Автор Тема: Ирационалното и ние човеците  (Прочетена 111474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #300 -: Април 03, 2012, 13:17:04 pm »
Ами аз знам с какво се занимава тази жена и за какво я търсят,така че явно няма невъзможни неща както се казва,само да се върнем там откъдето сме излезли! ::)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #301 -: Април 03, 2012, 22:14:07 pm »
Препоръчвам на всички философи да намалят малко спама и да четат заглавието на темата преди да постнат. Ако продължавате в същия дух, след 55-та страница очаквам да видя постове съдържащи рецепти против хемороиди.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #302 -: Септември 30, 2012, 15:50:53 pm »
Re: Има ли смърт и какво е тя?    ТАНГРАТА
« Отговор #82 -: Днес в 04:47:03 »ЦитатЦитат на: mitko в Днес в 00:02:08
       Да  започнем  Тангра,  ти  задаваш  един  въпрос  аз  отговарям,  аз  също  имам  право  да  питам!

Няма проблем
Това е мъжка приказка, и съвсем справедлива.
Много би ми се искало повече форумни събеседници да са толкова открити и точни.
Съгласен съм!
Макар да ми е чудно. С малки изключения, малко са хората от тоя форум, които ще тръгнат да отговарят на някакви въпроси. Повечето си пеят някакви работи наизуст, и като им зададеш въпрос, сигурно изобщо не го четат. Щото знаят, че няма да могат да отговорят.
Ок,
ето ти един въпрос:
Както Бофара каза, възможно е тези твои наставници да са някакви астрални същности и да са фалшиви наставници. Да омесват примерно 80% истина и 20% лъжа, и в решаващ момент да те набутат с кофти съвет.
Ето и втори въпрос (ти също можеш да зададеш два).
Като умре някой, къде отива и след колко време и къде се преражда?
Какво изобщо се запазва в новия човек? Не можем ли да го считаме като нов, отделен индивид? Защо пък непременно трябва да е мое прераждане.

         1/  Както Бофара каза, възможно е тези твои наставници да са някакви астрални същности и да са фалшиви наставници. Да омесват примерно 80% истина и 20% лъжа, и в решаващ момент да те набутат с кофти съвет.
        Да  това  е  щекотлив  въпрос!  Защо  смятам  Паалла  и  Хоол  за  приятели! 
        а/  Първото  на  което  са  ме  учили  е  да  проверявам  включително  и  казаното  от  тях.  "Проверявай  къде  стъпваш,  обикновено  последното  стъпало  на  което  ще  стъпиш  е  изгнилото" 
       б/  Никога  не  са  не  са  ми  отнемали  правото  на  избор!  Когато  са  искали  да  взема  определено  решение,  са  променяли  така  реалноста,  че  избора  ми  да  е  това  което  искат! 
       в/  Тъмните  искат  подчинение  и  то  сляпо,  те  обичат  хората  които  искат,  личности  за  които  движещият  мотив  е  трябва  не  са  им  интересни.  Паалла  никога  не  е  поставила  дори  едно  свое  искане  за  толкова  години.  Винаги  ме  е  окуражавала  и   винаги  се  е  оказвала  права  Затова  й  имам  безрезервно  доверие  
      г/  Може  да  се  появят  астрални  същности  които  да  се  представят  за  какво  ли  не,  но  са  лесто  разпознаваеми.  Достатъчно  е  да  ги   попитаме: -  Защо  трябва  да  направим  това  което  те  искат,  много  труден  за  тях  въпрос!  Също  можем  да  ги  попитаме  и -  Ако  не  го  направя  какво  ще  стане?

       2/  Като умре някой, къде отива и след колко време и къде се преражда?
           а/  Душата  отива  първо  в  астрала,  там  се  редуцира  астралното  тяло  за  около  40-55  дни.   Re:Ирационалното и ние човеците « Отговор #24 -: Февруари 01, 2012,
           б/  За  всяка  отделна  душа  е  времето  е  различно  -  обикновино  се  въплътява  след  като  се  прибере  и  последният  участник  от  филма  наречен - Живота  на  Танграта 
          в/  Има  филми  и  от  няколко  серии!  Когато  смъртта  е  преждевременна,  превъплътяването  е  само  след  няколко  години  3-4,  тоест  цалостният  обстоен  преглед  на  филма  се  отлага  във  времето!

