Автор Тема: Ако има война .. готови ли сте?  (Прочетена 21719 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #30 -: Август 26, 2011, 16:53:20 pm »
Изчетох всички мнения и ми направи впечатление, че особено първите от тях са от типа "аз се спасявам, а вие се оправяйте както можете". Бягат само страхливците.
Ако има война, ще бъда в редиците на нашата закъсала армия, за да помогна с каквото мога (естествено, ако успее водачът да накара БМП-то да тръгне), но се съмнявам, че изобщо ще можем да реагираме при евентуална атака. Пък и не вярвам тук да се стигне до въоръжен конфликт, нашите управници ще си свалят гащите без бой.
За природно бедствие няма смисъл да говорим, в България може да се случи само някое локално наводнение или земетресение с единични жертви.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #31 -: Август 28, 2011, 02:07:23 am »
Ако има война... Всичко си е предопределено... И да се спаси човек, не знам дали ще е на голям "келепир"...

Преди време четох една книга, в която бяха събрани само разкази на очевидци за събитията през 1913 г. Ами като няма оръжия, единственото което остава е да се бяга. Глад, страх, мизерия... Единствена цел - да спасиш живота си, някои дори са захвърляли и децата си... ...
Имаше и разкази, които честно казано направо ме шокираха, но като се има в предвид, че е било масова паника, въобще не бих си позволила лукса да съдя когото и да е.

Така че по форуми е лесно да се пише, но като видите насочено дуло, и като се има в предвид, че доста хора дори не са държали оръжие в ръце...  малко се съмнявам...

А пък и със съвременното въоръжаване на някои държави - едва ли ще можем дори да разберем, че е обявена война!

« Последна редакция: Август 28, 2011, 02:09:45 am от Passiflora »

Неактивен petar258

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #32 -: Август 28, 2011, 16:47:26 pm »
Ако има война в която трябва да защитим България, ще съм сред първите доброволци. Ако трябва да се бяга от глобален катаклизъм, най-доброто оръжие е AK-74M с поне 4 пълнителя - това е най-добрия спиращ фактор срещу освирепели и изгубили човешкия си облик. Само че ще е трудно да се снабдим с него, намира се в арсеналите на РПУ-тата.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #33 -: Август 28, 2011, 17:41:07 pm »
Преди време четох една книга, в която бяха събрани само разкази на очевидци за събитията през 1913 г. Ами като няма оръжия, единственото което остава е да се бяга. Глад, страх, мизерия... Единствена цел - да спасиш живота си, някои дори са захвърляли и децата си... ...
Имаше и разкази, които честно казано направо ме шокираха, но като се има в предвид, че е било масова паника, въобще не бих си позволила лукса да съдя когото и да е.

Така че по форуми е лесно да се пише, но като видите насочено дуло, и като се има в предвид, че доста хора дори не са държали оръжие в ръце...  малко се съмнявам...

Абсолютно вярно.Войната е преди всичко страх,предателства,отчаяние,трагедии...
Героизмът е основно във филмите.Или след като всичко свърши ;)

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #34 -: Август 28, 2011, 20:25:11 pm »
Много сте зарибени относно войната.Представям си ви в планината ...  ;D .Ако възникне война тоест Гоце е сгафил здраво ... последното нещо за което сме готови е война.При положение че някой от вас не знаят нищо за оръжията, екипировката, не са в крак с новостите в армията, не си промиват мозъка с заглавия като Call of Duty: Modern Warfare  ... не е уместно да се отварят такива теми.Страни като U.S.A., Русия, Китай,  Япония, Иран, и някой други страни имат средностатистическа армия за държава от такъв регион.В България естествено армията се съкращава, има остаряла техника и др.Дори и да сте в планината ще трябва да я познавате нали така?И какво ще си вземете като оръжия.Макар и в страната ни да има лош кантрол над оръжията те са разпространени  сред пазарите.Говорил съм с хора който се имат за нещо средно между Рамбо и Чък Норис който си няман елементарна оръжейна култура.След като на запад хората се имат оръжия за самозащита, хората тук смятат че те са за играчка.Една мойя позната ми говорише цял ден " ... имам пушка ".Ок глупачко  аз пък ей сега отивам ... и се връщам с два автомата.Не съм от хората който мога да сблобят "flak 88" или да рецитирам как е създаден "STG 44", но смятам че не е редно да си вкарвате холивудски мозъчни промивки в главата.Първо ако ще се правите на Рамбо си вземете адин арбалет.Има хубави на цена от около 500лв. и за около 100-150 лв но са много забити повялвайте.Предимствата на арбалета е че е тих освен ако нямата от новите "Калашникав" със заглушител.Можете да си вземете и едно "СВД".А най-лошото е че вие се регистрите какво оръжие имате.И при евентуален предстоящ комфликт се прави списък на гражданите с оръжие който трябва да бъдат ликвидирани.

