Автор Тема: Ирационалното и ние човеците  (Прочетена 111475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #315 -: Октомври 01, 2012, 12:50:28 pm »
    Бофара, 
    Забележи  аз  не  слагам  знак  за  равенство  между  всички  астрални  същности  (души).  Тъмните  могат  и  да  са  от  много  високо  ниво,  а  не  само  от  астрала?  Обитателите  на  астрала  са  безобидни  за  мен  и  аз  ги  наричам  тъжните!  Друго  което  трябва  да  се  знае  за  тъмните  е,  че  те  на  издържат  на  открит  прям  поглед. 
 Приятелите  не  искат  нищо  в  замяна,  когато  правят  нещо  за  теб,  тъмните  винаги  поставят  условие - винаги!
    Но  ако  човек  ги  погледне  в  очите  и  попита:  Приятел  мога  ли  да  направя  нещо  за  теб,  мога  ли  да  ти  помогна  с  нещо?  Направо  ги  обезъоръжава!   
    Тъмните  обичат  искащите,  а  любимците  им  са  склонните  да  живеят  на  кредит! 
   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #316 -: Октомври 01, 2012, 22:28:22 pm »
http://triangles-bg.fateback.com/Death%20as%20Transition2.htm  Нещо  интересно  според  мен.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #317 -: Октомври 02, 2012, 00:18:20 am »
    Бофара, 
    Забележи  аз  не  слагам  знак  за  равенство  между  всички  астрални  същности  (души).  Тъмните  могат  и  да  са  от  много  високо  ниво,  а  не  само  от  астрала?  Обитателите  на  астрала  са  безобидни  за  мен  и  аз  ги  наричам  тъжните!  Друго  което  трябва  да  се  знае  за  тъмните  е,  че  те  на  издържат  на  открит  прям  поглед. 
 Приятелите  не  искат  нищо  в  замяна,  когато  правят  нещо  за  теб,  тъмните  винаги  поставят  условие - винаги!
    Но  ако  човек  ги  погледне  в  очите  и  попита:  Приятел  мога  ли  да  направя  нещо  за  теб,  мога  ли  да  ти  помогна  с  нещо?  Направо  ги  обезъоръжава!   
    Тъмните  обичат  искащите,  а  любимците  им  са  склонните  да  живеят  на  кредит! 
   

Според мен, прекалено се вживяваш като герой, на когото незнайно защо са му нужни реплики и определени реакции.
А всеки човек си е индивидуалност, без да можеш да предцениш, колко и кои от хората и то голяма част, която сигура не познаваш, са срещали или биха срещнали "тъмни", оранжеви и зелени. И на кой как ще повярват за своя или напротив полза и изгода. Като духовни и чисти същности, които само да следват някакви видимо приемливи наставления от наставници. Но това отново не доказва, че ако някой няма условия или не иска нищо в замяна е на твоя страна и най-вече "загрижен" за твоето светло развитие.
Понеже в някакви истории пише, как някой е поискал жертва на детето ти, това не го прави "тъмен". Защото, когато имаш нужда и поискаш нещо, от което се нуждаеш, това не те прави подвластен на този, който ще ти го даде... без собствените ти усилия.
Когато някой реши да те учи, въпреки твоето нежелание, а ти не разбираш, защо трябва да слушаш и да се подчиняваш като недостатъчно компетентен, това отново не го прави тъмен или меркантилен и с бъдещо очакване за разплата.
Защото е много по-лесно да не искаш нищо. Да се съгласяваш и да не си способен да взимаш решения. Когато ги вземеш и не ти хареса, да обвиняваш тъмния, егрегора или просто шибаната карма, която си си предзадал, ама без да искаш.
За това си мисля, че твоите обяснения не биха помогнали на някой сгрешил. А е факт, че повечето сме грешни. Но аз не мисля, че лично аз като такава съм подчинена на някакви тъмни.
Разбрала съм, че преобладаващо хората предпочитат сами да се справят. Дори и да грешат, дори да ги боли справят се. Може да съжаляват, да не спят от гузна съвест, но едва ли са безскрупулни до степен, да искат да са предимно лоши и причиняващи болка.

Така че, извинявай, че никакви въпроси не ти задавам, но ще е интересно ТИ дали имаш въпроси? Защото по-напред си писал нещо за отговорите и въпросите...покажи ни челен пример, как се учиш? Или си със самочувствие на достатъчно научен и приказката за старилото и патилото, за теб не вАжи? :yes:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #318 -: Октомври 02, 2012, 02:04:06 am »
       Интересува  ме  колко  бита  информация  се  съдържа  в  една  обикновена  човешка  клетка?
      Интересува  ме  какво  кара  да  се  свие  и  разпусне  първата   клетка  на  бъдещото  сърце?
      Кога  се  появява  първата  мисъл  в  главата  на  бебето?
      Какво  мисли  бебето  в  утробата  на  майката,  каква  информация  анализира?
     Благодаря  на  всеки  отговорил  ми! 