         3/  Какво изобщо се запазва в новия човек? Не можем ли да го считаме като нов, отделен индивид?
         Само  Духът!!!!   Духът  е  енергията  на  постоянният  АЗ  и  тя  се  увеличава  с  всяка   следваща  инкарнация.       
         4/  Защо пък непременно трябва да е мое прераждане.
          Няма  прераждане,  процеса  се  нарича  въплътяване  и  една  действаща  инкарнация  няма  допирни  точки  с  предшестващата  я! 
      Задоволява  ли  те  отговора?  Приемам  уточняващи  въпроси!

   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #303 -: Септември 30, 2012, 16:57:45 pm »
Да, благодаря, отговорът е добър!

Ето още няколко въпроси:
Тези наставници са ти разказали схемата, която описа?
Значи до колкото разбирам има много свръх азове? Нещо като раса. И всеки си има много инкарнации. Но само своите си, а не на някой друг 'аз'.
Друго, което не разбирам, дух и душа едно и също ли е? Отделно ли е енергията на душата (която спомена) и енергията на тялото, т.е. различни неща ли са? Енергията на душата отслабва ли с остаряването? Или само енергията на тялото.
Когато човек изпитва физическа, или пък емоционална болка, каква част изпитва тялото и каква душата? Или всичко което изпитва тялото изпитва и душата?

Забелязал съм, че поне в един живот, има различни видове болка, от гледна точка на тяхната полезност.
Има болка, която ще ти доведе до повече умения, сили и енергия, и тя е така да се каже 'полезна'.
Има, обаче, друг вид болка, която води единствено до увреждане, и тя да се каже е 'вредна'.
Поне на ниво 'този живот'.
Вредна болка, можем да считаме увреждане на тялото, хронични болести, отрязване на крайници, ослепяване, въздържание от връзки с другия пол и най-различни подобни.
Полезна болка, можем да считаме различни тренировки, учене, нормални количества труд и т.н.
Въпросът е, как това се отнася към свръхаза, душата и другите прераждания. Вредната болка остава ли вредна? Има хора, които буквално влизат в затворен кръг от 'вредна' болка и циклят до безкрай. Дори влошавайки положението.

Как се съди на оня свят, и по принцип в кармата съжалението, че сам си си причинил болка? Че се чувстваш отговорен за това. Че не можеш да си простиш?

Друг въпрос.
Всички ли хора без изключение се прераждат? Няма ли такива с много слаби души, при които душите се разпадат. И дори някой форумник (мисля Бофара), беше казал, че някакви същества могат да ги ядат.
Каква е разликата, да кажем, ако придобиеш 'N' опитност за този си живот, или пък придобиеш '10хN"?
Колко по-различно е мястото, където отиваш? Колко по-различен е животът, който ще живееш?

Друг въпрос.
Така и не мога да си обясня, как хем аз съм избрал какъв да съм, възможности, външен вид и тн, хем енергията и опитността от предишните ми прераждания ми дава повече възможности и да живея на по-добро място, с повече лични възможности и по-приятно обкръжение.
Защо съм си избрал някои абсолютно нелепи недостатъци, които просто не виждам с какво могат да ми подобрят опитността. Точно обратното! Те ми съсипват възможностите за изграждане на 100 пъти повече опитност. Например плоски ходила, или пък астма, от която нито можеш да се наспиваш като хората, нито да се възстановяваш, и те преследва непрекъсната слабост. А като взимаш лекарства си целия замаян и апатичен. Също и боледувам от всякакви настинки по 100 пъти на година. Грипове, бронхити, синузити и тн. Уморяват ме, не мога да тренирам и да се занимавам с каквито и да е медитативни и други занимания и като цяло ми влошават и физическото състояние и енергийното и инерцията и навика на заниманията.
Много въпроси, но виж какво можеш или имаш желание да отговориш по тях.

И точно като написах последния ред, ми замириса на загорял боб.
Пресипвам го в друга тенджера и си мисля, ето ти на, пример за 'вредна' болка. Докато гледам да се просветля, уж добър мотив и намерение, именно заради това забравям боба и загоря. Ще ми замине и тенджерата.
За щастие изобщо не беше загорял. Хванах го на косъм.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #304 -: Септември 30, 2012, 17:34:58 pm »

...
Как се съди на оня свят, и по принцип в кармата съжалението, че сам си си причинил болка? Че се чувстваш отговорен за това. Че не можеш да си простиш?

...

Този въпрос много ми хареса, и аз искам да разбера отговорът.

