  малко.
      Кога  става  сливането?  Веднага  след  "смъртта",  тя  отключва  и  освобождава  същноста  на  същинският  АЗ

      Тангра,  
      В  астрала  хората  разбират  само  това,  че  са  духовни  същности  с  материално-човешки  изживавания,  и  не  се  поправят,  поправителният  изпит  е  отново  на  Земята  по  предмета  с  двойката.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #47 -: Февруари 04, 2012, 20:16:01 pm »
Митко, ясно е, че човек се инкарнира тук за да се поправя от миналите си грешки, или да ги поправя....изправя и пр. Обаче когато идваме тук, ние не помним нищо от предишния си живот, и реално не знаем какво да изправяме. Та ей тук ми се къса на мен логиката. Хем идваме да се поправяме, хем не знаем какво точно. Защо е така? Какъв е изобщо смисъла да идваме тук и вместо да се изправяме, ние се изкривяваме още повече....нещо като порочен кръг. Въртиш се, въртиш се и при всяка следваща врътка(прераждане) си тръгваме по-лоши и криви. И друго да те попитам. Там горе как се отнасят към геьовете. Тук не ги обичаме. Та кой ще съдят, нас където не ги обичаме, или тях които са предали четата? Или там няма полове и това не ги интересува?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #48 -: Февруари 04, 2012, 20:24:30 pm »
Значи до колкото разбирам, там из астрала, хората сериозно се поправят. Виждат постъпките си, плащат си с еволюционно време, разкайват се за греховете и тн и тн.

Само едно не мога да разбера. Ако всички толкова се поправят там, то обратно би трябвало да се прераждат само ангели и приказни феи. Не че имам нещо против съвременните хора, но крилца на гърба им не съм забелязъл. Що така? За какво толкова се поправят там, като тук повтарят същите грешки? Нещо ви куцат теориите.  :blush:
Хората могат да се поправят и развиват докато са във въплъщение. Ако можеха другаде, нямаше да се превъплъщават. В астрала човек изпитва последствията от своите стремежи, може да отхвърли въпросните стремежи, ако те не са силни, но в повечето случаи тези стремежи остават като предразположения за последващото му въплъщение и влизат в състава в следващата астрално тяло. Това, че човек в астралния свят примерно попадне в сфера в която е подложен на силни страдания причинени от някакво негово желание не означава, че той се пречиства от това желание. Не, висшият аз се освобождава от него временно, защото въпросното желание няма място в световете където обитава висшия аз, но то остава като зародиш в астралния свят, и не само че ще стане част от човека при някое следващо негово въплъщение, но всъщност ще се окаже една от причините, които ще предизвикат това въплъщение. Именно неудовлетворените човешки желания и стремежът към тяхното удовлетворение са една от причините за преражданията. Например човек, който през земния си живот е вършил зло изгражда в себе си предразположение към вършенето на зло. Това е нещо, което той задължително трябва да отработи при следващите си прераждания, т.е. да трансформира този стремеж. Докато не го направи, той ще се преражда отново и отново. В някое негово превъплъщение това предразположение за вършене на зло може да бъде заглушено и да не се прояви през въпросното въплъщение, но то си остава част от човека или по-точно от астрала му.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #49 -: Февруари 04, 2012, 22:31:48 pm »
Нещо ви куцат теориите.  :blush:
Куцат по всички направления, темата по принцип е много сериозна и нетрябва да се пишат измислици изсмукани от пръстите ;).

Един въпрос, в теориите ви не беше ли застъпено че "душата" се въплащава в тяло с определена задача, цел, мисия , роля и т.н.? Та ако е така какво ще чисти там горе "душа" решила да изиграе роля на убиец да речем тук "долу", ами като отиде при св.Петър трябва да и се даде награда "Аскер" че то да не е лесно да изиграеш лошия ;), друг пък цял живот е един вид никой .. живее безлично умира безлично ....? Нещо много сериозна убягва, но какво ли е то !!!?

  
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 22:49:51 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #50 -: Февруари 04, 2012, 23:06:00 pm »
Пак  ще се повторя от ( личен опит), че има голяма клопка в тези теории, които винаги се опитват да те преструктуират , тоест инкарнират те на ЗЕМЯТА  с предварително зададено заболяване   " амнезия"/ "програма"/, която не ти позволява да си спомниш ...Кой си?....Защо си тук?....Осъден си за нещо, което тук трябва да оправяш и защитаваш от предишнити си животи с хилядолетия.
 Да запазваш царства, раси и империи на някой Висш Аз и да се прераждаш в човечество?  Защо?
На кого служат тези Висши Азове, които се инкарнират на Земята  само в човевшки същества?

