Автор Тема: НАНОТЕХНОЛОГИИ - насоки на развитие и приложение, опасности и предимс  (Прочетена 45699 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Видях във Форума няма тема за Нанотехнологиите, въпреки че те са бъдещето на Земята. Имам много материали за Нанотехнологии, само трябва да намеря време да ги преведа. Ще се опитам да ги вместя в графика  :)

Моля, тук да поствате своите мнения за насоките на развитие и приложение и опасностите и предимствата от тези технологии. Ще се радвам да узная мнението ви.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
въпреки че те са бъдещето на Земята.

Кой каза :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
въпреки че те са бъдещето на Земята.

Кой каза :P

Като чуя нанотехнологии и веднага ми светват поне 1000 техни приложения за следене контролиране , убиване на хора и все  разни такива други приятни работи. И никой да не си прави прави илюзии че веднъж произведени тези които имат достъп до тях ще ги използват за да постигнат тотален контрол при това с достатъчен конфорт че делата им ще останат скрити поради миниатюрните размери на технологията. Иначе да - тези технологии могат да  се използват и за добро, но май сме  далече от масово високи честоти на доброта при хората.

IYI

  • Гост
Имам намерение да развием някой технологии тук!Ще видим как сме с техниката и какви си ни приоритети, защото имаме основно намерение за квантови генератори със съдействието на Емил Чуканов, но да видим как ще тръгнат нещата!
Бъдещето ще мине през тази технология!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Успех, в начинанието. И дано да не се минава през тях за в бъдеще. :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Аз съм чувал това онова - в предмет от задължителното ми обучение ги споменаха, но само в някой приложения. Тогава ставаше дума за пречистване на материали, като получените такива имаха много по-добри качества за определеното си предназначение. Иначе нанотехнологиите вече са навлезли - има мултимедиен проектор с големината на кибритена кутийка, има там някви медицински роботи дето ги пускат в кръвта на човек и доставят определените субстанции на нуждаещите се органи (това последното е по памет). Та... нанотехнологиите не са бъдещето - те са настоящето  ;D
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Antonium

  • Гост
Темата е много добра, но тръгва в кофти посока. Няма технология която първо да не се внедри  при военните или друг репресивен апарат. Просто те я финансират.

IYI

  • Гост
Ще видим Трендев, вече ми се струва, че всичко е въпрос на стратегия!

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
въпреки че те са бъдещето на Земята.

Кой каза :P

Като чуя нанотехнологии и веднага ми светват поне 1000 техни приложения за следене контролиране , убиване на хора и все  разни такива други приятни работи. И никой да не си прави прави илюзии че веднъж произведени тези които имат достъп до тях ще ги използват за да постигнат тотален контрол при това с достатъчен конфорт че делата им ще останат скрити поради миниатюрните размери на технологията. Иначе да - тези технологии могат да  се използват и за добро, но май сме  далече от масово високи честоти на доброта при хората.

Ми хората са овце бе. Те искат някой да ги контролира и командва, за да не може никой да им търси отговорност след това. Няма нужда дори да си доказвам твърдението. Даже и в библията Исус е представен като shepard(овчар). Всяко куче е доволно като го храниш и разхождаш и като метнеш една пръчка ти я носи, даже и се радва, като го погалиш. (Това важи за 99% от световното население)
Толкова за контрола.
За нанотехнологиите съвсем наскоро гледах Stargate Atlantis S3E5, където се оказа, че "древните" са създали наномашини, за да ги използват като оръжие. Резултата какъв е ? Древните са измрели, а наномашините (репликатори) са се развили до най-опасното "създание" във Вселената. Според мен това ще стане и със новите нанотехнологии - все някой експеримент ще излезе извън контрол и както се вика 2 секунди невнимание и 14 века България ;)
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Цитат
... 2 секунди невнимание и 14 века България
:D :D :D  Това ми хареса!!!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
О да Старгейт - любим сериал. Колкото и да е фантастичен  там се прокрадват много яки идеи за много неща да не говорим че за конслултанти имат ядрени физици  ;) Та и в двата сериала SG1 i Aтлантида нанотехнологиите са разгледани доста добре в техния завършен вид и приложения. Та проблемите с тези  "нинити" ще са огромни  :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
ГЛАВА 7: Междувселенски портали - четвъртото поколение на  илюминатски евакуационни технологии като  подготовка за режисирания от тях Армагедон.
- Паралелни физически реалности на една планета с различни по брой измерения.
- "Машината на д-р Кенрубе" - първите експерименти в Третия  райх  с междупланетни портали.
- Експерименти с "пространствени портали", проведени в САЩ след войната, проникнали в другите "реалности" на Земята.
- Филмът "Звездна порта" (Stargate) за експериментите на Илюминатите с междупланетни портали.