И да попитам нещо друго- Защо мислиш, че въздържанието от общуване с другия пол причинява  "лоша" вредна болка? Дори да зациклиш. А може би или защо не,  да си повярваш на някакво психологично-мазохистично ниво, че го заслужаваш и търпиш ...
Аз мисля, че въздържанието е полезно. И то много. И за двете страни. Хем не страда някой по теб с мисли, очаквания и т.н., които няма как перфектно да изпълниш без забележки. Хем ти самия се научаваш да се справяш предимно сам и със собствени усилия. Така израстването е по-трудно, но по-истинско, според мен.

Всеки би могъл да премине по въже над пропаст, ако някой го държи за ръчичка и му е опора и равновесие, но не винаги това означава, че си се справил ти самият.
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 17:43:20 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #305 -: Септември 30, 2012, 20:01:35 pm »
Имам едно въпросче относно прераждането и кармата. Разбирам, че всичко което ни се случва е резултат от минали постъпки било лоши и добри. Но смятате ли това за оправдание да се примиряваме и приемаме лошото което ни се случва? Защото оправданията от рода на "Ама щом това лошо нещо се е случило, значи той/тя е направил нещо лошо преди"

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #306 -: Септември 30, 2012, 21:38:22 pm »
Въпроси имате защото явно не четете което трябва или четете избирателно  ;). Митко имаше точно такъв пост за кармичното и затова защо Пенчо се е оакал а после Станчо да "обира пешкира"  ???.