Отг. На този който е създал  човечеството и го е изпуснал от контрол!!!!!!!!
Крайно време е да разделим човечеството на две части;

- последователните  инкарнации контролиращи човешкото развитие; прераждащи се и знаещи кои са! Защо са тук и какво трябва да направят ?
 
На няколко места намекнах за тях, но никой не отреагира.

Става въпрос за инкарниращите се  групови АЗОВЕ  на Земята през "пролетното и есенно равндоденствие". Всички те идват  с  предварително зададена програма , информация и способности, различни от тези на нашите деца, които   използуват за да поучават или  манипулират "спящото" човечество,  които все още разчита на Висшия си Аз да го събудият  от ''амнезия'' в астрала и го пратят отново на Земята да си изкупува греховете.

П.П. Въпросът ми е директен към Iris i mitko   :)

Kaква според вас е разликата между  т.н. илюминатски деца /управляващи света/, заченати през "пролентното и есенно равноденствие" , от тези заченати от Висшите Азове по всяко време на  годината без контрол?!
Надявам се да сте разбрали за какво питам .

Имам предвид колко канала за приемане на информация имат едните и колко другите /DNK/?

Също защо първите  имат достъп до "информация" на всичко, а вторите  са подложени на амнезия от "Висшия Аз"? !





Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #51 -: Февруари 04, 2012, 23:19:38 pm »
Нещо ви куцат теориите.  :blush:
Куцат по всички направления, темата по принцип е много сериозна и нетрябва да се пишат измислици изсмукани от пръстите ;).

Един въпрос, в теориите ви не беше ли застъпено че "душата" се въплащава в тяло с определена задача, цел, мисия , роля и т.н.? Та ако е така какво ще чисти там горе "душа" решила да изиграе роля на убиец да речем тук "долу", ами като отиде при св.Петър трябва да и се даде награда "Аскер" че то да не е лесно да изиграеш лошия ;), друг пък цял живот е един вид никой .. живее безлично умира безлично ....? Нещо много сериозна убягва, но какво ли е то !!!?

  
Хм..не мисля,че е така.Никаква"мисия"нямаме.Т'ва са глупости.Дори да приемем,че това е така,то тази мисия не е нищо друго,освен най-обикновена задача поставена от Висшият Аз.Точно както сутрин си казваш"трябва да мина през химическото.."
 :writer:......Мисля,си,че истинската мисия(и тя е цялостна,не касае само инкарнационният Аз)е развитие и еволюция всеки следвайки своята емпирична пътека @---

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #52 -: Февруари 04, 2012, 23:35:04 pm »
Митко, ясно е, че човек се инкарнира тук за да се поправя от миналите си грешки, или да ги поправя....изправя и пр. Обаче когато идваме тук, ние не помним нищо от предишния си живот, и реално не знаем какво да изправяме. Та ей тук ми се къса на мен логиката. Хем идваме да се поправяме, хем не знаем какво точно. Защо е така?  Там горе как се отнасят към геьовете. Тук не ги обичаме. Та кой ще съдят, нас където не ги обичаме, или тях които са предали четата? Или там няма полове и това не ги интересува?
 
       Арри,
       Това  за  спомените  не  е  точно  така.  Например  ако  прочетеш  постовете  си  няма  да  откриеш  нито  един  оптимистичен!!  Защо  си  толкова  черноглед?  Тази  черта  е от  твои  минали  животи,  е  отговори  си  на  този  въпрос  и  ето  ти  крачка  напред.   Ти  си  личност  която  е  склонна  да  следва,  изкорени  този  си  навик  и  ето  още  една  крачка  напред.  Писах  ти,  че  горе  се  съдят  мотиви  а  не  конкретни  действия,  така,  че  горе  ще  трябва  да  си  изясниш  защо  не ги  обичаш   (а  и  няма  някой  да  ги обича),  а  това,  че  са  обратни  е  тежък  кармичен  проблем,  но  за  него  не  ми  се  говори. Когато  преминеш  чертата  ще  съдиш  сам  себе  си!!!!
        Бих  попитал  и  Танграта  защо  е  винаги  опозиция?