П.П. В ръцете на психопата всяко нещо е оръжие ... аз съм книга.
...Infernal Works...

Неактивен GaBOSS

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 165
  • Простак
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #35 -: Август 28, 2011, 22:49:50 pm »
Че ще сме по планините е ясно. Но какво ще вземем с нас?

Ето, ще дам примерен списък:
1. Ножове
2. Бинокъл
3. Маркуч /да точа гориво/?!?
4. Бутилка уиски?!?
5. Въжета
6. Карабинери
7. Свещи
8. Аптечка
9. Туби с вода, бензин и нафта?!?
10. Амониева силитра, Сяра и Калиев перманганат

и т.н. Идеята ми е да съберем перфектна компилация с провизии
Ако приемем, че имаме на разположение помещение /бункер или пещера/ от 10-тина квадрата...
Някой май е чел/гледал твърде много американщини!
В съзнанието на автора на темата всичко е смесица от игри и филми, затова и е сложил абсолютно погрешно име на темата, като същевременно има предвид само едното оцеляване чрез бягство. Ама горкия и за това не е наясно, особено с т.4. Бутилка уиски?!?, какво ще я правиш таз бутилка /700 гр/ ще си я капеш на захарна бучка против болки в стомаха ли?

От мненията на гореписавшите е пределно ясно, кои са ходили в казарма и знаят как се постъпва при война и кои  са израснали пред телевизора с объркани мисли и ценности в главата.

Та се сетих за тоя стар виц:
Цитат
Македонска чета водела люта битка с башибозушки орди. Дълго време вече се биели, но все пристигали вражески подкрепления. Един от македонците се обърнал към воеводата:
- Воеводо, много станаха душманите, ке се биеме ли или ке се предаваме?
- Македонски четник не се предава! - строго казал воеводата. - Ке бегаме!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #36 -: Август 29, 2011, 05:01:02 am »
Дори не съм се замисляла за това в последните няколко години.(Сигурно защото не гледам филми. ;D) С толкова други неща трябва да се борим в "мирно"
 време, та за нероден Петко сме седнали да мислим. ;D
А колко от нас и колко дълго биха оцелели в планината дори и без война?
Войните, които се водят вече са тихи. Дори не е нужно да се вади оръжие.
Най- доброто оръжие е вътре в нас и това е Духът.Него трябва да развиваме.
« Последна редакция: Август 29, 2011, 05:02:24 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #37 -: Август 29, 2011, 19:10:41 pm »
Кви визуализации, кви 5 лева!? Щели да бягат в планината.. смях. Естествено че ако недай си боже стане война, ще се бия до последен дъх за родината !
Е..'начи няма да е дълго..Героите ги убиват първи ;D..А иначе..за списъка..огнестрелното оръжие задължително,та ако нещо се обърка,поне да мога да си тегля куршума :---.Топли и олекотени дрехи и обувки..нож,лекарства от първа необходимост..бе въобще кратък синтез на целият гореизброен списък и задължително нещо за душата.. :А да..и мен по планините ме влече
« Последна редакция: Август 29, 2011, 19:11:50 pm от konstantin2007 »

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #38 -: Септември 06, 2011, 21:35:13 pm »
Ето един полезен материал по темата - Основи на оцеляването :)

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #39 -: Септември 06, 2011, 23:32:21 pm »
Ние като софииски жители мислим да се евакуираме при роднини в планински регион. В такива ситуации големите градове трябва да се избягват.

Така е. Тези които живеят до балкана ще се скрият,а ние които живеем по Дунава ще трябва да се хвърляме в него.   ;D
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #40 -: Септември 07, 2011, 23:11:04 pm »
Допитване за необходимостта от война и по света....