П.С.Моля да няма сърдити и подскачащи човечета  :), това за което пише Митко сега тук е писано, дъвкано и предъвкано хиляда пъти.
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 21:54:18 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #307 -: Септември 30, 2012, 22:10:15 pm »
      В    Тези наставници са ти разказали схемата, която описа?
      О    Да!
      В     Значи до колкото разбирам има много свръх азове? Нещо като раса. И всеки си има много инкарнации. Но само своите си, а не на някой друг 'аз'. 
      О    Да  пренебрегнем  определението  свърх.  Има  много  Азове  на  различно  еволюционно  ниво.  Не  не  е  раса,  а  човечеството  в  ирационалният  свят  -  починалите   продължават  да  се  хора,  независимо  от  нивото  си  на  развитие!  Да,  всеки  си  има  множество  инкарнации,  само  свои!!  Ти  можеш  да  ми  предадеш  знания,  но  опитност  не,  нея  трябва  да  си  я  придобия  сам!       
      В    Друго, което не разбирам, дух и душа едно и също ли е?
      О    Не,   Духът  е  психична  енергия  и  е  съставна  част  на  душата.   Душата  е  съставена  от:  Монада  -  неделим  вихров  център,  нашата  индивидуалност.  Дух  -  енергията  на  монадата  и  информационен  носител  на  съзнанието.  Съзнанието  -  информация  достигнала  количеството  и  концентрацията  позволяващи  и  качествено  изменеие,  даващо  й  възможноста  да  си  зададе  въпроса  на  въпросите  -  Какво  съм  аз?  Тоест  да  осъзнае  собствената  си  индивидуалност!         
      В    Отделно ли е енергията на душата (която спомена) и енергията на тялото, т.е. различни неща ли са? Енергията на душата отслабва ли с остаряването? Или само енергията на тялото.
      О    Да,  различни  видове  са,  психична  -  на  душата,  биохимична - на  тялото.  С  напредване  на  възраста  енергията  на  душата  се  увеличава,  а  на  тялото  намалява.   Страхотен  дискомфорт!
      В    Когато човек изпитва физическа, или пък емоционална болка, каква част изпитва тялото и каква душата? Или всичко което изпитва тялото изпитва и душата?
      О    Душата  и  тялото  са  две  различни  и  отделни  същности  съществуващи  и  взаимно  влияещи  си  (в  симбиоза)  Душата  изпитва  емоционална  болка  а  тялото  физическа.
      В   Забелязал съм, че поне в един живот, има различни видове болка, от гледна точка на тяхната полезност.  Има болка, която ще ти доведе до повече умения, сили и енергия, и тя е така да се каже 'полезна' Има, обаче, друг вид болка, която води единствено до увреждане, и тя да се каже е 'вредна'.
Поне на ниво 'този живот'.
     О    Всяка  овладяна  болка  е  полезна  и  обратното.   
     В    Въпросът е, как това се отнася към свръхаза, душата и другите прераждания. Вредната болка остава ли вредна? Има хора, които буквално влизат в затворен кръг от 'вредна' болка и циклят до безкрай. Дори влошавайки положението.   
     О   Всичко  което  не  е  овладяно  в  този  живот,  остава  като  задължение  за  следващата  инкарнация  с  лихва!  "Правиш  ли  едно  и  също,  ще  ти  се  случва  едно  и  също"
      В     Как се съди на оня свят, и по принцип в кармата съжалението, че сам си си причинил болка? Че се чувстваш отговорен за това. Че не можеш да си простиш?
       Как  става  съденето  горе:  Веднага  след  последнато  ти  издишване  се  появява  духът  на  някой  починал  вече  познат  (задължително  условие),  успокоява  те,  и  поемате  по  пътя,  когато  пристигнеш  в  къщи  ти  се  организира  топло  и  мило  посрещане.  Няколко  дни  се  адаптираш  и  се  появява  нуждата  да  правиш  нещо,  пътят  е  един  -  към  хранилището!!!  Питаш  някой  дали  можеш  да  почетеш  нещо?  Да,  разбира  се  -  е  задължителният  по  протокол  отговор  и  ти дават  една  книга.  Моята  е   Д И К  и  с  дребен   шрифт  Автор  Димитър  Туров.  Отваряш  първата  страница  и  се  започва,  от  първата  до  последната  емоция  какво  я  е  породило  и  как  всяка  твоя  емоция  изразена или  не  с  думи  е  влияла  на  околните,  за  да  е  разбирането  по-пълно  ти  ще  бъдеш  отсрещната  страна,  тоест  измамената  Мими  сританият  старец  в  тролея  или  онова  момче  пред  дискотеката  и  т.н.  Времетраенето  на  неприятното  или  приятното  изживяване  се  определя  от  спомена  който  пази  ответната  личност  и  не  само,  той  спомена  може  да  продължи  и  през  поколенията -- ето  ти  Рая  или  Ада.  Мимето  ще  те  проклетисва  защо  си  я  оставил,   детето  ще  плаче  защо  е  без  тати,  а  после  ще  мрази,  внучето  ще  пита  за  дядо  и  болката  ще  тлее,  затова  е  толкова  важна  прошката!  За  умрял  или  добро  или  нищо,  защото  душата  е  като  оголен  нерв,  много  боли!!!!!!!
       Отваряш  книгата  Съдът  започва,  съдебните  заседатели  и  съдии  са  всички  създали  някаква  емоция  в  душата  ти,  а  съвеста  ти  е  произнасящият  присъдата,  единствената  намеса  отвън  е  да  ти  се  помогне  да  преодолееш  мъката! http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,20341.0/topicseen.html         
       В    Всички ли хора без изключение се прераждат? Няма ли такива с много слаби души, при които душите се разпадат. И дори някой форумник (мисля Бофара), беше казал, че някакви същества могат да ги ядат.
       О    Всички   души  се  въплътяват  до  определено  ниво  (нирвана)  Няма  сляби  и  силни  души  има  неопитни  и  опитни  такива.   За  изяждането  -   пълна  глупост!!!!!
       В     Каква е разликата, да кажем, ако придобиеш 'N' опитност за този си живот, или пък придобиеш '10хN"? 
       О    Променя  ти  се  вибрационното  ниво  и  съответно  статуса,  затова  горе  когато  проявим  истинската  си  свободна  воля  избираме  трудни  планове  за  инкарнацията  въпрос  на  престиж  е  да  се  справиш
       В      Колко по-различно е мястото, където отиваш? Колко по-различен е животът, който ще живееш?
       О    Оттатък  не  се  живее,  там  се  съществува!   Зависи  от  това  какво  си  надробил  тук  на  Земята.
        В    Така и не мога да си обясня, как хем аз съм избрал какъв да съм, възможности, външен вид и тн, хем енергията и опитността от предишните ми прераждания ми дава повече възможности и да живея на по-добро място, с повече лични възможности и по-приятно обкръжение.
        О   Когато  се  въплътяваме  се  блокира  съзнанието  на  постоянният   АЗ  тоест  само  информацията,  а  духът  (енергията)  остава  в  цялата  си  мощ.  Имаш  силен  Дух  като  на  стара  душа.
       В     Защо съм си избрал някои абсолютно нелепи недостатъци, които просто не виждам с какво могат да ми подобрят опитността. Точно обратното! Те ми съсипват възможностите за изграждане на 100 пъти повече опитност. Например плоски ходила, или пък астма, от която нито можеш да се наспиваш като хората, нито да се възстановяваш, и те преследва непрекъсната слабост. А като взимаш лекарства си целия замаян и апатичен. Също и боледувам от всякакви настинки по 100 пъти на година. Грипове, бронхити, синузити и тн. Уморяват ме, не мога да тренирам и да се занимавам с каквито и да е медитативни и други занимания и като цяло ми влошават и физическото състояние и енергийното и инерцията и навика на заниманията.
       О    Възприеми ги  като  спирачки!  Без  тях  щеше  да  си  друг!  И  се  вземи  в  ръце  промени  някои  навици  и  всичко  което  не  е  вродено  е  привнесено  с  цел  корекции  на  поведение  и  начин  на  живот!  Наставниците  ти  си  ги  бива,  стабилни  са!!!     
        В      И точно като написах последния ред, ми замириса на загорял боб.
Пресипвам го в друга тенджера и си мисля, ето ти на, пример за 'вредна' болка. Докато гледам да се просветля, уж добър мотив и намерение, именно заради това забравям боба и загоря. Ще ми замине и тенджерата.
За щастие изобщо не беше загорял. Хванах го на косъм
       О     Така  се  получава  когато  искаш  да  имаш  и  да  знаеш  едновремено  -  загаря  боба
          Задоволяват  ли  те  отговорите! 
          По-малко  въпроси,  по-обстойни  отговори
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #308 -: Септември 30, 2012, 22:25:13 pm »
Духът няма как да е съставна част на душата, след като душата е психе-то и е в "симбиоза" с тялото.
Душата и тялото са образно физическият и ефирният свят, но и двете са материални, и разрушими и тук, например от ядрен взрив, а духът принадлежи на Небе-то.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #309 -: Септември 30, 2012, 22:26:37 pm »
Духът няма как да е съставна част на душата, след като душата е психе-то и е в "симбиоза" с тялото.
Душата и тялото са образно физическият и ефирният свят, но и двете са материални, и разрушими и тук, например от ядрен взрив, а духът принадлежи на Небе-то.
  Бъркаш!
http://paleotehnolog.ru/teleport/   Бофара
« Последна редакция: Септември 30, 2012, 22:30:28 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #310 -: Септември 30, 2012, 23:06:28 pm »