........ Не, висшият аз се освобождава от него временно, защото въпросното желание няма място в световете където обитава висшия аз, но то остава като зародиш в астралния свят, и не само че ще стане част от човека при някое следващо негово въплъщение, но всъщност ще се окаже една от причините, които ще предизвикат това въплъщение. Именно неудовлетворените човешки желания и стремежът към тяхното удовлетворение са една от причините за преражданията. Например човек, който през земния си живот е вършил зло изгражда в себе си предразположение към вършенето на зло. Това е нещо, което той задължително трябва да отработи при следващите си прераждания, т.е. да трансформира този стремеж. Докато не го направи, той ще се преражда отново и отново. В някое негово превъплъщение това предразположение за вършене на зло може да бъде заглушено и да не се прояви през въпросното въплъщение, но то си остава част от човека или по-точно от астрала му.
 
       Астралното  тяло  не  се  разпада  (както  и  никое  друго)  те  просто  се  редуцират  и  си  остават  при  постоянният  АЗ  и  понеже  не  може  да  има  недоизживяна  емоция,  тя  е  като  язва  в  енергиината  структура  на  АЗа  в  определеното  тяло,  тя  наистина  ще  се  яви  като  обремененост  в  бъдещата  инкарнация,  а  ако  е  доста  основателна  и  като  причина  за  самата  инкарнация.
       Понеже   познавам  доста  подробно  предишното  се  въплътяване,  мога  да  твърдя,  че  в  кармичен  проблем  се  превръща  само  повтарящо  се  негативно  поведение  в  няколко  инкарнации!  При  мен  е  убиването  на  хора.  Това  поведение  го  изкоренявам  в  този  живот  и  ако  нещо   не  се  случи  в  оставащото  ми  време  ще  съм  се  справил   частично  (убивал  съм  животни).   В  предишният  и  в  по-предишният  и  в  по-предишният  съм  бил  висок  сух  изключително  силен  и  бръз  мъж  войн,  сега  съм  нисък  търтунест  и  болнав  не  хващаща  женсо око  пародия!   На  въпроса  защо  съм  такъв?  Отговора  бе:  Душата  не  може  да  се  справи  с  Егото  на  силното  атлетично  тяло,  демек  душевността  ми  е  слаба!  
        Тук   трябва  да  отбележа,  че  при  каквато  и  да  е  регресия  се  запознаваш  само  със  спомени  водещи  до  кармични  проблеми,  тоест  само  с  негативните!!  В  никакъв  случай  не  можеш  да  прочетеш  чужди  спомени,  няма  да  отговорят  на  въпроса  ти  защо  си  това  което  си.  
      
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #53 -: Февруари 04, 2012, 23:49:59 pm »
Цитат
П.П. Въпросът ми е директен към Iris i mitko  

Kaква според вас е разликата между  т.н. илюминатски деца /управляващи света/, заченати през "пролентното и есенно равноденствие" , от тези заченати от Висшите Азове по всяко време на  годината без контрол?!
Надявам се да сте разбрали за какво питам .

Имам предвид колко канала за приемане на информация имат едните и колко другите /DNK/?

Също защо първите  имат достъп до "информация" на всичко, а вторите  са подложени на амнезия от "Висшия Аз"? !

Z-931, мен са ме заченали на 22 декември(зимно слънчестоене) и до колкото знам е било умишлено. В моето семейство се прави така. Старите баби си имат някакви техники, броят, пресмятат и тем подобни. Та мен са ме създали на 22 декември и майка ми, пак умишлено ч/з секцио ме е родила на 15 август 1986г. Баща ми, дядо ми, неговия баща и дядо пак за заченати на 22 декември. Преди векове не е имало планирани раждания, а бабчето ми е разказвала, че е родила баща ми, като и се е наложило на 15 август да вдига дивана. Да, започнала е нарочно да вдига дивана и така са предизвикали раждането. Имало е и други начини, но тя си е избрала този. И мога да те уверя, че нямам канал за приемане на информация :yes:. Това със зимното и лятно зачеване си е чисто българска традиция. Моя род има родословно дърво от преди покръстването и то много преди това. За сега сме останали само 13 Български рода от онова далечно време. А сме били над 280, но през столетията по един или друг начин са ги затрили.
 Ама тва не е темата. Та не си мисли, че това е ''изобретение'' на илюминанти. Мен ако питаш, тва е Български патент  :hi:


ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #54 -: Февруари 04, 2012, 23:53:49 pm »
Ехххх, Мите, Мите.....изобщо не съм опозиция :(......просто търся отговори на разни въпроси.........
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #55 -: Февруари 05, 2012, 00:17:36 am »


