Автор Тема: Създаване на реалността  (Прочетена 59962 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Създаване на реалността
« Отговор #30 -: Юли 20, 2011, 17:44:51 pm »
Aз не разбрах за какво става на въпрос в тази тема.
 За създаване на собствена реалност, чрез воля и постоянство при съзнатални действия, необходими за сегашното ни оцеляване, като индивиди в ежедневието, или за "реално създаване на реалност", която ще се материализира в сегашния ни свят, след примерно 1000 години.... и в момента трябва да се обработи на индивидуално ниво.  ;D

Пример: Искам България да изглежда така и така....хората да са така и така.....растителния и животински свят, ще изглежда така както аз съм го създал в моя матричин модел на съзнание, който неминуемо се запечатва някъде в астрала и   разчита от някой, и ако този някой го вземе под внимание и одобри, определено ще трябва да се се сблъкаш с него на физично ниво....т.е. в 3Д...и тогава ще ти обясни как се става "бог"...как се става "създател"...защо са му нужни религиозни "метафори", като дявол, Луцифер, Христос и за какво му служи всичко това...изобщо ще ти изясни цялата "йерархия" на "космогенезиса" ...и творението на реалности и светове (разбира се тайната на молекулярно ниво няма да ти издаде) ...Само че там психиката трябва да ти е много здрава, за да издържиш на подобни откровения и изпитания от посредниците на "Всевишния" и "Антихриста", взети под една константа с Висшия ти Аз  ;) 

 






 

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Създаване на реалността
« Отговор #31 -: Юли 20, 2011, 18:38:09 pm »
Искам да кажа ,че  не всеки път имаме възможност да я сътворим такава каквато искаме.
Ще ти отговоря конкретно на твоя въпрос: защо не можем да поддържаме едно постоянно ниво на „сбъдваемост” на желанията си:
1.когато искаш нещо от живота да ти се случи /респективно: когато старателно отбягваш неприятностите в живота си/, ти обикновено го правиш от позицията си на човешкото същество, което си. А това не е винаги съгласувано с твоята вътрешна същност, която също си. Вътрешната ни същност според мен се интересува от доста по – различни неща, отколкото ние като човеци. Тя е колекционер на преживявания. Вътрешната ти същност е възможно да е планирала и изобщо да не се опитва да избегне една т.нар.”негативна опитност”, която ти като човек избягваш и когато не успееш я маркираш като „неуспешно сътворяване”...А то не е неуспех. А желана от душата опитност.
2. на теория ограничения нямаш – ако успееш да излъчиш необходимата вибрация и да я задържиш, ще привлечеш нещото, съответстващо на тази вибрация. Това е закон. Така работи живота. Замисли се, обаче дали пък успяваш наистина да излъчваш „чисто” – „без съпротивление”? Всеки от нас носи някакво съпротивление. За да си гарантира в някаква степен изпълнението на предварителните планове от отвъдното, които си е направила, вътрешната ти същност е заложила дълбоко в теб настройки, които не можеш ей така с ментални упражнения и самовнушение да преодолееш. Просто настройките са направени доста на дълбоко ниво и нямаш достъп до тях. Някои от тях се променят по един единствен начин: изживявайки ги.
Както казва Зеланд: „Абе, че имаш правото – имаш го, ама не можеш да си го вземеш”.
3.има една много интересна книга, написана от медиума Силвия Браун: „До другата страна и обратно”. Там има един цитат по повод оплакванията на авторката по повод житейските и несгоди пред нейната духовна наставница. Същата и отговаря: „Силвия, а какво си научила от моментите, в които всичко ти е било наред?”
4. не забравяй, че живеем в споделена реалност. Някои неща можеш по – лесно да промениш, други – почти не става, защото егрегорите държат играта. Или защото хората около теб искат съвсем различни от теб неща. Т.е. не всички твои „цели” са равнопоставени по сложност, енергоемкост, целесъобразност. За някои неща просто нямаш достатъчно налична енергия с която да платиш на егрегорите.
5. има и една неприятна подробност: който не го може го иска, а който го може – не го иска /преправянето на света, та дори и само на собствения си свят/...