Е пък що  да не подскачам Олд. То полезно за здравето. :D Но отговора си го получих. Иначе Олд ми е физически невъзможно да прочета целия форум. Все пак и други задачки вършим, а таз търсачка понякога не работи нещо. :( Пък друг път чета и забравям, та пак питам. :blush:

Също и боледувам от всякакви настинки по 100 пъти на година. Грипове, бронхити, синузити и тн. Уморяват ме, не мога да тренирам и да се занимавам с каквито и да е медитативни...
Значи лично аз не съм съгласна. Аз съм със гадния синузит от малка. И честно казано си имам подобрение след дишане, тибетските и медитация. Някак си при правилното дишане ми се отпушва носа. А който има синузит знае как изведнъж носа реши ей така да се запуши. Днес примерно получих такова запушване и със дишане първо през едната, а после през другата ноздра се оправи.
Иначе аз съм си малко джаста праста. Има дни хич не си правя ни дишанията, ни тибетските ни медитацията. И си проличава. Но пък се случва графика да се наруши.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #311 -: Септември 30, 2012, 23:38:47 pm »
  Бъркаш!
http://paleotehnolog.ru/teleport/   Бофара
Дали, ще се прераждаш, според едни или, ще бъдеш вдигнат в тялото си за Второто Пришествие, това, което е било или е "отвъд" е духът.
Това, което го пише на този линк, го прегледах колкото мога, и с руския съм чат-пат, но това е тънък момент дали душата е съзнанието, а това не е противоречие за мен, духът е нещо друго, което остава отвъд, затова казвам, че прераждането, както се рекламира е непонятно и няма смисъл. Лао Дзъ го е казал точно. Ванга също го е казала.
Това, което ти ми казваш, е че душата е съзнанието, и може и така да е.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #312 -: Септември 30, 2012, 23:41:51 pm »
Това, което ти ми казваш, е че душата е съзнанието, и може и така да е.
 
      Проблемът  е,  че  това  не  го  казвам  аз,  а  хора  от  ирационалния!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #313 -: Септември 30, 2012, 23:53:18 pm »
Аз имам две забележки ... не знам точно как да ги формулирам като въпроси, но ще пробвам.