Един въпрос, в теориите ви не беше ли застъпено че "душата" се въплащава в тяло с определена задача, цел, мисия , роля и т.н.? Та ако е така какво ще чисти там горе "душа" решила да изиграе роля на убиец да речем тук "долу", ами като отиде при св.Петър трябва да и се даде награда "Аскер" че то да не е лесно да изиграеш лошия ;), друг пък цял живот е един вид никой .. живее безлично умира безлично ....? Нещо много сериозна убягва, но какво ли е то !!!?  
Не бих казал, че духът се въплъщава с определена роля. С някаква водеща цел, като например развиване на някаква част от себе си – да, но да убиеш някого – в никакъв случай. Това само по себе си нищо няма да даде на духа – нито на твоя, нито на засегнатите. Опитностите имат смисъл само когато от тях е извлечена дадена полза. Човек може да премине през дадено страдание и да развие своята твърдост, воля, упоритост, търпение и т.н., а може и да се ожесточи или да се сломи духом, да се засили неувереността му и комплексът му за малоценност. Само по себе си страданието нищо не гарантира, а е важен начинът по който духът го премине. Същото е и с щастливите моменти в живота и въобще с всичко, което ни се случва. Духът идва тук за да придобие нещо истинско, а не за да преживее това или онова. Събитията са само средство.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #56 -: Февруари 05, 2012, 00:22:03 am »
Цитат
Z-931, мен са ме заченали на 22 декември(зимно слънчестоене) и до колкото знам е било умишлено. В моето семейство се прави така. Старите баби си имат някакви техники, броят, пресмятат и тем подобни. Та мен са ме създали на 22 декември и майка ми, пак умишлено ч/з секцио ме е родила на 15 август 1986г. Баща ми, дядо ми, неговия баща и дядо пак за заченати на 22 декември.

ARRI, да знаеш че бабите са ти били наясно с тези неща, тоест  с "илюминатските тайни", и моята беше от тях   ;). Само че много от тайните се предават от уста на уста и само в "рода" и само по женска линия (орионска), тоест сестра ти или нейната дъщеря или твоята може един ден да има пълна информация до истината.

Цитат
Та не си мисли, че това е ''изобретение'' на илюминанти. Мен ако питаш, тва е Български патент 


Знам!  ;D.... ;D... ;D..Бабите са ни били "жрици на орионките", а илюминити техните слуги, но знаеш ли, колко малко хора тук са прозряли тази истина?


Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #57 -: Февруари 05, 2012, 00:42:35 am »

П.П. Въпросът ми е директен към Iris i mitko   :)

Kaква според вас е разликата между  т.н. илюминатски деца /управляващи света/, заченати през "пролентното и есенно равноденствие" , от тези заченати от Висшите Азове по всяко време на  годината без контрол?!
Надявам се да сте разбрали за какво питам .

Имам предвид колко канала за приемане на информация имат едните и колко другите /DNK/?

Също защо първите  имат достъп до "информация" на всичко, а вторите  са подложени на амнезия от "Висшия Аз"? !

Задаваш въпрос въз основа на някакво знание във верността на което вероятно си убеден. Но аз не съм. Няма как да ти отговоря при това положение.