     
 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #319 -: Октомври 02, 2012, 02:32:45 am »
Предполагам, че мнението ми не те е обидило по някакъв начин. И аз не исках да се усети неуважение, но дори да нямаше въпроси

 (което между другото щеше да е доста коварно, между надменност и незаинтересованост. Но ти все пак предпочете разумността на опита си и евентуално желание за продължаване на дискусията ... за да не се чувстваме останалите като на лекция. Все пак всеки един има опит и някакви разбирания. Мерси, за което)

аз отново щях да чета и да се информирам само, какво ТИ мислиш и разбираш, а дали е така... друг въпрос.

Ето моите отговори:

1. "бит" като информация не се съдържа в клетка- може да е в някаква съвкупност от ген-и или дори, ако има величина за Съзнание, но колкото и да е като "полезно" количество, това не определя някаква степен на развитие.
По-правилно, според мен би било, колко информация е успяло да се предаде през поколение?

2. Това си е чисто "механичен" момент, като да се попита, защо сърцето е първият човешки орган, който се оформя в един ембрион? Респективно, ако за повечето неща впоследствие е причина "мозъкът", то на едно първично ниво може да се вземе зараждането на всеки друг организъм от комар, до шимпанзе, което последното има сърце, но не е човек. За човешкото сърце въпрос на функции на организма, който се е развил.

3. Когато има съзнание. Първата "мисъл" уточни, като спомен, реакция или просто сън и след това важността и полезността на мисъл. Защото може да е, още преди да проговори, което означава да не си спомня, за да ти я сподели- като: ей сега се нааках и ще замирише- до- този нож как ли мога да го използвам, за да убия кучето ни.

4. Бебето в утробата не мисли. Това е все едно да се пита семето в почвата дали усеща топлината и влагата.
То просто си се развива, дори да не е в утроба, а епруветка си е биологичен материал.

Моля.

Но все пак, на мен ми е интересно, когато се опиташ на внуците си (визирам по-неразвити съзнания и по-млади) да им обясниш, че не могат да летят, как го правиш?
Мерси за вниманието  :hi:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #320 -: Октомври 02, 2012, 05:56:49 am »
Принцесо, ще се изкуша да адвокатствам на адаша, макар той да няма нужда.

Приказката за старилото и патилото тук е неприложима. Защото очевидно митко има и от двете.
Един от най-ценните житейски опити, каквито човек може да натрупа, това са личните занимания и самоусъвършенстване. Всъщност може би най-ценния.
Иска се много много късмет и е много рядко да си помислиш, и още по-рядко е да поискаш да вървиш по този път.
А е още по-по рядко да имаш житейския късмет и съдба да ти се случи реално. Защото не всеки който знае за тези пътища и е поискал е имал късмета да се занимава. Може би и силата на желанието има значение също.

Ако се опитваш да прокараш идеята, че житейски опит и страдания носят повече знания и мъдрост от осъзнатия и самостоятелно избран път напред, мисля, че ужасно грешиш.
Това е все едно да сравняваш някой, който има опит, като си е счупил краката и е станал инвалид. Съответно искаш да го изкараш по-голям атлет от някой професионален бегач и спортист.
Имало едно време група пътуващи. Били жадни и намерили една локва с вода. Първият размътил локвата и другите не могли да пият. Единственият начин било да изчакат да се утаи водата.
Същото е и когато боравиш с докосването до ирационалното и изобщо прогреса. Мръсотията само ти тежи и ти мъти мислите. За да имаш изобщо някаква ефективност в развитието, трябва да не си подвластен на негативни емоции. Били те стари и полузабравени.
За да "хванеш светлината" трябва и пердето на прозореца да е дръпнато, и да си с празни ръце. А само така се натрупва знанието, и развитието, което си струва.

Ето още един паралел:
Житейските страдания са все едно каквото е контролните за повтарячите. Насаден отвън тормоз.
Личната работа е като научната работа за един учен. Той сам проявява инициатива и работи и рови напред.
Съзнателно избраните предизвикателства са много по-ценни, отколкото принудително посрещнатите.
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 06:00:36 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #321 -: Октомври 02, 2012, 06:41:10 am »
Тъмните  обичат  искащите,  а  любимците  им  са  склонните  да  живеят  на  кредит!     
Много манипулативно от твоя страна, Митко! Как само се дистанцираш от "искането", сякаш, че ти нищичко в живота си не искаш....и сякаш "искам" е мръсна дума...Пак ще се повторя: Ако ти не осъзнаваш , че искаш и се правиш на светец, това не значи, че си светец! А реципрочността може да я има и при "искам", не само при "нищо не искам". А последното и то е искане, колкото и да не ти се вярва. Така, че стига с тая демагогия. Между "искам" и "живея на кредит" няма знак за равенство. Може да има, но не е задължително!!!
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #322 -: Октомври 02, 2012, 12:49:45 pm »
Предполагам, че мнението ми не те е обидило по някакъв начин. И аз не исках да се усети неуважение, но дори да нямаше въпроси