Нещо не ми хареса обяснението за "съденето" и съвестта. Може би, защото аз  не бих искала да вярвам в някаква "карма", заради която аз съм си избрала този живот в момента. В смисъл това отговаря на въпроса: Защо на мен се случва и как така? Но сновното е, че свободната ни воля не е толкова безгранична и толкова ... развита или разумна (опитна), за да имам капацитет, да си самоналожа наказанията и въобще основните пойнтове, по които да се блъскам.
Има някакво известно  подчинение, или както го определяте вие "служене" или слушане на нещо по-висше и разумно, но не съм сигурна дали е ... идеално и Добро, за развитието на повече съзнания.
Не може прекалено дълго да сме като малки деца, които само се учат и учат и инкарнират и учат и пак и пак. Как се става учител (наставник)? Примерно аз съм се уморила от инкарнации или Душата ми или каквото се инкарнира и искам или да спра да се инкарнирам или да изпълнявам друга различна функция като опитност и "длъжност". Примерно да съм деловодител и да раздавам номерчета на идващите и заминаващите...

За болката... мисля, че не е точно овладяване начина, а по-скоро изтърпяване. Да премине. Винаги преминава. Дали ще си обезобразен, депресиран или просто с гипс все тая. В душата болката-емоционалната, задушаващата, тази заради която плачеш без причина е ... прочистваща всъщност. И все още мисля, че няма вредна болка според мен.

За четенето и необходимостта от повтаряние или ново обяснение и интерпретиране, разбирам досадата, но това все пак е талант и за това има наука "педагогика". Все едно в училище да кажеш: Извинете бихте ли ми обяснили отново, защо две плюс две прави четири? Като това е характерно за ябълките и други бройни. Но за атом или друг вид клетки може да прави пет?- даскала да ти каже: Това са елементарни неща, които толкова съм ги дъвкал вече, че ти поне от притеснение да не ми губиш времето би могъл да си спестиш подобни въпроси и ако толкова ти е непонятно си го прочети, научи и разбери от някъде сам.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Ирационалното и ние човеците
« Отговор #314 -: Октомври 01, 2012, 10:59:58 am »
..смятам  Паалла  и  Хоол  за  приятели! 
        а/  Първото  на  което  са  ме  учили  е  да  проверявам  включително  и  казаното  от  тях.
       б/  Никога  не  са  не  са  ми  отнемали  правото  на  избор! 
       в/  Тъмните  искат  подчинение  и  то  сляпо
      г/  ..астрални  същности  които  да  се  представят  за  какво  ли  не,  но  са  лесто  разпознаваеми.
Астралните същности са ниско, и с такива въпроси, които си посочил в поста си, е наистина лесно да се разпознаят.  :) Още повече, че за тях /в случай на необходимост, ако например се работи сам, без защита от ... / има и разработени специфични астрални капани /в смисъл въобще да не се занимава човек с тях, да си губи времето и др. работи, да не си отвлича вниманието/.

Далеч съм от мисълта да уча който и да е, бих искал да посоча като информация /нищо повече, чисто информативно, а който иска да си прави изводи/ - не помня точно в коя от книгите на К. Кастанеда е описано много интересно капанът, по-точно множеството капани, заложени му от 'неорганични' същества /от които самият негов учител дон Хуан се е страхувал много/, които имат огромни знания и възможности в нашия свят /дават мило и драго, за да завлекат човек по негов избор! в техния свят - прочетете, за съжаление не помня точната книга, но единственото, от което се нуждаят реално е самият човек, да го подчинят /посредством неговия личен избор, т.е. той сам го прави, 'воден' от всякакви 'добри' съвети и наставления. Такива хитрини /под формата на загриженост и доста хитро сплетени съвети и естествено оставят правото му на избор винаги и не само../ че направо.. Аз самият още не съм стигнал до това ниво да общувам директно и осъзнато с неорганични 'наставници', но имам информация от двама души /които между другото въобще не се занимават по Кастанеда, а по други методи, него го давам само като информативен пример, който е лесно достъпен за намиране и разбиране, при добро желание, естествено/, които са го правили - уникални истории са разказвали, особено, когато са имали възможност да си върнат /неочаквано за 'наставниците'/ немалка част от светимостта /светлинното тяло/ отнета по един или друг начин, уж незабележимо..
Пак казвам - никой не искам да уча, но хитри капани има на много места. И затова ми се иска да предупредя за по-голямо внимание.  :drinks:
« Последна редакция: Октомври 01, 2012, 11:18:21 am от bofara »
6285174923344176257

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27