Ако се родиш със спомени за миналото си ще бъдеш смазан от тежестта им. Особено ако спомените обхващат и действителността в надземните светове. Те хората от един спомен само могат десетилетия да се влачат по психотерапевти, а какво остава ако им се натресе всичко. Това, което действително има значение за развитието ни е налично и можем да го използваме във всеки един момент – съзнанието ни и духовните ни качества и добродетели. Ние сме квинтесенцията от целия ни минал опит. За какво се ни подробностите от самия опит? Да, може да има известни ползи за да проследим причините за някои неща, но вредата ще е много повече.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #58 -: Февруари 05, 2012, 01:06:16 am »
Z-931, на тебе ти е смешно и ми се подиграваш, ама на мен изобщо не ми е смешно. Че жените са котките от Орион, а ние сме кучетата от Сириус го знам от дете. В къщи котките са на почит. Естествено от както пораснах ги отглеждаме в мазето, а в апартамента съм настанил един кокер-Марк(понеже е марков и с родословие), и един помияр-Харлем(на галено-Харльо Барльо). В мазето отглеждаме около 21 котки-помияри. Интересното е, че АЗ ги отглеждам, а не бабчето и майка ми ;). Бабчето веднъж ми каза, че котките имали някакъв хормон(така и не запомних името му), който подчинява всики. За това и стопаните на котки са обсебени от любимците си. Купуват им все скъпи храни, глезят ги.....и пр. И АЗ съм така. Знам коя котка какво обича да яде и и го доставям. Купувам само скъпи котешки консерви с тонове. А кучетата ядат от хладилника ни. За тях не купувам специална храна. Те са на всичко коз. И това, че котките са преди кучетата го научих още като малък. Един ден бабчето ме ''разхождаше'' с чинията из Раковска(АЗ бях злоядо хлапе) и АЗ се хвърлих да гушкам едно улично куче. Бабчето направо настръхна. Първо ми се разкрещя, че ще се заразя с бълхи, кучешка тения и пр. А накрая под носа си промърмори - помияра си е помияр, дори и от сой. В първия момент не разбрах какво има напредвид, ама после схванах, че съм куче-помияр, па от сой. И много други истории с котките и кучетата мога да разкажа ;). Не зная как е в твоя род, но в моя си имаме хилядолетна традиция. Например, мъжете Константинови(фамилията е сменена), се женим само за жени от Балабанови(фамилията е сменена). Естествено трябва да сме 5 братовчеди. По-малко не може, понеже се кръвосмешаваме. АЗ бях на 5 години, когато се роди Десита. Е, от тогава и двамата си знаем, че ще се оженим. Ако направя дете на друга, то няма да носи нито името ми, нито фамилията, пък да не говорим за някакво наследство. И все пак, трябва да подчертая, че не Балабанови са важния род у нас, а Константинови. Константинови е важно да имат наследник, а не Балабанови ;). Котките се грижат за наследника на кучето. АЗ съм кучето(единствен наследник), и ела да я видиш бабчето.......ако и кажа да скочи от моста Чавдар, тя ще скочи......всичко прави за мен......Даже ми направиха вазектомия и замразиха мат'рял от мен, че ако нещо се случи с мен, да може Десита да роди наследник на Константинови.......Та не си мисли, че котките са по-велики от нас кучетата. Те треперят за нас, и е много важно да ни продължат рода. Факт.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Ирационалното и ние човеците
« Отговор #59 -: Февруари 05, 2012, 10:54:18 am »
Не  е  възможно  прераждането  на  инкарнационен  АЗ,  нито  има  енергията  нито  възможноста  да  отдели  нещо  от  себе  си,  та  те  са  енергиино  зависими,  липсва  им  монада  тоест  индивидуалност.  Без  подкрепата  на  същинският  АЗ  те  са  една  безформена  и  безполезна  купчина  информация...  
Няма спор - точно това казва и Iris по - горе, а аз допълних, че е възможно да се създаде такава илюзия за прераждане на инкарнационния Аз за по - недоразвития духовно човек, който вследствие на тази илюзия ще възприема себе си едва ли те като "жертва на висшия си Аз", което си е ...смехория  :D, ама както казваш - висшият Аз търпи и такива смешки.
Ако не беше толкова жалко това, последното, може би щеше да е адски смешно, наистина: сам си биеш шамари и ревеш като койот каква марионетка си ти - "истинският - инкарнацията", разбираш ли  ;)... Или какъв си смелчага, дето се "опъваш" на висшия си Аз...Смях...Смях през сълзи...
Астралното  тяло  не  се  разпада  (както  и  никое  друго)  те  просто  се  редуцират  и  си  остават  при  постоянният  АЗ ...
Продължавам да не я разбирам тази дума. Търсих я в тълковния речник http://www.kakvo.org/tword/ - там няма подходящо за случая тълкуване. Можеш ли да я замениш със синоним, или да обясниш процеса на "редукция", като наблегнеш на разликите между "редукция" и "разпадане"?
Грешка  правите  като  смятате,  че  има  ниско  и  високо  развити  души,  голяма  грешка!!  На  Земята  идват  само  избрани, високо  развити  души,  защото  тук  на  Земята  се  полагат  само  практически  изпити.  Изпити  които  водят  до  опитности П.Х.    
Това, че училището е практическо, водещо до опитности не означава, че няма по - високо развити и по - неразвити души. Просто ти казваш на по - неразвитите "по - зле справящи се", което нямаше да е така, ако бяха по - развити - същото е, въпрос на думи /да се върна на по - горния си пример: третокласници сме всички, ама някои са по - будни, други по - тъпички - това са по - напреднали и по - изостанали души/. Напоследък особено имам чувството, че наплива към нашия трети клас е огромен, защо? - не съм сигурна, може би заради огромната раждаемост?!.
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 12:01:20 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27