 П.П. има една чудесна статия точно на тази тема:
http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=1183
 :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Създаване на реалността
« Отговор #32 -: Юли 20, 2011, 20:21:33 pm »
Явно проблема е в думата създавам.Ако трябва да говоря за абсолютно създаване в което аз съм причината на всяка частица от тази реалност,да прав си,не можем да я създадем.Но не съм си и помисляла дори ,че някой ще приеме толкова буквално тази дума в контекста на темата.Като казвам създавам имам предвид предизвиквам желани събития,състояния,хора,нива на съзнание, в живота си.Това ще рече че избирам съзнателно всекидневно какво искам да изживея.Този избор се проявява като намерение ,което е захранено от вяра и тогава извикването на всички неща който изброих стават реалност.Това имам впредвид под създавам. Като цяло не е трудно,така и така го правим в повечето случай несъзнателно.Трудното идва в потдържането на творчеството.Енергията на извикване на реалността е постоянно в нас,тя е неразделна част от нас,но творчеството изчезва.Искам да кажа ,че  не всеки път имаме възможност да я сътворим такава каквато искаме.И не разбирам как е възможно и как да се стигне до постоянно творческо осъзнато създаване на собствената ни реалност.Чудя се липса на енергия ли е,на осъзнатост,на намерение или на какво е?

Правилната дума за това което искаш е "Манипулиране на реалността"
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Създаване на реалността
« Отговор #33 -: Юли 20, 2011, 20:40:28 pm »
Сегаашната реалност в която живеем е създадена от  Хитлер. Жалко, но факт.
:lol: :lol: nobody ?
:lol: :lol:Ееее,не нам за"нивото"на форума,ама едно не може да отрече..Все по-яки бисери почнаха да се ръсят.Тангра,прав си за многото еднозначни теми с различно заглавие,ама скуката може да бъде невероятен инициатор :)

Смеете ми се. И поста ми бил за бисерите. :)  Мислех си че сте езотерици и различно-мислещи но явно не сте. Замислете се колко от нещата които ползвате в ежедневието са изобретени наскоро. Жокер: нито едно. През средата на миналия век са "изобретени" сега са само доразвити. Войната е катализатор за изобретения и нововъведения. Явно не дълбаете достатъчно надълбоко ;)
Сегашната реалност си е създадена от Хитлер, които е бил достатъчно силна психически личност за да го направи сам. Сега реалноста се поддържа от "Група".
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #34 -: Юли 20, 2011, 21:55:30 pm »


Правилната дума за това което искаш е "Манипулиране на реалността"
Съгласна съм,просто думата манипулация я свързвам повече с негативи отколкото позитиви,затова избирам думи които да съдържат положително и творческо действие.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #35 -: Юли 20, 2011, 22:02:29 pm »
Hound Dog Много си прав,лично за себе си често чакам да ми дойде вдъхновението ,че да действам.Иначе дойде ли ми вдъхновението съм като със перпето мобиле в дупето.Но това не е оправдание,че чакам вдъхновението,а не предизвикам вдъхновението с действие.Благодаря ти за добросърдечния съвет. :-*
m2fБлагодаря и на теб.Най силно остана в съзнанието ми цитата от книгата.Всъщност аз разбирам защо са и какво ми носят лошите периоди.Не се оплаквам от тях.Може да прозвучи налудничаво,но съм станала маниакална на тема развитие.Не ме притесняват моментите на спад,колкото ме притеснява липсата на хармония.Иначе знам защо са лошите моменти и на колко много неща ме учат.Просто ме плаши липсата на баланс и малко съм станала педантична.
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 22:08:52 pm от eses »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Създаване на реалността
« Отговор #36 -: Юли 20, 2011, 22:06:41 pm »
Част от "Създател на реалността"
Вадим Зеланд