 (което между другото щеше да е доста коварно, между надменност и незаинтересованост. Но ти все пак предпочете разумността на опита си и евентуално желание за продължаване на дискусията ... за да не се чувстваме останалите като на лекция. Все пак всеки един има опит и някакви разбирания. Мерси, за което)

4. Бебето в утробата не мисли. Това е все едно да се пита семето в почвата дали усеща топлината и влагата.
То просто си се развива, дори да не е в утроба, а епруветка си е биологичен материал.

Но все пак, на мен ми е интересно, когато се опиташ на внуците си (визирам по-неразвити съзнания и по-млади) да им обясниш, че не могат да летят, как го правиш
        Никой  не  може  да  ме  обиди,  защото  "обидата"  я  приемам  като  неразбиране  от  отсрещната  страна  и  обвинявам  себе  си  за  невъзможноста  да  обясня  на  разбираем  език  проблема!
       Знаеш  ли,  Deja,  когато  бях  на  твоите  години  каква  нужда  от  отговори  имах,  но  нямаше  кой  да  ми  отговаря  (тогава  такива  теми  бяха  табу),  затова  сега  се  стремя  да  отговарям,  знам,  че  се  повтарям  и  потретвам,   но  знам,  кокво  е  да  търсиш  отговори.  Знам,  че  знание  колкото  и  малко  да  е  трябва  да  се  споделя,  не   претендирам  за  безгрешност,  много  научих  от  хората  във  форума,  много,  но  проблема  със  знаенето  е,  че  всеки  отговор  поражда  въпроси  и  така  до  незнам  кога.
     Даже,  сега  ако  намеря  човек  който  да  задоволява  любопитството  ми,  ще  бъда  щастлив!!  Работех  в  Сирия,  само  за  две  седмищи  арабите  престанаха  да  се  смеят  на  моя  "арабски"  защото  трябваше  да  ми  обясняват  с  часове  къде  бъркам!  На  темата  езици  направо  съм  си  задръстен.
      Как  мислиш  -  по  какво  разбират  семената  в  почвата  кога  да  поникнат?

Житейските страдания са все едно каквото е контролните за повтарячите. Насаден отвън тормоз.
Личната работа е като научната работа за един учен. Той сам проявява инициатива и работи и рови напред.
Съзнателно избраните предизвикателства са много по-ценни, отколкото принудително посрещнатите.
   
      Тангра,  ти  се  оплакваш  от  някои  неудобства  в  живота  си!  Порасъждавай  върху  първата  констатация!!!!
     Ако  поемеш  инициативата  за  решаването  на  даден  проблем  -  ТЕ  ти  помагат  всячески.  Когато  търсиш  -  също
    Когато  бягаме от  поемането  на  отговорност  -  ТЕ  ни  принуждават,  а  възможностите  им  за  това  са  неограничени,  даже  закона  за  свободната  воля  не  ги  спира  -  в  състояние  са  да  променят  реалноста  ни  така,  че  да  вземем  дадено  решение  свободно.
         "Основната  градивна  частица  на  материята  е  атома!!  Основната  градивна  частица  на  живота  е  информацията!!"      Паалла  или  Хоол  или  двамата  Ще  се  радвам,  ако  можем  да  ги  опровергаем  колективно!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #323 -: Октомври 02, 2012, 12:53:49 pm »
      Какво  мисли  бебето  в  утробата  на  майката,  каква  информация  анализира?
     
Строго  индивидуално е.  Ако майката е невротик пуши и пие и прочее кат невидяла то какво да мисли туй дете?
Едно е сигорно, че детето чувства и попива като гъбка с всеки изминал месец осоебено емоциите.
Например ако майката свири на цигулка (с любов)докато е бременна то голям е шанса таз любов да се предаде на детето и един ден то да стане музикант или поне да има любов към нея. така е и със всичко останало. Зависи и какви места посещава ако ходи на планина то детето ще развие такава любов към планините и т. нататък .

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #324 -: Октомври 02, 2012, 13:27:46 pm »
fishbone съгласна съм доста с това което каза. Мислите и особено душевното състояние на майката определено се отразяват на ембриона. А също и консумацията на самата храна, алкохол и цигари.  Но най-голямо влияние са може би душевното състояние.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #325 -: Октомври 02, 2012, 13:42:19 pm »
Принцесо, ще се изкуша да адвокатствам на адаша, макар той да няма нужда.