Alien-e :P :P :P

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ми интересни експерименти си правят хората че и ни ги показват с тези сериалчета  ;). Жалко че неможем да докопаме този том на книгата  :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Можем, можем ;D :P

Eon

  • Гост
Нанотехнологиите носят фатални рискове за природата и човека

Възможни са неконтролирани химически реакции, предупреждава докладът "Въпрос на размер", обобщен от Technews.bg

03.10.2006

САЩ е световен лидер в нанотехнологията - разцъфтяваща и много перспективна област на изследвания, разработки и приложения.

Последният доклад на американския Национален съвет за проучвания (National Research Council) обаче недвусмислено показва, че нанотехнологията може сериозно да навреди на околната среда и човешкото здраве.
Документът представя доказателства, че изкуствено създадените микроскопични частици вредят на здравето на лабораторните животни. Докато не бъдат изяснени страничните ефекти и рисковете от наночастиците, трябва да се вземат сериозни превантивни мерки, настояват експертите.
"Въпрос на размер", както е озаглавен 176-страничният доклад, не цели да предизвика безпочвена сензация, а ясно посочва в какво се състои опасността от неконтролираното приложение на нанотехнологиите.
Когато познати на химията субстанции се смалят до микроскопични размери, те демонстрират нехарактерно поведение.
Ако например някои материали, за които се знае, че в нормално състояние не провеждат електричество, се смалят до нанониво, те стават отлични проводници.
Лесно чупливи елементи пък могат да станат почти неразрушими, ако бъдат умалени до наноразмери.
Опасността идва тогава, когато наночастици проникнат в околната среда. Попаднали в почвата и водата, те могат да предизвикат химични реакции, намесвайки се грубо в множество биологични и екологични процеси.
Изключително малките размери позволяват на микрочастиците да проникват и в клетките на човешкия организъм, където ефектите може да са, меко казано, необратими, предупреждава докладът.
Наложително е бизнеслидерите, държавните власти и научните среди да съставят ясен план за опознаване и развитие на нанотехнологията, смятат експертите.
В противен случай след време ще се стигне до масово обществено недоверие и недоволство от нанотехнологията, прогнозира докладът.
То ще е предизвикано най-вече от недостатъчната информация за страничните ефекти на нанопродуктите и неизяснените рискове от тяхното използване за природата и човека.
Когато миналия месец специална комисия обсъди някои точки от доклада, републиканци и демократи заедно обвиниха администрацията на Буш в липсата на желание за проучване на рисковете от приложението на нанотехнологията.
В момент, в който трябва да се предприемат спешни действия, администрацията "се мотае", заяви председателят на комисията Шерууд Боелер.
По официални данни правителството на САЩ всяка година отделя по 11 млн. долара за проучване и отстраняване на вредните ефекти от нанотехнологиите.
Специалистите обаче смятат, че тази сума е крайно недостатъчна и не покрива настоящите нужди.
Самата нанотехнологична индустрия и организациите защитници на околната среда изискват заедно минимален годишен бюджет от 50 до 100 млн. долара.
Експертите се опасяват да не би развитието на нанотехнологиите да изпревари тотално информацията за страничните им ефекти. На пазара вече се предлагат 300 продукта, съдържащи наночастици, вкл. различни храни и козметика.
Проучванията за вредните страни на тези продукти в най-добрите случаи са крайно повърхностни.
Нанотехнологичната индустрия тепърва ще се развива, като се очаква до 2014 г. нейната стойност да достигне 2 трилиона (2000 млн.) долара, сочат прогнозите на анализатори.
Всички аспекти на нанотехнологията обаче трябва да бъдат щателно изследвани, настояват специалистите.
« Последна редакция: Октомври 04, 2006, 22:34:07 pm от Horus »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27