И все пак ситуацията не е безнадеждна. В транссърфинга съществуват косвени методи, с чиято помощ външното намерение може да бъде принудено да работи по заобиколни пътища. Човешката мисловна енергия при определени условия е способна да материализира един или друг сектор от пространството на варианти. С други думи, човек е в състояние да формира своята реалност. Но за тази цел е необходимо да спазва определени правила.Реалността има две форми: физическа, която може да се пипне с ръка, и метафизична, извън пределите на възприятията, но не по-малко обективна. В известен смисъл светът представлява безкрайно дуално огледало, от едната страна на което е материалната Вселена, а от другата се простира метафизичното пространство на варианти.  Потенциалната възможност се въплъщава в
действителност също като отражението в огледалото на вариантите. Обикновеният човешки разум неуспешно се опитва да въздейства на отражението, докато е необходимо да се промени самият образ.
Какво представлява този образ?
Как да се промени?
Как човек да си служи с това странно огледало?
Транссърфингът дава отговор на всички въпроси. Всъщност това е мощна технология за
управляване на реалността. Тук целта не се постига, а в повечето случаи сама се реализира. Това звучи невероятно само в рамките на обикновения светоглед.Разчупвайки рамките на стереотипите, вие отваряте врата към свят, където възможностите са ограничени само от намерението, където неосъществимите мечти се въплъщават в действителност.

Вземи да я прочетеш.

http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/books/zeland5.pdf
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 22:10:11 pm от sidewinder »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #37 -: Юли 20, 2011, 22:11:40 pm »
Ще взема да го прочета този Зеланд.Когато пробвах първия път,нещата с махалата някак си не ми харесаха и се оплаших.Но все пак това беше преди 5 години,от тогава много вода изтече.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Създаване на реалността
« Отговор #38 -: Юли 20, 2011, 22:16:32 pm »
Махалата са всъщност егрегорите, едно и също е. Преводачът явно е използвал този термин. Като вникне човек в това как обяснява поведението и механиката на егрегорите и човек се стъписва направо, защото се сеща, че на всичко това е бил свидетел в живота, но просто не е имало кой да му го каже.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Създаване на реалността
« Отговор #39 -: Юли 21, 2011, 06:26:24 am »


Правилната дума за това което искаш е "Манипулиране на реалността"
Съгласна съм,просто думата манипулация я свързвам повече с негативи отколкото позитиви,затова избирам думи които да съдържат положително и творческо действие.
Все едно аз да искам да счупя главата на някой, но да ми звучи грозно израза, и тогава ще кажа "да го натеменужкя". Тогава ще звучи творчески и ще стана творец.  ;D 8)
Ще му моделирам главата. Как красиво звучи.

P.E.A.C.E., Обикновено наистина сме на различно мнение, но в тая тема съм на едно мнение със всичките ти постинги. С малката разлика, че осъзнах с годините, че не бива да се обяснява на хората за това. Затова напоследък взех да съм по-кратък. 99% от хората или не те слушат, или злоупотребяват със знанието. Което е по-лошия вариант.

m2f,
когато имаш определено количество енергия, да платиш на егрегора е едното решение.
Има и друго. Чрез енергията да се освободиш от влиянието на егрегорите. Поне в малка степен. Поне за още една крачка. Празнотата (непривързаността) води до придвижване.
Но затова е и толкова трудно. Хората не могат да балансират върху празнотата. Бяга се от страха, бяга се от болката. Искат се преки пътища.
Това е все едно да си сред пустинята, жаден. Да имаш чаша вода. И вместо да я изпиеш, да я погледаш. Може и да я излееш в пясъка. За да я погледаш как красиво тече.
Колко хора имат психиката да направят това? Повечето са алчни да пият, а дори нямат и тая чаша с вода.
... Туморът се лекува с рязане ... или с глад. Няма магически хапчета.
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 06:29:26 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Създаване на реалността
« Отговор #40 -: Юли 21, 2011, 08:29:26 am »
m2f,
когато имаш определено количество енергия, да платиш на егрегора е едното решение.
Има и друго. Чрез енергията да се освободиш от влиянието на егрегорите. Поне в малка степен. Поне за още една крачка. Празнотата (непривързаността) води до придвижване.
Но затова е и толкова трудно. Хората не могат да балансират върху празнотата. Бяга се от страха, бяга се от болката. Искат се преки пътища.
Това е все едно да си сред пустинята, жаден. Да имаш чаша вода. И вместо да я изпиеш, да я погледаш. Може и да я излееш в пясъка. За да я погледаш как красиво тече.
Колко хора имат психиката да направят това? Повечето са алчни да пият, а дори нямат и тая чаша с вода.
... Туморът се лекува с рязане ... или с глад. Няма магически хапчета.
Верещагин говори за "надегрегорния" човек в книгите си. Това за което ти говориш пък се нарича аскетизъм. Аз го практикувам спорадично и знам до какво води като ефект, но си обяснявам въпросния ефект като резултат отново от взаимоотношенията си с егрегорите. Визирам връзката енергия - аскетизъм - реализационна сила/власт/. Ако правилно съм те разбрала, то това за което ти говориш е възможно ...примерно в Тибет, на някой връх или в някоя пещера...Но не и тука "в казана".
Би ми било много интересно да разбера според теб възможен ли е надегрегорния човек, как стои въпроса със енергията на такъв човек и как се става такъв човек. И не на последно място: според теб това ли е целта на еволюцията ни - да станем надегрегорни?  :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #41 -: Юли 21, 2011, 09:05:18 am »
Тангра, с това натеменужване се скъсах от смях,от къде ти дойде на акъла не знам.
Иначе си мисля ,дали постояносто целеполагане ,не би се явил един допълнителен двигател,за манипулация  ;D на реалността. В смисъл,ако си постаяме цел след цел,която да гоним,без празно,без момент в която да нямаме цел, дали гоненето на целта,няма да се яви една инерция,която да потдържа енергията?