Приказката за старилото и патилото тук е неприложима. Защото очевидно митко има и от двете.


Няма нужда да му адвокатстваш, защото аз не го обвинявам в нещо, а само си пишем... обсъждаме разни неща. Много приложима е дори. Направо ми се струва че в предишната си инкарнация митака е бил елен, а аз сърничка  :lol:
Иначе сериозно. Няма как да има и от двете едновременно, защото моя опит дори да не е голям като стаж и години, няма как да се сравни като същност или "тежест" като по-несъществен или не-полезен, спрямо опита на всички родени преди мен. Баща ми не може да си свали филм от торент. Майка ми не може да плува. Брат ми не знае нищо за теоремата за непълнота и т.н. Миналата година майка ми , я заболява гърло през лятото. Казвам й: купи си Хексоралетен- смучещи хапчета с малко антибиотик, много помагат, изпитала съм. Мина седмица, купи ли си? Не, ходих на лекар! Аа-ха и какво ти изписа лекаря? Показва ми три опаковки с всякакви други хапчета за смучене на стойност около двайсетина и повече лева и някакво на билкова основа. Ни за пръскане, ни за мазане нещо. Обяснявам й: майко!!! защо си даваш парите. Защо не ме слушаш? Моля те купи си поне Тантумверде за пръскане, защото тия гадости не могат да ти стоят в гърлото. Мина още една седмица. Не си е купила. Питам: Е? Как е гърлото минава ли? Ми не. Дойде време да си заминава за Испания. И там отиде на лекар. И там пари за лекарства. Два месеца лекува гърло и даде сума ти пари, защото коя съм аз, че да ме послуша. Друго си е лекаря...

Аз самата може да нямам също достатъчно знания и опит и да не мога да правя много неща, но все пак това си е мой проблем, и ако желая да се науча да свиря на пиано ще си намеря учител и ще уча. Ако искам детето ми да се развива и да стане архитект ще го запиша на рисуване съвсем скоро.
Това се опитах да обясня относно провокацията ми за въпросите към него. Не че ще отговоря правилно. Не че ще се инатя и нещо ще тропам с крак, а просто да видим толкова ли пък сме на ниските нива....
Цитат
....


Ако се опитваш да прокараш идеята, че житейски опит и страдания носят повече знания и мъдрост от осъзнатия и самостоятелно избран път напред, мисля, че ужасно грешиш.

...

... а неразбирането ти тук... направо ме обиди!  :( въобще не се опитвам да "прокарам подобна идея"
Проблемът беше за "тъмните" и тяхното разпознаване, а не кой е правилният житейски път ... ама нейсе.
Като съм в настроение ще се обяснявам пак. За сега толкова. :)


« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 13:59:06 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #326 -: Октомври 02, 2012, 14:00:02 pm »
Не че ще се инатя и нещо ще тропам с крак, а просто да видим толкова ли пък сме на ниските нива....
   
      Щом  чоплиш  в  раздела  "Езотерика  и  Религия"  значи  си  тръгнала  по  пътеката!  Никой  не  може  да  каже  кой  е  по-бизо  до  ....   владиката  или  клошаря!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #327 -: Октомври 02, 2012, 14:03:38 pm »
 :lol:

"чопля"  :lol: ми хареса.

Да, интересувам се от тези неща и мисля, че освен вяра в нещо, ако се науча и успея аз самата да убедя някого в нещо правилно и полезно, значи си е заслужавало цялото усилие :) Благодаря ти за търпението и разбирането  :hi:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #328 -: Октомври 02, 2012, 14:12:42 pm »
   Ето  едно  откритие!   Ти  си  могла  да  бъдеш  позитивна!!!!!!!!!!!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #329 -: Октомври 02, 2012, 15:01:07 pm »
Миналата година майка ми....
Така е с повечето родители. В повечето случаи по-възрастните след като имат повече годинки и опит смятат, че знаят повече дори и от децата си. Доста пъти примерно аз давам съвет на майка, пък тя в повечето случаи ми вика " Бе ти нищо не разбираш, не си ми на годините" или нещо такова. Но тъжното и обидното е когато след два дни цъфне примерно на гости нейна позната на нейните години и и каже същото което аз съм и казала, та тя веднага е съгласна. Доста неприятно. А дори и като и  обърна внимание на този факт си прави оглушки. :D
Та затова лично аз съм се научила да не преценявам думите само защото има повече години или защото е едва на 18. Защото има хора на 20 години са с акъл на 50 години.
А по-принцип смятам, че всяко следващо поколение е по-напреднало от предишното. То и живота си го показва. И въпреки всичко младите са такива или онакива. Абе има и гнилост, но то във всяко поколение си има черни овци.
Или пък аз днес мога да се държа като 50 годишна, но утре като ми щукне и като дете мога да се държа.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27