Автор Тема: Вярвате ли в съдбата ?  (Прочетена 15198 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #30 -: Януари 10, 2012, 10:42:49 am »
Карма няма, а съдбата е онова нещо, заради което сме се инкарнирали на този свят и щем или не щем си вървим по Пътя и достигаме себи си  ;).
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re:Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #31 -: Декември 09, 2012, 14:54:21 pm »
Съд-ба..Ба..тракийска дума за душа.Душа в съд.Т.е.тяло..Таа в к'во да вярвам.То е факт.Ако имаш предвид дали човек сам кове битието си,да!Твърдо ДА!
Каквото съм си пожелала,се е сбъднало.Както и най-големите ми страхове!Вселената май наистина не разпознава отрицателната частица ;D
Дойде ми наум, че може съдба, да произлиза от "съдя" - както: моля - молба, деля - делба, крада - кражба. Сегашната ни съдба е присъдата  за предишните животи. Тоест - кармата, само дето присъдата предполага някой който съди, а кармата е самият закон - резултатът от действията.
За мен религиите в сърцевината си говорят за едно и също нещо, просто интерпретациите са различни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #32 -: Декември 09, 2012, 15:06:28 pm »
 :D Съд си е съд и сега и от време оно.Думата е с две значения.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #33 -: Декември 09, 2012, 23:33:31 pm »
Сама си градя съдбата с всяко свое действие или бездействие!

Неактивен nveneta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #34 -: Декември 11, 2012, 23:33:59 pm »
Аз пък се замислих, че винаги когато нещо е не както на нас ни се иска- в отрицателен план- то винаги казваме, че е съдба/карма. Виж, когато нещата са такива, както сме ги искали, обикновено казваме, че ние сме си го постигнали/ извоювали. Мое мнение е.... Иначе кармата разбирам като някакъв предначертан път, който трябва да изминем, а съдбата е стечение на обстоятелства.

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Вярвате ли в съдбата ?
« Отговор #35 -: Декември 12, 2012, 08:01:24 am »
Аз пък се замислих, че винаги когато нещо е не както на нас ни се иска- в отрицателен план- то винаги казваме, че е съдба/карма. Виж, когато нещата са такива, както сме ги искали, обикновено казваме, че ние сме си го постигнали/ извоювали.

   Това се получава,когато човек се предаде.Когато му е трудно да се справи,смята,че няма достатъчно сили да преодолее даден проблем или период.Тогава се предава,тогава се оправдава със съдбата.Нали някой или нещо извън него ,трябва да е виновен :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27