Автор Тема: Ирационалното и ние човеците  (Прочетена 112205 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #285 -: Април 03, 2012, 09:17:25 am »
И номерът е Егото да бъде редуцирано и трансформирано в полимерно съзнание.Тогава единицата ще разбере,че самата тя е абсолютът...
...Всяка астрална същност бива разградена,само когато енергията която я подхранва бива изчерпана.И докато инкарнационното съзнанието не престане да я подхранва..От там и захранва самото себе си..самоподдържащо се емоционално перпето мобиле..Но в момента в който се получи пренасищане(друг вариант не виждам като логичен)с определената емоция,тя отслабва и астралната същност се разпада..Емоцията може да бъде несвършена работа,грижа и любов към близки..омраза и жажда за отмъщение..вариации бол.
Точно!  :yes:
Аз му викам "изтощаване"...Нещо като "да се натичаш"...Влагам същият смисъл като казаното от теб. "Пренасищането", обаче води до някои изводи: че за да се оправят нещата, първо трябва да се влошат; че за да тръгнеш нагоре първо трябва да "удариш дъното" ; че "пряката борба" с вътрешните ни пороци не е резултатна като тактика...
Колкото до откритието, че ние сме висшия си Аз, ще споделя собствения си опит в това отношение, тук, в тази ми инкарнация. Не съм никак религиозен човек, но съм вярващ човек. И обичам молитвата "Отче Наш". Просто я обичам и това е. Но като стигнех до частта: "Да бъде волята Ти" и млъквах, просто не можех да се съглася с това някой друг да ми казва какво да правя. Смешно беше. И се гневях на себе си и на Бога. Докато един хубав ден не ми "просветна", че това съм си аз, аз съм си този, към когото се обръщам с молитвата си. И казвайки : "Да бъде волята Ти", всъщност казвам :"Да бъде планът ми, онзи, моят си предварителен план", т.е. все едно казвам: "Да бъда себе си, истинската себе си тук и сега"...И всичко се намести по местата си. За мен.
 :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #286 -: Април 03, 2012, 10:50:31 am »
Виждам,че запалихте на темата за Егото и Аз-а,ето какво намерих тази сутрин:
http://sebepoznanie.com/duhovnost/whoami/


http://sebepoznanie.com/duhovnost/budizym/


Много ми хареса едно изказване на един приятел от фейса,дори има и тема за него тук във форума:Спрете търсенето!Аз съм тук и сега!


В един друг форум ме попитаха защо е важно да бъда тук и сега?А се радвам,че успях да го постигна.
Всеки най-добре си знае за себе си,беше моят отговор който си казах наум!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #287 -: Април 03, 2012, 10:53:53 am »
Виждам,че запалихте на темата за Егото и Аз-а,ето какво намерих тази сутрин:
http://sebepoznanie.com/duhovnost/whoami/


http://sebepoznanie.com/duhovnost/budizym/


Спрете търсенето!Аз съм тук и сега!

Ясно е че е тук е сега.Търсенето не се състои в това да се луташ а да се откриеш сам себе си!И този процес е безконечен,щото колкото повече се намираш,толкова по-голяма е нуждата да се търсиш.

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #288 -: Април 03, 2012, 11:30:35 am »
А дали всеки търси себе си или обяснения и отговори на въпроси,които не са толкова важни и съществени?И по същественото,къде ги търси?В книгите,по форумите или   ........?Какво е най-важното нещо в живота според вас?


Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #289 -: Април 03, 2012, 11:47:43 am »
Ето един пример за силата на духа:
http://petel.bg/article.php?aid=14244 :hi: ;)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #290 -: Април 03, 2012, 11:51:03 am »
Важен е самият живот.Няма значение дали хората търсят преднамерено!Всеки върви по пътя на познанието дори без да го осъзнава.Тъй,че степента на осъзнатост не е от значение.Нито пък въпросите и начинът на намиране на отговори..Просто.."всяко нещо с времето си"..Не сме на състезание..Развиваме се така или иначе,независимо дали го желаем и дали го правим съзнателно.

О,не...ето ти статия точно за силата на духа

http://www.sportal.bg/news.php?news=336848
« Последна редакция: Април 03, 2012, 12:04:46 pm от konstantin2007 »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #291 -: Април 03, 2012, 12:14:00 pm »
Тази статия е четена отдавна,но ти благодаря все пак. ;)
Пишеш,че степента на осъзнатост не е от значение.А не е ли осъзнаването важно и съществено?Може ли да има степен на осъзнаване?Не ти ли се е случвай да кажеш на някой в разговор-Осъзнай се бе човек!
« Последна редакция: Април 03, 2012, 12:16:33 pm от trepa4a »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #292 -: Април 03, 2012, 12:31:01 pm »
Разбира се,че осъзнаването е от значение.Но то е неминуемо,като смъртта..Все някога"човек"се събужда.И осъзнава себе си,като нещо повече от материалната си същност.И понеже както казах е неизбежно,за това и не е толкова от значение.Не сме на състезание все пак,,а и различните ни нива допринасят за изграждането на нужното ни разнообразие.

Радвам се,че ти харесва статията.Дано и другите я прочетат.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 12:32:32 pm от konstantin2007 »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #293 -: Април 03, 2012, 12:40:07 pm »
Сори,не знам защо така се получава!Пробвах отново и отново и пак същото,а от друго място кликвам си става.


« Последна редакция: Април 03, 2012, 12:44:57 pm от trepa4a »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #294 -: Април 03, 2012, 12:41:43 pm »
Линка не се отваря.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #295 -: Април 03, 2012, 12:51:09 pm »
Отсъствието на висока степен"осъзнатост" има своите огромни позитиви за развитието на Духа.Няма как да се развием пълноценно и натрупаме познание изследвайки само едната полярност на Битието.Това е абсурдно дори като мисъл.Просто фактът,че има още нещо,неизживяно,неизпитано и неизследвано лично от теб(това е единственият възможен начин!и всеки друг в същността си пак стига до лично възприятие,т.е.лично изследване)те прави непълен!За това минаваме и през"тинята".За да я опознаем и почувстваме лично.А ще се съгласите вярвам,че високата степен на"духовна осъзнатост"би била сериозна пречка за извършване на"зло"...примерно..Нещо обаче,абсолютно необходимо за пълноценната еволюция.

п.п.Не се заблуждавайте,че ако сега сте"добри"и"преди" сте били такива..Кой знае к'ви сте ги дробили.. :drinks:

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #296 -: Април 03, 2012, 12:53:25 pm »
Ами ако аз знам преди какъв съм бил? ;)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #297 -: Април 03, 2012, 12:56:36 pm »
Ако знаеш..Чудесно.Поздравявам те за силата да понесеш себе си! :drinks:

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #298 -: Април 03, 2012, 13:04:48 pm »
Една приятелка ми каза какъв съм бил.Има много интересни и необичайни способности. :P
Това което ще си позволя да споделя,е че преди седмица моята приятелка я води при майка си,която е болна от Алцхаймер и е неконтактна.Въпреки това,тя е успяла да говори с нея и да разбера някои неща.Майка и е била видимо по оживена,реагирала е на влизанията в стаята,каза ми че това което се е случило трябва да се види. ;)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #299 -: Април 03, 2012, 13:13:54 pm »
Ммм..тука не знам..Не вярвам друг да има чак такъв достъп до личният ми архив..Но..не се наемам да кажа нищо повече..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27