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4099911

Неактивен Alamut

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #41 -: Октомври 08, 2011, 18:32:54 pm »
Аз лично при една война, първото което ще сторя е, да запазя спокойствие, и задължително хладнокръвие.
След това с каквото имам под ръка ще се въоръжа, няма значение какво е то, и ще се стремя да се снабдя с оръжие и амуниции по един или друг начин.
Ако трябва ще се правя на средно между Командо и Рамбо, но ще се сдобия със така нужното ми оръжие, и от домът си ще направя едновременно силно укрепено, и същевременно не забележимо укритие.
Ще си стоя в къщи, и ще чакам да ми се случи чудо.
Хора.
Честно казано, Не разбирам какви са тези ваши неоснователни страхове.
И България с кого ще воюва? че да се готвят хората едва ли не за тотална война.
Разбирате ли. Че ако България например влезне във военен конфликт със една съседна Турция например, точно за два часа Българската армия е победена и съпротивата и сломена.
На Турция спец частите и са само 70 хиляди човека по численост, а за редовният Турски аскер да не говорим, над един милион са.
А на България армията и колко е по численост и по въоръжение че да устой на една отбранителна война.
Не подценявам, нито пък надценявам някого, но казвам само. Че войните в съвременността се водят на съвсем друг принцип.
Единственото аз което ще сторя е, да се укрия или в мазе или дълбок тайник да не ме достигнат случайни бомби и да ме поразят.
А след това каквото стане.
Защото планината не е най-сигурното убежище.
Защото там не само със загубили умът си хора ще се сблъска човек, но и със доста изгладнели хишници ще му се наложи да дели територия.
Но който и все пак е решил да иска да се укрива в бункери, от по рано да започне да копае в земята укрития на възможно по голяма дълбочина над 30 м. да замаскира входовете и изходите умело по нищо да не се личат.
Да изведе аспирационни тръби през който да може да диша, и през който да изкарва въглердоният окис, (Издишаният въздух) да си оборудва бункерното укритие със всичко необходимо за преживяване повече от 90 дни, да си обзаведе укритието както е обзаведено едно жилище, и да намери начин да има автономна централа за захранване с електроенергия, и възможност за свръзка със света, но изцяло извън територията на България.
Ето това е според мен най-удачното решение при една евентуална война.
Който има планинска вила, не му е проблем това да го построй като укритие, от което укритие никой освен собственикът на укритието да не може да проникне насилствено.
Хубаво е всяко укритие да има втори авариен изход, през който ако се наложи да се спасява човек, наложили му се да бяга от укритието.
Налудничаво ще прозвучи всичкото това което го изписах до тук, но това е най-удачният вариант за укритие.
Но само казвам, че не е никак евтин вариант за укритие.

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #42 -: Октомври 08, 2011, 18:44:03 pm »
 ;)
Ако почне Армагедона ще изляза навън да гледам.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #43 -: Октомври 08, 2011, 21:48:49 pm »
;)
Ако почне Армагедона ще изляза навън да гледам.
И снимай, да го качиш после в Youtube  ;D
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Ако има война .. готови ли сте?
« Отговор #44 -: Октомври 12, 2011, 14:44:53 pm »

Да изведе аспирационни тръби през който да може да диша, и през който да изкарва въглердоният окис, (Издишаният въздух) да си оборудва бункерното укритие със всичко необходимо за преживяване повече от 90 дни, да си обзаведе укритието както е обзаведено едно жилище, и да намери начин да има автономна централа за захранване с електроенергия, и възможност за свръзка със света, но изцяло извън територията на България.
Ето това е според мен най-удачното решение при една евентуална война.
Който има планинска вила, не му е проблем това да го построй като укритие, от което укритие никой освен собственикът на укритието да не може да проникне насилствено.
Дам, ако има човек планинска вила, тогава изобщо не е проблем да го построи това.
Автономна централа за електроенергия, да си обзаведе укритието както е обзаведено едно жилище, и да има възможност за свръзка, но не с България, а извън нея.  :writer:

И най вече!!
Човек издишал въглероден окис!!???
Въглеродния окис  (ОН) е силно отровен. Защото се свързва перманентно с червените кръвни клетки, които пренасят кислорода (О2). Разликата е, че кислорода може да се отделя от тях (така се извършва пренасянето), но въглеродния окис никога не може да се отдели. И като ти се навържат клеките с него и накрая умираш.
Няма как човек да отделя въглероден окис. Защото няма организъм на земята, който може да освободи силносвързваща се молекула като OH.
Хората отделят въглероденДВУокис (или по-модерното име: въглероденДВУоксид)
Автомобилите, при недоброизгаряне отделят ЧАСТИЧНО въглероден окис. Затова, и не само затова автомобилните газове са силноотровни.
Олеле! Вие изобщо в училище стъпвате ли? Не говорим за учене...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27