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Създаване на реалността
« Отговор #42 -: Юли 21, 2011, 11:09:12 am »
  Целта и постигането и са следствие от нещо много по-важно, именно самият Път. Процесът и изживяването му са опита на Душата, а не готовата формула "как да визуализирам 1 млн. долара"... Защото има много начини да постигнеш едно нещо, чрез манипулиране на реалността, но повечето от тях, въпреки че ще ти дадат резултат - ще са крив път. Крив път с последствия, за които ни е бедна фантазията какви нишки са наредили и колко се е оплело кълбото с преждата.
  Вместо всеки да иска да променя света, да правят "общи" медитации (каквото и да е това), има друг вариант, който в крайна сметка пак ще промени света. Всички тези усилия - да ги насочим навътре в себе си, вместо към външни неща. Да си направим малко еголечение, да премахнем някои лоши навици и т.н. и т.н. Казано по християнски - "да махнем гредата от своето око първо". Пък после да погледнем пак, какво и как около нас.
Затова е много опасно манипулирането на реалността извън нас, защото имаме греда в окото, а не я виждаме. От там вече ставаме пешки в ръцете на тъмните същества, при това без да знаем дори...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Създаване на реалността
« Отговор #43 -: Юли 21, 2011, 13:01:08 pm »
Това ми звучи по точно като оправдание на страховете ни,да поемем отговорност,да предприемем действие в посока подобрение на нашия живот.
Повечето от нас са много болни,така сме зомбирани,че не е истина.Повече търсим информация отколкото "работим".Аз съм типичен пример,осъзнавам го като минус и е крайно време да променя нещата. Повечето тук знаем как стоят нещата на теория,но практиката ни куца от всякъде,навместо това продължаваме да дълбаем в теорията с идеята ,че разширявайки съзнанието си,нещата ще се случат от самосебе си.Танграта е прав,няма вълшебно хапче.
Не знам на какво се дължи този мързел.Аз се чувствам уморена,ама тя тая умора май се превръща в хронична умора.Незнам живота ни ли е такъв,ние ли сме криви.За всеки случай е крайно наложително да манипулираме реалността.Защото това е смисъла на целия живот,да станем творци на реалности.Но като начало е нужно да изманипулираме себе си.Трябва да се научим да управляваме не само мислите си,не само убежденията си,ами и енергията и действията си. И то не на едно повърхностно ниво.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Създаване на реалността
« Отговор #44 -: Юли 21, 2011, 14:43:11 pm »
eses, разбирам, че въпросите ти са насочени от теб към теб самата и, че всъщност са въпроси, касаещи твоето собствено себепознание. Това според мен са теми, които са за друг вид форум /лично мнение/ и не са за този форум. Ето един подходящ за този вид проблеми и дилеми форум - чета го редовно, има теми, които точно ще съвпаднат с твоите по смисъл и съдържание: http://sebepoznanie.com/
 :hi:
« Последна редакция: Юли 21, 2011, 14:45:40 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27